Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

imam jedno pitanje.

marija je za 7 dana dobila 150 grama i doktorica u savjetovalištu mi je rekla da je to malo i da je trebala dobiti najmanje 250 grama.

Moje dr nema a ova mi se nalupala svega i svačega!

Ma ta dr lupa gluposti! Hajde molim te! Isto se i A tako gojio pa posle, koliko se secam, duplo vise za nedelju dana, i tako dalje. Poneki doktori se toliko vode tabelama, slepo, da je to ludilo. Molim te, ne slusaj te gluposti, samo neka siki. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ne uspijem da je naviknem da pije iz flasice, sta cu joj davati pred spavanje kad prestanem da je dojim (i ako uopste i uspijem u tome u narednih mjesec)?

Dosadna sam, znaaaam.

Sanjajte bezbrizno, drugari nasi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako su tupavi, pa sta jel treba 4 nedelje po 250gr u proseku da bi na kraju svaka beba za mesec dana napredovala kilogram?! Osim toga ako je M za 7 dana dobila 150gr to ne znaci da za sledecih 7 nece dobiti mozda i duplo vise od toga, mada je 150gr zadovoljavajuce. Ako ona lepo siki i spava nista ti ne brini.

Ma ta dr lupa gluposti! Hajde molim te! Isto se i A tako gojio pa posle, koliko se secam, duplo vise za nedelju dana, i tako dalje. Poneki doktori se toliko vode tabelama, slepo, da je to ludilo. Molim te, ne slusaj te gluposti, samo neka siki. :rolleyes:

Pa izjavila je tako nešto. Obično nakon takve izjave slijedi kontrola za 7 dana da se vidi da li beba napreduje. Ne samo da mi nije zakazala kontrolu za 7 dana nego me je savjetovala da cekam da se moja dr vrati sa odmora pa da je ona prelgeda a tad bi djete imalo mjesec i 15 dana ....

Ja sam zakazala privatno kontrolu da vidim kako napreduje i da mi dr protumači one nalaze koji mi baš i nisu jasni.

Ako ne uspijem da je naviknem da pije iz flasice, sta cu joj davati pred spavanje kad prestanem da je dojim (i ako uopste i uspijem u tome u narednih mjesec)?

Dosadna sam, znaaaam.

Sanjajte bezbrizno, drugari nasi!

Koliko beba ima, dajes li joj neki caj i slicno na flasicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ne uspijem da je naviknem da pije iz flasice, sta cu joj davati pred spavanje kad prestanem da je dojim (i ako uopste i uspijem u tome u narednih mjesec)?

Dosadna sam, znaaaam.

Sanjajte bezbrizno, drugari nasi!

Dete moze u tom uzrastu da pije iz onih solja, znas na sta mislim sa pipkom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9 meseci: 7700gr i 73 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 6 dana (sa 10meseci i nedelju dana) imali smo 7540gr, 80cm. Sutra idemo kod nutricioniste, nadam se da je prestao da gubi na tezini i da ce nadoknaditi sve uskoro. Ne mogu da docekam jutro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9,5 meseci 9kg i oko 72-73cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci - 9800 gr, 72 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4 meseca 7500g,66cm

CICANA jesi ti dobro napisala?Pa ona je mala bucka,moja je 7500 imala sa 7 mjeseci,a visina 74 a opet imala salce,pa te zato pitam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 i pol meseci 7050g i 66sm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 meseca 6kg 62 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaista ne znam zašto se ta kilaža toliko forsira.Moja ima 7kg i 900g sa osam mjeseci,što je idelna težina za devojčice u njenom uzrastu,po svetskoj zdravstvenoj organizaciji.A onda mi dođe neka mama sa detetom istog uzrasta od jedanaest kilograma i kaže što ti mala ništa ne jede.Gojaznost kod beba vodi dijabetesu u kasnijoj dobi,to je naučno dokazano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaista ne znam zašto se ta kilaža toliko forsira.Moja ima 7kg i 900g sa osam mjeseci,što je idelna težina za devojčice u njenom uzrastu,po svetskoj zdravstvenoj organizaciji.A onda mi dođe neka mama sa detetom istog uzrasta od jedanaest kilograma i kaže što ti mala ništa ne jede.Gojaznost kod beba vodi dijabetesu u kasnijoj dobi,to je naučno dokazano.

Muka mi je kada me pitaju zasto Vuk nije bucko? Ej, pa zamisli da ja tebe pitam sto nisi debela? Pusti ti primitivne ljude. Nase bebice su zgodne ;)Vuk je na prosloj kontroli sa sedam meseci tacno, imao 8.150 gr i 70,5cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci 11.100gr i 74cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci 11.100gr i 74cm

Masala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle nedelje na kontroli je vaga pokazala 6550 gr, a nasa kucna, digitalna, merili smo je na 2 nacina, pokazala 6600 gr. Ali je zato visoka oko 75 cm. Bice visoka, ali mrsava, mada smo i mm i ja bili zgoljavi kao bebe i mala deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle nedelje na kontroli je vaga pokazala 6550 gr, a nasa kucna, digitalna, merili smo je na 2 nacina, pokazala 6600 gr. Ali je zato visoka oko 75 cm. Bice visoka, ali mrsava, mada smo i mm i ja bili zgoljavi kao bebe i mala deca.

sta kaze doktor na tu tezinu? ipak je to malo za bebu od 11 meseci, nije ni moja neki dzambas, vec neko vreme ima 9kg ni makac gore, ali ja muku mucim sa njenom hranom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle nedelje na kontroli je vaga pokazala 6550 gr, a nasa kucna, digitalna, merili smo je na 2 nacina, pokazala 6600 gr. Ali je zato visoka oko 75 cm. Bice visoka, ali mrsava, mada smo i mm i ja bili zgoljavi kao bebe i mala deca.

samo da mi je znati na koga ce da bude visoka :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da mi je znati na koga ce da bude visoka :P

Ima 6 striceva, od kojih su cetvorica preko 1.80 m, a ima i visoke ujake, pa ti vidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mamu i tatu koji su visoki metar i zgazena sumska jagoda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta kaze doktor na tu tezinu? ipak je to malo za bebu od 11 meseci, nije ni moja neki dzambas, vec neko vreme ima 9kg ni makac gore, ali ja muku mucim sa njenom hranom...

Doktorka kaze da bi trebalo da ima vise i savetuje me da je cesto hranim. Ali kad nece da jede, to je haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorka kaze da bi trebalo da ima vise i savetuje me da je cesto hranim. Ali kad nece da jede, to je haos.

jao pricaj mi o detetu koje nece da jede! gajim jednu takvu koja je toliki mrljokur da je to cudo...veruj mi da moras da se trudis i da probas sve nekonvencionalne nacine, kao i da probas sa vise manjih obroka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10 meseci- 9kg i 74cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala je rodjena sa 3300 a izasla iz bolnice sa 3150. Sa 8. mes. je imala 7 kg.

Imala sam prilike da odem kod neonatologa i postavim pitanja koja su upravo vezana za tezinu jer sam se brinula dosta. Odgovorili su mi da smatraju da je idealna tezina koju beba treba da dobije je od 400 do 800 grama mesecno i da moja mala napreduje u granicama normale. Od tada se vise i ne brinem toliko o kilazi sve dok je u toj granici.

Jaksic988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.