Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Bas mi se ovaj model dopada, znaci isplati se. Kupujem je.... Vidim da ih ima na oglasima u Srbiji (polovnih) po dosta pristupacnoj cijeni, pa cu to da izvidim prvo, ako nista ne nadjem adekvatno kvalitetu, ocuvanosti i cijeni u prodavnicu pa novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi se ovaj model dopada, znaci isplati se. Kupujem je.... Vidim da ih ima na oglasima u Srbiji (polovnih) po dosta pristupacnoj cijeni, pa cu to da izvidim prvo, ako nista ne nadjem adekvatno kvalitetu, ocuvanosti i cijeni u prodavnicu pa novu.

Po meni mozes slobodno uzimati koriscenu,nema tu sta da se unisti ili istrosi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prve stvari sam kupila u 7 mesecu ...

nisam nikad slusala te gluposti ..nevalja da kupujes.nevalja ono ili ovo..daj mi dobar razlog i poslusacu..ovako...ma neinteresuje me....

I kupovala sam kad na nesto lepo naletim tada i kupim...

Ni u ludilu mi nije padalo na pamet da dodjem iz bolnice pa da onda razmisljam sta mi treba ili da mi neko drugi kupuje... <_<

Ovako sam mogla s mirom da uzivam s bebom i da me ne boli glava!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako želite da nasmejete i obradujete nekog bacite pogled na ovaj sajt

www.coolbeba.com

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto rekoh - mi sad u 9.mesecu uzivamo. Sve je spremno vec 4 nedelje, kupujemo stvari tipa carapica, portiklica,dakle bas sitnice :) Moja majka je prva za to da se ne kupuje nista dok se beba ne rodi,ali nisam htela da u 9.mesecu jurcam po radnjama i mislim hocu li i sta cu zaboraviti ili da neko drugi bira opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno glupo ko god da je to izmislio da se ne kupuje bebi garderoba pre rodjenja... tamo neka baba lupila pa ostala ziva! Mrziiim bapske price!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce usla u deveti mesec, kupili smo sve osnovno sto je potrebno za prve dane, iako su mi svi rekli da ne kupujem, ja ne smem sve to da prepustim svom muzu.i naravno, sve za porodiliste...Stvari za bebu su u svim bojama, iako navodno nosim devojcicu, ipak uvek moze da te iznenadi...

Uostalom, svako ko ti bude dosao u posetu, donece na poklon neko odelce ili sl. a bebe brzo rastu pa ne vredi kupovati mnogo garderobice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo većinu stvari potrebnih kupili za bebu, sve je sada uredno oprano i opeglano i čeka..danas idemo kupiti još neke sitnice, tipa flašica, varalica, i još po nečeg..ne verujem u te bapske priče da ne treba kupiti ranije, svakako će bebica dobiti i puno kada se rodi, ali ovo je samo naša uživancija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sam tek u 12.nedelji, vec su do mene stigli saveti kako ni pod razno ne treba nista da kupujem dok se beba ne rodi. "To ce muz,majka,svekrva...". Nema sanse. Pocecu sa opremanjem sobice verovatno oko nove godine,polako, sta mi se i kad svidi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da sam se drzala toga moje bi dete na podu spavalo.U decembru smo sve kupili sta treba od opreme,kolevka,krevetac,kadica,flasice,cucle,termometar,sterilizator,maxi-cosi(nosiljka za bebe),odelce, a porodila sam se u martu.Jer ovde se ceka od 8 do 10 nedelja,to samo ima kod nas da kad se porodis sve na brzinu da kupujes,ustvari da ti drugi kupuju.A da ne pricam da je od moje drugarice iz Grcke dobila gomilu stvari pre rodjenja i hvala Bogu sve je kako treba,na porodjaju super prosla,cura ima 7 meseci.Samo babine gatnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da kupujem od kako sam saznala da sam trudna, malo po malo :) Sta, treba da dodjem iz bolnice u praznu sobu, da nemam ni stvari ni nista... GLUPOSTI!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje sadasnje i buduce mame, sem toga sto se sve radujemo pozitivnim ocenama na svakoj kontroli i svakom pokretu koje bebe naprave u nasim stomacima,sigurna sam da se radujete i kupovini stvari i opremanju bebi kutka ili sobice. Jeste da je kriza, da su cene svih tih bebi stvari zaista ogromne,ali je nekako slatko pricati i o ovome :rolleyes:

Ja sam u 20.nedelji trudnoce, i vec za koju nedelju pocinjem polako sa obilaskom prodavnica i postepenom kupovinom onog sto je neophodno za bebu. Pocece snizenja, pa valja to iskoristiti.. Kako se vi snalazite u svemu tome, da li cekate sam kraj trudnoce ne bi li pocele sa kupovinom ili ste ovako kao ja poranile ;) Sta ste planirale da kupite? Volela bih da nam se jave i iskusne mame, da nam kazu na sta da obratimo paznju pri kupovini opreme (sem na boju i izgled :blink: ), sta nam je zaista potrebno, a na sta ne bi trebalo da niposto bacamo novac.. :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Milice na istim smo slatkim mukama :rolleyes: Ja moram veci deo pribaviti,s obzirom da smo i nas svoje ovde sami pa je bolje poceti na vreme..

Ja sam citala dosta o tome sta je neophodno, pitala iskusne drugarice, i kada sam sastavila "realan" spisak, ispao je opet predugacak.. Nego polako,imamo vremena..

Bas sutra idemo na sajam bebi opreme, iskreno se nadam da cu naci nesto interesantno. Konkretno me muce kolica, ja bih ona sto imaju drsku koja se pomera ispred i iza bebe,naravno i da budu predvidjana za novorodjence, da su lepa,da nisu glomazna,ma uzas.. Uglavnom, bas takvih modela,sa pokretnom drskom ovde i nema nesto previse, a ako ih i ima,onda su ili nekog nepozudanog izgleda ili izuzetno skupa,a lice na svemirski brod (cini ti se da ti treba dozvola za upotrebu :blink: )..

Do sada sam kupila samo zavesice za sobu i tepih.. Krecenje ostavljamo za pocetak marta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela kupovati kad sam uradila double test..posle toga sam isla sebe tj bebu da castim:)

to mi je iskreno bio najlepsi deo trudnoce. Toliko sam uzivala u tim bebecim stvarima da sam ih po sto puta gledala :)

e sad drage buduce mame, nemojte kupovati gomilu stvari jer beba to zacas preraste a neke ne stigne ni da obuce ni jednom.

i gledajte kad kupujete garderobicu da uglavnom kupite od 3 meseca velicinu jer nekad beba moze biti krupna pa ni ne ulazi u broj 0, a i da joj je taman 0, opet to nosi samo 10-tak dana jer raste kao iz vode...zato najbolje kupiti 2-3 stvari 0 , cisto za bolnicu i kad izlazi a ovo sve broj 3 meseca :)

a imajte u vidu da cete se i nadobijati stvari....

neko je gore napisao da iskusne mame napisu nasta da obrate paznju tj sta da kupuju ili ne kupuju...ja bih vam napisala listu svih stvari koje su vam odmah potrebne, ako vas interesuje tako nesto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravo da nas interesuje "Secer",pretpostavljam najvise nas koje smo daleko od prijatelja i familije,pa ima malo ili nimalo mogucnosti za pozajmljivanja i dobijanja korisnih stvari za bebu :( Ja vec imam neku listu,pa taman da dopunim detaljima..Salji obavezno kad imas vremena :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u kupovinu za bebu išla pred kraj trudnoće i nisam kupila nešto mnogo stvari. Bebe brzo prerastu stvari. ovde ima spisak stvarčica za bebu. (Naravno, ne mora baš sve :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u kupovinu za bebu išla pred kraj trudnoće i nisam kupila nešto mnogo stvari. Bebe brzo prerastu stvari. ovde ima spisak stvarčica za bebu. (Naravno, ne mora baš sve :) )

odlican je spisak. ja bih samo ovim buducim mamama savetovala da ne trose pare na korpu za iznosenje iz bolnice ukoliko kupuju ono jaje tj sediste za auto od nula meseci. Ja sam luku iznela u jajetu , kao i masa mama oko mene, jer ta korpa mi je bila totalna glupost, a i gde bih posle sa njom...ne znam , to je neko moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje savet : ako kupujete bodice najbolje da uzmete one sto se kopcaju sa strane...mnogo su prakticniji za tako male bebe od onih koji idu preko glave!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja isto mislim da je ona korpa žešća glupost. Mi smo to pozajmili, ali da nismo imali od koga, sigurno ne bismo kupovali. Takođe imam isto mišljenje o bodićima kao što je Šećer rekla.MNOOOGOOO su bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se mislim da li da kupim auto sediste koje se moze koristiti od 0-18kg. Ono ima ulozak za bebu dok je bas mala mala, koji se posle skida kada beba predje 9 meseci. Nekako mi se cini da beba brzo preraste to jaje,kako ga svi zovemo ;) Ima li ko iskustva sa ovakvim auto sedistima? Ovo sto ja merkam je Chicco-vo,pa mi se cini da ni kvalitet ne bi trebao da izostaje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam za jaje uvek a ne za taj ulozak u sedistu...a znas zasto?! zato sto sediste vadis sa bebom...i kad ides kod lekara , samo beba je u jajetu i tako je nosis, mnogo lakse nego rastavljati kolica itd...onda ides u goste, samo izneses jaje sa bebom i kad si kod njih beba je u jajetu a ne kod tebe u narucju....i milion drugih situacija kad ce jaje bas da ti posluzi...

to je neko moje misljenje...mi smo ga bas iskoristili...maltene do godinu dana.

sto se kolica tice, sve zavisi kako ko finansijksi stoji, ali ja bih vam preporucila peg perego.

ali devojek prvo gledajte da li vam kolica staju u auto komotno, da li su aliminijumska tj lagana,da se lako sklapaju, da li imaju navlaku za zimu, zastitu za kisu itd. mi smo jos tad kupili peg perego i zaista sam zadovoljna.

i nikakve vise dodatke nisam uzimala.samo kolica i to jaje, ali jaje mi je bilo chicco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala "secer" na pojasnjenju.. Sad vidim da to jaje ima svojih prednosti.. Ovde se preterzno prodaju kolica sa tim jajetom zajedno,da bi se u prvim mesecima setnje mama i beba gledali.. Ja nekako svo vreme tragam za onim kolicima koja imaju drsku napred-nazad,ali em sto ih ovde nema u izobilju,em sto sada kada vidim cemu sve to jaje moze da posluzi,mozda je bolje da se preorjetnisem na ova kolica sa jajetom u kompletu.. Nije lako ni malo odluciti se :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u osmom mesecu rezervisala kolica za bebu jer su mi se bas bas svidela,a pred kraj trudnoce sam naisla na neke kompletice kojima je cena bila smesna i iskupovala sam ih.Moje je misljenje da ako naletis na nesto dobro a jeftino odmah kupuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jedva cekam da pocnem ali se i plashim, nisam inace sujeverna ali eto... medjutim, kada vidim shta je sve potrebno, mislim da je vreme da pocnem polako... bar sitnice ako nishta drugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.