Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

Moram malo OT...

Moj Filip će onda biti teniser...kada me zvekne ljevicom baš zaboli :lol:

A po kilaži je najlakši od sve djece na forumu :unsure:

mozda je njlaksi,ali po slikama se vidi da je jako zgodan...znaci imaces zgodnog tenisera :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rodili smo se sa :

On 3060 i 54cm

Ona 2950 i 49cm

sa 3 meseca smo imali:

On 5600 i 63 cm

ona 5400 i 59cm

Danas imamo:

On 7200 i 69cm

Ona 7250 i 62cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala JelenaP :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrija ima 10.5 meseci. Na sistemackom pregledu sa 9 meseci je imao 9.500g i 76cm visine! Mislim da je to normalna visina deteta jer sam ja visoka 162cm a mm 178cm ali mi svi govore da mi je dete previše malo i mršavo. Rodjen je sa 3,550g i 51cm visok! Koliko su bile vaše bebe visoke i teške u tom uzrastu?

Mi smo imali istu težinu i dužinu kao vi kad smo se rodili. Sada sa devet meseci, teški smo 10kg i 100 gr, a dugački 78. Dr kaže da je to o.k. za uzrast, čak smo malo teži nego što treba. Meni moj dečak izgleda ni debelo, ni mršavo. Mami je savršen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad 23marta napunili godinu dana moja curica ima tacno 10 kg,a imamo 74 cm:))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame kolike su vase bebe,od rodjenja pa do sad?

moja cerka se rodila sa 3520kg i 52cm

I mesec - 4350 kg 54.5cm

II mesec - 4620 kg 58.5

IV mesec - 7170 kg 65cm

VI mesec -8500 kg 70cm

sad sa osam meseci neznam tacno ali sigurno ima desetku,provericemo za koji dan,pa cemo da se javimo...pozzz

Pozz svima.nova sam ovde.Imam bebca od 8,5 meseci.Rodjen je sa 1.200,a sada na poslednjoj kontroli ima 7.100.Zanima me vase misljenje,da li je to malo,iako mi doktori kazu da je to ok,al meni se cini da je malo zgoljav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima,nova sam ovde.Imam bebca od 8,5 meseci.Rodio se u 7.mesecu sa 1.200,sada ima 7.100 i zanima me vase misljenje,da li je to malo,doktori kazu da je to ok,al meni se cini nekako zgoljav.Hvala svima unapred na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Andjela se rodila sa 3kg i 610g 51duga, sa mesec dana je imala 5kg i 250g i sad ima 2,5 meseca i 6kg i 900g i duga je 60cm. Doktorica nam rekla da sto manje ruckamo da je to previse :angry: Hvala bogu pa imam mleka i hoce da rucka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi merili sa 5 meseci i 20 dana,i imamo 7kg i 66cm(po mom merenju,a po dr ima 69),i ja se,naravno,tripujem da je to malo.Mm nije visok,zapravo nizak je dosta,a ja sam 1,71...mozda je to ok,ali ja bas brinem:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi merili sa 5 meseci i 20 dana,i imamo 7kg i 66cm(po mom merenju,a po dr ima 69),i ja se,naravno,tripujem da je to malo.Mm nije visok,zapravo nizak je dosta,a ja sam 1,71...mozda je to ok,ali ja bas brinem:(

I Maro,blesava si,sve je to ok,ne brigaj! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao...ja sam ovde nova.. Imam mali problem, Filip nece da spava u krevetcu... Kako da ga naviknem? Da li je neko imao slican ili isti problem kao ja ? :)

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao...ja sam ovde nova.. Imam mali problem, Filip nece da spava u krevetcu... Kako da ga naviknem? Da li je neko imao slican ili isti problem kao ja ? :)

:unsure:

Postoje razne metode i sigyrno ces dobiti hiljdu saveta, ali ja sam misljenja da treba da ga pustis da spava sa tobom! Nema nista lepse od toga, a brzo ce doci vreme kad on nece htti da spava sa tobom pa ce ti bit zao sto nisi iskoristila kad je bio mali. Moja Nevena spava sa mnom i ja se ne trudim da je odviknem! a svi mi kazu da gresim. Sta joj moze lose biti ako se zagrli sa mamom i bezbrizno spava osim da poraste u zadovoljnu i sigurnu osobu! Uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje razne metode i sigyrno ces dobiti hiljdu saveta, ali ja sam misljenja da treba da ga pustis da spava sa tobom! Nema nista lepse od toga, a brzo ce doci vreme kad on nece htti da spava sa tobom pa ce ti bit zao sto nisi iskoristila kad je bio mali. Moja Nevena spava sa mnom i ja se ne trudim da je odviknem! a svi mi kazu da gresim. Sta joj moze lose biti ako se zagrli sa mamom i bezbrizno spava osim da poraste u zadovoljnu i sigurnu osobu! Uzivajte!

Jelenche,svaka cast na odgovoru!Moj sin koji uskoro puni 5.godina ima "radni staz" u krevetcu oko 3 meseca,a moja beba koja je napunila 4 meseca ima-dve noci!!!!!!!!Oboje spavaju samnom.Pa,kad ce ako nece sada?Sigurno u 15.godina nece hteti,zato sada koristim priliku da smo sto blizi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao...ja sam ovde nova.. Imam mali problem, Filip nece da spava u krevetcu... Kako da ga naviknem? Da li je neko imao slican ili isti problem kao ja ? :)

:unsure:

Pa ne znam sta da ti kazem.Misljenja su podeljena u vezi toga.Ja takodje mislim da mu to nista lose ne moze doneti,sta ima lepse od maminog zagrljaja i sigurnosti,ali mnogi se s tim nece sloziti.Moj bebac je nekako od prvog dana prihvatio krevetac i meni sad vec kada ima skoro 9 meseci,malo krivo zbog toga,jednostavno ne voli ni ljuskanje pre spavanja.Samo ga posle mlekca spustim u krevetac i on sam zaspi,nikad se nismo ni uspavljivali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je rodjen sa 3250 gr i 50 cm.

Sa 7.5 meseci je imao 8650 gr i 72.5 cm.Tada smo poslednji put i bili na kontroli tako da ne znam aktuelno stanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto danas smo morali do doce po vitamin D pa smo se ujedno i izmerili.

Bebac je tezak skoro 10 kg i 77 cm "visok". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrija ima 10.5 meseci. Na sistemackom pregledu sa 9 meseci je imao 9.500g i 76cm visine! Mislim da je to normalna visina deteta jer sam ja visoka 162cm a mm 178cm ali mi svi govore da mi je dete previše malo i mršavo. Rodjen je sa 3,550g i 51cm visok! Koliko su bile vaše bebe visoke i teške u tom uzrastu?

Ko je taj sto ti kaze da je dete mrsavo????Sto kaze Yelena,kako bebe treba da izgledaju,naduvene kao baloni. Ne slusaj nikog,narocito ne ove starije generacije.

Najbitnije je da su nam bebe zdrave i zive a ako se zdravo hrane nema razloga za brigu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merili smo se baš kad je napunio 7 meseci: 8550gr i 74cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merili smo se baš kad je napunio 7 meseci: 8550gr i 74cm.

Bravo,pa vi ste vejiki porasli! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali istu težinu i dužinu kao vi kad smo se rodili. Sada sa devet meseci, teški smo 10kg i 100 gr, a dugački 78. Dr kaže da je to o.k. za uzrast, čak smo malo teži nego što treba. Meni moj dečak izgleda ni debelo, ni mršavo. Mami je savršen!

Ne mogu da verujem! Istu kilazu i visinu imao je i moj V na sistematskom sa 9 meseci. I rekli su mi da je za taj uzrast malo iznad proseka ( sto se visine tice ). A nutricionista je po nekoj tabeli rekla da bi toj visini odgovaralo da ima 10kg i 900gr, ali da je tako bolje nego da ima viska.

A tebi rekli da ima viska. Svasta! Sigurno je zgodan dasa kao i ovaj moj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merili smo se baš kad je napunio 7 meseci: 8550gr i 74cm.

Taki, super ti beban napreduje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juče bili u savetovalištu, mamin dečak sad ima 11 kg i 600 gr, a što se tiče visine; nisu ga merili od 5-tog meseca kad je imao 70.5 cm. Kod nas u domu zdravlja ima samo koritance za visinu do 70 cm, a posle toga se čeka da beba ume lepo samostalno da stoji pa da ga onda izmere u visinu :huh:

as1cHmA0g411100MTMzZHwwMDA5MDBkfG%201hbW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja Neda rodjena sa 3kg

1.mesec 3760,

a sa 2 vec ima 54oogr.

Samo sisa,ali to je vec puno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je rodjen sa 4150gr. i 58 cm.Sad sa 6 meseci ima 10,5kg :rolleyes: i 78 cm ^_^ ,jurimo da stignemo tatu koji ima 2m i 100kg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5900g 62 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.