Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Evo ja sam se porodila prošle godine i tokom cele trudnoće sam mazala Bio-Oil ulje, i mogu vam reći, baš bočica dugo traje, mnooogo lepo miriše i nisam dobila ni jednu striju, čak i neke sitne koje sam imala od ranije se čini mi se manje primećuju :)... Sada ga koristim i za lice i za telo, ma čarobna stvarčica! 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od prvog dana koristim Saljicev Strijet..sad sam usla u deveti mesec i nemam nijednu striju.. Trece pakovanje trosim al ne zalim..mazem i stomak i bokove i grudi..a skoro dva'es kila sam se ugojila :D Preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od prvog dana koristim Saljicev Strijet..sad sam usla u deveti mesec i nemam nijednu striju.. Trece pakovanje trosim al ne zalim..mazem i stomak i bokove i grudi..a skoro dva'es kila sam se ugojila :D Preporucujem.

ja nsam se mazala dvaput nedeljno obicnim mlekom a strije dobila kad sam pregurala termin. Ispucala sam cela i po stonaku i po bokovima i to preko noci bukvalno. Kreme ne znace mnogo. Samo koliko je tvoja koza elasticba sama po sebi

Lilli1307 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nsam se mazala dvaput nedeljno obicnim mlekom a strije dobila kad sam pregurala termin. Ispucala sam cela i po stonaku i po bokovima i to preko noci bukvalno. Kreme ne znace mnogo. Samo koliko je tvoja koza elasticba sama po sebi

E bas ti hvala :P Taman sam mislila da sam pregurala najgore..kud cu vise da se shirim XD Koza mi je suva zato se toliko i mazem..nadam se da ipak necu ispucati jako... Moja najbolja drugarica je dobila milion strija u prvoj trudnoći, znajuci to bukvalno od prvog dana se mazem u debelim slojevima samo da ne bude i meni tako.. I ona je kao i ti ispucala tek u poslednjoj nedelji... 

P.S. Tvoja slika na profilu ili neka s neta? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova je sa neta. Ali licimo. A stomak mi je presmesan sad. Kao mozaik. Ja sam mislila da ce me vise nervirati ali bas me briga samo kedva cekam da pobele,ovako izgleda grozno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Tackicom da dosta zavisi od elastičnosti same kože ali svakodnevna nega ne može da odmogne. Moja snaja je takođe koristila Šaljicev Strijet dva puta dnevno od 12. nedelje do kraja trudnoće , trošila 2, 3 bočice mesečno, na kraju joj je izašla jedna strija kada je prebacila termin  (a ugojila se 20+). Ja ga sada koristim i meni baš prija pošto me svrbi koža grudi i stomaka. Mislim da je važno da se tokom trudnoće koriste preparati,  što češće, nije važna marka i možda neće sprečiti pojavu strija ali će ih ublažiti. 

Lilli1307 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova je sa neta. Ali licimo. A stomak mi je presmesan sad. Kao mozaik. Ja sam mislila da ce me vise nervirati ali bas me briga samo kedva cekam da pobele,ovako izgleda grozno

Pitah za sliku jer sam i ja istetovirana i izpirsingovana buduca mama pa mi simpaticno kad vidim tako nesto :) Posle koliko vremena mislis da ce da pobele? Jesi li se skoro porodila?

Slažem se sa Tackicom da dosta zavisi od elastičnosti same kože ali svakodnevna nega ne može da odmogne. Moja snaja je takođe koristila Šaljicev Strijet dva puta dnevno od 12. nedelje do kraja trudnoće , trošila 2, 3 bočice mesečno, na kraju joj je izašla jedna strija kada je prebacila termin  (a ugojila se 20+). Ja ga sada koristim i meni baš prija pošto me svrbi koža grudi i stomaka. Mislim da je važno da se tokom trudnoće koriste preparati,  što češće, nije važna marka i možda neće sprečiti pojavu strija ali će ih ublažiti. 

cim svrbi znaci da je suva koza..mazi ti to jos jače :D Ja mazem od seste nedelje i za sad sam super..al nikad se ne zna do kraja sta ce biti.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dve trudnoće, prva +16, druga +13,14, nijedna strija. U prvoj kombinovala Šaljicev strijet i bademovo ulje i mazala se ujutro i uveče; u drugoj samo bademovo ulje i mazala se samo uveče. To je ulje od slatkog badema.

Izmenjeno od strane Cintia
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodih se pre dva meseca i jos su jarko crvene. Ja sam morala sve da povadim pa i tunele zbog porodjaja. Ne smes nista da imas. Kad sam dosla kuci posle deset dana nisam mogla da ih vratim. 16ice sam imala. A manje brojeve sam ispoklanjala. Skupili su se do sestice sad........sav trud uzalud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila u 42oj nedelji. Zato je i popucao. U 40u kad sam usla bilo sve super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodih se pre dva meseca i jos su jarko crvene. Ja sam morala sve da povadim pa i tunele zbog porodjaja. Ne smes nista da imas. Kad sam dosla kuci posle deset dana nisam mogla da ih vratim. 16ice sam imala. A manje brojeve sam ispoklanjala. Skupili su se do sestice sad........sav trud uzalud

čitam ovaj tvoj post i nista ne kontam :lol:kakve tunele si vadila? Kakve 16ice i sestice? Nista ne razumem :)

kao pala sa marsa :) 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 Mindjusa na uvetu. A 16 je oznaka za velicinu. Odnosno rupa od 16mm.

Izmenjeno od strane Tackicca
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodih se pre dva meseca i jos su jarko crvene. Ja sam morala sve da povadim pa i tunele zbog porodjaja. Ne smes nista da imas. Kad sam dosla kuci posle deset dana nisam mogla da ih vratim. 16ice sam imala. A manje brojeve sam ispoklanjala. Skupili su se do sestice sad........sav trud uzalud

Aj nemoj me zezati! Cek zasto moram da vadim sve? I ovo s jezika? Da nisi na carski isla pa zato, zbog anestezije pa da ne bude neka reakcija? Ovo prvi put cujem! Sad sam se iznervirala :( 

Sto se tice strija definitivno je zato sto si prenela..dve nedelje nije malo a beba sve veca normalno da ces da se rascvetas XD 

@Cintia jesi li u apoteci kupovala ulje il gde? 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj nemoj me zezati! Cek zasto moram da vadim sve? I ovo s jezika? Da nisi na carski isla pa zato, zbog anestezije pa da ne bude neka reakcija? Ovo prvi put cujem! Sad sam se iznervirala :( 

Sto se tice strija definitivno je zato sto si prenela..dve nedelje nije malo a beba sve veca normalno da ces da se rascvetas XD 

@Cintia jesi li u apoteci kupovala ulje il gde? 

prirodan porodjaj. Nije carski. Moras i sa jezika. Sve sve. Mozes da vratis posle ali kad su mi dali bebu posle porodjaja nisam ni mislila na mindjuse... Burmu nisam skinula jer sam bila puna vode,morali bi prst da mi odseku da je skinu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj nemoj me zezati! Cek zasto moram da vadim sve? I ovo s jezika? Da nisi na carski isla pa zato, zbog anestezije pa da ne bude neka reakcija? Ovo prvi put cujem! Sad sam se iznervirala :( 

Sto se tice strija definitivno je zato sto si prenela..dve nedelje nije malo a beba sve veca normalno da ces da se rascvetas XD 

@Cintia jesi li u apoteci kupovala ulje il gde? 

Ja ne živim u Srbiji, pa ne znam gde tu ima da se kupi. Ja sam kupila u jednoj parfimeriji gde prodaju ii sampone i ulja i raznorazna čuda. Ovde je i jeftino to ulje, nije organsko, a ako uzmeš organsko kapiram da još bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Mindjusa na uvetu. A 16 je oznaka za velicinu. Odnosno rupa od 16mm.

16 mm rupa na uvetu? Pa to je 1cm i 6mm ako nisam luda? Uuuh bre ženo, pa i ne zatvorilo se. 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia :lol: 

Licno, obožavam pirsinge i tetovaže ali ovo na ušima sto rade mi je jezivo :) Takice, nemoj da se uvrediš ali meni tu nema nista lepo. Ako mislimo na isto. Ono mindjusa je u rupi. I neka ti je zaraslo :P

Kod nas se nista ne skida . Mada sam ja pustila da me zaraste rupa na pupku. imala sam nakita, niko mi nije tražio ista da skinem. Samo sam sama posle jer me je sve nerviralo. 

Sto se tice strija, nisam ih dobila sa ove tri trudnoce. Stomak mi je kao ore porodjaja. Genetika nije, mama ih je dobila. A nisam se ni mazala nesto ,svake prestupne. Valjda je sreća u pitanju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas to. I mm je drago sto vise nemam te "klikere" u usima :P a bas su mi lepo stajali. Sad ne mogu ni njih ni mondjuse obicne nositi. Moram naci neke lagane alkice. Za strije Shea puter je odlican. A ulje slatkog badema bi trebalo da oma u zdravim hranama. Oko 1400din je 100ml. Kokosovo ulje je isto dobro ...saljicev melem je dobar da ublazi strije kad vec popucaju. Postoji i Afroditina krema za njih. To je mm koristio kad je smrsao 30kg... I dosta su se povukle. Ali je on tamnoput pa se one onako sedefaste presijavaju i dalje. Ja sam bela ko vampir pa kad pobele ne vide se

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isla na carski.pitali su da li su svi zubi moji, da li nosim protezu, sta imam od nakita i da li imam vestacke nokte ili lak na noktima.sve zbog anestezije.i sve je logicno.sve ovo sam znala pa nisam nista ni nosila.i inace sam skinula u trudnoci sav nakit, jedino nokte nisam stigla da isecem( inace negujem prirodno duze) pa mi je m sekao u porodilistu jer nisam mogla zbog braunile, a trebalo je L.da uzmem i nosim, a gde sa onolikim noktima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zene drage ja sam u shoku..to izgleda samo kod nas ima i zube vestacke da ti skidaju hahahaha Ja cu otici na porodjaj s pirsingom u jeziku jer taj bas brzo zaraste ako se skine i nadacu se da niko nista nece primetiti :D 

Za ulje nisam znala..potrazicu bas sigurno negde ima..bolje spreciti nego lečiti :) 

 

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene,da li je neka koristila Linola kremu u trudnoci?Svake zime i u prolece,meni stomak bude skroz suv,strasno svrbi i hoce da i suvi pecati da izadju.I samo mi kupka i krema Linola pomazu.Za sad se mazem Strietom i nekom kremom za strije koja pravi nasa apoteka.Podlozna sam strijama,u pubertetu su mi noge od naglog rasta ispucale.Probala bih i Linolu sad u trudnoci da je koristim,mozda nesto i pomogne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, prvi put sam se prirodno porodila uz epidural, imala sam sat i francuski manikir izlivanje , a i mindjuse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno zavisi na koliko nadrndanu babicu naletis :P ovo u usima je bas upadljivo pa mi jasno sto su mi skrenuli paznju. Jezik mozda i ne vide. Ja sam sve pirsibge davno poskidala pa nisam imala nista sem tunela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene,da li je neka koristila Linola kremu u trudnoci?Svake zime i u prolece,meni stomak bude skroz suv,strasno svrbi i hoce da i suvi pecati da izadju.I samo mi kupka i krema Linola pomazu.Za sad se mazem Strietom i nekom kremom za strije koja pravi nasa apoteka.Podlozna sam strijama,u pubertetu su mi noge od naglog rasta ispucale.Probala bih i Linolu sad u trudnoci da je koristim,mozda nesto i pomogne?

Oblacak mozes mazati Linola kremom osim Linola akut koja sadzi kortizon, u biti najbolje mazati necim sto prija kozi, evo ja imam suvlju kozu a u trudnoci sam imala kozu za pozeleti, a nisam nicim mazala posto reagujem na razne supstance, tusirala se jedino sa uljanim produktima tipa Eucerin i ni jednu striju dobila nisam, a prilicno veliki stomak sam imala. Ima i jedna krema preporucena od Gyn. navodno dokazano da deluje protiv pojave strija zove se Creastrian, e sad malo je skuplja ali ne treba puno navodno,meni je miris te kreme prejak tako da nisam mogla mazati, a inace znam par zena sto su mazale i bile su zadovoljne. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera hvala!Probacu kupku,a kasnije i kremu!A tu Creastian probacu da potrazim kod nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.