Kutak za nesavršene mame

odgovora

Objavljeno

:lol: lepo si ti to sve napisala,a da priznam i nasmejala si me.Nista ti tu lose ne radis i ne volis svoju bebu manje nego neko ko po ceo dan dete drzi na siki.Ja sam sveza mama isto i u toj fazi sam bila do pre 2 meseca i shvatila da su to sve gluposti obicne.Svi imaju potrebu da ti naturaju na savest sto ti ne dojis ili ne jedes po 1kg rostilja po obroku,kao zbog mleka.Mleka ili ima ili nema.Na kraju krajeva rezultati su tu,samo ljubi bebca i tapni ga po dupencetu kad kazu kako je napredan.pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bas zato draga, da bi smo videle da nismo jedine koje imaju mane :)

Evo ja cu sad da napisem nesto...

Ja svog malog fudbalera volim najvise na svetu, obozavam to bice, uvek cu gledati da mu pruzim najvise sto mogu, da mu dam sve sto pozeli, ukoliko su to realne zelje, i volecu ga uvek neizmerno... I naravno, cuvati ga kao oci u glavi...

Ali pazi sad...

Ja ceznem za snom, bar 3 sata da sastavim nekad... Volim kad je budan da se mazimo i tako to, ali ponekad jedva cekam da zaspi...

Mnoge me mame kritikuju sto mu pored sike dajem i dohranu( a doktorka mi nista nije rekla, ja je pitala ona kao pa sta da rade zene koje nemaju mleka cija deca zive na dohrani, opustite se)... E sad moje misljenje o ovome, zvucace mozda jadno i ko zna sta, ali jbg... Tek mi je 21, ne bih bas da tako mlada imam sise do stomaka(mnogim zenama ne budu takve ali ja znam par njih kojima jesu :/ ) A i kad jede na sisu, valjda ne pojede dovoljno i uvek se posle 1h probudi... A kad ga dohranom nahranim spava bar 2ipo do 3h... Tako da danju sika nocu dohrana...

Ne drzim ga pod staklenim zvono, ne iskuvavam mu svaki dan cucle i flasice, ne stavljam ga samo na "sterilna" mesta... Ne sklanjam ga od ljudi koji zele da ga vide ili pomaze..

.

I jos nesto, kad kazem da ne jedem mnogo i tako to, onda me napadnu kako moram da se nazderavam zbog mleka bla bla... E pa nek izvinu molim ih, necu da budem kao tenk...

A koliko vidim njemu nista ne fali, nabacio je za mesec dana 1450, jak je da to nije normalno, nasmejan, guce, i sve sto treba.... BOGU HVALA...

A to da li neko misli da sam ne savrsena mama, budala, kreten ili sta vec...njihova stvar

Deca ce i meni i nima biti ziva i zdrava, a kakve cemo mi biti...

Nemojte ovaj moj post da shvatite pogresno, ali samo mislim da to sto je zena rodila ne znaci da treba da se zapusti i prati pomno neke price... Zena uvek treba da drzi do sebe, i bez i sa petoro dece...

I mislim da svaka mama zna sta je dobro za njenu bebu...

I ovo sam iskreno napisala i sa vama podelila jer ste mi drage... I molim vas da sad odam ne padnu kritike i pljuvanje po meni :)

:*

Jaooooo draga moja, ajd sad da te tesim... Za moju trudnocu popila sam sigurno 4-5 litara koka kole, fante... Zdrala u meku sigurno 10ak puta... Sedela u dimu... Popila sigurno 10ak litara piva.... Naravno ovo sve ukupno za svih 9 meseci...

Pila vino i sampanjac na svadbi...

I dalje da ne pisem... Nece ti biti nista ;)

E jedino me vadi sto sam setala baaaas dosta, i drago mi je zbog toga jer sam tako odrzala liniju...

Uuuuuu pa ovo mi zvuči više za temu 'nesavršene ....uopšte'......hahahahaha ja sam rodila prvo dete sa 21 godinicu...i imam grudi kao suve šljive ali mi nije žao.....barem danas postoje dobri brushalteri i kupaći kostimi koji to sve zamaskiraju.....a i Barbarice nemoj već početi da se sekiraš....čuvaj se za kasnije kada budu bile mnogo ozbiljnije stvari :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mogu da se priključe i nesavršene trudnice?

Ja sam popila dve čaše koka-kole za dosadašnju trudnoću...i nekoliko kofeinskih kafa...možda desetak...

I mrzi me da se šetam...

na ovu temu ne smem ni da se prikljucim...pusila sam celu trudnocu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuuuuuuuuuuuuuu dim....mek...koka kola......brrrrrrrrrr :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuuu pa ovo mi zvuči više za temu 'nesavršene ....uopšte'......hahahahaha ja sam rodila prvo dete sa 21 godinicu...i imam grudi kao suve šljive ali mi nije žao.....barem danas postoje dobri brushalteri i kupaći kostimi koji to sve zamaskiraju.....a i Barbarice nemoj već početi da se sekiraš....čuvaj se za kasnije kada budu bile mnogo ozbiljnije stvari :rolleyes:

Pa sad, da li sam nesavrsena uopsteno zabole me, ali drzim do sebe i drzacu uvek!!!!

I ko kaze da se nerviram, samo sam napisala svoje NESAVRSENOSTI....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na ovu temu ne smem ni da se prikljucim...pusila sam celu trudnocu :unsure:

Auuuuu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad, da li sam nesavrsena uopsteno zabole me, ali drzim do sebe i drzacu uvek!!!!

I ko kaze da se nerviram, samo sam napisala svoje NESAVRSENOSTI....

Naravno......to i ja kažem.....i ja jako držim do sebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na ovu temu ne smem ni da se prikljucim...pusila sam celu trudnocu :unsure:

I moja tetka je, i moje dve drugarice, i dosta jos zena koje znam... Jbg, desilo se, sta sad... Sama znas zasto si to radila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad, da li sam nesavrsena uopsteno zabole me, ali drzim do sebe i drzacu uvek!!!!

I ko kaze da se nerviram, samo sam napisala svoje NESAVRSENOSTI....

Ja sam mislila da te 'utešim'....i da te posavetujem....eto....barem ako ništa imam iskustva...na pretek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu sve mi negde brljamo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da se Mek računa...ja tamo volim sladoled...i jela sam ga bar 4-5 puta...Uh, i sedela sam u dimu, ali baš jako puno...i vozila sam se gradskim pored čike sa vaškama...i jela sam kajmak...tonu kajmaka...i jela sam buđave sireve i usoljenog živog lososa i pila sam živa jaja...

Sve razumem, ali pored Cike sa Vaskama?!?! :lol: joj kako me nasmeja, zub me boli dva dana i jedino me Kiki uspela nasmejati sa ovom izjavom :) Kamo srece da jedem kajmak - umesto toga ja celu trudnocu nisam prestala da pusim. Sta cu, nisam karakter eto. Ali ne mislim da sam zbog toga nesavrsena, to sam samo ja. Niko nije savrsen, a onaj ko misli da jeste verovatno ne vidi dalje od svog nosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila ocajna trudnica, pusila sam cijelu trudnocu i cak sam se napila za vlastito vjencanje, a bila sam u sestom mjesecu!

Kada sam se porodila, sikila je dvije sedmice i onda sam ja dobila stafilokoku koja mi je otvorila rane po grudima, pa poslije toga dva mastitisa sa ogromnom temperaturom i opet sam se trudila da sacuvam mlijeko sto nisam uspjela. Grudi nisam imala velike, a sad ih nemam nikako, tako sto se vjesanja tice, sa tim nemam problema. Toliko sam se trudila da sam na kraju morala da prestanem. E onda, jednom sam je zaboravila presvuci ujutro, a ona je zaspala tako da je bila mokra jos cetiri sata :( . Jednom mi se probudila ujutru u tri i nije prestala da place do pet, a sve sam uradila sto je u mojoj moci, na kraju sam je ostavila da place a ja otisla i zapalila cigaru (grozno), jer nisam vise znala sta da joj radim.

Ima jos stvari zbog kojih me grize savjest, ali Boze moj. Ja sto sam se vise trudila, manje sam doprinosila. Da sam bar odmah presla na formulu ne bi se patila ni ona ni ja, ajd ja manje-vise, ali ona nije imala snage da vuce, pa nam je jedno dojenje trajalo sat vremena, a razmak izmedju obroka sat i po, ako dogura do dva to je da se udarim nogom u dupe od srece!

Nemoj puno da se opterecujes nijedna nije svrsena, i ja sam izasla i napila se i njo nista nije nedostajalo. Nekako smo to nadoknadile tako sto je tu noc spavala sa mamom u krevetu :D .

Udavila sam, izvin'te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta sam u 8.mesecu bila na Exitu, poslovno. I bilo mi je divno, tamo u guzvi, medju super raspolozenim ljudima, do kasno u noc. A mnogi su mi zamerali.

Tada sam negde sama pravila raspored u kuci i pomerila dva kauca i tri ormana. Sad ne bih mogla, a onda sam to stvarno lako uradila.

Pila sam i pijem nenormalne kolicine kafe. Nisam pila vitamine i bila sam vegetarijanac.

Do sada se nije pokazalo da je deci nesto falilo, a ni meni.

O nesavrsenostima od kako sam se porodila moram malo da razmislim, ali mislim da je glavna to sto ustajem i uzimam bebu na svaku njenu pomisao da zaplace. Ne mogu to da slusam, a nisam ni kod prve cerke. Sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice drago mi je da si promenila misljenje o nama.Sto se tice dojenja...Meni su bradavice uvucene,probala sam i silikonske i pored toga sam pokusala da dojim Ognjena.Napravio mi je takve ragade da su me pekle nekoliko dana.Vise nije sisao,ja sam se izmuzavala i davala mu na flasicu.Nocu je dva puta pio dohranu,hranio ga je mm da bih mogla da odspavam,to preporucujem i tebi,nek se frajer zrtvuje malo :) To je trajalo 2 meseca,do naglog prekida mleka.Od tada pije adaptirano mleko,tj i dan danas ga pije.

Nisam savrsena majka,ali se trudim.Sto se tice poroka u trudnoci...Isto kao i Trmalja.I kajem se.Ubila bih se da mu se nesto dogodilo...Ali srecom nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice drago mi je da si promenila misljenje o nama.Sto se tice dojenja...Meni su bradavice uvucene,probala sam i silikonske i pored toga sam pokusala da dojim Ognjena.Napravio mi je takve ragade da su me pekle nekoliko dana.Vise nije sisao,ja sam se izmuzavala i davala mu na flasicu.Nocu je dva puta pio dohranu,hranio ga je mm da bih mogla da odspavam,to preporucujem i tebi,nek se frajer zrtvuje malo :) To je trajalo 2 meseca,do naglog prekida mleka.Od tada pije adaptirano mleko,tj i dan danas ga pije.

Nisam savrsena majka,ali se trudim.Sto se tice poroka u trudnoci...Isto kao i Trmalja.I kajem se.Ubila bih se da mu se nesto dogodilo...Ali srecom nije :)

A nasta se odnosilo ovo "Barbarice drago mi je da si promenila misljenje o nama"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nasta se odnosilo ovo "Barbarice drago mi je da si promenila misljenje o nama"?

Nije bitno to sad... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ups, zalutah u temu... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bitno to sad... :)

Kako nije bitno? E pa mene interesuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nije bitno? E pa mene interesuje ;)

Zna Barbarica ali sad je sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna Barbarica ali sad je sve ok :)

Ne znam, nista mi nije jasno... Aj mi bar na pp posalji ako vec neces ovde da napises...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nije bitno? E pa mene interesuje ;)

i mene zivo interesuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evoo mene nesavrsene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga barbara, imam 23 godine i devojcicu koja sad ima 6 meseci.... obozavam je... A L I..... nemoj da mislis da si nesavrsena, niti da si samo ti takva, verovatno ne postoji takva majka :)

moje iskustvo bih volela da podelim sa tobom...porodila sam se krajem septembra 2010 godine,i zakacila me je duga i hladna zima da bih izlazila sa tek rodjenom bebom, tako da smo do pocetka marta meseca izasle mozda svega 5 puta... zamisli 5 meseci u stanu... a ja sam jedina koja boravi sa bebom po ceo dan, ( muz mi naravno maximalno pomaze, ali on radi naporan posao, i veci deo dana je zauzet ) elem, posle tri meseca zapala sam u krizu, da li je to postporodjajna depresija ili nesto drugo ne znam, znam samo da sam bila jako tuzna, uglavnom neraspolozena i ljuta na sve oko sebe bez nekog preteranog razloga... U tom periodu me je nerviralo cak i moje malo bespomocno cedo, ludela sam kad place a prva tri meseca je uglavnom plakala jer je imala grceve :) bila sam neispavana, nervozna...ma haos zivi.... u tim trenucima sam mislila da nisam trebala da se upustim u pricu toliko ozbiljnu kao sto su brak, porodica i deca.... ali sam onda imala razgovor sa muzem, koji me je promenio... ORGANIZACIJA me je spasila, pre podne ( dok mi je muz kod kuce) ja sam obavljala pijacu, kupovinu, odlazila kod frizera, ponekad kod manikira na noktice.... a popodne sam provodila sa mojim andjelom, i veruj mi postala sam dobra majka, ali se i dalje ne svrstavam u savrsene....

sada moja curica ima 6 meseci, a muz i ja obozavamo da se kartamo, pa jednom nedeljno iskupimo ekipu i igramo karte....nekad i do 5h ujutru, ja se ujutru probudim nenaspavana i nespremna za dan sa cerkicom, ali to prodje, veruj mi sve su to cari roditeljstva :D

mi smo mlade, i ti i ja, tako da ( MOZDA ME MNOGI NECE PODRZATI) ali uvek nadji vremena i za sebe... ja sam se spasila dobrom organizaciom :) ljubim te i pozdrav

post-30060-1301324792_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto me na prvom mestu najvise grize je to sto nisam mogla da ga dojim duze od 2 meseca.Nisam imala mleka a on je vise puta bio gladan,plakao i po sat vremena.Mi ga uspavljujemo tih sat vremena misleci da su grcici.Toliko mi je posle bilo krivo da sam plakala i stalno pricala kakva sam majka kad ne osetim da mi je dete gladno.

Druga stvar je sto sam ga par puta ostavljala da place u krevecu,nije imao ni puna 2 meseca,misleci da cu tako da ga odviknem od uspavljivanja na rukama.Ostavljala sam ga i u lezaljci par puta da place da se ne navikne na ruke...I to sve zbog drugih koji su mi solili pamet,nemoj da ga naviknes ovo,nemoj ono.A onda uz pomoc moje prijateljice i zene u savetovalistu i razgovora sa njima,nikad ga vise nisam ostavljala tako malog da place.Tom bespomocnom bicu je bila potrebna moja neznost,blizina,ljubav.I sad ga uspavljujem na rukama,nije mi tesko i ne trudim se da to promenim.Toliko se kajem zbog toga da ga svaki dan ljubim do besvesti,mazim...ne bi li nadoknadila tih nekoliko sati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Griješim i znam da griješim ali se zbog toga ne osjećam TOLIKO loše - sve sam to već prošla sa Anom.... tako da sada uživam u nesavršenom roditeljstvu :P

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.