Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Ja sam morala da kupim sve sama što mi je trebalo za bebca. Nasledili smo 99% potrebnih stvari a ono novo što nam je trebalo kupili smo kad sam ušla u 9 mesec. Sve sam prala i sredila a kad sam se porodila tata je namestio krevetac. Meni nije imao ko da pomogne, mama je polupokretna a sveki nesposobna. Kad sam posle 10 dana izašla sa bebom i mi došli kući, ja čekam pile i pogaču da jedem a ona mene pita šta ću da spremam za ručak??????

A za mislite da sam je čekala da kupi i sredi sve za bebu, ha,ha,ha

Obavezno sami kupite i sredite za bebca, stvarno je uživanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala da kupim sve sama što mi je trebalo za bebca. Nasledili smo 99% potrebnih stvari a ono novo što nam je trebalo kupili smo kad sam ušla u 9 mesec. Sve sam prala i sredila a kad sam se porodila tata je namestio krevetac. Meni nije imao ko da pomogne, mama je polupokretna a sveki nesposobna. Kad sam posle 10 dana izašla sa bebom i mi došli kući, ja čekam pile i pogaču da jedem a ona mene pita šta ću da spremam za ručak??????

A za mislite da sam je čekala da kupi i sredi sve za bebu, ha,ha,ha

Obavezno sami kupite i sredite za bebca, stvarno je uživanje

u prevodu-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala da kupim sve sama što mi je trebalo za bebca. Nasledili smo 99% potrebnih stvari a ono novo što nam je trebalo kupili smo kad sam ušla u 9 mesec. Sve sam prala i sredila a kad sam se porodila tata je namestio krevetac. Meni nije imao ko da pomogne, mama je polupokretna a sveki nesposobna. Kad sam posle 10 dana izašla sa bebom i mi došli kući, ja čekam pile i pogaču da jedem a ona mene pita šta ću da spremam za ručak??????

A za mislite da sam je čekala da kupi i sredi sve za bebu, ha,ha,ha

Obavezno sami kupite i sredite za bebca, stvarno je uživanje

u prevodu-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prevodu-

U PREVODU-SAMA SVOJ MAJSTOR! :D

ja sma u slicnoj situaciji, nemam ni majku ni svekrvu( ne zna sta je gore,da ih nemas ili da od njih nemas nikakve vajde)...kad se porodim ,sve ce da spadne na mm(mog mrsavog :D ),tako da cemo se opremiti sami na vreme.poceli smo polako,pa idemo stavku po stavku,do oktobra,imacemo sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice, polako do oktobra ima vremena. Mi pored njih četvoro, sami krečili sređivali stan i sredili dečiju sobu. A i kad se bebac rodio sve sam sama, muž radi a kad ne radi neće, ne može, ne ume. Ali pored svih tih problema uživala sam u bebici. Čim se rodi što više na ruke, mazi ga i ljubi. Jer tako brzo proleti vreme da nisi svesna toga. Čini mi se da sam pre mesec dana bila trudna a mali zvrk za 2 meseca puni 4 godine.

Uživaj u trudnoći a kasnije i u bebici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM OSTALA U BOLNICI U 33.NEDELJI,PA DO KRAJA TRUDNOCE.SVI SU MI GOVORILI DA NE KUPUJEM NISTA PRE PORODJAJA,IGROM SLUCAJA I NISAM MOGLA ZBOG OKOLNOSTI,A NE ZNAM DA LI BIH IZDRZALA DA NISTA NE KUPIM.SVE SU IZABRALI MM I MOJA MAMA,DODUSE JA SAM U KATALOGU POKAZALA KREVETAC,A OSTALO ONI.TO MI JE TADA TAKO TESKO PALO,A SADA I NE RAZMISLJAM O TOME!!!!MISLIM DA SVAKO TREBA DA RADI KAKO OSECA,AKO JE SUJEVERAN,ONDA NE KUPOVATI,A AKO NE VERUJE U TE STVARI/ONDA SAMO NAPRED!!!!ZNATE KAKO KAZU NE VALJA SE VENCATI U PRESTUPNOJ GODINI,A STA BI ONDA TREBALI SA DECOM RODJENOM U TAKVOJ/BACITI IH???!!!!!TAKO I OVO,KUPITE AKO TO MISLITE DA TAKO TREBA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam upravo usla u 8. mesec, i upravo smo zavrsili kupovinu osnovnih stvari - kolica, kreveca i duseka. sto se ostatka tice - to cu polako u narednim nedeljama da uzmem (mada mi se malo zavrti u glavi kad pogledam spiskove stvari za porodiliste i bebu, pitam se koliko je toga ZAISTA potrebno, a naravno svi u zelji da nam detetu slucajno nesto ne zafali ne biramo sta cemo kupiti...). nesto stvari smo i dobili. da stvari ne bi stajale u ormanu, dogovorila sam se s mojom mamom da, kad ja odem u porodiliste, da tada sve te stvari opere i da nas sacekaju kad stignemo iz porodilista.

mislim da je samo pitanje prakticnosti da li cete biti u stanju da se u 9. mesecu gegate po radnjama i trazite bolje, povoljnije itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki moji prijatelji su sujeverni, pa nisu kupovali bebi opremu pre rođenja bebe.

Drugi deo prijatelja je nabavio sve što je potrebno mesec dana ranije.

Moj suprug i ja smatramo da živimo u savremeno doba i ne želimo da se opterećujemo nikakvim babskim sujeverjima. Kupili smo već sve što je potrebno za bebicu, naravno nismo preterivali u količini garderobe. Sve je to već oprano i ispeglano i čeka bebu.

Mi čak nismo ni u situaciji da nam mame, tetke, sestre ili neko peti to nabavlja, pere i pegla, a ne želimo da padamo na nos kad beba dođe u kuću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ni ja ne verujem babskim pricama (nema kupovine pre nego sto se beba porodi) ja sam sve spremila i oprala, ispeglala i poredjala u ladicu, ostavila na stocicu sta sve ide u krevetac i u cemu ce se beba izvesti iz bolnice.

Ne volim nista da prepustam slucaju, i naravno na kraju je ispalo sve dobro sto sam tako i uradila. Svima to savetujem.

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 3.septembra kad ulazim u 9.mesec ce sve biti kupljeno i namesteno, nikad se ne zna, moze on i da porani pa da se posle tata i bake ne lomataju po radnjama, da na brzinu peru, suse,peglaju i sterilisu opremu i odecu. Ovako meni vreme brze prodje,a i mirnija sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebi odeca - Arilje, sigurno su najpovoljniji, a pamuk je ODLICAN. Vec sam pisala na temi bebi oprema da trudnicama i mamama iz NSa savetujem prodavnicu u Tozinom sokacetu na Naselju "NiTa", cene su zaista povoljne, najjeftinije u gradu. Sto se Akse tice, nisam odusevljena,ali znam da dever i jetrva tamo kupuju pampers. Za kolica i krevetac zaista ne znam posto ih nasledjujemo,a flasice i sl.je najpovoljnije u apotekama Jankovic. Eto pregleda cena u NSu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dosta stvari- benkica, bodica, majicica i svega ostalog dobili od bratovog malca, a ja cu kupiti samo par stvari- odjelce u kojem cu iznijeti bebu iz porodilista, i jos par za kontrolu i sl. Stvari koje sam dobila su ocuvane i ima ih poprilicno, tako da ne zelim bacati pare, kada beba svejedno sve to brzo preraste. Ne znam hoce li ih sve uspjeti i obuci.

Krevetac smo naslijedili, dobicemo kolica... Ovih dana cemo kupiti nosiljku za iznosenje i kadicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dosta stvari- benkica, bodica, majicica i svega ostalog dobili od bratovog malca, a ja cu kupiti samo par stvari- odjelce u kojem cu iznijeti bebu iz porodilista, i jos par za kontrolu i sl. Stvari koje sam dobila su ocuvane i ima ih poprilicno, tako da ne zelim bacati pare, kada beba svejedno sve to brzo preraste. Ne znam hoce li ih sve uspjeti i obuci.

Krevetac smo naslijedili, dobicemo kolica... Ovih dana cemo kupiti nosiljku za iznosenje i kadicu.

Bas kao i mi :) jedino sto je ovo prvi decak u poslednjih 5 godina u porodici pa smo malo kratki sa stvarima za decake ili u neutralnim bojama, a nisam za to da ga oblacim u roze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas kao i mi :) jedino sto je ovo prvi decak u poslednjih 5 godina u porodici pa smo malo kratki sa stvarima za decake ili u neutralnim bojama, a nisam za to da ga oblacim u roze :rolleyes:

Onda kupis samo osnovno. Dobices tih stvarcica more. Moja snajka dosta toga nije uspjela ni obuci bebcu.

A kod tebe, pogotovo sto dugo nije bilo djecaka u porodici, svi ce se utrkivati da mu kupe neke slatke plave stvarcice. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda kupis samo osnovno. Dobices tih stvarcica more. Moja snajka dosta toga nije uspjela ni obuci bebcu.

A kod tebe, pogotovo sto dugo nije bilo djecaka u porodici, svi ce se utrkivati da mu kupe neke slatke plave stvarcice. :D :D

E bas zato ja sve kupujem u beloj i zelenoj boji :) ne planiramo drugo dete,ali ne zelim da deceka oblacim samo u plavo, malo je monotono :)

kako li sam samo nestrpljivaaa....sve cekam septembar da mu kupim odelce za izlazak iz porodilista jer ce tad stici malo toplije stvari, a samo bih isla i kupovala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuuuuu iskusne mame, trudnice koje su se vec spremile za dolazak bebirona moze pomoc :mellow: :mellow: :mellow:

E, posto vidim da si iz Zemuna, onda ti nece biti cimanje. Na pocetku pesacke zone (ako ides iz Glavne) sa leve strane imas jedan manji butik (prodjes kroz haustor pa u dvoristu). Tu sam kupovala bodice po 250 din. iz Arilja. I generalno cini mi se da imaju dosta lepih pamucnih stvari iz Arilja. U robnoj kuci Zvezda na I spratu (verovatno vec znas) kupovala sam pamucne pelene (ako se opredelis za dupli povoj) ima sa dosta lepom dezenima i sarama (ili je bar bilo), tu mi je za sve ostalo malo jaca cena (malo su drski) mada ponekad mozes da naletis na neka snizenja ali treba "ubosti".

Ukoliko se odlucis za Akse, zaobidji onaj u Imocentru na Novom Beogradu. Bas su nesto lose snabdeveni a i udaraju po usima sa cenom (bar je tako bilo kada sam ja zadnji put bila).

Ako se jos neceg setim, naravno pisem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko u stvari može odoleti da ne kupi neko swatko odelce ili bar portiklicu heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam da kupim neku sitnicu za bepca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 35 sedmici druge trudnoce..Odjecice sam dobila dosta za bebicu...Vecinu sam oprala i smjestila u ormaric za moju bebi :D Ja cu jos kupiti dva tri kompletica i nekih sitnica da imam novih(kompletici,carapice i dr) neka ima nesto i novo..Beba ce brzo porasti,sa prvom bebicom sam se istrosila,dosta sam odjece kupila nove i na kraju pola od toga nije obukla,tako da ovaj put to ne planiram.. Kolica,nosiljku,krevetac imam..Samo trebam jos da kupim kozmetike i pelene i to je to ...Prva mi je trudnoca nekako brzo proletjela,sve mi je nekako bilo brzinski,ni sam uopste bila nervozna i u zurbi kao u ovoj trudnoci..Bojim se da necu stici sve pripremiti na vrijeme...jer treba i srediti kucu a ja sam nekako razapeta na sve strane pa ne znam od cega prije da pocnem... :rolleyes: POZDRAV SVIM MAMAMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minka, pa ti ces nas bas uskoro obradovati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da jos malo mi je ostalo do kraja,jedva cekam.Najvise jedva cekam da vidim svoje bebce a i moja trogodisnja kcerkica stalno ponavlja "mama rodi mi bebu" :D:D Iskreno da ti kazem dosadio mi je i ovaj umor koji osjecam bez nekog posebnog razloga,s prvom trudnocom nisam osjecala umor toliko kao sada u ovoj trudnoci... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, posto vidim da si iz Zemuna, onda ti nece biti cimanje. Na pocetku pesacke zone (ako ides iz Glavne) sa leve strane imas jedan manji butik (prodjes kroz haustor pa u dvoristu). Tu sam kupovala bodice po 250 din. iz Arilja. I generalno cini mi se da imaju dosta lepih pamucnih stvari iz Arilja. U robnoj kuci Zvezda na I spratu (verovatno vec znas) kupovala sam pamucne pelene (ako se opredelis za dupli povoj) ima sa dosta lepom dezenima i sarama (ili je bar bilo), tu mi je za sve ostalo malo jaca cena (malo su drski) mada ponekad mozes da naletis na neka snizenja ali treba "ubosti".

Ukoliko se odlucis za Akse, zaobidji onaj u Imocentru na Novom Beogradu. Bas su nesto lose snabdeveni a i udaraju po usima sa cenom (bar je tako bilo kada sam ja zadnji put bila).

Ako se jos neceg setim, naravno pisem ;)

Posle svih silnih pretraga i saveta odlucili smo se za Pan to je radnja u privatnoj kuci, naravno sve im je pamucno, imaju dosta toga za devojcice naravno to sam samo i gledala, i jako su pristupacni sa cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello mame! :)

Ja za devojcicu necu kupovati nista novo-imamo sve od bate,tako dace moja curica nositi puuuno plave i ostale boje "za muskarce" sto po meni bas i nije bitno.Cak je i Teo nosio poneki rozi bodic kad nismo nasli udrugoj boji.A ionako cemo sirurno na poklon sve dobiti u rozoj boji,tako da...

Mi smo inace kolica(Graco 3tockasa>jaaakosmo zadovoljni)kupili u Ns.Aksi(odabrali smo ranije i sacekali snizenje,tako da smo prosli neverovatno dobro,dobili moderna,jaka,udobna kolica za samo 17000din),kao i sedalicu za auto,stolicu hranilicu.ormaric za presvlacenje,... Krevetac je bio moj i sestrin,reparirali smo,prefarbali,uzeli nov dusek(i na kraju ispade da nece krevetac ni da vidi,momak od pocetka spava na velikom krevetu,sto smo uzgred nasledili od tatice).... Sve u svemu,meni su sve stvari i 2decije sobe bile spremne vec u 7.mesecu trudnoce,i to mislim bas spremne,ispeglane,zidovi sve dekorisani(i to sve sama odradila,imala sam i vremena i inspiraciju za vreme trudnoce :rolleyes: ),sve po pesu... :) Ja sam bila jedina u skolici za trudnice koja je tako brzo spremila stvari za bebu i kofer za polazak,ispala sam streber ali mi je posle bilo drago kad su se ostale zalile kako nisu uspele sve da spreme,jedna se cak porodila a nije ni kupila platenene pelene... :P:)

Sada cu krenuti sa pranjem i peglanjem cim udjem u 7.mesec,jedva cekam... :wub:

Veeeliki pozdrav svima! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

htjela sam vas pitati da li ste imale iskustva sa bebi ljuljaskom, da li je neko od vas koristio i kako se "hvali" sa tom spravicom. Meni , iskreno, bas izgleda simpaticno i funkcionalno, ali nisu prejeftine, pa bih da pokupim malo informacija o njoj, prije nego se "bacim u trosak" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

htjela sam vas pitati da li ste imale iskustva sa bebi ljuljaskom, da li je neko od vas koristio i kako se "hvali" sa tom spravicom. Meni , iskreno, bas izgleda simpaticno i funkcionalno, ali nisu prejeftine, pa bih da pokupim malo informacija o njoj, prije nego se "bacim u trosak" :)

Dabo,te ljuljaske zlata vrede!Barem smo mi nasu maximalno iskoristili,sad je u penziji posto Teo ima 13,5kg a 13kg je granica,ali uskoro cemo je ponovo baciti na posao... :)

Mi imamo ovaj model,radi na baterije,svira,ima 6brzina ljuljanja,milina... ;) Ubacis bebca i uzivate... :) Nama je vredelo svaku paru...

POZZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.