Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

Prelistam forum na brzinu ali nikako da nešto i napišem. Luka će 24-og napuniti 9 meseci i ima 9300g i 72cm.

My happiness i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas sa 7 meseci i 4 dana imamo 8500 gr :D Debela moja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 6 meseci 8,650 kg, sada sa 7 i po preko 9 kg.

Mejja i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas, sa 10 meseci prakticno, ima 9250g. visok 73,5cm. macor.

Mejja i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas, sa 10 meseci prakticno, ima 9250g. visok 73,5cm. macor.

Cestitamo na kilazi i visini, pravi momak. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, draga mejjo. zadnja dva meseca samo trista grama, ali verujem da je to tako jer sad trckara i na nogama i puzeci. vise se ne opterecujem, vec slusam dr koja kaze da je dobio i na tezini i da visini bas kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, draga mejjo. zadnja dva meseca samo trista grama, ali verujem da je to tako jer sad trckara i na nogama i puzeci. vise se ne opterecujem, vec slusam dr koja kaze da je dobio i na tezini i da visini bas kako treba.

:) Da, upravo zbog toga, sve ce manje dobijati na kilazi, nece biti kao nekad po kg i nesto. :) Moja cerkica bas je zivahna, ne staje po cijeli dan, samo trcim za njom, sa njenih 15 ipo meseci ima 12kg, ne znam kako ih dobi od jurnjave. :lol:

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma idi, sad sam shvatila sve i da beba ima 15kg mama ce se opet brinuti da ne dobija dovoljno :D

E, kakve smo :D

Sara ima nesto jace od 7 kg...mada videcemo precizno kad napuni 9 meseci, na kontroli..

Neke bebe sa 2-3 meseca vec nabiju ovu kilazu..sta reci..al ona je moja mala okruglica, nije mrsava uopste :)

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno. ili bi smo se nervirale da su punacki. ali uvek bi se nesto pitale. mm i ja kad odvedemo dete na kontrolu nosimo spisak s pitanjima za lekarku. a ona mi deluje tako nezainteresovano. onda mi je dobro pojasnila sestra mm: zainteresovala bi se zena da nesto nije u redu.

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 9 meseci 8.200, dodao 700 gr od 6 meseci, zakazali merenje za mesec dana, ali zato porastao sa 67 na 71 cm. kaze nije izgubio, ali nije ni puno dodao....ali zato je ovako psiho-motorni razvoj odlican, tako da nema fizijatara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 6 mesec : 9700gr i 68cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 6 i po meseci 8750gr :) debela moja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 9 meseci 71 cm i 9 kg

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 9 meseci 9.6 kg i 72 cm

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 6 meseci i 6 dana moja cera 70cm i 8kg. (rodjena sa 49cm i 3150g) Pokazao mi doktor one grafikone rasta i sto se tice obima glave i tezine, tu je fino u proseku. Visina vec na gornjoj liniji. Ne znam da li je to ok, nekako mislim da je zlatna sredina stvarno Zlatna.... Dobila je za malo jace od mesec dana nekih 600g i 3cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam sad vasu decu, moje dete je bumbar (ja sam metar i sezdeset pet, 45 kila, jedva je nosim). Na onim grafikonima smo malo iznad najvise krive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kazem UA za grafikone, nisu deca stancana pa da se uklapaju u sablone! Razlike su ogromne, bitno da su oni zdravi i da napreduju svojim tempom, spram svoje porodjajne tezine, spram pola, spram genetike, fizicke aktivnosti i td...

Smey, posto znam da je i Anka vrtiguz i da nikad ne miruje, tesi me to da ni ona nije teska mnogo, taman slicno kao i Sara..kazem ja doktorki mojoj..ja ne znam kad da dobije kilograme kad po ceo dan jurca, apsolutno nikad ne sedi i ne miruje, a lezi kad spava jedino..

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, nemoj porediti bebe, nema nista lose u tome sto tvoja malecka tako brzo napreduje :)

Marina cura fina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tabele se prave na osnovu proseka od ne znam koliko dece. Znaci, nije svako dete isto, tj ne napreduje isto u odredjenom periodu, ali opet ovo je prosek uzet od dosta dece. Kaze mi doktor juce da bi beba trebalo da naraste oko 25 cm u prvoj godini. Moja cerka je narasla 21 za pola godine. Nadam se da ce se to ipak malo usporiti. Ja sam visok 190, a supruga 162cm. :-) Ja imam deo familije koji su jako visoki (baba iz Niksica i sa te strane ja sam medju nizima), a sa druge strane deo suprugine familije je jako nizak, svi ispod 160cm, tako da je moja cerka mogla da "bira" visinu. Zezam se sa suprugom da ako je stvarno povukla na moje dvometrase ima da je bije kada krene u skolu :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam sad vasu decu, moje dete je bumbar (ja sam metar i sezdeset pet, 45 kila, jedva je nosim). Na onim grafikonima smo malo iznad najvise krive.

sta ja da kazem xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo isli na kontrolu posto smo od 6 do 9 napredovali samo 700 gr, sada smo za 22 dana dobili 520gr na tezini i sada imamo 8.720. sto je za njegov uzrast super napredovao za kratko vreme, posto oni u proseku napreduju 10 gr dnevno od 9 do 12 meseca...nemamo idealnu kilazu i najverovatnije necemo utrostruciti porodjajnu tezinu do 12 mes. ali nema veze, vazno je da smo dobri :D

Anonymous i Hellen volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.