Igracke za bebe do 6 meseci

odgovora

Objavljeno

Занима ме са којим играчкама се ваше бебе занимају у овом узрасту?

Ми се за сада занимамо са звечкама, ћебетом за утеху (ако се то може назвати играчком), неком великом играчком испод које кад се легне има неколико звечки које висе и беба их удара, затим ту су летеће рибе изнад креветића које се врте у круг и свирају.

Јел имате неку играчку за препоруку? Иначе данас бебац пуни четири месеца.

Гледао сам пдф играчке, али тамо нисам нашао адекватну тему, бар за овај узраст.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa uglavnom sve sto si naveo. Ne bih znala jos nesto za taj uzrast. Mi smo se najvise igrali u baby gym-u, to sto ti kazes da vise igracke.

Kao i zvecke i razne glodalice. Takodje,oni jorgancici sto imaju sve i svasta po sebi i piste i sviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to je to i u skorije vreme moze da dodje u obzir neko ogledalce za bebe (posebno), bilo koje igracke koje mogu da se okace na stranicu kreveta kako bi pokusavala da se pokrece u stranu. Kada je na stomaku, a trebalo bi je stavljati na stomak vise puta u toku dana, po dve ili tri igracke, razlicitih boja, oblika i zvuka. Sada ce joj te igracke drzati paznju a kasnije ce je motivisati za okrete.

Dok je na stomaku, vazno je da jedan od roditelja pomera igracku u jednu ili u drugu stranu lagano kako bi je zaiteresovalo. Uglavnom, vazno je pricati sa bebom do se igra. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ste sve navele. Nema tu preterano puno veliki izbor jer se u ovom periodu uglavnom pokreću i razvijaju "fizičke sposobnosti"

Ja bih samo da dodam veliki značaj lopte u ovom uzrastu i u opšte oblih predmeta koji bebi teraju da što više širi šake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi se najvise igrami sa zveckama-tj nije to neka igra nego uzimanje i bacanje zvecke....sa gumenim lopticama-koje nekako uvek zavrse u ustima i sa plisanim igrackama koje piste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pune kuce igracaka ona se hvata za kutije kablove itd.Verovatno kao i sva deca.Ranije kada idemo u goste nosila sam igracke.Sada samo zamolim da joj daju vanglice i posudice i mirna sam.

Razliciti oblici njima jako razvijaju mastu,dok lepe igracke cine decu pasivnima,ne mogu da mastaju.Bar ja tako mislim.

Zar nije bolje sami da skalapaju slazu i tako kapiraju nego im dati sve na gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Занима ме са којим играчкама се ваше бебе занимају у овом узрасту?

Ми се за сада занимамо са звечкама, ћебетом за утеху (ако се то може назвати играчком), неком великом играчком испод које кад се легне има неколико звечки које висе и беба их удара, затим ту су летеће рибе изнад креветића које се врте у круг и свирају.

Јел имате неку играчку за препоруку? Иначе данас бебац пуни четири месеца.

Гледао сам пдф играчке, али тамо нисам нашао адекватну тему, бар за овај узраст.

najaktuelnije nam je bilo cebe iznad koga je svasta nesto visilo i imalo je motive koji suskaju, svetle i sviraju.. oko tih igrackica na vrtesci iznad kreveca vodite racuna da bebi nisu tacno iznad glave vec malo ispred, ako se razumemo, jer ako su tacno iznad dok se vrte ici ce bebi iza glave a to nije dobro za vid.. mi smo isli na vezbe pa ono sto je bas za taj uzrast bitno je da se detetu skrene paznja na igracke, da poseze za njima.. cak sam mu u krevecu na neki kaisic vezala nekoliko zveckica koje je mogao da dohvati , zatim i levoo i desno od njega po jednu zanimljivu igracku i onda se malo okretao a malo pruzao ruke ka ovima sto vise...

udavih.. sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала на одговорима. Имамо мало већу лопту, мораћемо да купимо неку мању.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod lopti, mi smo Petru kupili ovaj bazencic sa lopticama kad je imao 5 meseci:

9443.jpg

Te loptice smo koristili bas u tom uzrastu, baznecic kad je poceo da sedi i posle na moru. Vrlo jevtino a korisno. Ima 50 loptica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod lopti, mi smo Petru kupili ovaj bazencic sa lopticama kad je imao 5 meseci:

9443.jpg

Te loptice smo koristili bas u tom uzrastu, baznecic kad je poceo da sedi i posle na moru. Vrlo jevtino a korisno. Ima 50 loptica.

Jelena gde ste kupili bazencic?Ima li online?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena gde ste kupili bazencic?Ima li online?

Trenutno nema, ali bice kad krene sezona...

Sajt: www. svezakucu.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno nema, ali bice kad krene sezona...

Sajt: www. svezakucu.rs

i jaoo.pa sto ne govoris!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo Luki kupili 100 tih loptica.. prvo su bile u ogradici, pa u bazencicu a sad su svugde po malo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro 3 mj. i ja joj dajem zvečkicu da je drži, tako se razvijaju refleksi ruke, jača prstiće i razvija se motorika ruku. A kasnije ću joj davati da drži predmete različitih oblika. Ponekad i ona sama uzme svoju dudu i drži je u rukama i posmatra je. Kada napuni 5 mj.davaću joj samo gumene igračke i neke platične koje može da stavlja u usta a da se ne povrijedi, a plišane igračke joj neću davati do druge godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi poludila od tih loptica ... ionako se naganjamo po kuci od aninih igracaka. Mozda napravim taj fazon na vikendici jer je odlican :)

Stefan za sada obozava igrackicu gdje mu iznad glave vise razni faoni a ima i zvucni efekat pa se bar dva-tri sata dnevno zainteresuje (po pola sata ili sat u komadu) ... spas je .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad su vase bebe oprilike pocele da same uzimaju igracke i da ih drze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad su vase bebe oprilike pocele da same uzimaju igracke i da ih drze?

Moj dečak još nije, ali mislim da je i rano. A tvoja Unica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam stefanu kupila knjigicu koja šušti kao kesa ... prezadovoljan je, konstatno mu je u rukama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dečak još nije, ali mislim da je i rano. A tvoja Unica?
Pa ja joj stavim zvecku u rukicu ona je uhvati i drzi neko vreme pa je baci ali nesvesno... Ili je uhvati obema rukama pa priblizi ustima ali steta velika je pa ne moze da je zvace... :D Verovatno se tako uci polako dok ne shvati sama da je drzi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dečak još nije, ali mislim da je i rano. A tvoja Unica?

Ni moj jos nije poceo, ako mu ja polako stavim u rukicu, on kao mlatara sa njom, ali ne konta ni da je prinese ustascima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba hvata sve sto joj je na dohvat ruke i stavlja u usta... Mada evo nekoliko dana su joj najzanimljivije njene rucice, po ceo dan dira i razgleda svoje prstice. :rolleyes::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba hvata sve sto joj je na dohvat ruke i stavlja u usta... Mada evo nekoliko dana su joj najzanimljivije njene rucice, po ceo dan dira i razgleda svoje prstice. :rolleyes::wub:

Jao to je i moje dete radilo, ja sam znala njoj u tom nekom periodu da zakacim zvecku na nogu, i onda ona sto vise radi nogicama vise zvecka, satima je znala tako da se igra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao to je i moje dete radilo, ja sam znala njoj u tom nekom periodu da zakacim zvecku na nogu, i onda ona sto vise radi nogicama vise zvecka, satima je znala tako da se igra :)

Odlicna ideja, mada ona i ovako samo radi nogicama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicna ideja, mada ona i ovako samo radi nogicama :rolleyes:

Pa da i usput zvecka i sama sebe zabavlja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da i usput zvecka i sama sebe zabavlja :D

odlicna ideja i ovako samo sutira nogicama, ali jedva cekam da se zainteresuje da hvata rukicama i da ih razgleda ;)

Bebo kad je tvoj bebac poceo to da radi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.