Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

mi imamo tri meseca i dugi smo 62 i teski 7kg..a rodjen je sa 3600 a dug je bio 53

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj,,,pa cime ti hranis svog bebca...to je izvanredno... :lol:

bravo

ee draga moja ista majka rodila dvoje razlicite dece..prvo mrsavo nije htelo da jede a drugo pa opet alavo i nezasito ..na adaptiranom mleku je ..bebelac prosto ga obozava :lol: i malkice je bucko :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo tri meseca i dugi smo 62 i teski 7kg..a rodjen je sa 3600 a dug je bio 53

62 :blink: aman ženo prestanite da ga rastežete tamo vamo ;) Mašala... Svaka čast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

62 :blink: aman ženo prestanite da ga rastežete tamo vamo ;) Mašala... Svaka čast!!!

bicu ot ali dans bili na kontrolnom uz kukova i kaze radiolog jao ova beba nema izgradjena jezgra a ima bar 5 meseci a cujes nasu dr ,,alo stojanka mali ima tek tri meseca,,,,pocrkali smo od smeha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D ljubi ga tata... Jesi li rekla da je "kurpulentan" na taju :D aj neću ni ja više OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moj bebac je rodjen sa 3600, a izasao iz bolnice sa 3350... za mesec dana je nabacio 4800... jel to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moj bebac je rodjen sa 3600, a izasao iz bolnice sa 3350... za mesec dana je nabacio 4800... jel to ok?

I više nego ok ;)

Mašala i samo tako nastavite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I više nego ok ;)

Mašala i samo tako nastavite

A sta ce kad mu mama imlek, koliko mleka ima xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ce kad mu mama imlek, koliko mleka ima xD

Izvini ali nemoj da se podcenjuješ ;) ti si mnoooooogoooooo bolja od "kravice" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ali nemoj da se podcenjuješ ;) ti si mnoooooogoooooo bolja od "kravice" ;)

Pa dobro, nemam izgled i sise ko kravica, ali zato dajem mleka kao ona :lol:

E a koliko odprilike bebe dobiju na visini za prvih mesec dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, nemam izgled i sise ko kravica, ali zato dajem mleka kao ona :lol:

E a koliko odprilike bebe dobiju na visini za prvih mesec dana?

hahaha ma nisam ja mislila po tvom izgledu nego po kvalitetu mleka ;) hehehehe blesava si :)

Nego kažu da je ok od 700gr pa naviše, gornja granica ne postoji. Ali iskreno i ta donja meni je "sumnjiva". Pominjala sam negde na forumu ali ću ponoviti i ovde... Od moje drugarice mali je u prvom mesecu napredovao samo 400gr a ona ga je samo dojila. Kada su otišli na prvu kontrolu "ispreskakali" su je uzduž i popreko kako je neodgovorna majka, kako ne zna da joj je dete gladno...bla...bla...bla... Kada je došla kući, isplakala se i rekla im "nesite se vi more u tri... " da ne kažem šta... i samo je lepo nastavila da ga doji, bez ikakve dohrane. U drugom mesecu bebica je nadoknadila prvi i još pretekao svoje "vršnjake" u drugom mesecu...

Zaključak: majka UVEK zna šta treba da učini ;) bitno je da je beba srećna i zadovoljna. Svaka beba bi "pokazala" da joj nešto fali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA eto... Mada iskreno ja mom ponekad dam i dohranu, jer mi je muka na svu hranu od kako sam se porodila i jedem samo jednom dnevno i to plazmu ili tako nesto sto mogu da podnesem... Pijem dosta tecnosti jedino... Mozda je zbog dohrane toliko i napredovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA eto... Mada iskreno ja mom ponekad dam i dohranu, jer mi je muka na svu hranu od kako sam se porodila i jedem samo jednom dnevno i to plazmu ili tako nesto sto mogu da podnesem... Pijem dosta tecnosti jedino... Mozda je zbog dohrane toliko i napredovao...

Jedan savet a ti razmisli i sama odluči:

ako kreneš sa dohranom nećeš još dugo dojiti jer će ti mleka biti sve manje i manje a razlog za to nije tvoja ishrana već upravo dohrana. Bebi će bit lakše da vuče iz flašice pa će izgubiti zainteresovanost za siku.

A to koliko ti jedeš, po mišljenjima stručnih osoba i nema preteran uticaj na količinu. Na količinu mleka prioritetni uticaj je broj podoja (što veći broj podoja=veća količina mleka)

I sad ću da a213.gif jer sam otišla OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 12 mjeseci 11kg 110gr,da nismo malo pretjerali?! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej ana nemoj jos,,,

mene interesuje ovo zadnje,,,meni je beba non-stop haman na siki,,,pa zar ne bi meni i slicnim mamama mlijeko trebalo da curi???

Mama mazo, ako se dobro sećam vi sad imate oko 6 meseci? U prvih 40ak dana dojenja količina mleka "luduje" a kasnije nadolazi onoliko koliko bebia isisa. Teorija "ponude i tražnje" tako da mleka retko kad da ima viška. Naravno može se pojaviti ako beba neko vreme manje sisa ali se u roku od par dana onda i "porizvodnja" smanji pa tako da beba ima mleka onoliko koliko je sisala tih zadnjih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( ,,,to nije bas dobro...ja bih svojoj da uvedem malo kakve kasice,al ne bih da je prestajem dojiti... :(

26.ce imati punih 6

bebi do sad nista nisi davala osim mleka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Са 9 месеци на систематском прегледу дужина 78цм тежина 11,8 кг

рођен је као и ја, отприлике са 3600 гр , висина 52 !

Поздрав :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo malih beba. Rodjena sa 3200, a izasla sa manje od 3kg, imala 49 cm. Sa pet meseci ima 6600 i 66.5 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Са 9 месеци на систематском прегледу дужина 78цм тежина 11,8 кг

рођен је као и ја, отприлике са 3600 гр , висина 52 !

Поздрав :)

opa, rođeni košarkaš. Čestitam

Evo malo malih beba. Rodjena sa 3200, a izasla sa manje od 3kg, imala 49 cm. Sa pet meseci ima 6600 i 66.5 cm.

A pa nemoj tako ovde govorimo o maloj princezi :wub: koja lepo napreduje ;) samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opa, rođeni košarkaš. Čestitam

Тешко :)

Ја сам висок тек неких 170 ак + а ни супруга није много вишља.

Али, рукометаш, готово сам сигуран :) има леђа "на тату" :) Још је рано за то, има времена.

Иначе, на прегледу нам је рекла сеестра да је мало већи, не би могао да стане у оно за мерење беба :) Следеће мерење, мораће да стоји :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma šta god postao, živ i zdrav on vama bio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram malo OT...

Moj Filip će onda biti teniser...kada me zvekne ljevicom baš zaboli :lol:

A po kilaži je najlakši od sve djece na forumu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebaca je duga 65cm i teska 6980gr. Sad smo bili kod doce, primili vakcinu i izmjarili se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo juce bili na vakcini stanje je sledece 64 dug a 7350 tezak...mnogo smo porasli za dve nedelje hehehehhe :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrija ima 10.5 meseci. Na sistemackom pregledu sa 9 meseci je imao 9.500g i 76cm visine! Mislim da je to normalna visina deteta jer sam ja visoka 162cm a mm 178cm ali mi svi govore da mi je dete previše malo i mršavo. Rodjen je sa 3,550g i 51cm visok! Koliko su bile vaše bebe visoke i teške u tom uzrastu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.