Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

ja nisam ni racunala na taj novac, ali kad vec imamo priliku da se dobije ne vidim razlog zasto ne bi, drzava nam uze sve i dinar za kojekave poreze samo sto jos vazduh nisu poceli naplacivati...sad ovde je to malo drugacije reseno pa imamo pravo i ja i beba posto ja ne radim tako da ce biti nesto, ti paketi i jos ja godinu dana majcinski dodatak i bebica dok se god skoluje ce dobijati naravno ako se ja zaposlim bice manji jer se racuna koeficient neki...ja ne racunam koliko mi para treba, ali kako kupujemo odvojeno tako mi je lakse...kupili smo joj baby gym i neke garadarobice, flasice, sterilizator i tako jos uvek su sitnice ima dosta jos toga da se kupi...ali polako neka smo zivi i zdravi bice to sve ok i kupice se, ja kad sam juce videla svoju mrsavicu malu srce mi je bilo uh jojjjjj..mm je hteo da udje u onaj monitor koliko se zagledao :)))

Super obe cekamo devojcice...97e5312a3e9ba78044697146d905ecc5.gif97e5312a3e9ba78044697146d905ecc5.gif97e5312a3e9ba78044697146d905ecc5.gif Mm je jos nije video... :angry: Radi pre podne a moj doktor isto pa se ne uklapamo... Ja je nisam videla vise od dva meseca ne pokaze mi je, samo prvi put kad sam bila kod njega, ali sad cu da trazim posto njima sve moras da naglasis.... Uzasni su... Ne progovori ni rec, moras da pitas da bi dobio odgovor... Pol sam jedva izvukla da mi kaze... :angry: A sto se tice para naravno da treba iskoristiti sve od drzave....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su isto to govorili nevalja,nemoj sacekaj,al iskreno mislim da je to glupost,treba to sve oprati i opegladi da bebu doceka spremno,i lepse je polako ici i kupovati,nego sve u zurbi pa pola ne stignes....ja sam pocelakupovati kad sam usla u 9 mesec.

Ma prave gluposti... Ko ce meni da opegla? Muz? Ne bih mu poverila peglanje... A i mislim da bih ja to najbolje... :rolleyes: A tako u zurbi dosta se i zaboravi... Sta ces kad zivimo u takvoj sredini... Ja sam uvek za to da se sve lepo jedno po jedno kupi, nego... Ovako smo se dogovorili da ja izaberem i da nam prodavacica to odvoji pa kad se porodim da mm to samo pokupi... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super obe cekamo devojcice...97e5312a3e9ba78044697146d905ecc5.gif97e5312a3e9ba78044697146d905ecc5.gif97e5312a3e9ba78044697146d905ecc5.gif Mm je jos nije video... :angry: Radi pre podne a moj doktor isto pa se ne uklapamo... Ja je nisam videla vise od dva meseca ne pokaze mi je, samo prvi put kad sam bila kod njega, ali sad cu da trazim posto njima sve moras da naglasis.... Uzasni su... Ne progovori ni rec, moras da pitas da bi dobio odgovor... Pol sam jedva izvukla da mi kaze... :angry: A sto se tice para naravno da treba iskoristiti sve od drzave....

Meni doktorka isto ne kaže dok ne pitam, ali što pitam sve mi lepo objasni. Ija mislim da ne treba kupovati unapred. Pa u svim tim radnjama postoji varijanta da odabereš pa kad se porodiš sve da muž pokupi. A verujem da neće mu biti problem da sve to opere ispegla i sredi za tih par dana dok bi ja bila u bolnici, svakako je on kod nas zadužen za veš :) Samo stvari koje dobijemo bih volela da dobijemo ranije, čisto da bih znala šta tačno da rezervišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni doktorka isto ne kaže dok ne pitam, ali što pitam sve mi lepo objasni. Ija mislim da ne treba kupovati unapred. Pa u svim tim radnjama postoji varijanta da odabereš pa kad se porodiš sve da muž pokupi. A verujem da neće mu biti problem da sve to opere ispegla i sredi za tih par dana dok bi ja bila u bolnici, svakako je on kod nas zadužen za veš :) Samo stvari koje dobijemo bih volela da dobijemo ranije, čisto da bih znala šta tačno da rezervišem.

Ovaj i kad ga pitam promrmlja nesto ukratko sebi u bradu... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila 95% stvari... Evo juce i prekljuce sam peglala po 3 sata xD I jos nisam zavrsila...

Mi smo samo kolica ostavili za kasnije, jer stace mi po snegu kolica...

Ne znam, ja nisam mogla da odolim... Gde god sam isla, vidim nesto sto mi se svidi, i kupim... Ko ce posle da juri po radnjama... Ovako na tanane sve obavljeno... Mada meni niko nije zvocao za to da ne kupujem ranije osim mog tate... :lol:

Ne znam, ja sam za to da sve treba spremiti, da doceka bebca... Posle samo sa njim da uzivas, da ne moras da mislis na ostalo...

Ali dobro, postujem svacije misljenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja idem svake 4 nedelje na pregled i nemam uvek uz poslednje vreme ni meni ne pokaze,ja sam juce isla privatno da pogleda nesto sto moja dr.kaze da nije videla pa da dodjem za 4 nedelje ponovo ce pa nisam imala mira morala sam otici, i potvrdila mi je da je curica 100% i 4d malo ukljucila ma najbitnije da je sve ok sa mojom mazicom :)))) jesi smisla ime milenice?

ja mislim da se treba kupovati to su cisto babaske price,koje su stare zene plasirale, a kako su one u ono vreme kad nije bilo ni prodavnica nista strilkale, heklale, plele i sve pre rodjenja, nisu valjda cekale da se porode pa da dete bude par dana golo pa da onda one to brzinski odrade...ne znam ta prica meni ne pije vode...ko ce meni da opere popegla muz koji radi stalno bori se, da imamo sto vise da anm priusti koliko toliko normaln zivot, mama koja je daleko 400 km,svekrva koja ne pegla ni svoj ves...ne znam ja sebi to nemmogu prisuti da odem u bolnicu i razmisljam o tome....ali svako ima svoje misljenje...

Bravo za devojcicu!!!!!s0819.gif

Pa mi smo razmisljali oko imena i najverovatnije ce da se zove Una... :) A tvoja devojcica? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila 95% stvari... Evo juce i prekljuce sam peglala po 3 sata xD I jos nisam zavrsila...

Mi smo samo kolica ostavili za kasnije, jer stace mi po snegu kolica...

Ne znam, ja nisam mogla da odolim... Gde god sam isla, vidim nesto sto mi se svidi, i kupim... Ko ce posle da juri po radnjama... Ovako na tanane sve obavljeno... Mada meni niko nije zvocao za to da ne kupujem ranije osim mog tate... :lol:

Ne znam, ja sam za to da sve treba spremiti, da doceka bebca... Posle samo sa njim da uzivas, da ne moras da mislis na ostalo...

Ali dobro, postujem svacije misljenje ;)

Naravno da kolica mogu da pricekaju dase malo prolepsa vreme... I meni da nema ko da gundja odavno bih pocela da kupujem... A topim se pored svakog izloga... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa princeza taman kad se rodi dok se prolepsa vreme zrela je za setnju... A ja obozavam da setam i jedva cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara :)))...nema vise predomisljanja :) bile su opcije Teodora ili Tara ali ja sam pobedila:))

I meni se Tara vise Svidja... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila 95% stvari... Evo juce i prekljuce sam peglala po 3 sata xD I jos nisam zavrsila...

Mi smo samo kolica ostavili za kasnije, jer stace mi po snegu kolica...

Ne znam, ja nisam mogla da odolim... Gde god sam isla, vidim nesto sto mi se svidi, i kupim... Ko ce posle da juri po radnjama... Ovako na tanane sve obavljeno... Mada meni niko nije zvocao za to da ne kupujem ranije osim mog tate... :lol:

Ne znam, ja sam za to da sve treba spremiti, da doceka bebca... Posle samo sa njim da uzivas, da ne moras da mislis na ostalo...

Ali dobro, postujem svacije misljenje ;)

Ja nisam u fazonu bapskih priča toliko koliko sam se naslušala da ljudi dok ne znaju šta treba, naslušaju se raznih mišljenja i onda nakupuju i šta im treba i šta ne treba pa onda ne koriste pola stvari. A mi baš nemamo mesta viška za skladištenje nepotrebnih stvari, a pošto smo još uvek budući roditelji amateri, ta varijanta sa rezervacijom mi se baš dopada. Jer ćemo taman pred porođaj kupiti ormar za bebca i rezervisati ono najosnovnije, pa kad se porodim, kupovaćemo ono što nam zaista treba. Mada, super je kad imaš posebnu sobu za bebu, pa kupuješ igračkice i benkice...ali kod nas na žalost ne postoji takva mogućnost već prostor mora biti strogo racionalizovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stanujemo privatno i imamo praznu sobu ali necemo da je sredjejumo tek tamo kad budemo imali svoje... Najosnovnije za pocetak pa posle kako sta treba kupujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se s tobom skroz i ja gde mi se sta svidi tu uzmem...nego jesi ti kupila posteljinu onu?? koliko je?? ajd molim te u eur :)) pa vama realno i ne trebaju kolica 2 meseca sigurno..jesi nasla neka da ti se svidjaju?? moju mazu kad se rodi ceka odmah setanje i foliranje :))))

Nasla sam koja mi se svidjaju, ali gledacu jos... Mozda se predomislim :) A posteljina je 80evra, u Nemackoj... Ovde nema... Meni salje prijateljica... Sad cu ti posaljem na pp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa iskreno ne slusam bapske price...da cekam dok se ne porodim...jer necu imati vremena da spremim sve kad se porodim,a necu sigurno muza i svekrvu da teram da mi peglaju...planiram u skorije vreme da procunjam da mu nakupujem neke stvarcice...krevetac i kolica ne moram jer imam od prethodne trudnoce...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa iskreno ne slusam bapske price...da cekam dok se ne porodim...jer necu imati vremena da spremim sve kad se porodim,a necu sigurno muza i svekrvu da teram da mi peglaju...planiram u skorije vreme da procunjam da mu nakupujem neke stvarcice...krevetac i kolica ne moram jer imam od prethodne trudnoce...:)

Postavi slicice kad kupis... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne treba verovati u te price.. Pa i nase bake,nisu plele zekice i prslucice kad se beba rodi,niti su nase dede slale da idu u trgovinu (ako ima izuzetaka,svaka cast).. Ja sve ono sto sam do sada kupila (garderoba,pelene,peskiri) drzim u plakaru neraspakovano,pa cu pred kraj trudnoce da operem i opeglam.. Krevetac ceka da se raspakuje,nepotrebno je da ga sastavljamo pre nego se okreci sobica...

Ma treba biti opusten,uzivati u razgledanju i trgovini.. Ja sada u bebi radnji mogu da ostanem od jutra do mraka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam nisam sujeverna, ali ce ipak mm sve da kupi kad se ja porodim... On najbolje od svih zna sta ja volim, sta zelim da kupi, dopadaju nam se iste stvari, a i dok sam ja smela da se krecem cesto bih mu u radnji pokazala sta mi se dopada. Krevetac smo narucili, kao i kolica, ali necu ih uneti u stan dok sve ne bude kupljeno... Unapred stvarno nisam htela zekice i benkice da kupujem, najvise zato sto mi je spontani stalno visio nad glavom i sto sam i sad na odrzavanju i mogu da se porodim u bilo kom trenutku... A i sto je najvaznije, mom muzu mogu sve uvek da poverim i 100% da se oslonim na njega i znam da ce sve biti savrseno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam nisam sujeverna, ali ce ipak mm sve da kupi kad se ja porodim... On najbolje od svih zna sta ja volim, sta zelim da kupi, dopadaju nam se iste stvari, a i dok sam ja smela da se krecem cesto bih mu u radnji pokazala sta mi se dopada. Krevetac smo narucili, kao i kolica, ali necu ih uneti u stan dok sve ne bude kupljeno... Unapred stvarno nisam htela zekice i benkice da kupujem, najvise zato sto mi je spontani stalno visio nad glavom i sto sam i sad na odrzavanju i mogu da se porodim u bilo kom trenutku... A i sto je najvaznije, mom muzu mogu sve uvek da poverim i 100% da se oslonim na njega i znam da ce sve biti savrseno...

U potpunosti se slažem sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas zbog bapskih prica da NE VALJA DA SE KUPUJE NISTA OD OPREME DOK SE BEBA NE RODI u prvoj trudnoci sam bila sve narucila i ostavila cim sam usla u 9. mjesec, a donijeli su sve to onog dana kada sam dosla s bebom kuci. Sada sam kupila jos neke stvari, ostalo imam od prve bebe. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam mislila da čekam bar do 8 meseca trudnoće ali....u 26 nedelji sam završila u bolnici zbog ranih kontakcija i otvaranja i rekli su mi da se pazim jer se može desiti da se rano porodim....E tad smo odlučili mm i ja da ćeo sve spremiti sami na vreme. Sobicu smo okrečili, njegovi su dali novac za bebicu ranije pa smo kupili namešta, benkice, posteljine, kolica, nosiljku....Svrljala sam netom i gledala šta mi uglavnom treba i nismo preterivali sa stvarima.

Uživala sam u šetnji po prodavnicama sa mojim mužem i u biranju stvari...zamišljala sam bebu u svemu tome...ma divan osećaj. Peglala i slagala u ormare bez problema. Na sreću, porodila sam se normalno u 40 nedelji ali je sve bilo spremno i ispeglano kad sam došla kući i što je najbitnije po mom ukusu :D Mm ima super ukus i on bi to mogao da odradi ali ipak nije imao stresa, svaki dan nas je obilazio i nije morao da jurca tamo-vamo.

Sada izgleda da nosim devojcicu tako da cu sad od februara da počnem da sortiram stvari koje može da nosi od bate, a ostalo ćemo dokupiti pre porodjaja sigurno. Babake priče me ne zanimaju. Ja ovde nemam nikog svog, mm samo mamu i brata tako da i ne dobijamo mnogo babinja...sve moramo sami da nabavimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam mislila da čekam bar do 8 meseca trudnoće ali....u 26 nedelji sam završila u bolnici zbog ranih kontakcija i otvaranja i rekli su mi da se pazim jer se može desiti da se rano porodim....E tad smo odlučili mm i ja da ćeo sve spremiti sami na vreme. Sobicu smo okrečili, njegovi su dali novac za bebicu ranije pa smo kupili namešta, benkice, posteljine, kolica, nosiljku....Svrljala sam netom i gledala šta mi uglavnom treba i nismo preterivali sa stvarima.

Uživala sam u šetnji po prodavnicama sa mojim mužem i u biranju stvari...zamišljala sam bebu u svemu tome...ma divan osećaj. Peglala i slagala u ormare bez problema. Na sreću, porodila sam se normalno u 40 nedelji ali je sve bilo spremno i ispeglano kad sam došla kući i što je najbitnije po mom ukusu :D Mm ima super ukus i on bi to mogao da odradi ali ipak nije imao stresa, svaki dan nas je obilazio i nije morao da jurca tamo-vamo.

Sada izgleda da nosim devojcicu tako da cu sad od februara da počnem da sortiram stvari koje može da nosi od bate, a ostalo ćemo dokupiti pre porodjaja sigurno. Babake priče me ne zanimaju. Ja ovde nemam nikog svog, mm samo mamu i brata tako da i ne dobijamo mnogo babinja...sve moramo sami da nabavimo.

I ja sada cekam curicu, a vec imam sina, tako da sam s obzirom da sam usla u 9.mj. vec pripremila i odvojila stvari koje moze od bata da nosi, adio sam kupila. Ipak DJEVOJCICA JE DJEVOJCICA. Toliko lijepih stvari ima za curice da se prosto istopim od miline, dok za sina malo sta lijepo moze da se nadje. Radujem se i jedva cekam da vidim svoju princezu. :wub: Koliko ti ima sin? Moj ima 1 g i 7 mj.Ljubi ga majka. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i kod vas mala razlika....divno. U pravu si za devojčice ima toliko divnih stvari...mnogo puta kad smo za sina kupovali pogledali smo i ono za devojčice, uvek smo se raspilavili...Iako nikad nisam bila za decak-plavo, devojčica-roze varijantu, neću moći da izbegnem da joj kupim nešto roze ili crveno...

Sin mi ima 1g i 9 meseci, dva meseca stariji od vašeg :rolleyes: vršnjaci će sad dobiti sekice i ja jedva čekam da ih vidim zajedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jas pocnav da kupuvam uste od 4ti mesec duri i polot ne go znaev , kupiv edni pantoloncinja so cirkoni za devojce :D Potoa so maz mi sekoe izleguvanje nadvor nesto ke kupime a doktorkata ne bese sigurna so polot na pocetok , no eve veke imame se zemeno ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrzim te obicaje... Zbog njih ne mogu da uzivam u kupovini nego samo da gledam... Ove babe stvarno izgleda da nisu imale sta da rade pa su izmisljale razne glupe i najglupolje obicaje.... Mi cemo samo krevetac pre porodjaja pa me to malo oraspolozi, barem cu to moci da izaberem... sad007.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.