Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Nisam bila u finansiskoj situaciji da kupim neka mnogo skupa kolica, pa smo kupili Pegolini, veoma liče na Peg perego. Ona nisu imala onu kabanicu za kišu, ali sam je našla u DMu za 380 dinara. Ekstra jeftino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice opreme, vecinu stvari smo dobili, ali smo ponesto i kupili. Jako brzo sve prerastu, pa ne treba bacati pare na male stvarcice. Kolica smo kupili bez nosiljke, a bebca smo iznijeli u korpi. Nju koristimo i sada, obozava je, gleda one naslikane medice, guce, i zaspi... Koristicemo je dok god bude mogao da stane u nju (jos mjesec-dva)...

A da, preporucujem i kengur nosiljku, ili sling maramu! Svaka cast onom ko ih izmisli! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, preporucujem i kengur nosiljku, ili sling maramu! Svaka cast onom ko ih izmisli! :D

O, da. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nista kupovala unapred :) hehehe nisam sujeverna :lol: (sem prvog UZ gde mi je dr rekla da nosim devojcicu svi ostali su mi pricali da je decak) a i poslednjih 2 meseca trudnoce sam provela u krevetu, tako da sam ja 30.12. rezervisala stvari u aksi a porodila se 01.01 i muz je otisao 03.01 i pokupaovao :) sve je bilo spremno kada smo bebac i ja izasli iz bolnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi necemo nista da kupujemo pre porodjaja, zato sto svi smaraju sa tim glupostima "ne valja se" i slicno. Planiramo da izaberemo sta cemo pa da moj muz sve to kupi kad odem u bolnicu... A ionako ne znam sta nosim a te neutralne boje bas i ne bih da kupujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih ni ja muzu da ostavljam da kupuje dok smo beba i ja u bolnici :( Cisto da se ne bih iznenadila onim sto bi me zateklo kad izadjemo :rolleyes: Neverovatno je koliko se i sama pogubim kad udjem u bebi radnju.. Ali eto,spisak neophodnih stvari je uz mene, pa polako merkam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi necemo nista da kupujemo pre porodjaja, zato sto svi smaraju sa tim glupostima "ne valja se" i slicno. Planiramo da izaberemo sta cemo pa da moj muz sve to kupi kad odem u bolnicu... A ionako ne znam sta nosim a te neutralne boje bas i ne bih da kupujem...

Kupi ti neke osnovne stvari. I mene su smarali sa tim da se nista ne kupuje unaprijed, ali je meni bilo besmisleno da odem u bolnicu ne znajuci sta cu zateci kada se vratim. Na kraju smo kupili sve, ali je krevetac ostao da se sklopi (eto, toliko sam ispostovala)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo cu reci blago onoj koja sme da poveri svom muzu kupovinu :) sto kazes alisa ja se pogubim kad udjem u radnju, ide on tako samnom zvernja obicno oko igracaka koliko sam ga upratila,hoce stvarno da ponese kese i tako to je to uglavnom od njega :) mislim moracu ono u cemu cemu bebu iz bolnice izneti spakovati oznaci posebnu kutiju kesu ili sta vec, nemam ja ovde nikog na koga bi se oko tih stvari mogla osloniti :) osim ako mi dodje mama ima u planu, ali nikad se ne zna kad ce bebac pozeleti napolje, pa se ne smem osloniti ni na mamu :)

E tako je to milica:* :rolleyes: Ma oni su zbunjeni koliko i mi zene,pogotovo kad je prva beba u pitanju.. Moj muzic mi pravi drustvo,razgledamo zajedno, tu je kad treba oceniti kvalitet,ali se ne unosi puno pri kupovinisvih onih sitnijih stvari (benkica,posteljine,pelena itd)... Bas juce sam kupila jastuk za trudnice, sve teze pocinjem da se namestam dok spavam, a kad pritisnem malo vise stomak, osecam kako se beba buni hahahaha.. Kupila sam jos neke sitnice,ali i dalje nikako da prelomimo u vezi kolica,krevetica i autosedista.. :( Mada imamo jos uvek vremena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tako je to milica:* :rolleyes: Ma oni su zbunjeni koliko i mi zene,pogotovo kad je prva beba u pitanju.. Moj muzic mi pravi drustvo,razgledamo zajedno, tu je kad treba oceniti kvalitet,ali se ne unosi puno pri kupovinisvih onih sitnijih stvari (benkica,posteljine,pelena itd)... Bas juce sam kupila jastuk za trudnice, sve teze pocinjem da se namestam dok spavam, a kad pritisnem malo vise stomak, osecam kako se beba buni hahahaha.. Kupila sam jos neke sitnice,ali i dalje nikako da prelomimo u vezi kolica,krevetica i autosedista.. :( Mada imamo jos uvek vremena..

Znaci ti si vec dosta toga obezbedila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da kupujem od prvog dana kada sam saznala da sam trudna, to je bilo prosto jace od mene :) I evo ne stajem... Ko da cekam trojke a ne jednu bebu, samo trpam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spremila sve kad sam ušla u 9 mesec, jer sam imala dosta stvari nasleđenih, kupili smo nov dušek i posteljinu, 10 pelena i odelce u koje je jedva stao jer se rodio sa 4 kg a ja kupila najmanji broj. Morala sam sve da spremim jer na svekrvu nisam mogla da se oslonim a mama mi je bolesna, A muž smotan. Samo nismo montirali krevetac, to nam je ostalo da ispoštujemo i sujeverje. Imala sam sreću da mi je drugarica iz Nemačke poslala potrebnu garderobu do godinu dana, a od kume sam uzela krevetac i kolica. To je prednost kad rodiš u kasnim godinama, imaš od koga da pozajmiš stvari za bebu ;)

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra ulazim u deveti mesec. Juče smo kupili dušek i frotiriće sa kapuljačom - za kupanje, pre oko mesec dana sam kupila neke benkice čisto iz zezanja. Sutra planiram da kupim još što-šta. Krevetić nam stiže tokom sledeće nedelje. Rezervisala sam kadicu sa posotljem i pultom za povijanje pa kad nam je pošalju... Spremam se polako.

Znam da mnoge mame ostavljaju te pripreme za kasnije, ostave mužu, mmai, svekrvi da to prirpeme dok su one u porodilištu, ali ja nemam mira. Hoću da spremim sve što mi treba i da mirna odem na porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno mama Bojana...i podržavam tvoje aktivnosti. Još nešto, u tako teškom periodu vjerujem da te to ispunjava...samo nastavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra ulazim u deveti mesec. Juče smo kupili dušek i frotiriće sa kapuljačom - za kupanje, pre oko mesec dana sam kupila neke benkice čisto iz zezanja. Sutra planiram da kupim još što-šta. Krevetić nam stiže tokom sledeće nedelje. Rezervisala sam kadicu sa posotljem i pultom za povijanje pa kad nam je pošalju... Spremam se polako.

Znam da mnoge mame ostavljaju te pripreme za kasnije, ostave mužu, mmai, svekrvi da to prirpeme dok su one u porodilištu, ali ja nemam mira. Hoću da spremim sve što mi treba i da mirna odem na porođaj.

Pa naravno, pametno :)

Ja sam u 8. tek i skoro sve sam kupila... Ne volim drugi da kupuju, jer ko zna moj ukus bolje od mene same...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto pocela sa kupovinom sitnica,prosto me to ispunjava i cini srecnom :rolleyes:

Videla sam i kolica koja cu najverovatnije uzeti,pa uzgred da pitam ima li neko iskustva sa italijanskom markom Primii Pasi? Ovde u Bukurestu je prilicno zastupljena ta marka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam nista o njima :)

A nikada se nisam ni raspitivala za kolica, videla sam koja cu, svidjaju mi se, nisu ni laka ni teska, prelepa su, bas lepa decija... Nisu preuska za bebu...

Nisam za to da su samo odredjene marke ok... Sve zavisi kako ih cuvas, koliko ih akas i drndas.... I td... Svaka mogu biti dobra... Ok, osim onih prejeftinih...

Npr ona sa velikim tockovima su mi bljaaaak, i ona sa tri... Ali sve je to stvar ukusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Barbarice slicno razmisljamo.. Ma meni je problem sto mi je lift u zgradi jako mali, pa moram izabrati kolica koja nisu prevelika.. Ko bi to sklapao i rasklapao sa bebom u narucju svaki put kad se ide vani .. Ni meni nije bitna marka, bitno je samo da su uradjena kako valja,da mi se svidjaju i da nisu preteska.. Jos pride, kod ovih mogu da okrenem bebino sediste (sto je bio jedan od glavnih uslova da postanu favorit) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u zgradi bez lifta, sva sreca prvi sprat... Pa sam morala da racunam na to da cu nekda biti sama kuci kada pozelim napolje sa bebcem, pa cu sama morati da ih snesem i unesem... Mada ni ova nisu laka bas, al ajde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Barbarice slicno razmisljamo.. Ma meni je problem sto mi je lift u zgradi jako mali, pa moram izabrati kolica koja nisu prevelika.. Ko bi to sklapao i rasklapao sa bebom u narucju svaki put kad se ide vani .. Ni meni nije bitna marka, bitno je samo da su uradjena kako valja,da mi se svidjaju i da nisu preteska.. Jos pride, kod ovih mogu da okrenem bebino sediste (sto je bio jedan od glavnih uslova da postanu favorit) :rolleyes:

Ajde daj link kolica da vidim sliku, ako je ima na netu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde daj link kolica da vidim sliku, ako je ima na netu :)

Ovo je za sada moj favorit,mada na netu nisam nasla ni jednu sliku u drugoj boji,dok u prodavnici imaju plava i bez :rolleyes: Deluju pouzdano, nisu glomazna, sklapaju se poprilicno lako i mogu da stanu u nas lift ;)

http://www.primiipasi.ro/produs.php?pid=334

Gledala sam i ova,mnogo bolje izgledaju uzivo,kod njih se drska pomera napred-nazad

http://www.primiipasi.ro/produs.php?pid=127

Videcemo sta tata misli i odluka ce brzo da padne cini mi se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za sada moj favorit,mada na netu nisam nasla ni jednu sliku u drugoj boji,dok u prodavnici imaju plava i bez :rolleyes: Deluju pouzdano, nisu glomazna, sklapaju se poprilicno lako i mogu da stanu u nas lift ;)

http://www.primiipasi.ro/produs.php?pid=334

Gledala sam i ova,mnogo bolje izgledaju uzivo,kod njih se drska pomera napred-nazad

http://www.primiipasi.ro/produs.php?pid=127

Videcemo sta tata misli i odluka ce brzo da padne cini mi se ;)

Alisa, kolica su baš lepa i izgledaju čvrsta i kvalitetna. Ona prva su mi se više svidela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheee ma odluka je pala cini mi se :) tata se ne pita mnogo kao ni nas :) salim se naravo..kolica su bas super ja ih ovde nisam nigde videla takva kolica niti tu marku...cini se da su bas laka i jednostavna za transport :)

evo i nasih boja je za majkinu princezicu(tata je odabrao) mama ce za princa ako bude ;)

http://www.chicco.com/ProdottiChicco/Sched...US/Default.aspx

Boja je predivna, i ja bi jednu curicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za sada moj favorit,mada na netu nisam nasla ni jednu sliku u drugoj boji,dok u prodavnici imaju plava i bez :rolleyes: Deluju pouzdano, nisu glomazna, sklapaju se poprilicno lako i mogu da stanu u nas lift ;)

http://www.primiipasi.ro/produs.php?pid=334

Gledala sam i ova,mnogo bolje izgledaju uzivo,kod njih se drska pomera napred-nazad

http://www.primiipasi.ro/produs.php?pid=127

Videcemo sta tata misli i odluka ce brzo da padne cini mi se ;)

Ako je curica u pitanju, ova druga su mi vise za devojcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno svima na misljenju, javicu ishod kupovine za koji dan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[post=http://www.justclick.rs/catalog/product_info.php?cPath=41&products_id=1117]kolica

Ovo su nasa kolica,marka je neonato,iako imaju sve moguce dodatke necu vam preporuciti iz vise razloga.Prvi i naj vazniji jako su teska! Kada se na osnovu doda i korpa za malu bebu,nema sanse da ih podignete.To je meni bio veliki problem,a i tesko sam ih stavljala u auto,koji je poprilicno mali.Drugo,imaju plasticnu konstrukciju,a ne aluminijumsku,pa su brzo postala skriputava i tesko ih je odrzavati.Jedina prednost je sto za ovu cenu dobijete full opremu :lol:

Sto se tice ostalih stvari,slazem se sa svim mamama,nemojte kupovati previse,moja deca imaju odecu koju bukvalno ni jednom nisu obukla i vec su prerasla.Sto se tice boje za te bebece stvari,ja se tu nisam opterecivala.Prvo sam rodila decka,i njemu naravno kupovala sve boje za decake tj.plavu.Posle 16 meseci sam rodila devojcicu koja nosi bratovu odecu i izgleda kao mali decak. ;) Bitno je da je bebi toplo a ne koja ce je boja krasiti.

Jos nesto.Bodici su zakon!Benkice su totalna glupost,bebi su stalno ledja golisava i pri tom se teze oblace.Nemojte kupovati odecu sa dugmicima,beba moze da se ugusi,nego sa onim metalnim kopcicama.Ima tu jos mnogo toga,da sam znala sve sto znam sada sa drugim detetom ustedela bih brdo para,zato se potrudite da budete sto racionalnije,ima mnogo precih stvari na koje cete morati da date pare. Sterilizatori,komode,bebi alarmi,kojekakve ljuljaske,vrteske,i jos mnogo toga,sve je to bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.