Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

:rolleyes: Lakse mi je kad cujem, ali ipak... Vidim ima puuno beba koje su dosta teze od mog Ogija, pa se malo plasim al dobro... ako vi kazete da je ok, onda je ok...

NATAWYY javi se, posto nam Ilija super napreduje, dusa mala, daj nam recept da i mi krenemo? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dajte zene mi sa 9 mes imali 9,2 kg i sta sad treba da placem sto je ona jedna od najmrsavijih beba ovde, to se ne moze tako gledati, kao prvo nisu sve bebe isto imale kg kad su se rodile, ne napreduju sve istim tempom ako je beba zivahna vesala, rucki dobija na kilazi normalno od 6 mes dalje je prosek 450 gr mesecno, piske, kake nema brige, pa ne tovimo prasce vec imamo bebe i svaka je za sebe...meni je draze da je ona meni zivahna da lepo rucka i da joj krvna slika sjajna nego da napreduje svaki mes 1 kg i vise, nemojte se tih stvarima opterecivati zaista, meni svaki put dr kaze mogla bi i vise ja kazem i ovako je superr i furam po svom :D

Bas tako. Meni moja cak nekad dodje bucko onako, ali dobro izvuci ce se, lepo se hrani, aktivna je, vesela i nemam brige. Bitno je da su nam deca zdrava, a to koliko mesecno dobija ja cak nisam ni vodila svaki mesec na merenje, sa 6 pa sa 9 zadnji put, i sledeci ce biti posle rodjendana. Jede, kaki, piski, spava, i place i smeje se, pici po ceo dan - i ja nemam brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JOoj a bas ste u pravu :rolleyes: sad sam happy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo pre dva dana merili Stefana kod moje sestre, komplet obucen i obuven 10,600

ali u cetvrtak idemo u savetovaliste pa cemo da vidimo tamo sta kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk:

VI mesec -8600g i 71cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk:

VI mesec -8600g i 71cm

Sa 9 meseci imamo :)

10 600 gr i 73,5 cm rodila majka Blek Stenu i jak je fest ... ;)

Mašala! Pravi dečaci! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče, evo da se predstavimo moj David 9.400, 71cm 7meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Lakse mi je kad cujem, ali ipak... Vidim ima puuno beba koje su dosta teze od mog Ogija, pa se malo plasim al dobro... ako vi kazete da je ok, onda je ok...

NATAWYY javi se, posto nam Ilija super napreduje, dusa mala, daj nam recept da i mi krenemo? :P

Draga moja, nema recepta :D Svaka beba je za sebe. 600g je super, pa ne ocekujes valjda da nastavi dodaje 1kg svakog meseca? Onda bi sa 20 meseci imao 20kg, a to je nemoguce, zar ne? Citala neke tabele u dz, sada za ovaj period je ok 500g cini mi se. Super ste vi!!! Ne brini bez potrebe!!! Ljubi mi Ogija!

Inace, kad je napunio 6m imeao je 9300g i 69cm, videcemo za 2 nedelje koliko ce imati sa 7m...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo onda najmanji. Ivan ima 9 meseci ,i tezak je 8260 a dugacak 67cm.Rodjen je sa 2980 kg i 49 cm.pa on je dobro,sto mi je vazno,ali ne izgledamo tako mali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majka ce uvek naci nesto zbog cega ce da brine :D Ako ne jede sto ne jede mrsav je, ako jede sta ako bude gojazan iiiiitd... Znate onu izreku- Ne dao ti Bog ono sto tvoja majka misli :D U smislu ono kad se ne javljamo na tel. recimo, odmah pomisle zgazila nas kola, kidnapovali nas i drogirali, hehe :D Majka uvek brine. A vase bebice su super, svaka je prica za sebe i u sustini sve super napreduju, barem ono sto sa citala. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac 6ti mesec:

6800 gr i 67 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12.aprila smo bili na merenju.

7800g,70cm duga.

Ne izgleda kao mrsavica,a vise volim tako nego da mi kipi iz kolica.Bitno da je ona vesela.brblja po ceo dan,ne smiruje se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj cerka ima 6 meseci

7800 i nemam pojam koliko je dugacka, ja mislim tu oko 66-68cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek,cek,da se upisemo.Bili smo prosle srede kod pedijatra i

Luka ima sa 7 meseci 4 dana : 11kg i 73 cm

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek,cek,da se upisemo.Bili smo prosle srede kod pedijatra i

Luka ima sa 7 meseci 4 dana : 11kg i 73 cm

:rolleyes:

Pu, pu...veliki dečak... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osam meseci- 9.200g,73cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su vasa deca bila teska u cetvrtom? Vuk je na kontroli imao 6.5 kg i 65 je bio dugacak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su vasa deca bila teska u cetvrtom? Vuk je na kontroli imao 6.5 kg i 65 je bio dugacak.

Mozes pogledati napredovanje beba do 6 meseci,tamo su svi njihovi podaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7 mesec: 8100gr i 69cm dugacka

za dva meseca je dobila 800gr i porasla 3cm, je l to malo? ona izgleda lepo, al pitam jer mi slabo jede te kasice...dr kaze da je to sve super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7 mesec: 8100gr i 69cm dugacka

za dva meseca je dobila 800gr i porasla 3cm, je l to malo? ona izgleda lepo, al pitam jer mi slabo jede te kasice...dr kaze da je to sve super...

Ejj super ste..

Znas i sama da ti nece vise dobijati po kg i vise kao na pocetku,uglavnom se dobija po 300-500gr mesecno,naravno postoje i odstupanja.I mi smo za dva meseca dobili 800 gr,sa 6 meseci i sest dana smo imali 7350 i 67 dugacki.Sledeca kontrola nam je posle 4.jula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ejj super ste..

Znas i sama da ti nece vise dobijati po kg i vise kao na pocetku,uglavnom se dobija po 300-500gr mesecno,naravno postoje i odstupanja.I mi smo za dva meseca dobili 800 gr,sa 6 meseci i sest dana smo imali 7350 i 67 dugacki.Sledeca kontrola nam je posle 4.jula.

hvala ti <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudim se da bebi spremam zdrave obroke (meso, povrce, voce, zitarice, mlijecne proizvode...). Dojim je od prvog dana i do sada je popila mozda 30 ml AD i to u prvom mjesecu kada nisam smjela da je dojim zbog temperature vece od 40 zbog mastitisa.

Bile smo na kontrolu i za mjesec i 20 dana dobila je svega 350 grama i porasla 2,5 cm. Je li to ok? Dr kaze da jeste, ali uvijek mi to nekako kroz zube provuce :blink:

Necu da brinem, mada mi je MAJCINSKI OSJECAJ govorio da ima bar 100 grama vise :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudim se da bebi spremam zdrave obroke (meso, povrce, voce, zitarice, mlijecne proizvode...). Dojim je od prvog dana i do sada je popila mozda 30 ml AD i to u prvom mjesecu kada nisam smjela da je dojim zbog temperature vece od 40 zbog mastitisa.

Bile smo na kontrolu i za mjesec i 20 dana dobila je svega 350 grama i porasla 2,5 cm. Je li to ok? Dr kaze da jeste, ali uvijek mi to nekako kroz zube provuce :blink:

Necu da brinem, mada mi je MAJCINSKI OSJECAJ govorio da ima bar 100 grama vise :rolleyes:

nemoj da brines :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudim se da bebi spremam zdrave obroke (meso, povrce, voce, zitarice, mlijecne proizvode...). Dojim je od prvog dana i do sada je popila mozda 30 ml AD i to u prvom mjesecu kada nisam smjela da je dojim zbog temperature vece od 40 zbog mastitisa.

Bile smo na kontrolu i za mjesec i 20 dana dobila je svega 350 grama i porasla 2,5 cm. Je li to ok? Dr kaze da jeste, ali uvijek mi to nekako kroz zube provuce :blink:

Necu da brinem, mada mi je MAJCINSKI OSJECAJ govorio da ima bar 100 grama vise :rolleyes:

Ne brini ,to je normalno.Mi smo za mesec i par dana dobili samo 160 g,a isto mu sve spremam kao sto si i ti navela i isto sisa ,ima tri obroka,ali prosto u tom uzrastu bebe su aktivne i vise se trose.Eto Vuk sa sedam meseci ma samo 7 kila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.