Prva setnja

odgovora

Objavljeno

Cao mame :rolleyes:

interesuje me kada bebu treba poceti izvoditi napolje? Moja beba ima 22 dana, a procitala sam nekoliko komentara u "razvoj bebe po nedeljama" da mame uveliko vode svoje bebce u setnju vec nakon druge nedelje i da im bebe nakon toga spavaju preko noci spojivsi 5-6h. moj bebac se budi tacno na svaka 3 sata i preko noci i preko dana, kao svajcarski sat je, ne propusta ni minut za jelo.

Volela bih da znam kada mozemo da krenemo u setnjicu, mislim da bi ga svez vazduh i setnja malo izmorili pa bi mozda poceo malo duze da spava nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je još uvek rano i hladno za tako malu bebu da ide u šetnju, ali možeš oko podne kad je najtoplije ( pod uslovom da ne duva vetar) izneti bebu par minuta na vazduh, dal na terasu ili u dvorište ( zavisi gde živite).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam vec pisala o ovome u temi DA li vas ogranicavaju vremenski uslovi,ali ponovicu: ovde po savetu od doktora izlazi se u setnju jos uporodilistu,znaci drugi dan po rodjenju smo bili malo napolju,a cim smo dosli kuci sutradan smo imali setnju od sat vremena. Da napomenem da sam se porodila u decembru,i da je temperatura bila ispad 0,od tada setamo svakodnevno,pa cak i kada smrkcemo izlazimo na balkon po 15min...

Sad ipak vidi sta ce ti vecina reci,posto ja kad pricam sa mamom u Srbiji ona mi kaze da nisam normalna :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je još uvek rano i hladno za tako malu bebu da ide u šetnju, ali možeš oko podne kad je najtoplije ( pod uslovom da ne duva vetar) izneti bebu par minuta na vazduh, dal na terasu ili u dvorište ( zavisi gde živite).

Slazem se. I ja mislim da je rano. Ja sam Mihajla iznosila napolje posle otprilike mesec dana. Rodjen je u martu i otprilike je bilo isto ovakvo vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije rano mi smo izlazili u setnje vec posle 15 dana samo da nema vetra magle i kise...naravno ne dugo ali detetu je potreban svez vazduh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za vikend su najavili 14-15 stepeni pa sam mislila da malo izadjemo. a danas je sunce bas ugrejalo na nasoj terasi pa smo ga izveli na minut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam vec pisala o ovome u temi DA li vas ogranicavaju vremenski uslovi,ali ponovicu: ovde po savetu od doktora izlazi se u setnju jos uporodilistu,znaci drugi dan po rodjenju smo bili malo napolju,a cim smo dosli kuci sutradan smo imali setnju od sat vremena. Da napomenem da sam se porodila u decembru,i da je temperatura bila ispad 0,od tada setamo svakodnevno,pa cak i kada smrkcemo izlazimo na balkon po 15min...

Sad ipak vidi sta ce ti vecina reci,posto ja kad pricam sa mamom u Srbiji ona mi kaze da nisam normalna :blink:

gledala sam neki dokumentarac o sibiru-tamo izvode novorodjencad na -25napolje i ovu temperaturu smatraju super za setnju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo u prvu setnju isli kad smo imali 15-dana,posto su rodjeni u oktobru,a ovde je jos uvek bilo lepo vreme izlazili smo po malo na terasu!!! a u toj prvoj setnji smo ostali oko 1h i super su se proveli-prvo su zevali okolo i gledali sta ima,a onada su naravno zaspali :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gledala sam neki dokumentarac o sibiru-tamo izvode novorodjencad na -25napolje i ovu temperaturu smatraju super za setnju!!!

Uh,a kod nas nikako ispod +5,al i logicno zavisi od podneblja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame :rolleyes:

interesuje me kada bebu treba poceti izvoditi napolje? Moja beba ima 22 dana, a procitala sam nekoliko komentara u "razvoj bebe po nedeljama" da mame uveliko vode svoje bebce u setnju vec nakon druge nedelje i da im bebe nakon toga spavaju preko noci spojivsi 5-6h. moj bebac se budi tacno na svaka 3 sata i preko noci i preko dana, kao svajcarski sat je, ne propusta ni minut za jelo.

Volela bih da znam kada mozemo da krenemo u setnjicu, mislim da bi ga svez vazduh i setnja malo izmorili pa bi mozda poceo malo duze da spava nocu.

Anđelina je rođena u nov....ja sam je počela izvoditi svakodnevno od 21. dana.....tempatura je 'išla ' do -7.........dobar skafander i ona kabanica i 'putevi su naši'......dakle vreme je za šetnju...... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame :rolleyes:

interesuje me kada bebu treba poceti izvoditi napolje? Moja beba ima 22 dana, a procitala sam nekoliko komentara u "razvoj bebe po nedeljama" da mame uveliko vode svoje bebce u setnju vec nakon druge nedelje i da im bebe nakon toga spavaju preko noci spojivsi 5-6h. moj bebac se budi tacno na svaka 3 sata i preko noci i preko dana, kao svajcarski sat je, ne propusta ni minut za jelo.

Volela bih da znam kada mozemo da krenemo u setnjicu, mislim da bi ga svez vazduh i setnja malo izmorili pa bi mozda poceo malo duze da spava nocu.

I ja znam da mame izvode bebe u prvim nedeljama i ako je lepo vreme ne vidim tu nista lose,ali evo recimo ja,porodila sam se u avgustu,ali zato sto je rodjen pre vremena rekli su mi da sacekam 28 dana,pretpostavljam zbog regulacije telesne temperature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenu sam izvela sa 20 dana,jer je prethodnih bilo jako lose vreme...a pavla 11. dan...jer je bilo bas lepo napolju a sve za njih ide postepeno ,kao i izlazenje napolje,prvih dana od 3/5min...pa svakim danom malo vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto je bilo jako lose vreme nismo izlazili do pre par dana. Oko 1h nam je izlazenje a uskoro čemo svakim danom malo vise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 4 puta bili napolju, od 15. dana smo poceli, ali lose vreme i vetar nam smetaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa oba deteta smo izašli u šetnju već u drugoj nedelji. Naravno nisam ih izvodila po kiši i najvećem suncu. Ujutru ili predveče je idealno. U bolnici gde sam se porodila ima svaka soba terasu pa su majke iznele bebicu na par minuta...bez problema.Bebama treba svež vazduh kao i majkama. Babske priče o 40 dana ne slušam kao ni ono da bebe ne treba uveče da budu napolju (kad padne mrak)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama je jeeeeeeeedva docekala prvu setnju :lol: !!!! Izasli smo sa 15 dana, i bilo je superiska......bebana voli da se vozika u kolicima, a najvise voli kada je put neravan i kada kolica truckaju :) Posle te prve setnje smo se setali jos par puta, ali sada je toliko vruce napolju da je ne izdvodim.... Mozda bih mogla ujutru kad se probudimo dok jos nije toliko pakleno vruce, ali mi je frka da idem sama sa njom.....nemam pojma, sta ako se rasplace, kako cu i nju da nosim i kolica da guram......ali proci ce me valjda taj strah vremenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa 12 dana starosti otisli do coska ulice i nazad, bili smo puno na dvoristu, leto bilo, a sa mesec dana smo isli i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo odmah izlazili, iako je svekrvi bilo krivo.. ma ajde dete treba da se iznosi u normalnim uslovima vremenskim... ako prija nama prijace i njima.. strahinja se uspava u kolicima... tj vec u kolima, jer zivimo na periferiji pa idemo kolima do parka pa tamo skoro svako vece po sat vremena se setamo... cak i ove vrucine kad su bile obavezno oko 20 h smo izlazili.. i definiivno bolje spava posle setnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo njega sa neke dve nedelje vec iznosili napolje tj.mm,posto ja nisam mogla niz stepenice zbog rane od epiziotomije,ali u prvu ozbiljnu setnju smo isli sa nekih mesec i po dana,nije bilo toplo ni hladno,a on je voleo da zaspi u kolicima,tako da smo cesto pre spavanja isli u setnju.Prija njima svez vazduh koliko i nama,a te babske price ni ne slusam,izludjuju me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo njega sa neke dve nedelje vec iznosili napolje tj.mm,posto ja nisam mogla niz stepenice zbog rane od epiziotomije,ali u prvu ozbiljnu setnju smo isli sa nekih mesec i po dana,nije bilo toplo ni hladno,a on je voleo da zaspi u kolicima,tako da smo cesto pre spavanja isli u setnju.Prija njima svez vazduh koliko i nama,a te babske price ni ne slusam,izludjuju me.

Mi smo našeg iznosili a bio je početak marta i ladno... , al ga umotamo u ćebe i izađemo na 5 minuta...

To nihovo do 40 dana je užas blagi!!!

Detetu treba i svež vezduh, iako provetravate kuću.

Ajde da zatvorimo babe 40 dana, pa da vide kako greše :P?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo našeg iznosili a bio je početak marta i ladno... , al ga umotamo u ćebe i izađemo na 5 minuta...

To nihovo do 40 dana je užas blagi!!!

Detetu treba i svež vezduh, iako provetravate kuću.

Ajde da zatvorimo babe 40 dana, pa da vide kako greše :P?

Super ideja..ma,uvece kad ih iznesemo napolje i udahnu malo svezeg vazduha lepse ce spavati.Mi i sad praktikujemo vecernju setnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cerkicu redovno iznosila napolje i to vec posle par dana i bas joj je prijalo.Moja svekrva je govorila da ne treba dete da ide u goste 40 dana a napolje normalno da treba da ide.Sad jedino ne znam kako cemo sa drugom bebicom jer ce se roditi usred zime,u januaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac izlazi u setnju kad god imamo priliku za to. Na izlazu iz porodilista sam pitala kad bebac sme u setnju i rekli su mi "pa sad ce da se proseta do kuce, zar ne?". Od tada se trudim da sto vise budemo napolju, mada je to malo tesko ovde, skoro svaki dan je kisa. I da, tacno je, bar kod mene, da mi bebac spava po 5-6 sati. Obicno idemo u setnju oko 5-6, do 8 smo kuci, jede, i oko 9 na spavanje, i obicno se probudi za sledeci obrok oko 2-3, pa oko 6, i tada opet pocinje na 2-3 sata da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac izlazi u setnju kad god imamo priliku za to. Na izlazu iz porodilista sam pitala kad bebac sme u setnju i rekli su mi "pa sad ce da se proseta do kuce, zar ne?". Od tada se trudim da sto vise budemo napolju, mada je to malo tesko ovde, skoro svaki dan je kisa. I da, tacno je, bar kod mene, da mi bebac spava po 5-6 sati. Obicno idemo u setnju oko 5-6, do 8 smo kuci, jede, i oko 9 na spavanje, i obicno se probudi za sledeci obrok oko 2-3, pa oko 6, i tada opet pocinje na 2-3 sata da jede.

Bas tako. Mi smo od pocetka izlazili u setnju, samo da nije vetar jak ili magla, a srecom ja se porodila u aprilu pa nas vreme od pocetka lepo sluzi. I kad idemo u goste negde uvek vise volim kad sedimo napolje u dvoristu, mada nas dve i kad smo kuci po ceo dan smo na terasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je tek jutros prvi put izasao malo na terasu i to jako kratko jer su do sada bile jako velike vrucine (+40 preko dana +35 navece) i bilo me je strah da ga izlazem tim temperaturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.