Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Ja nisam nesto puno kupovala dok sam bila trudna,neke sitnice jer nisam mogla da odolim i da docekam srecni trenutak. Malo ozbiljniju kupovinu smo obavili bukvalno dan pre nego sto sam otisla u porodiliste kadica,nosiljka,kozmetika,pelene,garderobica,posteljina,cebence...Sve smo ostavili kod moje mame da opere i ispegla,a malo i verovanje da nista ne treba pripremati dok se bebac ne rodi.Kolekvku smo imali od dede mm,mozda cudno zvuci,ali je stvarno prelepa,puno drvo. Stolar je sredio i bila je ko bombonica :)

Sto se tice garderobice nisam nesto preterivala jer smo puno stvarcica dobili od decaka mog brata tako da je bilo stvari za desetoro dece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svih ljudi koje znam,svi su mi rekli da ne kupujem opremu dok beba ne stigne kuci,A ja ne zelim da mi niko drugi kupuje.Ipak znam sta mi se svidja! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odecu i slicne stvari sam kupovala od nekih 3-4 meseca, a krevetac i ostalo mesec pre rodjenja (za sina, a za devojcicu sam vec imala njegovo). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam kupila kada sam bila u devetom mesecu. Želela sam sama da biram stvari, a pošto mi sva familija živi daleko, nisam htela da muž kupuje bez mene (ne znam ni da li bi se snašao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam kupila kada sam bila u devetom mesecu. Želela sam sama da biram stvari, a pošto mi sva familija živi daleko, nisam htela da muž kupuje bez mene (ne znam ni da li bi se snašao).

Joooj,a ja ne mogu da dočekam tih devet meseci,tek sam treći :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj,a ja ne mogu da dočekam tih devet meseci,tek sam treći :D

Pa ti pocni da kupujes... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas sta, sve je to stvarno lepo, ali i ja sam mislila da cu se oglusiti o sve te ljude i kupovati sve vreme stvari za bebe. Ipak nisam. Prvo, nisam znala pol i bilo mi je glupo da kupujem tek tako. Drugo, oprala bih te stvari i sta, stajale bi tako bezveze i stalno bih ih gledala, mozda mi se posle ne bi ni svidjale, a ne daj boze da se nesto desi i nesto ne bude u redu, bilo bi mi tesko. Pogledam ja skoro svaki put u izlog, vidim sta mi se otprilike dopada i kazem: ''Kupicu to sledeci put''. I tako se savladam da ne kupim. Ali, sad sam vec u 27.nedelji i za koji dan cu ici da kupim ono najneophodnije, da mogu sve lepo da operem i opeglam, a ne dok se ja patim u bolnici,da mi kupuje muz, svekrva i ostali... Ne kazem ja, neka kupe oni ako zele, ali da bas nista ne kupim i sve prepustim nekom drugom da uzima po principu ''daj sta das'' - NEMA SANSE!!! Znas sta mozes? Da npr.svaki put kad ides kod dr. ili slucajno naidjes na nesto lepo kupis po jednu-dve stvarcice kao sto je neki sladak bodi, carapice, portiklica...nesto sto ce trebati, a da opet ne preteras... Jaaav,meni je vec vreme da pribavljam polako stvarcice:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas sta, sve je to stvarno lepo, ali i ja sam mislila da cu se oglusiti o sve te ljude i kupovati sve vreme stvari za bebe. Ipak nisam. Prvo, nisam znala pol i bilo mi je glupo da kupujem tek tako. Drugo, oprala bih te stvari i sta, stajale bi tako bezveze i stalno bih ih gledala, mozda mi se posle ne bi ni svidjale, a ne daj boze da se nesto desi i nesto ne bude u redu, bilo bi mi tesko. Pogledam ja skoro svaki put u izlog, vidim sta mi se otprilike dopada i kazem: ''Kupicu to sledeci put''. I tako se savladam da ne kupim. Ali, sad sam vec u 27.nedelji i za koji dan cu ici da kupim ono najneophodnije, da mogu sve lepo da operem i opeglam, a ne dok se ja patim u bolnici,da mi kupuje muz, svekrva i ostali... Ne kazem ja, neka kupe oni ako zele, ali da bas nista ne kupim i sve prepustim nekom drugom da uzima po principu ''daj sta das'' - NEMA SANSE!!! Znas sta mozes? Da npr.svaki put kad ides kod dr. ili slucajno naidjes na nesto lepo kupis po jednu-dve stvarcice kao sto je neki sladak bodi, carapice, portiklica...nesto sto ce trebati, a da opet ne preteras... Jaaav,meni je vec vreme da pribavljam polako stvarcice:)))

Pa da,i ja sam mislila tako neku sitnicu...Ne bi ni ja preterivala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve sto mi treba za prvih mesec,dva kupila u 7 i 8 mesecu.I bas sam uzivala u tim kupovinam.Jedva cekam drugo ,pa da ponovim.Nemoj nikako cekati 9.,jer ti onda verovatno nece vise biti ni do cega.Meni se na kraju beba spustila,pa zadnje 2,3 nedelje nisam mogla skoro ni da hodam.A ne daj Boze da mi je neko drugi kupovao stvari za mog prvog bebca :angry: Ja prosto ne razumem zene koje propuste tu radost pripreme za dolazak malog andjelcica pod izgovorom :"Ne valja se." I u stara vremena su zene celu trudnocu pripremele stvarcice-strikale,heklale,sile....a sto se onda sad nevalja? :angry:

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostalo mi je svega 2 nedelje do rodjenja mog drugog sina.Prvom sam pocela u 7.mesecu trudnoce da kupujem stvarcice,a ovom takodje. Bez obzira na to,da sada puno toga imam,ipak ne mogu da odolim,a da ne kupim nesto novo mojoj buducoj bebi.Tako sam npr.kupila novu posteljinu,nova kolica,novu vrtesku za krevetic... Ne mogu bas sve novo,ali ipak koliko-toliko. Jedva cekam da se porodim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve sto mi treba za prvih mesec,dva kupila u 7 i 8 mesecu.I bas sam uzivala u tim kupovinam.Jedva cekam drugo ,pa da ponovim.Nemoj nikako cekati 9.,jer ti onda verovatno nece vise biti ni do cega.Meni se na kraju beba spustila,pa zadnje 2,3 nedelje nisam mogla skoro ni da hodam.A ne daj Boze da mi je neko drugi kupovao stvari za mog prvog bebca :angry: Ja prosto ne razumem zene koje propuste tu radost pripreme za dolazak malog andjelcica pod izgovorom :"Ne valja se." I u stara vremena su zene celu trudnocu pripremele stvarcice-strikale,heklale,sile....a sto se onda sad nevalja? :angry:

Najvise mi je zbog toga...HOCU JA DA BIRAM :D I da,to sto kazes,necu da propustim tu radost...Kupovacu svaki mesec pomalo...carapice-carapice,ali znam da sam ih ja odabrala...Hvala vam svima puno,taman da muzicu dokazem da ima jos neko ko kupuje ranije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isto koristila bodice iako smo imali i par benkica ali da upozorim buduce mame da za pocetak kupuju bodice koji se zakopcavaju sa strane, a ne one koji se navlace preko glave jer su mnogo prakticniji dok su tako mali i "lomljivi" :))))

Ja sam mojoj maloj sve bodice navlacila preko nogu.Smesno izgleda ,ali kada su jako mali je mnogo zgodnije.Probajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta stvari imam od prvog deteta, ali dodaćemo ješ neke stvarčice za bebu..još mi je rano da kupujem, tamo negde krajem trudnoće :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebin pol sam saznala u 5.mes tako da sam nedugo posle toga pocela sa nabavkom slatkih sitnica za bebu tako u prolazu, a ozbiljnija kupovina je sacekala 8. i 9.mes. Nisam sujeverna tako da me nije pogadjalo to sto su mi skoro svi govorili kako `to ne treba tako`, `zasto perem bebine stvarcice kada se jos nisam ni porodila` i sl.. i pred kraj trudnoce kada vise nisam mogla sebe onakvu da trpim, smirivala sam se i opustala tako sto sam kao ponovo pakovala njegovu garderobicu i tesila sebe da je bolje da jos malo budem teska i troma bar ce moj mali decak jos malo da poraste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sujeverna i glupo mi je da mi neko drugi kupuje opremu za bebu..još uvek nisam ništa počela da kupujem ovoj bebici..imaću puno stvarčica od Steve, ali dodaćemo i nešto novo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do sad kupila nešto od garderobe i polako počinjem da opremam bebinu sobu. Odlučili smo se za krevet i posteljinu, i to bi uskoro trebalo da naručimo, čim proverimo još par mesta da bi bili sigurni da je to to, kako po cenama, tako i po kvalitetu. Sestra i strina MM su me opremile sa tonom garderobe pošto obe imaju decu koja su nešto malo starija. Od sestre treba da dobijem prepovijalicu, dubak, ogradicu, ljuljašku, tako da sam i sa time gotova, a kolica sam dobila od devera. Ostalo je da odaberem hranilicu i auto sedište od krupnih stvari. Hvala bogu na rodbini :)

E sad ono što me očekuje je kupovina kozmetike, pelena, peškirića i sve te ostale sitnurije koju nenako uvek zaboravljam a jako su bitne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

Ja ne verujem u te babske price da ne valja kupovati nista pre nego sto se porodis. A i nervirame kad mi neko to kaze, to je moja stvar kada cu i sta kupiti. :angry: Devet meseci nosim to cedo setam se i gledam izloge i kako da ne odolim a da joj nesto nekupim.Ja sam pocela da kupujem cim sam usla u 9ti, svaki dan po nesto od garderobice, pelene,posteljinicu, .. sve sam oprala i spremila. Sto se tice krupnijih stvari kreveca, kolica pa cak i nosiljke za izlazak iz bolnice to sam sve pozajmila posto ima dosta dece u nasoj familiji. jedina krupna stvar sto cu da kupim je komodica za presvlacenje i to ce je suprug uzeti kad odem u porodiliste.

Zato buduce mame spremite se i krenite u shopping, nema nista lepse nego kad kupujete za vase cedo. :wub:

Pozdrav svim trudnicama i sretno ;)

sitnoooooo

as1cHof-SeR0020MDAwNTE2Yjh8MDI0ODM5YnxKb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sujeverna i glupo mi je da mi neko drugi kupuje opremu za bebu..još uvek nisam ništa počela da kupujem ovoj bebici..imaću puno stvarčica od Steve, ali dodaćemo i nešto novo :)

U potpunosti se slazem!Ja sam pocela kupovati stvari cim sam saznala da sam trudna,neke sitnice,odecu,a tamo na polovini smo prefarbali moj\sestrin krevetac,i krenuli sa kupovinom vecih stvari kao sto su kolica i dr. Da rodbina ne bi nesto uzela sto se nama ne dopada mi smo isli zajedno sa njima,dogovorili se oko budzeta i birali zajedno,tako je svako bio zadovoljan.Sve sam oprala u osmom mesecu ,pa polako ispeglala i kad sam usla u 9.sve je bilo spremno,sto je bilo super jer sam se porodila pre termina.Uzivala sam sve vreme dok sam kupovala,prala,peglala,... te male stvari,tako sam se osecala jos blize bebcu... Bila sam jako osecajna... :rolleyes::D Da,i sobu smo odmah po saznanju da cemo dobiti bebu spremili,i tako sam imala dosta vremena za "kicenje",posto sam imala vremena sama sam pravila slike salveta tahnikom,kacila iznad krevete svojerucno napravljene golupcice,sunce i oblake,uramljivala nase slike gde bi ih bebac mogao videti;u "playroom" smo ctrali kucu,drvo,oblake,zivotinjice lepili i tako... Zaista sam uzivala... :) A sad za malu seku imamo sve od Teodora,i mada ce najzenstvenija boja biti zuta-ipak necemo kupovati novu odecu,toliko bas ne pratimo modu,a za slavlja i tako to cemo ionako dobiti... I moram priznati da i ne uzivam toliko-ipak je 1.beba 1.BEBA,i pored njega i nemam toliko vremena ni snage,zato trudnice koje ste 1.trudne UZIVAJTE!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve kupila kad sam usla u 9. mesec i prestala da radim. Do tad smo mm i ja kupili par bodica, malih, malih, malenih, a ostalo sam uglavnom ja razgledala, pa vodala mm da vidimo zajedno... Nije bilo sanse da to uradi neko drugi umesto mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da pripremam stvari za porodiliste,nove spavacice,bademantil,peskire.jos ne znamo da li smo bata ili seka ,pa cu sa kupovinom poceti za 2-3 mesca.dosta stvarcica cemo i naslediti (bar te po kuci koje se najvise prljaju nije vazno da li su nove ili stare) ,nesto sto cemo dopuniti ,jer jos treba da vidim koliko ce mi cega trebati,a kupicemo i nekoliko novih ,,paradnih stvari`` :)

krevetac nasledjujemo,kolica smo vec poceli da trazimo..rodbina se vec nudi da finansira,ali niko to nece birati osim mm i mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kjava,

Ne znam šta te konkretno zanima, ali znam da enci menci ima svoj online shop

http://shop.encimenci.rs/

Ako ti treba nešto konkretno, javi pa ćemo naći nešto :)

ONI SU PRESKUPI!!!! po njima se ne treba ravnati,ima daleko povoljnijih prodavnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam zadovoljna ''Turbo Limacem'',cene su pristojne,uvek imaju i neka snizenja,a kvalitet skroz ok...''Arilje'' je bilo i ostalo nezamenljivo za bodice,ali bih preporucila i radnju ''Mrvica'' na Novom naselju (Novosadjankama) jer isto imaju svoju proizvodnju i jako fin pamuk,tu smo mi uzeli ''pocetni paket'' kad sam trebala da se porodim.

Vidim,''Teranovu'' bas i ne bije neki ugled,ali moram primetiti da se tamo mogu naci sasvim kvalitetne stvarcice,npr suskave jaknice koje su extra povoljne a kvalitet je super,kao i dzemperici.Za ove pamucne stvari,ne znam...

Sto se tice dileme izmedju benkica i bodice,ja sam za bodice jer ne mogu da se zarozaju i izvuku kao benkice (npr,kad uzmes bebu),ali mozda je benkica prakticnija dok pupak ne otpadne...

HVALA TALIA,ja se teranove ne bih ni setila...tamo sebi nikad nista ne kupujem,ali sma par puta kupila lepe decije stvari za poklon.

Sta ulazi u taj pocetni paket? mrvica mi nije daleko,pa cu bas prosetati do njih ovih dana.sto se tice turbo limaca,tamo smo uglavnom gledali igracke,ali ne i odecu,bas cu pogledati cene.

sada se na novom naselju u tozinom sokacetu otvorila radnja sa proizivodima iz arilja,koliko sma bacila pogled-nisu skupi...sacekacu jos do avgusta,pa cu onda da pocnem da prikupljam stvari od ovih koji su mi obecali i da dopunjujem sta mi jos bude bilo potrebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za nedelju dana krecemo u shoping za nasu Anju, a dvoumimo se izmedju Kalise i Akse?

Moze mala pomoc, ako neka ima iskustva gde sta da kupujem :)

thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sledece sedmice ulazim u deveti mesec :lol: i vec sam u svim radnjama nasla sta cu da kupim!Za koji dan krecem,sa muzem u kupovinu(cekamo prvi da bude plata :blink: )

Moje misljenje je da svaka majka treba da kupuje svom detetu i pre rodjenja,a ne da slusa kojekakve bapske price kako to ne valja :angry: jer je to stvarno glupo! Pa zaboga,svaka zena se najlepse oseca kada bira nesto za svoje dete.

Evo ja sam poslednjih mesec dana,otkad sam na bolovanju :P obilazila radnje,gledala cene,izbor i tako to.I sad kad u djem u deveti idemo da pokupujemo ono sto nam treba za pocetak,a sto necemo dobiti! :rolleyes:

Moj savet svkoj buducoj mami glasi-KUPUJTE I PRE PORODJAJA-ne slusajte glupe price!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuuuuu iskusne mame, trudnice koje su se vec spremile za dolazak bebirona moze pomoc :mellow: :mellow: :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.