Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

Moj Luka sad ima 5 meseci i 8,5kg, a rodio se sa 3150kg. Odlicno napreduje, sad sam pocela da mu dajem jedan vocni obrok i sokice, a do sad je samo sisao.

Kad se rodio visina mu je bila 51cm, a sad je 65cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebAnja :D je rodjena sa 3.7 kg i 54 cm.

Sada ima nepunih 4,5 meseci - 7.7 kg i 66 cm.

Pera Zdera,lepojka sa krofnicama umesto obraza ! :wub:

Inace, jos nismo uveli kasice i necemo do 6-tog meseca. Samo mlekicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili danas na kontroli sa 9 meseci. Natalija ima 10kg i 120g i visoka je 74cm.

Jede sve, vadili smo krv i krvna slika joj je fenomenalna ima 5 miliona krvi, hemoglobin joj je 115. Doktorka se oduševila. Rekla nam je da spada u 10 posto dece koja su i po težini i po visini (jednako) naprednija od svojih vršnjaka. I da nastavimo ovako dokle god je ona srećna i zadovoljna beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beca je rodjena sa 3150gr i 53cm, a sada u VII mesecu ima 7100gr i 66 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Ogi je sada dug 70cm a tezak je 7400g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na rođenju - 4040g i 55cm (u bolnici izgubio regularnih 200g)

I mesec - 4900g i 55.5cm

II mesec 6150g i 61cm

III mesec 6750 i 62cm

IV mesec 7400g i 63cm

V mesec 7850g i 67cm

VI mesec 8350g i 68cm

VII mesec 9500g i 72cm

IX mesec 10.200g i 75cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Viktor ima 13 mes. 12,5 kg i visok je 82cm. Dodavao je uvek puno pa nam je dr.jednom rekla da ako ne smanji stavice ga na dijetu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Viktor ima 13 mes. 12,5 kg i visok je 82cm. Dodavao je uvek puno pa nam je dr.jednom rekla da ako ne smanji stavice ga na dijetu :blink:

Mladji sin od moje kume ce u avgustu 2 godine i vec ima 16kg!!! :blink:

Slatko nije jos uvek okusio, jako mu pazi na ishranu, sve je integralno ali eto tako je kako je, debeljuca je bio i kada se rodio :rolleyes: Dok je stariji susta suprotnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta da radim s mojim detetom,nikako da se ugoji.Ide vise u visinu nego u tezinu.Trenutno je 74cm dugacak a ima 7700g!Mnogo je nemiran,zato i ne moze da se ugoji a pojede po 2 kasice i skoro litar mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se malo brinula za moju Minu kada sam gledala po tabelama rasta-ispade da je bas iznad gornje crte na grafikonu.A onda sam shvatila da ne treba da gledam za 2 vec za 3 godine :lol: i po tome je ok.Ona ima97cm i 17500g.Uf,bas je velika. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta da radim s mojim detetom,nikako da se ugoji.Ide vise u visinu nego u tezinu.Trenutno je 74cm dugacak a ima 7700g!Mnogo je nemiran,zato i ne moze da se ugoji a pojede po 2 kasice i skoro litar mleka.

Sanja ako prati svoje krive na grafikonu nema razloga da brines. Koliko mi se cini on je sa visinom skocio (al ne preterano jer je za svoju tezinu bio dug kad je rodjen), a sa tezinom je jos na svojoj krivi, tako da mozes da se opustis. ;)

Ja sam se malo brinula za moju Minu kada sam gledala po tabelama rasta-ispade da je bas iznad gornje crte na grafikonu.A onda sam shvatila da ne treba da gledam za 2 vec za 3 godine :lol: i po tome je ok.Ona ima97cm i 17500g.Uf,bas je velika. :)

Sad si me zbunila... :unsure: Na tickeru vam pise 2god 1mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,ima 2 godine,ali je visoka i teska kao da ima 3,i svi misle da ima 3g.A stric joj je ihaha preko 2 m visok-samo da ne bude na njega,decka nikad nece naci :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ema ima 10 meseci i 11 kg. Mi kazemo da ima vise kilograma nego meseci :lol: Visoka je 74 cm. Velika moja devojcica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba je rodjena 2600kg a dugacka 48,sada ima sa 6 meseca 9500kg a dugacka je 64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo bili u savjetovalištu.

Sa 9 mjeseci Filip ima 8.650 kg i 73 cm.

Interesuje me kilaža vaših beba...

Ne dojim ga, ali klopa šta stigne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko je bila teška moja beba sa 9 meseci jer je tad priča o svinjskom gripu bila u jeku, pa nismo išli u savetovalište. Sa godinu dana imala je 9.250, dr je rekla da je ok. Nikad nije bila buckasta, uvek manekenka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa dusa od krompira ima cak 800 gr...lepo se razvijamo,sve je u skladu sa staroscu trudnoce :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nego sto napisem kako mi napredujemo zelim da kazem da je svako dete za sebe, nevredi se uporedjivati s drugim bebama jer postoje mnogi faktori koji uticu na to kolika ce se beba roditi i kako ce se razvijati (genetika, nacin ishrane...). Ali evo ovako mi stojimo:

na rodjenju 2980gr/47cm

I mesec 4180gr/51cm

II mesec 5070gr/55cm

III mesec 5890gr/58cm

IV mesec 6110gr/59cm

V mesec 6350gr/60cm

VI mesec 7280gr/61.5cm

sada sa 6.5 meseci imamo 7490gr i 62.5 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bas juce isli na vakcinu pa smo se i merili,Vuk ima 6 meseci i 6 dana ima 8250kg i dugacak je 70cm,a rodio se sa 3600 a bio je dugacak 57cm :rolleyes:

A sa 9 meseci je dugacak 75cm i tezak 10800kg :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je na rodjenju imalo 4.250kg,54cm....sa 9 meseci na kontroli je imala 9.600kg,76cm....nismo dembejice....mama bi volela da jesmo....ali mislim da je bolje ovako....a i iskreno ona starno nema mira....drzi je mesto samo kada spava....:)))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je na rodjenju imalo 4.250kg,54cm....sa 9 meseci na kontroli je imala 9.600kg,76cm....nismo dembejice....mama bi volela da jesmo....ali mislim da je bolje ovako....a i iskreno ona starno nema mira....drzi je mesto samo kada spava....:)))))))))))))

Ponosna mama, svaka ti cast 4.250kg :rolleyes: mogu samo da zamislim kako ti je bilo na porodjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se juče merili:

Ćerka-142cm i 38kg

Sin- 94cm i 13,5kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponosna mama, svaka ti cast 4.250kg :rolleyes: mogu samo da zamislim kako ti je bilo na porodjaju.

pa jako tesko zavrseno je carskim....ali najbitnije je da je sve to proslo...iskreno ne zelimo ni da se prisecamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta da radim s mojim detetom,nikako da se ugoji.Ide vise u visinu nego u tezinu.Trenutno je 74cm dugacak a ima 7700g!Mnogo je nemiran,zato i ne moze da se ugoji a pojede po 2 kasice i skoro litar mleka.

a koliko mjeseci ima tvoja beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koliko mjeseci ima tvoja beba

Sada ima 10 meseci,tada je imao 8 punih.Dobar je,24.08. smo bili u savetovaliste,imao je 8500g,76cm.Doktorka kaze da je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.