Prva setnja

odgovora

Objavljeno

Мој Лазар има 12 дана,да ли смем да га изведем напоље. Нисмо никако га изводили. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мој Лазар има 12 дана,да ли смем да га изведем напоље. Нисмо никако га изводили. :/

Ti si, u stvarim, izvela bebu u setnju prvi put kad si je donela kuci. Zasto ne bi opet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjecam se da mi jejedan covjek, koji je ozeni ruskinju pricao kako mu se zena porodila u sred zime, izasla iz bolnice i kada je dosao kuci zatekao ih je kako sjede na balkonu ... on se naravno frapirao a njoj je to normalno :)

Ana se rodila u sred kljeta tako da sam vec nakon 20-ak dana bila napojlu, mozda bi i ranije da nisam ja imala nekih zdravstvenih problema

Stefo je rođen u sred zime :) i iskreno nisam ga izvodila napolje 2 mjeseca jer je bio snijeg do koljena, ali sam ga znala ušuškati i izaci na balkon ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce nam je bio prvi dan da ne izadjemo napolje od kada smo pocele- sa 13 dana. Patronazna sestra mi je rekla da napolje mozemo onda kada ja budem mogla, sto se bebe tice, ona je spremna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas tako jasminaj,

beba je uvek spreman i raspolozena za setnju,

ja sam moje vodila cak i po kisi, tata stavi sina u kengur nosiljku i drzi kisobran a ja pored njih,

dok nismo nasli onu kabanicu za kolica , u tek onda nam nije bilo kraja, cak ni vetar nam nije smetao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isli smo prekjuce kod majke mog muza jer je bilo +4 C. Isli smo kolima u auto sedistu za bebe i bebac je uzivao u voznji, mada se tamo unervozio malo na kraju jer je bilo dosta ljudi, a ne prija mu bas guzva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas prvi put izasli napolje u setnju, bebica ima 11 dana. Za pocetak 15 min, a ovih dana produzujemo vreme :rolleyes: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da izlazimo sa nepunih mesec... Sada nam je mesec i 7 dana. Jako nam prija setnjica..Ali obavezno kada bi izasli mi bi se pokakili... Imala sam srecu da smo u medjuvremenu seli kod prijatelja u kafic, jer gde bi drugo presvukla bebca..? Ovde kod nas u Herceg Novom ne postoji ni jedno mesto prilagodjeno za presvlacenje beba.. Kako ste se vi snalazili u tom slucaju..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo danas prvi put napolje. :rolleyes:

:rolleyes: lepo se provedite!

bliss.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo danas prvi put napolje. :rolleyes:

Super! Uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto u nedoumici kada da izvedem dete,vreme je prelepo(sto se tice temperatura) ali duva neki vetar pa ne bih bas.Ali jedva cekam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 15-og dana ga iznosim na terasu ili u dvorište. Prvo ujutru i uveče na 5-10 minuta, pa malo duže i poslednjih dana čim malo zađe sunce, Luka je u kolicima do kupanja. Sednemo kod komšije u dvorište ili kod nas na terasu i dok mi kafenišemo on odspava sat-dva. Posle toga kupanjac, hranjenje, porcija maženja i pevanja i on zaspi kao top i odspava po 4-5 sati u komadu.

Gledam sad ovaj vetar ali ako ne bude kiše, čim taja dođe sa posla idemo mi do kume na kaficu...Ušuškam ga lepo u ćebence, kapicu na glavu i dete na vazduh... :)

meseceviprsti voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce isli u prvu setnjicu i beba je sve prespavala :D ovo nam je prva malo duza setnja a sad cemo cesce

Neuhvatljiva i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene doktor jedva pustio da idemo u setnju, iako kad dolazimo kod njega i to se smatra setnjom!

Rekao je 20 minuta i ni slucajno u blizini ljudi.

Inace, imamo 13 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle si ti BgB? :) Mi smo u prvu setnju izasli kada smo imali 15 dana,bili smo mozda 10-ak min :) Vec posle dva dana,smo bili pola sata.Ona je uglavnom spavala,ja sam preko kolica stavila pelenicu da mi komsije bas ne zaviruju i uzivali smo.I da sam htela pre,nisam bila u stanju zbog rane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sara je izasla prvi put sa 10 dana..na 5 minuta, u rukama smo je nosili..pa sledeci put 15-tak minuta u kolicima i tako smo povecavali..

Doduse to je oktobar, bilo lepo vreme, ne znam po ovom paklu kakva pravila vaze za novorodjencad..

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle si ti BgB? :) Mi smo u prvu setnju izasli kada smo imali 15 dana,bili smo mozda 10-ak min :) Vec posle dva dana,smo bili pola sata.Ona je uglavnom spavala,ja sam preko kolica stavila pelenicu da mi komsije bas ne zaviruju i uzivali smo.I da sam htela pre,nisam bila u stanju zbog rane :)

Majo, trenutno sam u Americi.

I ja stavim preko nosiljke gazu da bas ne zaviruju ljudi. On je rekao da su svima male bebe zanimljive i da ne dozvolim da svi zaviruju i pipkaju je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu šetnju smo je vodili tek sa 22 dana, jer smo tek tada kupili kolica... prvo smo je samo izneli napolje u kolicima, seli na bedem i gurali je napred-nazad, i pošto je zaspala momak je predložio da se prošetamo. Oko pola sata smo je vozali u kolicima, i baš je bila mirna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, trenutno sam u Americi.

I ja stavim preko nosiljke gazu da bas ne zaviruju ljudi. On je rekao da su svima male bebe zanimljive i da ne dozvolim da svi zaviruju i pipkaju je.

razumem za pipkanje, ali sto da ne zaviruju? meni je jedna neuravnotezena zena iz komsiluka prisla jos dok je mali imao svega par meseci i rekla da stavim pelenu preko kolica da ga ne gleda svako jer svakakvih ljudi ima. i jos neke nepovezane stvari. bas mi je to bilo... potresla sam se i od price i od nacina na koji mi je to rekla...

ja sam to shvatila kao ona verovanja o uroku i sta ja znam. vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne, ja mislim da je to da joj ne bi disali u lice. Jer svako hoce da pridje i pogleda i unese se licem u nosiljku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je vec drugo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok kakav urok.Ja sam to stavljala da je ne bi pipkali,disali u nju... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.