Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

5900g 62 cm

Bravo Kiki,super napredujete :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo problem, danas smo isli na kontrolu, strahinja je rodjen 01.06. i danas smo isli jer doktorka ide na odmor, i na moje zaprepascenje strahinja je napedovao samo 200 gr za 22 dana zivota... :(

rodjen je sa 4100 gr, dugacak 56 cm, izasli iz bolnice sa 3950 gr a sad na merenju ima 4200 gr.. znam da nije pun mesec od ali opet je to malo... i bas sam se zabrinula a popizdela jer komentar svekrve sa kojom do sad dok se strahinja nije rodio nisam imala problema kaze - lose ti mleko! mislim uzas!

inace, on lepo sisa, slabije spava, ja imam dovoljno mleka jer se i izmuzavam dodatno i patronazna kaze da je mleko jako

bebac niti povraca niti je imao proliv... i uopste ne mogu da shvatim u cemu je stvar..zasto tako malo...jedino jer su kao vrucine pa je malo nervozan i mozda slabije jede tj uspava se brzo kad pocne da jede ali ima fine stlice, cak tri puta dnevno .. ocajna sam danas ceo dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi komentar dr. je bio da to nije dobro ali kad je malo bolje pregledala bebu rekla je da dete sasvim normalno izgleda i da dodjem za 10 dana(tad se zaokruzuje pun mesec od izlaska iz porodilista) na ponovno merenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi komentar dr. je bio da to nije dobro ali kad je malo bolje pregledala bebu rekla je da dete sasvim normalno izgleda i da dodjem za 10 dana(tad se zaokruzuje pun mesec od izlaska iz porodilista) na ponovno merenje.

Nevena,pokusaj da se opustis i gledaj u svoju bebu kako se ponasa.Pusti babe dede i ostale.Svaka majka ima kvalitetno mleko za svoju bebu,tako su nas ucili u skolici i da su to samo babske price.Vrucina je,pa i njima malima.Milica ti je dala odlican predlog sa vagom.Puna pelena je najbolji znak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam, moram da probam... i naravno...ne zelim da se sekiram..on mi ne deluje kao nesrecna i neuhranjena beba... samo nije halapljiv previse... videcemo, svaki dan mu sad sleduje merenje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim :rolleyes: dugo citam,al ne pisem,ali evo moram da utesim Neveenu.I mi mucimo iste muke,doduse mi smo se vec malo izvukli.Moja beba je rodjena 3.maja 3425g,iz bolnice smo izasli odmah sutradan sa 3200g,a na kontroli posle 2 dana imao je 3340g,znaci 140g za samo 2 dana.bas sam bila srecna.A onda razocarenje,za sledecih 15 dana dodao je samo 160g,pa jos gore za sledecih 7 dana samo 20 gr,uzas :blink: A kakio je po 4-5 puta,zuta kaka,piskio ,spavao lepo.U savetovalistu su rekli da je rano da razmisljamo o formuli,da treba vremena da se uhodamo sa dojenjem i da ako zelim da dojim da nastavim da se mucim.Savetovali su da ga dojim po 10 minuta na obe sike,sto cesce,pa smo sikili na svaki sat.Zatim da ne dozvolim da mu bude udobno dok siki jer onda zaspi,pa sam mu izuvala carapice da mu bude hladnicavo,stipkala ga i golicala.Bukvalno po ceo dan samo amo se dojili,a ja se nalivala vodom.To je malo pomoglo pa je sledecih 7 dana dodao 95g,a onda i 190g.Sa 5 nedelja i 2 dana imao je 3840g.Rekose mi da ne brinem,da prati krivulju,jes da je malo ispod,ali raste i da je mozda takvo dete,na majku :rolleyes: mrsavo a visoko i da moramo da budemo zadovoljni. Sad idemo sa dva meseca na kontrolu pa da vidimo sta smo uradili.Najvaznije da smo zdravi.Napisah ja istoriju :rolleyes: Izvinjavajte ako negde gresim,prvi put pisem uopste,a i beba mi je u rukama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja malecka je rodjena sa 2865g,posle dva dana je imala 2765,sto i nije tako lose,ali zato se svakih 1ned.ili 2ned.popavljala po 500-600gr. :) I sve tako do 5og mjeseca,gdje malo oslabila svega 300gr za 2 mjeseca.Tada smo po savjetu sestrice pojacali hranu(cvrstu) i sada napreduje bas kako treba i mnogo je raspolozenija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrija ima 10.5 meseci. Na sistemackom pregledu sa 9 meseci je imao 9.500g i 76cm visine! Mislim da je to normalna visina deteta jer sam ja visoka 162cm a mm 178cm ali mi svi govore da mi je dete previše malo i mršavo. Rodjen je sa 3,550g i 51cm visok! Koliko su bile vaše bebe visoke i teške u tom uzrastu?

Nije tacno da ti je dijete mrsavo,TAMAN JE :)...Ne treba ni da izgleda kao balvan :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cinjenica da je svako dete razlicito..naravno da treba da napreduju ali ne svaki isto.. ja ga bas da tako kazem sad forsiram ali on sav visak bljucne tako da nema tu forsiranja, dok god mi deluje srecno i dok nije nezadovoljan necu da se brinem.... jutros smo ga merili kao popravio se malo..ali imamo jos deset dana do kontrole pa cemo da vidimo..ne bih uvodila vestacku hjranu jer ja imam mleka..samo on nije gladnica neka...mozda je do vrucina i slicno, ali kad budemo krenuli da se setamo nadam se da ce mu se i apetit popraviti...

u svakom slucaju hvala Enika na postu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cinjenica da je svako dete razlicito..naravno da treba da napreduju ali ne svaki isto.. ja ga bas da tako kazem sad forsiram ali on sav visak bljucne tako da nema tu forsiranja, dok god mi deluje srecno i dok nije nezadovoljan necu da se brinem.... jutros smo ga merili kao popravio se malo..ali imamo jos deset dana do kontrole pa cemo da vidimo..ne bih uvodila vestacku hjranu jer ja imam mleka..samo on nije gladnica neka...mozda je do vrucina i slicno, ali kad budemo krenuli da se setamo nadam se da ce mu se i apetit popraviti...

u svakom slucaju hvala Enika na postu! :)

ja sam isto nova ovde,al citala sam celu trudnocu sve forume...nemoj prelaziti na formule...prvo pokusaj po svaku cenu da dojis....ja sam imala problema sa dojenjem,pa sam izmlazavala mleko do 6,5 meseci i davala tako mom malcu da jede a onda smo opet pokusali da sisamo,pa evo i sa nepunih osam meseci sisamo...samo se vise ne druzimo sa pumpom...imali smo sa 7 meseci 8,500kg,a visinu sam zaboravila... :rolleyes: a sad mi je krivo zbog malene sto nju nisam dojila,al stvarno nisam mogla....zbog skole,ali kad smo joj uveli humanu ona nam je dobijala samo po 400-500gr,a evo sad je zdravo i srecno dete sa svoje 2,5godine....nije ni sad nesto debele,al normalna ni debela ni mrsava....samo opusteno sve ce se to srediti...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Kiki,super napredujete :)!

:wub: :wub: :wub:

bravo Miha :)

:wub: :wub: :wub:

Nevena,pokusaj da se opustis i gledaj u svoju bebu kako se ponasa.Pusti babe dede i ostale.Svaka majka ima kvalitetno mleko za svoju bebu,tako su nas ucili u skolici i da su to samo babske price.Vrucina je,pa i njima malima.Milica ti je dala odlican predlog sa vagom.Puna pelena je najbolji znak :rolleyes:

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam presla na formulu..,i drago mi je zbog toga... jer beba mi je nastavila da sisa po zahtevu i merli smo je..i fino dodaje... 04.jula imamo kontrolu pa cemo da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili na kontroli i dodao samo jos 200 gr... rekla nam je da ga svojim mlekom dohranjujem na spric... samo tako mogu da znam da ce tih 30 ml da popije pa za ndelju dana kontrola... izgleda da nemam mleka, on vuce umori se i zaspi.. :( moram da se bacim na bozu ili sta vec... ranije mi je curelo mleko... sad vise ne tpliko... zanemarila sam to... poludela sam..da li je moguce da sam pustila bebu da gladuje??? a on ne izgleda lose to i ona kaze...srecan je i fino mu koza deluje...nadam se da cemo da nadoknadimo sve to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili na kontroli i dodao samo jos 200 gr... rekla nam je da ga svojim mlekom dohranjujem na spric... samo tako mogu da znam da ce tih 30 ml da popije pa za ndelju dana kontrola... izgleda da nemam mleka, on vuce umori se i zaspi.. :( moram da se bacim na bozu ili sta vec... ranije mi je curelo mleko... sad vise ne tpliko... zanemarila sam to... poludela sam..da li je moguce da sam pustila bebu da gladuje??? a on ne izgleda lose to i ona kaze...srecan je i fino mu koza deluje...nadam se da cemo da nadoknadimo sve to...

Da, zasto na spric pored flasice? Za koje vreme 200gr? Ne brini, pa ako ne budes dojila predji na adaptirano mleko koliko nas samo hrani bebice tako... I nama je krivo sto ne mozemo ali st aje tu je... I mi smo imali problema sa sisanjem... Vuce sat vremena i na kraju nista vristi gladna a meni mleeko samo curi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas bili u savetovalistu...visina 72 i 9700 g..malo je bucko al sta da se radi kad voli da rucka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas bili u savetovalistu...visina 72 i 9700 g..malo je bucko al sta da se radi kad voli da rucka :rolleyes:

O dusica mala... Samo neka rucka... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,cure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas bili u savetovalistu...visina 72 i 9700 g..malo je bucko al sta da se radi kad voli da rucka :rolleyes:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili na kontroli i dodao samo jos 200 gr... rekla nam je da ga svojim mlekom dohranjujem na spric... samo tako mogu da znam da ce tih 30 ml da popije pa za ndelju dana kontrola... izgleda da nemam mleka, on vuce umori se i zaspi.. :( moram da se bacim na bozu ili sta vec... ranije mi je curelo mleko... sad vise ne tpliko... zanemarila sam to... poludela sam..da li je moguce da sam pustila bebu da gladuje??? a on ne izgleda lose to i ona kaze...srecan je i fino mu koza deluje...nadam se da cemo da nadoknadimo sve to...

Ne kapiram za ovih 30 ml. Ne bih da pametujem ,ali meni je Relja od 7. dana pio 60ml na 3sata, a u vasem uzrastu je sam povecao na 90ml

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa 30 dodajem...jer i dalje ga stavljam da sisa,,,i racuna da popije nesto a 30 je samo dodatak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto na spric? zasto ne na flasicu ? koliko ti je rekla dr.da mora po obroku da popije ? mi nismo dodavali na pocetku nista ali je sa mesec fino napredovala, ja sam se tome max posvetila pisala sam budila je, racunala, vagala svakodnevno mozda cete reci da sam opterecena ali jednosatvno nama je pretilo da se vratimo u bolnicu svima ko je u brizi savetujem tako ne znam sta bi drugo rekla...ako ne moze mnogo da popije odjedno daj mu na 2 h ja zaista kad nije dobro napredovala nisam cekala d aj egladna davala sam joj na 2 h tako mi je dr.rekla bila sam ocajna razumem te skroz...on bi trebao da 150 ml popije po kg dnevno npr ako ima 4 kg trebao bi dnevno da pije 600 ml ...i takjo racunaj neces pogresiti nisu sve bebe iste, ali to je neki okvir...

Da, zasto na spric pored flasice? Za koje vreme 200gr? Ne brini, pa ako ne budes dojila predji na adaptirano mleko koliko nas samo hrani bebice tako... I nama je krivo sto ne mozemo ali st aje tu je... I mi smo imali problema sa sisanjem... Vuce sat vremena i na kraju nista vristi gladna a meni mleeko samo curi...

flasicu nece da pipne...znaci jednpostavno ne postoji cucla koju zeli sve sam promenila. i samo hoce sisu :(((( ja ne mogu da verujem jer lakse im je valjda na cuclu... ali on ni da cuje, i onda je spric kao jednostavniji....

a 200 gr je dodao za 10 dana.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ena se rodila sa 3830 g i 53 cm,juce sa sa 6 meseci i 3 nedelje imala je 8250 g i 72.5 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

flasicu nece da pipne...znaci jednpostavno ne postoji cucla koju zeli sve sam promenila. i samo hoce sisu :( ((( ja ne mogu da verujem jer lakse im je valjda na cuclu... ali on ni da cuje, i onda je spric kao jednostavniji....

a 200 gr je dodao za 10 dana.. :(

Jao neveena, nadam se da ce da bude bolje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ena se rodila sa 3830 g i 53 cm,juce sa sa 6 meseci i 3 nedelje imala je 8250 g i 72.5 cm

Bravo Ena.... t2709.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

konacno smo napredovli.... za 7 dana 300 gr :) samo da nastavimo tako... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.