Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

Danas sa punih 9 meseci imamo 8800gr. i 75 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sa punih 9 meseci imamo 8800gr. i 75 cm.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavala sam da nadjem svoj post sa zadnjeg merenja ali nisam uspela , imam zapisano u radosnici ili nismo napredovali ili smo smrsali ali i sad sa skoro 10 meseci ima 10.600 i dugacak 73 kao i na merenju sa osam meseci :( Smrsalo mi dete :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavala sam da nadjem svoj post sa zadnjeg merenja ali nisam uspela , imam zapisano u radosnici ili nismo napredovali ili smo smrsali ali i sad sa skoro 10 meseci ima 10.600 i dugacak 73 kao i na merenju sa osam meseci :( Smrsalo mi dete :(

Jesi li sigurno sve dobro zapisala?

A kad je bilo to poslednje merenje? Mislim, koliko je vremena proslo?

Mi smo se merili sa sedam, pa sa devet meseci...na kilazi je dobio svega 500g za puna 2 meseca i malo vise. I kaze dr da je to sasvim u redu, jer oni u ovom periodu dosta usporavaju to dobijanje na tezini.

Nama dr uvek pogleda prethodno merenje i uporedi, pa onda kaze neki svoj komentar...tebi nista nisu govorili? Mislim, nije im bilo cudno sto nije napredovao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li sigurno sve dobro zapisala?

A kad je bilo to poslednje merenje? Mislim, koliko je vremena proslo?

Mi smo se merili sa sedam, pa sa devet meseci...na kilazi je dobio svega 500g za puna 2 meseca i malo vise. I kaze dr da je to sasvim u redu, jer oni u ovom periodu dosta usporavaju to dobijanje na tezini.

Nama dr uvek pogleda prethodno merenje i uporedi, pa onda kaze neki svoj komentar...tebi nista nisu govorili? Mislim, nije im bilo cudno sto nije napredovao?

Nismo se merili kod naseg lekara na kontroli nego smo bili u bolnici , bolesni smo , sad nas popusta , nije jeo danima , sad je poceo po malo ... Ja sam im odmah rekla da je smrsao a oni su mi rekli da je to ok kilazai da on ima zaliha :D i da je vazno da pije tecnosti , zbog visoke T... :( Opet me nervira sto je tako ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo se merili kod naseg lekara na kontroli nego smo bili u bolnici , bolesni smo , sad nas popusta , nije jeo danima , sad je poceo po malo ... Ja sam im odmah rekla da je smrsao a oni su mi rekli da je to ok kilazai da on ima zaliha :D i da je vazno da pije tecnosti , zbog visoke T... :( Opet me nervira sto je tako ... :(

Izvini, tak sad sam videla tamo na drugoj temi...pa, onda nije nista cudno, oni i izgube na tezini kad su bolesni, nije to strasno. Moja cerka je cesto gubila i vise od kilogram sa oko godinu i po. Tad je bas imala problema sa trecim krajnikom i dugo to vukla....da ne skrecem sa teme. ;)

A da ima zaliha, ima... :P ...tako meni dr i za mog sina govori...on je sa punih 9 meseci imao oko 10,8kg i 80cm! Debeljko! :lol:

Nego, nece njemu nista faliti, samo da se skroz oporavi, pa navalite na hranu!

Inace, i moj je Marko!!! :wub::wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam ubedjena da sam ti odg na post ali ajd jovo na novo :)

Znam ja da on ima viska ali me opet nervira cinjenica da je kalirao :( A toliko se trudim oko njegove hrane ... sad od svega sto je jeo do sada jede jedva pola ako ne i manje ali nadam se da ce mu se brzo vratiti njegov stari apetit i da cemo opet biti buckili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad procitam ove vase postove, shvatim da je moja Andjela mrsavica mala. Ona je sa 9 mjeseci imala samo 8050g :( Mada, tjesi me cinjenica sto je vrlo aktivna i zivahna tako da ce, cini mi se, brzo prohodati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad procitam ove vase postove, shvatim da je moja Andjela mrsavica mala. Ona je sa 9 mjeseci imala samo 8050g :( Mada, tjesi me cinjenica sto je vrlo aktivna i zivahna tako da ce, cini mi se, brzo prohodati ;)

A koliko je bila teška kada se rodila? Ima nešto i u genetici, ako si i ti sitna onda nemoj da brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je bila teška kada se rodila? Ima nešto i u genetici, ako si i ti sitna onda nemoj da brineš.

Moj markic se rodio sa 4.500kg , bickili mamin imao je podbradak , zvali su ga Čanak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad procitam ove vase postove, shvatim da je moja Andjela mrsavica mala. Ona je sa 9 mjeseci imala samo 8050g :( Mada, tjesi me cinjenica sto je vrlo aktivna i zivahna tako da ce, cini mi se, brzo prohodati ;)

Moja cerka se rodila sa 2700g, sa godinu dana je imala mozda 10kg!!! I to je bilo skroz ok. Tako da je otprilike sa 9 meseci bila kao tvoja Andjela. Uopste ne treba da budes zabrinuta, ako je ona raspolozena, zivahna, lepo spava i zabavlja se, onda samo uzivaj! ;)

Moj markic se rodio sa 4.500kg , bickili mamin imao je podbradak , zvali su ga Čanak :D

:lol: e jesi faca!!! Canak!!! :lol:

Moj Marko se rodio sa 3600g...i sav je kao neka cufta, debeljko! Samo je sisao prvih sest meseci, a dr mi govorila da je debeo i da moram manje da mu dajem da sisa! :blink: Sad ima oko 11kg...sa deset meseci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mrsavica ima ravno 7kg i 70cm sa VI meseci :)

Rodjena je sa 4240, tako da je bas malo napredovala do sada...

Kada bi se vodili onim da beba treba da udvostruci porodjajnu tezinu sa 6 meseci, dosli bi do zakljucka da joj "fali" 1.5kg!!! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mrsavica ima ravno 7kg i 70cm sa VI meseci :)

Rodjena je sa 4240, tako da je bas malo napredovala do sada...

Kada bi se vodili onim da beba treba da udvostruci porodjajnu tezinu sa 6 meseci, dosli bi do zakljucka da joj "fali" 1.5kg!!! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

A uopste ne deluje tako, ja kad sam gledala one vase slike sa druzenja bas je gledam kako je slatka i obrascice ima :) Al ti je cura dugacka, mamina manekenka, super je ona! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mrsavica ima ravno 7kg i 70cm sa VI meseci :)

Rodjena je sa 4240, tako da je bas malo napredovala do sada...

Kada bi se vodili onim da beba treba da udvostruci porodjajnu tezinu sa 6 meseci, dosli bi do zakljucka da joj "fali" 1.5kg!!! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Da, sa 6 meseci udvostruci, a sa godinu utrostruci...mada, to je pedijatrima samo okvirno. Ne verujem ja da se bas puno beba u to uklopi.

Nego, videh negde da si pisala da ti i Ivana vodite decu kod nekog dr privatno? Gde ih vodite, ako mi zatreba? Ne ide mi se bas uvek u DZ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju pa ako treba da "utrostruci " moj onda za dva meseca treba da ima 13.5 kila ?! Sestrin sin je imao 15 kad je krenuo u prvi razred , kukuuuu kakva je to racunica ???

Taya , prvi put cujem u zivotutakav savet pedijatra ?! Da mu manje dajes da siki ?! Glupost , izvuku se oni kad projure ... evo moj je skroz izgubio podbradak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju pa ako treba da "utrostruci " moj onda za dva meseca treba da ima 13.5 kila ?! Sestrin sin je imao 15 kad je krenuo u prvi razred , kukuuuu kakva je to racunica ???

Taya , prvi put cujem u zivotutakav savet pedijatra ?! Da mu manje dajes da siki ?! Glupost , izvuku se oni kad projure ... evo moj je skroz izgubio podbradak :D

ozbiljno ti kazem! :lol: ...to je meni dr uvek ponavljala kad smo dolazili na merenje sa decom.

Cerka je utrostrucila tezinu sa 9 meseci, otprilike...rodjena je sa 2700g, a sin sad ima oko 11kg, a rodjen je sa 3600g, znaci i on je do sad utrostrucio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na ovim postovima, sad mi je lakse ;) Ona je jedno vrcavo, razmazeno i pricljivo stvorenje i sto je najvaznije zdravo, pa ne brinem nego sam samo htjela da cujem vasa iskustva.

EDIT: Zaboravih da napomenem da je na rodjenju imala 3480gr. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ozbiljno ti kazem! :lol: ...to je meni dr uvek ponavljala kad smo dolazili na merenje sa decom.

Cerka je utrostrucila tezinu sa 9 meseci, otprilike...rodjena je sa 2700g, a sin sad ima oko 11kg, a rodjen je sa 3600g, znaci i on je do sad utrostrucio!

Joj taya sad sam se setila odvale nase pedijatrice ... Dovela jedna poznanica dete na pregled i ajd kad su tu da se dete izmeri ... tezina , duzina ...

Kaze dr zeni : Malo vam je dete dugacko za svoj uzrast :blink: A zena njoj : A sta da radim dr ? Da ga skratim ?!

Svasta njima padne na pamet samo da bi dali neku primedbu ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

8300g i 68,5cm

Danas sa punih 9 meseci imamo 8800gr. i 75 cm.

Moja mrsavica ima ravno 7kg i 70cm sa VI meseci :)

Janooooooo moja, moracu da te bacim na djetu, hahahaha, pa vidi ovu decicu....buduce TOP MODELE :)

A mi sa punih 6 meseci 8900!!!!

A kad se setim kada je prvi mesec napredovala 450 grama kako sam se brinula bila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj taya sad sam se setila odvale nase pedijatrice ... Dovela jedna poznanica dete na pregled i ajd kad su tu da se dete izmeri ... tezina , duzina ...

Kaze dr zeni : Malo vam je dete dugacko za svoj uzrast :blink: A zena njoj : A sta da radim dr ? Da ga skratim ?!

Svasta njima padne na pamet samo da bi dali neku primedbu ! :D

Eh, Boze :blink: ...ma svega ima.

Po mom misljenju problem postoji, eventualno, samo ako dete bas ne napreduje...sve ostalo je u savrsenom redu.

Za moje oboje bi onda sigurno rekla da su dugacki tj.visoki za svoj uzrast :rolleyes:

Janooooooo moja, moracu da te bacim na djetu, hahahaha, pa vidi ovu decicu....buduce TOP MODELE :)

A mi sa punih 6 meseci 8900!!!!

A kad se setim kada je prvi mesec napredovala 450 grama kako sam se brinula bila....

E mogu ti reci da je moj sin imao 9700g i 70 cm sa napunjenih 6 meseci i bio je kao mali bumbar-dr me bas grdila :lol: , a on je recimo do tad samo sisao, medjutim sad sa 10 meseci se tako lepo izvukao, valjda zato i sto je poceo vise da se krece, i sad ima oko 11kg, a visok je 80cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :wub:

I mama zadovoljna... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devet punih meseci: 8700, 71 cm :)

Bravo Una :wub: Super je ona mila, da je nisi više dirala što se kilaže tiče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Una :wub: Super je ona mila, da je nisi više dirala što se kilaže tiče ;)
;) Necu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A uopste ne deluje tako, ja kad sam gledala one vase slike sa druzenja bas je gledam kako je slatka i obrascice ima :) Al ti je cura dugacka, mamina manekenka, super je ona!

Hvala! :wub:

Da, sa 6 meseci udvostruci, a sa godinu utrostruci...mada, to je pedijatrima samo okvirno. Ne verujem ja da se bas puno beba u to uklopi.

Nego, videh negde da si pisala da ti i Ivana vodite decu kod nekog dr privatno? Gde ih vodite, ako mi zatreba? Ne ide mi se bas uvek u DZ? ;)

Saljem ti PP :)

Lenkica manekenkica ma jojjj to su njihovi sabloni, a bebe nisu pravljene i ne rastu po sablonu

Znam, samo sto se ja uvek nerviram jer slabo jede.

Kaze dr zeni : Malo vam je dete dugacko za svoj uzrast :blink: A zena njoj : A sta da radim dr ? Da ga skratim ?!

Svasta njima padne na pamet samo da bi dali neku primedbu ! :D

AHAHAHAHAHA e jesam se ismejala :lol:

Janooooooo moja, moracu da te bacim na djetu, hahahaha, pa vidi ovu decicu....buduce TOP MODELE :)

A mi sa punih 6 meseci 8900!!!!

A kad se setim kada je prvi mesec napredovala 450 grama kako sam se brinula bila....

Eeee sta bi mame tih TOP MODELA dale da mogu da se menjaju sa tobom....

Devet punih meseci: 8700, 71 cm :)

Extra ste! Taman! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.