Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Valjda nista lepse od kupovine za bebca i opremanje njegove sobice! :rolleyes:

Mi smo sve kupili pred sam kraj,negde u 35-36 nedelji...Krevetac,komodicu,kolica i garderobicu,ma sve u valjda dva-tri dana..Uzivancija!

Samo savetujem mamama da umesto benkica uzmu bodice jer su daleko prakticniji i pokrivaju osetljiv stomacic bebe,a benkice se zarozaju.Njih eventualno samo za porodiliste (jer to tamo traze).

Pridruzujem se savetu za bodice,benkice su skroz neprakticne i komplikovane za oblacenje. Ne verujte u babske price da ne kupujete nista pre rodjenja,ili da cekate goste da vam dodju u babine,samo se vi pripremite,a posle ko god dosao dobrodosao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se polako pripremam i verujem da time samo vise prizivam sudbinu da mi se rodi zivo i zdravo dete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još uvek ne razmišljam o tome. Niti me vuče da krenem da kupujem već sada. Računam da će to biti u nekoj od poslednjih nedelja. Krevetac smo videli koji nam se svidja, a i za kolica već odlučili, ovo ostalo je totalno nebitno gde kupiti. Ionako je to samo privremeno, a mnogo je lepše kupovati za nekoga koga si video i upoznao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Dora i Mira.. cula sam za turbo limac, bila sam jednom tamo davno, oticicu sledece nedelje da pogledam sta imaju... U Aksi nisam bila, nasla sam adresu ma netu pa cu i tamo otici... Hvala jos jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se savetu za bodice,benkice su skroz neprakticne i komplikovane za oblacenje. Ne verujte u babske price da ne kupujete nista pre rodjenja,ili da cekate goste da vam dodju u babine,samo se vi pripremite,a posle ko god dosao dobrodosao!

naravno!!!!moje dete ima dve godine, ali se secam da sam u sedmom mesecu sve kupila.....u 5. sam dobila svu maltene garderobu od drugarice, a vec posle toga sam polako kupovala jednu po jednu stvar.....pa zasto bi zbog nekog sujeverja trudnica lisila sebe najlepseg dela trudnoce a to je kupovina bebecih stvari....ja sam toliko uzivala u tome da niije bilo sanse da me bilo koje sujeverje natera da tako i ne radim...secam se da sam satima gledala iznova i iznova svu tu garderobicu i slicno...xaxaxa...

ma samo kupujte dok imate snage i vremena jer posle sve to ide - na brzaka.......

a bebe ce nam naravno biti zive i zdrave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja za nijansu iskusnija majka da kazem par reci. Aksa uopste NIJE povoljna sa cenam. Bila je kada sam trebala da se porodima ali to vise nije. Moj savet je da se malo proseta po gradu i da se ide u manje prodavnice jer oni nisu na glasu pa ne naduvavaju cene. Ko je u BG-u predlazem mu da ode u Kalisu u Zemunu. Tu znam da su bas povoljni i imaju sasvim ok garderobu i namestaj za klince.

Neko spominje da je bolje imati bodice umesto benkica. Meni su nekako bile prakticnije benkice, pa jos sirok povoj, imala sam utisak da mi je bebana bas ususkana. Jos sam se plasila da joj bilo sta navlacim preko glave, tako da je u pocetku nase oblacenje bilo smejurija. Dakle, ja dajem glas benkicama.

Moje je misljenje da treba sve pripremiti unapred a ne da vam muzevi sa sve majkama i svekrvama da jure dva dana po gradu i kupuju ono sto se vama nece dopasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je mnogo prakticnije deci oblaciti bodice nego benkice.Benkice se zarozaju i stalno moras da pazis da li su mu gola ledja ili ne, dok bodic obuces i ne razmisljas.

Bodic je mnogo bolja stvar pogotovo kod beba rodjenih u zimskim mesecima, kao npr.moja beba.

Sto se tice prodavnica, slazem se da u Aksi treba kupovati samo krupne stvari kao sto su krevetac, prepovijalica, kolica, ali i Pampers pelene, jer su kod njih ubedljivo najjeftinije.

Fora kod Akse je sto su im u radnjama u Beogradu vise cene za 20%, nego u njihovim radnjama po Srbiji ( Nis, Cacak, Novi Sad).

Nemaju neki izbor odece,mislim na ovu jeftiniju, a imaju par nekih skupljih brendova odece, koja je super kvalitetna, ali se moze kupovati samo na snizenju.

Ja sam mesec dana pre porodjaja rezervisala sve sto mi treba za bebu kod Akse, i kad sam se porodila, muz je sve preuzeo. Mada ko nema pomoc u kuci u vidu majke, svekrve i tome slicno, naravno da bi trebalo da kupi pre porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je mnogo prakticnije deci oblaciti bodice nego benkice.Benkice se zarozaju i stalno moras da pazis da li su mu gola ledja ili ne, dok bodic obuces i ne razmisljas.

Bodic je mnogo bolja stvar pogotovo kod beba rodjenih u zimskim mesecima, kao npr.moja beba.

Vidis kako je to sve individualna stvar. Ja sam uzivala dok je Lena nosila benkice, opet kazem bila mi je sva ususkana i nikada joj nije bio go stomacic ili ledja. S druge strane mrzela sam njihovo peglanje! Ovo je sve stvar izbora, dobro je i jedno i drugo samo je pitanje sta kome vise odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isto koristila bodice iako smo imali i par benkica ali da upozorim buduce mame da za pocetak kupuju bodice koji se zakopcavaju sa strane, a ne one koji se navlace preko glave jer su mnogo prakticniji dok su tako mali i "lomljivi" :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Benkice se preporučuju iz prostog razloga da se tek rođenim bebama ne bi oblačilo nešto preko glave.

Meni su recimo benkice baš iz tih razloga odgovarale u prvih nekoliko nedelja. Posle nekoliko nedelja kad sam se već dobro izveštila, onda smo krenuli i sa bodićima.

I dan danas nosimo bodiće i jako su praktična stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko spominje da je bolje imati bodice umesto benkica. Meni su nekako bile prakticnije benkice, pa jos sirok povoj, imala sam utisak da mi je bebana bas ususkana. Jos sam se plasila da joj bilo sta navlacim preko glave, tako da je u pocetku nase oblacenje bilo smejurija. Dakle, ja dajem glas benkicama.

Potpuno se slažem. Kada smo doneli bebicu kući, izgledala mi je tako malo i krhko da ne znam kako bih joj oblačila bodić. Benkice se jako lako oblače i skidaju, a sa širokim povojem super stoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima pitanje, da li znate neke internet stranice da mogu pronjuškat kako se kreću cijene kod vas?

zahvaljujem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kjava,

Ne znam šta te konkretno zanima, ali znam da enci menci ima svoj online shop

http://shop.encimenci.rs/

Ako ti treba nešto konkretno, javi pa ćemo naći nešto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako želite da nasmejete i obradujete nekog bacite pogled na ovaj sajt

www.coolbeba.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kolica i sediste za kola kupili neke 2 nedelje pred termin, Mojsijevu korpu u kojoj je spavala prva 4 meseca dobili isto ko i brdo bele garderobice, bouncer, ljuljasku i baby gym. Za izlazak iz porodlilista sam ja kupila neutralnu kombinaciju sa belim i zelenim jer nismo znali pol.

Kadicu za kupanje, cetkicu za kosu (ironicno je nam dete ni za prvi rodjendan nije trebalo cesljanja :lol: ), pribor za nokte, jos tetra pelena (mi smo ih kao podloge, za brisanje, preko ramena isl koristili) to sam pod kontrakcijama kupovala :P

Kupili smo dovoljno pelena, vlaznih maramica i krema, podlogu za presvlacenje i toliko...

Krevetac je tek dosao kad je imala 3 meseca, a za babine su ljudi doneli puno garderobe u roze boji tako da sam do 3 meseca slabo sta kupovala.

Mi smo od starta nosili bodice i jako mi je znacilo da je lepo "upasana". Sa dmi smeta da je gledam u majici kad se ista izvuce, al sta cu, zbog nose smo morali bataliti bodice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kjava,

Ne znam šta te konkretno zanima, ali znam da enci menci ima svoj online shop

http://shop.encimenci.rs/

Ako ti treba nešto konkretno, javi pa ćemo naći nešto :)

zahvaljujem.... samo me zanimale cijene! ja sam tek sad počela gledati i doživljavati da ću ja biti mama , pa sam danas svom Šimunu kupila prvu majicu, malu, malu bijelu i benkice....

ja ću biti mama, još ne vjerujem.. tek smo 21 tjedan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 34 nedelji i skoro sve sam kupila za mog bebca, jos su ostala kolica i auto sediste. Hocu da sve bude spremno i spakovano i da u 9. mesecu budem rasterecena sto se toga tice i da samo cekam kada ce se bebac roditi. Moja preporuka je Aksa radnja, ja sam tamo kupila skoro sve od kreveca, komode za povijanje bebe, ormarica, garderobe, pelena. . . I veoma sam zadovoljna i cenama i kvalitetom robe koju imaju. Takodje imaju jako sirok izbor robe i mozete sve naci na jednom mestu. Tako da njihove radnje toplo preporucujem, kod njih u radnji mozete dobiti spisak sa potrebnim stvarima kako za bebu tako i za vas kada krenete u bolnicu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 34 nedelji i skoro sve sam kupila za mog bebca, jos su ostala kolica i auto sediste. Hocu da sve bude spremno i spakovano i da u 9. mesecu budem rasterecena sto se toga tice i da samo cekam kada ce se bebac roditi. Moja preporuka je Aksa radnja, ja sam tamo kupila skoro sve od kreveca, komode za povijanje bebe, ormarica, garderobe, pelena. . . I veoma sam zadovoljna i cenama i kvalitetom robe koju imaju. Takodje imaju jako sirok izbor robe i mozete sve naci na jednom mestu. Tako da njihove radnje toplo preporucujem, kod njih u radnji mozete dobiti spisak sa potrebnim stvarima kako za bebu tako i za vas kada krenete u bolnicu. :rolleyes:

Već napisah, odeća je je skupa i lošeg kvaliteta. Neke zeke su mi se raspadale već posle prvog pranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni, Turbo limac za krupne stvari ipak dodje jevtiniji od Akse. I jedni i drugi daju tzv.potrosacke kartice, samo sto je u Turbu popust i do 22%, a kod Akse uvek 2%. Drugo, Turbo ima mnogo vise u ponudi sto se tice tih stvari. Za garderbu najbolje po manjim radnjama. Ima toliko domacih proizvodjaca koji su solidni u kvalitetu i konkurentni sa cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krupne stvari isplati se kupovati u Turbo limacu. Medjutim, mi smo krevetac, kolica i komodu uzeli u Zemunu u prodavnici Kalisa gde je sve bilo jeftinije i od Turbo limaca. Sto se tice garderobe, treba je kupovati iskljucivo u manjim radnjama u gradu jer je mnogo povoljnije. Naravno, treba malo vise prosetati i razgledati ali da se ustedi-ustedi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako želite da nasmejete i obradujete nekog bacite pogled na ovaj sajt

www.coolbeba.com

Extra su se setili!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krevetac imamo (moj :) ). Kupicemo nov dusek, naravno, a komodicu ce da naprave veste ruke moga muzica :). Mnoooogooooo je jeftinije, a i njemu ce to biti mnogo interesantno. Stvarcice jos nismo poceli da kupujemo, ali ima vremena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto gomilu stvari dobili što mi je jaaako značilo za početak ,doduše muževljeva sestra ima malog sinčića pa smo dobilin sve u plavoj boji ali za te prve dane uopšte mi nije bilo bitnio samo da je čisto i da se lepo pere inače u aksi sam kupovala i nije neki kvalitet a našla sam par stvari i po manjim radnjamam ali ni tamo nije neki kvalitet u stvari zavisi šta se kuouje od svega sam najkvalitetnije stvari mislim bodiće i majčice kupila u turbo limaču ja sam ih baš i praala i iskuvavala i dušu sam im vadila i nisu se skratile ni izbledela ni malo tako da to preporučujem i to u periodu kada iamju popuste ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam zadovoljna ''Turbo Limacem'',cene su pristojne,uvek imaju i neka snizenja,a kvalitet skroz ok...''Arilje'' je bilo i ostalo nezamenljivo za bodice,ali bih preporucila i radnju ''Mrvica'' na Novom naselju (Novosadjankama) jer isto imaju svoju proizvodnju i jako fin pamuk,tu smo mi uzeli ''pocetni paket'' kad sam trebala da se porodim.

Vidim,''Teranovu'' bas i ne bije neki ugled,ali moram primetiti da se tamo mogu naci sasvim kvalitetne stvarcice,npr suskave jaknice koje su extra povoljne a kvalitet je super,kao i dzemperici.Za ove pamucne stvari,ne znam...

Sto se tice dileme izmedju benkica i bodice,ja sam za bodice jer ne mogu da se zarozaju i izvuku kao benkice (npr,kad uzmes bebu),ali mozda je benkica prakticnija dok pupak ne otpadne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.