Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Ja sam uzela koji bodic i carapice,kapice....Dok ne saznam pol vise necu kupovati sve je u beloj,zutoj ili krem boji za sad :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvom tromesecju sam kupila more malih carapica - to sam obozavala :D U drugom skoro svu robu ukljucujuci i kompletic za iznosenje. A pocetkom osmog meseca ako ne i ranije krevetac, kolica, svaki put po nesto. Tako da sam na kraju osmog meseca imala komplet spremljenu sobu za bebu, a beba kasnila jos 10 dana nakon termina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u sedmom mesecu posto smo znali da ce porodjaj biti prevremen u jednoj radnji napravila spisak, kad sam se porodila sve to je stiglo, oni su kupovali tih dana jos stvarcica... Ponovo kad budem trudna opet cu tako... Sve je bilo lepo i organizovano, nista nisu radili u frci, ja sam sve videla i birala... Mada mi smo znali da ce to biti tako i onda smo se i pripremili za to da sve mora da se zavrsi za 3 dana... Nista nisam kupila pre porodjaja... Mozda i od velikog straha za ishod trudnoce... Meni je trudnoca do sedmog visila o koncu, od sedmog sam mogla svaki dan da se porodim... Nisam smela da ustajem iz kreveta, tako da od moje kupovine nije bilo nista... Kako i da kupim, ako ne smem do prodavnice? Secam se da me je muz u februaru vozio do te ogromne prodavnice, koja je bukvalno dve ulice od nas i da me je uneo unutra... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala ,HVALA BOGU, super trudnocu i dosta sam putovala dok sam bila trudna tako da sam gde god da odem ( jos od prvog meseca) kupovala garderobicu i divnih stvari nakupovala , jeste on to sve brzo izrastao ali je bio senzacija sto se tice garderobe gde god da odemo , npr iz bolnice je izasao u Armani farmericama i kosulji , i Dior cipelama :D Show :D Jako je bio sladak tako mali a kao neki cova :D Na kraju krajeva valjda ce biti jos dece pa ce se to iznositi ... A ostalu opremu sam pred kraj , negde na kraju 8 a pocetku 9 meseca ... Krevetac moj kad sam bila beba :) I stolica za hranjenje a ostalo smo kupovali po potrebi ... Bacene pare su mi kengur u koji sam ga jednom stavila i zimska kolica ... u koja je mogao tek posle 2 meseca jer je rodjen u februaru pa nismo setali puno ,i mrzeo ih je ... Letnja smo kupili tek prosle nedelje i tek tada normalno prosetali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsena kupovina juce, tacno prvi dan 32 nedelje. I za prvu trudnocu sam sve sama kupila i nije mi zao. Bio mi je najlepsi :D a i sad je, ljubi ga majka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci sve kupila kad sam usla u 9. Nisam htela ranije jer nije ni bilo potrebe.Odmah sam sve oprala,ispeglala i slozila u njen ormaric.Krevetac smo sklopili nekih 2 nedelje pre porodjaja,mada je i to bilo kupljeno kad i krevetac,a posteljinu sam stavila tek kad smo stigli kuci iz bolnice.I sad cu verovatno isto tako,mada dosta stvari i imamo (pod uslovom da opet bude devojcica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni mama nije dala da kupujem nista dok se beba ne rodi, neko sujevjerje nemam pojma tako da je mene sve docekalo kuci kada smo izasli iz bolnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimaju me iskustva sa onom komodom sto ima u sebi kadicu i odgore povijalicu.Meni ce trebati jos jedan ormaric pa sam mislila da uzmem to,da mogu da slozim bebine stvari a ujedno ima i povijalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super je stvarcica posle mozes da izvadis kadicu i stane vise stvaari ....

Znaci moze i kadica da se izvadi?To je onda super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje, svi jedva cekamo bebu i niko nije srecniji od nas kad imamo to divno stvorenje, ali nazalost ova drzava nista ne radi po tom pitanju... Cene su vise nego katastrofalne... Vrlo cesto moram da se odreknem necega, a dusa me boli zbog toga... Tuga je kad su ovde neke osnovne stvari luksuz :(

Vise detalja imate ovde i u komentarima

http://www.bebac.com/index.php?show=news&a...int_newsID=6961

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam dete od dve godine, nisam skoro nista kupovala pre nego sto sam se porodila....

ali sam otisla u aksu, koja je ja mislim najbolja za prvo opremanje bebe i uzela papir i olovku u ruke i jednu prodavacicu i sve zapisivala da bi tata to posle kupio, nemojte preterivati sa kupovinom nekih stvari, 5 bodica, 5 benkica, 5 stramlica, 3-4 carapica, nemojte u nicemu preterivati, kupite tetra i svedske pelene, jedno pakovanje pelena broj 1, 2 pakovanja vlaznih maramica i ne morate kupovati pavlovicevu, moye i bekolino jako je lepa krema a skoro duplo jeftinija, sapun, koritance, kupite peskiric sa kapuljacom, 2 kapice za posle kupanja, 2-3 portikle jer vam one u pocetku nisu ni potrebne, kupite pumpicu za izmazanje jer ce vam ona biti jako vazna, naravno ako nemate od koga da pozajmite kupite krevetic ( ne mora najskuplji), posteljinu, kolica (vazno je da imaju 4 polozaja i da budu bebi udobna a vama laka za rukovanje), mi smo kupili Lazaro kolica koja su bila oko 14000 i sjajno su nas sluzila, i sluzice drugu bebu ako bude srece.... Mi smo dosta stvari nasledili od zaovine cerkice tako da nismo puno trosili na garderobu...

pre nego sto sam se porodila ja sam samo kupila garderobicu za izlazak iz porodilista ostalo je tata kupio po spisku u konsultaciji sa babama koje su to sve lepo oprale i ispeglale. a ormaric nam je tata napravio, po nama , odmerio visinu mene, da ne moram da se svijam, sirina je bila oko 65 cm, sa dve velike police, kupili smo samo onaj stala za presvlacenje i tu smo se presvlacili do 1,5 godine

a da, da ne zaboravim ne bi bilo lose da kupite i jednu kutiju adaptiranog mleka, staklene flasice i laze, znacice vam to vam govorim iz licnog iskustva....

mislim da na sajtu aksa baby planet imate detaljan spisak svih potrebnih stvari samo ga malo umanjite, u aksi imate i popuste ako imate njihovu karticu koju mozete da preuzmete u njihovim radnjama, trgovci su jako ljubazni i imaju i jeftine i skuplje varijante....

raspisala sam se ali jedino sto znam, ne preterujte sa kupovinom jer bebe jako brzo rastu i vec za mesec dana nece moci da obuce tu garderobu ili ce se promeniti godisnje doba, nemojte da trosite novac, dete brzo prerasta i garderobu i igracke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo za sada uzeli par bodica,carapica,portiklica,kapica u nekim neutralnim bojama (zuto,krem i belo),i tu cu da stanem dok ne saznamo kojeg je pola bebac.MAda,vec sve sam obisla,odabrala,i posto nam se kuca jos gradi,taman cu u desetom,jedanaestom mesecu moci da opremam bebinu sobu,inace sto se mene tice ja bih to odma' sve naselila :lol: Sad mozda jos poneke sitnice uzmem do tad-ali to je to za sad :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aksa stvarno ima najveci izbor al nije ni malo jeftina...Mi smo sve te sitnice za pocetak uzeli u Bovatezu pa sam uporedila cene...banalan primer set za noktice u Aksi kosta 800 din a u bovi 400...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci moze i kadica da se izvadi?To je onda super!

Da, stvarno je super, mi smo je dobili na poklon od mog brata, i sada mu tu stoje stvarcice. Ona kadica je super, jer se ne moras saginjati da bi okupala bebina, a i da ga previjes poslije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago wama....ja imam swekrwu i swekra koji se u swe mesaju,htela sam da kupim krewetac kakaw ja hocu,ali ne,bio je mnogo skup,pa su oni nasli jeftiniji na kome se ne spusta spoljna strana znaci strasno,a sto je najgore imaju para koliko hocete i bacaju na neke druge prolazne stwari... :angry: Od garderobice nisam kupila jos uwek nista,ali markirala sam skoro swe,samo da odem da uzmem.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni mama nije dala da kupujem nista dok se beba ne rodi, neko sujevjerje nemam pojma tako da je mene sve docekalo kuci kada smo izasli iz bolnice

Ni ja nisam ništa kupila pre porođaja, al ne zgob mame, no zbog sveki, a pravo vam kažem, muž posle otišao kupio sve sa spiska i dao svekrvi da opere i opegla. Tako da je mene jedino to dočekalo kad sam izašla iz porodilišta.

Krevetac smo kupili kasnije, mali nam je spavao u tatinoj kolevci neko vreme... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde i kako odlazete bebine male stvari? Ja nisam za sad nista poklanjala drugima jer cekmo drugu bebu ali ima dosta stvari koje moram da izbacim iz njenog ormana,male su joj a bebi ce MOZDA (ako bude seka) trebati za nekoliko meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dosta stvari dobili, tako da i nemamo puno toga sto cuvamo. I jetrva mi se porodila par mjeseci poslije mene, pa smo njoj pretezno dali male stvarcice. Medjutim, njen bebac je sada bas napredan, pa nosi stvari kao i Miha. :D

Ono sto je malo, odlozila sam u veliku kesu, i odnijela kod mame, mi nemamo prostora za cuvanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon zavrsena kupovina i sve je spremno za dolazak bebe.Juce sam peglala garderobicu i osecala sam se predivno,jos malo pa cu videti svog bebca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u 27 nedelju i kupila sam samo prvo i patikice odelce za mog bebca, i to belo sa zutim medom posto je do prosle nedelje bio decak na uz, a onda odjednom devojcica! :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve male stvarcice spakovala u vakuum kese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde mogu da kupim kvalitetne gacice za svoje dete? Arilje je katasrofa! Razvlace se posle 2 sata nosenja. U Aksi ima samo jedan model i kostaju 170din.kom :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde mogu da kupim kvalitetne gacice za svoje dete? Arilje je katasrofa! Razvlace se posle 2 sata nosenja. U Aksi ima samo jedan model i kostaju 170din.kom :blink:

Arilje je 100% pamuk, a da se ne bi razvlacile moraju da imaju neki mali procenat elastina.

ExtremeIntimo su odlicni, njihove gacice su peri-deri ali su i skupe.

Pogledaj po jos nekim decijim radnjama, naci ces valjda nesto, lepse je kad je sa elastinom! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Arilje je 100% pamuk, a da se ne bi razvlacile moraju da imaju neki mali procenat elastina.

ExtremeIntimo su odlicni, njihove gacice su peri-deri ali su i skupe.

Pogledaj po jos nekim decijim radnjama, naci ces valjda nesto, lepse je kad je sa elastinom! ;)

Znam, samo se slabo krecem i ne volim da idem u kupovinu, pa kukam ovde kako bi mi neko tacno rekao gde da idem. :lol: Da, moraju da budu sa elastinom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, samo se slabo krecem i ne volim da idem u kupovinu, pa kukam ovde kako bi mi neko tacno rekao gde da idem. :lol: Da, moraju da budu sa elastinom. ;)

Ja Filipu kupujem ZARA-ine...i stvarno su extra. Ako se nisu razvukle preko pelene, ne vjerujem ni da će ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.