Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

primetila sam da ova tema ne postoji na ovom krasnom forumu,ali verujem da postoje buduce majke koje ih poput mene zele spreciti B)

sta vi radite ili ste radile u toku trudnoce da bi ste sprecile ili makar ublazile njihovu pojavu?

ja cim sam saznala da sam u drugom stanju(oko 5 nedelje),kupila sam u dm-u babylove ulje i kremu za mame,mazem se svaku vece bez preskakanja.pijem svaki dan 2 litra ciste vode+limunadu i neki cajic,dr mi je dala vitamin E ali da zvacem ne da pijem,izbacila sam slano islatko najvise zbog bebice ali nece da skodi ni meni ta promena ;) usla sam u 5 mesec trudnoce,i za sad nisam uopste dobila na kilazi,nadam se da necu preterano dobiti do kraja trudnoce,jer stvarno pazim.jos sam zaboravila reci da jednom nedeljno uradim piling koji je na bazi ulja,bitno je jer obicni jaaako isusuju kozu,posle njega mi je koza jako glatka jos kad namazem ulje bude prelepa.pisacu na ovoj temi do kraja trudnoce da li se i dalje striktno pridrzavam ovih svojiih pravila(dacu sve od sebe) i da li je to sprecilo nastanak strija,inace sam dobila malo strija u pubertetu sa unutrasnje strane butina,pa videcemo.

eto drage moje pisite svoja iskustva i naravno savete,ljubim vas i budite mi zdrave i naravno negovane... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

primetila sam da ova tema ne postoji na ovom krasnom forumu,ali verujem da postoje buduce majke koje ih poput mene zele spreciti B)

sta vi radite ili ste radile u toku trudnoce da bi ste sprecile ili makar ublazile njihovu pojavu?

ja cim sam saznala da sam u drugom stanju(oko 5 nedelje),kupila sam u dm-u babylove ulje i kremu za mame,mazem se svaku vece bez preskakanja.pijem svaki dan 2 litra ciste vode+limunadu i neki cajic,dr mi je dala vitamin E ali da zvacem ne da pijem,izbacila sam slano islatko najvise zbog bebice ali nece da skodi ni meni ta promena ;) usla sam u 5 mesec trudnoce,i za sad nisam uopste dobila na kilazi,nadam se da necu preterano dobiti do kraja trudnoce,jer stvarno pazim.jos sam zaboravila reci da jednom nedeljno uradim piling koji je na bazi ulja,bitno je jer obicni jaaako isusuju kozu,posle njega mi je koza jako glatka jos kad namazem ulje bude prelepa.pisacu na ovoj temi do kraja trudnoce da li se i dalje striktno pridrzavam ovih svojiih pravila(dacu sve od sebe) i da li je to sprecilo nastanak strija,inace sam dobila malo strija u pubertetu sa unutrasnje strane butina,pa videcemo.

eto drage moje pisite svoja iskustva i naravno savete,ljubim vas i budite mi zdrave i naravno negovane... :)

Pozdrav, Ana

Ja sam u trudnoci koristila onaj Melem, ne mogu da se sjetim ciji je ali ga ima u svim apotekama i nije skup. Dobila sam 25 kg u trudnoci ali nisam dobila nijednu striju. Mazala sam se od vrata do koljena mada moram priznati ne bas svako vece, nekad se dogadjalo da preskocim i 2-3 veceri. I naravno pila sam mnogo vode. Ako ti je suva koza mazi svako vece obavezno necim a kad dodje toplo vrijeme i vise puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo je obrnuto. Ugojila sam se 14kg i disciplinovano negovala kožu tokom trudnoće. Stomak mi je izbrazdan strijama, od pupka do pubičnog dela, i sve sam ih dobila u devetom mesecu, svaki dan po jednu dve.

Strije su posledica neelastičnosti kože, koja je najvećim delom genetski razrezana, tako da ne može baš puno da se učini na tu temu.

Inaće, temu ćemo spojiti sa "Negom u trudnoći", jer smo tamo najviše i pisale o strijama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo je obrnuto. Ugojila sam se 14kg i disciplinovano negovala kožu tokom trudnoće. Stomak mi je izbrazdan strijama, od pupka do pubičnog dela, i sve sam ih dobila u devetom mesecu, svaki dan po jednu dve.

Strije su posledica neelastičnosti kože, koja je najvećim delom genetski razrezana, tako da ne može baš puno da se učini na tu temu.

Inaće, temu ćemo spojiti sa "Negom u trudnoći", jer smo tamo najviše i pisale o strijama. :)

Ista pesma i kod mene,redovno se mackala i mislila da ih zbog toga ne dobijam sve dok nisam ušla u deveti mesec,genetika je čudo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mazala neku, nemam pojma kako se zove, bela flasa, roze cep i roze slova, i previse sam ja lenja za to. Imam strije na butinama od pre, mislim da cu ih imati i sad. Jedino, nekad mi se desava da osetim da mi koza previse zateze preko stomaka, e tad namazem najmasniju kremu koju nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sa Šaljićevim melemom ništa do sad nije izašlo sem na grudima, ali tamo nisam ni mazala jer su mi izlazile bubuljice. Ali sad mažem pa makar mi poizlazile, da mi se barem ove ne prošire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci sam svasta koristila i bez uspeha.. strije se pojavil, doduse ne puno.. takva mi je koza..

sada koristim eucerinovo ulje za strije, ne znam da li ce se nove strije pojaviti, deluje mi da ih jos nema ali se sad vise time ne opterecujem.. ovo ulje mi jako prija na kozi, koza mi nije bila tako nezna i glatka ni kad sam imala 15god!!!

moja mama ni jednu striju nema, sestra ima izrazbaren stomak, meni par dana pred prvi porodjaj poceo da puca stomak na srecu ne jako.. sad cemo videti kako cemo proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da dodam, pre par dana sam ostala bez ulja i na par dana mazala saljicev melev dok nisam nabavila eucerin i sva mi se guza-butine osule.. one gadne krupne bolne bubuljice.. posle dva tri mazanja opet eucerina se povukle.. moja koza je bas osetljiva i od skoro za sve koristim eucerin, prvenstveno jer je medicinski preparat a kao drugo prija mi posle svega sto sam probala.. divno je i ono ulje za tusiranje i losion za umivanje-s njim skidam i sminku, ekstra je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AH STRIJE... TE MOJE DOBRE DRUGARICE... nAPRAVILE SU MI CIRKUS OD GRUDI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam strije dobila jos u pubertetu, grudi su mi genetski na baku izrasle velike i naglo, ali nije blo mnogo strasno. Od prvog dana kad sam saznala da sam trudna se mackam, prvo nivea, pa bekutan (malo je masnija krema), pa pavloviceva ( za masniju od te ne znam). Saljicev melem sam ranije koristila i nije mi se pokazao kao efikasan, pa nisam ni pokusavala. Strija naravno ima, ali nije mnogo strasno, do duse imam jos mesec dana, videcemo. Veci problem mi predstavlja sto mi se koza oko bradavica peruta, suva je, sve sam probala, sve navedene kreme i jedno vreme sam mazala AD kapi uljane, ali nista, peruta se kako se peruta. Ima li neka od vas pametan savet? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima jedna francuska krema,a prave je i u grckoj...ne znam da li uopste moze da se nadje u Srbiji,al recicu vam pa vi pogledajte!!! zove se Simjulsil i neverovatno je dobra!!!ja sam je u trudnoci koristila i sa njom sam uspela skinuti i stare strije koje sam bodila u pubertetu!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se mackam Afroditinom kremom protiv strija, ali ne bas stalno, svako drugo, trece vece tj.kada me ne mrzi i za sada je sve OK, strija ni na vidiku... Moja mama i sestre u trudnoci nisu dobile ni jednu striju, ali ja ipak ne bih da prepustim sve slucaju, bolja mi je ova preventivna nega, mozda nije sve u genetici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci dobila oko 20-ak kg i nisam dobila ni jednu striju. Koza mi je extra suva i osetljiva i ocekivala sam gomilu njih, ali nista. Koristila sam Vichy kremu protiv strija od 4. meseca, posle svakog tusiranja, "pravilno" utrljavanje.. E, sad..da li je do kreme, ko zna..verovatno jeste, posto su mi i mama i sestra, koja je mazala Saljicevom, kao zebrice. Unosite dosta tecnosti, najbolje vode..od soka ce te se samo extra gojiti.. Srecno! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SE OD TRECEG MESECA MACKAM SVAKO VECE POSLE TUSIRANJA KREMOM KOJA SE ZOVE -PREVENSTRIA-,KREMA JE INOSTRANA,IMA JE U BOLJE OPREMLJENIM APOTEKAMA I KOSTA 1700 DIN.,NI JEDNA JEDINA STRIJICA MI SE NIJE POJAVILA A UGOJILA SAM SE DO SADA MOZDA NEKIH 12-13 KG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sa Šaljićevim melemom ništa do sad nije izašlo sem na grudima, ali tamo nisam ni mazala jer su mi izlazile bubuljice. Ali sad mažem pa makar mi poizlazile, da mi se barem ove ne prošire.

Potpuno se slažem... da kucnem,do sada mi nema ni jedne strije sem na grudima,mažem se svaki dan posle tuširanja...nadam se da će tako i ostati do kraja trudnoće.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristim ni jednu specijalnu kremu protiv strija, svako vece posle tusiranja se namackam losionom za telo koji sam koristila i pre trudnoce ( obican Dove ) , koza mi je i dalje glatka i meka i nemam nikakvih bubuljicica ni sl. Ponekad u toku dana uzmem pa jos malo namazem stomak, taman se tako i druzim s bebicom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam se ugojila 9 kg ali sam dobila strije u 9 mesecu a mazala sam se stalno.

Mazem se Saljicevim melemom sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mazala stomak sa pavlodermom posto je bas masna krema i sve je bilo super do 20 dana pred porodjaj kad mi je ceo stomak toliko ispucao da je to katastrofa. A inace imam tvrdu kozu i u pubertetu sam dobila strije po grudima, mislim da kreme manje-vise i ne mogu bas da pomognu sve zavisi od tipa koze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 5 sam mesecu trudnoce. I ranije sam imala probleme sa bubuljicama, ali se stvar sad pogorsala. Imam masu potkoznih na celu, neke crvene tackice na obrazima i po neku na bradi. Bez pudera nesmem izaci iz kuce. Mackala sam svasta, ali nista ne pomaze. Imali neko slicna iskustva ili preporuku za neki cudotvoran preparat. Pozdrav!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 5 sam mesecu trudnoce. I ranije sam imala probleme sa bubuljicama, ali se stvar sad pogorsala. Imam masu potkoznih na celu, neke crvene tackice na obrazima i po neku na bradi. Bez pudera nesmem izaci iz kuce. Mackala sam svasta, ali nista ne pomaze. Imali neko slicna iskustva ili preporuku za neki cudotvoran preparat. Pozdrav!!!!!

Malo ti je nezgodno raditi bilo šta jer si trudna a i to je u stvari posledica hormona. Možda da vidite da dobiješ uput od ginekologa za kožno pa da ti naprave kremu baš za tebe (na biljnoj bazi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Losion protiv bubuljica

Izmesati 30.ml.soka od limuna,30.gr.meda,200.ml.vode,promuckati i nanositi na bubuljice vise puta dnevno...takodje jedan od čestih metoda lečenja bubuljica u domaćoj varijanti jeste uz pomoć paste za zube....meni je pomoglo....pre sam imala malo bubuljica,al u trudnoci je nastao haos.....i jedino mi ovo pomaze...probala sam razne kreme al ne deluju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po preporuci uzela neki propolis u apoteci. Izgleda da nije los. Mada sam i dalje sama sebi ruzna a najvise me nervira kad mi kazu samo si se u licu promenila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strije su posledica neelastičnosti kože, koja je najvećim delom genetski razrezana, tako da ne može baš puno da se učini na tu temu.

Slazem se sa tim da genetika odigra najvecu ulogu. Ja sam se samo poslije tusiranja mazala Becutan mlijekom i to je to. Moja mama se za dvije trudnoce ugojila u prosjeku po 30 kg (bila je k'o tenk) i nema uopste strija. Nigdje nisam pukla, ni jedne jedine strije iz trudnoce. Imam po zadnjici iz perioda puberteta i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 28 nedelji ,koristim STRIET od saljica i za sada ,hvala Bogu,nemam nijednu striju na stomaku...ali vidim da su neke od vas dobile tek u devetom mesecu tako da...ko zna kakva cu biti :( mrzim strije aaaaaaaaa :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.