Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Mrzim te obicaje... Zbog njih ne mogu da uzivam u kupovini nego samo da gledam... Ove babe stvarno izgleda da nisu imale sta da rade pa su izmisljale razne glupe i najglupolje obicaje.... Mi cemo samo krevetac pre porodjaja pa me to malo oraspolozi, barem cu to moci da izaberem... sad007.gif

Pa ako ih mrziš što ih ne ignorišeš???

Ja sam uživala kupujući za bebu, a prva stvar što smo kupili je krevetac, saznala sam 15.03. da sam trudna, a 02.04. smo kupili krevetac ;)

Nikakve priče, običaji nisu mogli da me odgovore od šopinga za bebče... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako ih mrziš što ih ne ignorišeš???

Ja sam uživala kupujući za bebu, a prva stvar što smo kupili je krevetac, saznala sam 15.03. da sam trudna, a 02.04. smo kupili krevetac ;)

Nikakve priče, običaji nisu mogli da me odgovore od šopinga za bebče... :)

Rado ali tu je mm koji hoce da ceka... <_< Pa me i on iznervira sa tim GLUPOSTIMA...Jer su to baaaas gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvom bebom sam pocela pocetkom 6 meseca da kupujem po nesto, a sa druge dve kasnije, tek u 9 mesecu jer sam vec dosta stvarcica imala. Mislim da je najbitnije da sve bude pamucno i da se ne deformise prilikom iskuvavanja, kao i da treba obratiti paznju na to da savovi budu mekani (na zekicama znaju mnogo da strce pa da zuljaju bebicu, a to ne zelimo da se desi...) Od svega sto sam imala/kupila/dobila (a skupi se tu dosta toga) koristila sam jedno 5 bodica, 5 benkica ,po petnaestak pelena svedskih i tetra, jedno troje zekice dugih rukava i dve je bretele, tri punije majicice dugih rukavica i dve tri kapice. I tri cetiri para carapica. Ostalo je onako stajalo...Moja preporuka, kad kupujes kolica, ne uzimaj ona svemirska nabudzena (ja sam ih uzela, pa znam da ne treba tako), nego neka manja, koja imaju tri polozaja, koja ces moci da sklopis jednom rukom i nogom, bice lagana i neces morati kasnije da kupujes kisobran kolica. I ako je letnja beba, krevetac sa baldahinom je super stvar (ako beba hoce da bude u krevecu uopste), jer ako se pojavi ijedna muva u sobi, letece na bebu i nervirace je. Kupovinu slobodno usmeri ka radnjama Pejnovic (imas u Zmaj Jovinoj u Zemunu i Francuskojna Dorcolu) imaju fantasticno ugodnu bebi garderobicu a jako su povoljni. Takodje neces pogresiti sa H&M stvarcicama, nosice ih tvoja prva beba a onda jos jedno 5 beba posle nje i uvek ce biti kao nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado ali tu je mm koji hoce da ceka... <_< Pa me i on iznervira sa tim GLUPOSTIMA...Jer su to baaaas gluposti.

pa što mu ne obijasniš lepo da u to gluposti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa što mu ne obijasniš lepo da u to gluposti....

Ma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slavice, postavi slicice odecice da vidimo... :)

Sliknav del od oblekata :lol:

DSC01559.jpg

so ova planiram da ja iznesam od bolnica

DSC01557.jpg

vrekicka za iznesuvanje od bolnica

DSC01556.jpg

DSC01555.jpg

DSC01554.jpg

DSC01553.jpg

DSC01552.jpg

DSC01551.jpg

DSC01550.jpg

DSC01549.jpg

Sto mislis , vreme li je da pocnam da ja peram oblekata na bebeto i da se spremam za bolnica ili da pricekam uste malku? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sliknav del od oblekata :lol:

DSC01559.jpg

so ova planiram da ja iznesam od bolnica

DSC01557.jpg

vrekicka za iznesuvanje od bolnica

DSC01556.jpg

DSC01555.jpg

DSC01554.jpg

DSC01553.jpg

DSC01552.jpg

DSC01551.jpg

DSC01550.jpg

DSC01549.jpg

Sto mislis , vreme li je da pocnam da ja peram oblekata na bebeto i da se spremam za bolnica ili da pricekam uste malku? :wub:

PRESLATKO JE!!! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto mislis , vreme li je da pocnam da ja peram oblekata na bebeto i da se spremam za bolnica ili da pricekam uste malku? :wub:

Pa bebine stvari mozes da spremas operes ispeglas da ti sve bude spremno i na mestu kad izadjes iz bolnice, a torbu za porodiliste ne moras jos da pakujes, imas jos vremena ali ako imas zelju zasto da ne... Ja sam je pre nedelju dana spakovala, jos ponesto treba da se kupi i to cu samo da dodam i tako...

Koliko carapica... :rolleyes: Sve je preslatko ali BAS SVE... :) I vrecica za iznosenje takodje... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slavice, sve je preslatko i medeno.

A ako se osećaš okej ti operi i spremi stvari, što da ne.

A torbu spakuješ kad uđeš u 9 mesec, tako sam ja uradila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1069_tutice2_1.jpg

Zvončice...ovo je ono što smo pričale juče na FB...to ti je najkorisnije od svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepoe su ti stvarcice za bebu jao i ja imam tetku koja stalno vice nemoj kupovati do devetog meseca nemoj , mozak mi popila ja ima mesec dana sta mi se svidi kupim a nije mi 1 nego 3 i ja mislim da narod preuvelicava ....a torbu za porodiliste spremim u 7 mesecu pa neka stoji da nemislim jos i o tome :)))

Ja cim mi pocnu sa obicajima prekinem ih i zamolim lepo da ucute jer me nerviraju... Ja sam za to da se ceka deveti mesec prvi put cula od mm... Ne znam ko mu je napunio glavu sa tim glupostima, a po ostalima nista pre porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam ja sta treba meni je ovo trece samo sto davno bilo a uzivam u tome da mu kupim stvarcice imam ja sve i kolica, krevetac , sediste za auto, stolicu za hranjenje, setalicu, sto za povijanje korpu ma sve jedino garderoba fali to sad pomalo uzimam jer sam ja od moje dece sve podavala ....

Lakse je tako kad imas od dece pa sad ne moras i oko toga da se trosis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo Zvončice tek sada vidim tvoje tickere...oprosti...ali jesi ti juče na FB pisala o Limundu i licitacijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha...na slici mi jako mlada izgledaš...nikada ne bih rekla da imaš 2 i treće dijete na putu...WOW...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Geni doduse sa ovim decakom sam malo otekla samo nos i usna ostalo je sve isto i skratila sam kosu paz .....imam 2 velike devojcice od 11 i 9 god i sad cekam svoje mezimce decaka :)))

Svaka čast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo ja sam za Limundo i licitacije :)))

ne ispratih do kraja, jesi li kupila kolica???

danas u neko doba je tvoja ponuda bila poslednja, to sam videla. i mm je danas nneki modem izlicitirao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :rolleyes:

ti si moj idol!!!

za izgled i stav svaka cast!! i da , nadam se druzenju nekom uzivo u skorije vreme :lol:

ako ne pre moguce u betaniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve smo kupili dok sam bila negde u 8 ili 7 mesecu. Jedan sasvim prost razlog - nema ko osim mm da kupuje. Mama i tata u Srbiji i mm ovde. Ko da ide? On??? Njenu prvo dete :lol:

Sve smo kupili zajedno, ništa nisam čuvala van kuće. Pred porođaj sam sve oprala i opeglala, rekla mu šta da donese za izlazak iz bolnice i to je to.

Milice - ako već nisi kupila kolica - pogledaj na Bolhi, mi smo komplet kolica (malte ne nova) uzeli za 230€ sa sve jajetom, velikom onom korpom i kolicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trta mi smo vec dogovorili na malivragci da narucimo pocetkom aprila to er bas ja hocu tu boju :) svekrva i svekar placaju kolica to je od njih ona je mislila da ce mnogo vise izaci pa je sad presrecna :)...ja sam prvo mislila u RUtaru da ih uzemem ali duplo skuplja pa smo ovde nasli :) ostalo krevetac i komodu pravimo kod jednog cike :) a sitnice vec kupujem i ne znam kako cu kasnije i moci da hodam i lunjam jer pola je toga u baby centru pola u pikapolonici i tako jel ima jos neka radnja ovde kod nas da imaju tu bebi opremnu za pocetak..ostalo odecicu kupujem gde stignem sta naleti gde :)

Baby centar i Pikapolonica su čini mi se najskluplji. Pošto si u Ljubljani - idi do Mothers care. Primer - Ani sam u BC platila pajac za spavanje sa nekim bodićem i portiklom (takav komplet bio) 20€ u MC sam platila 3 bodića za spavanje (sa stopalima) 27€. Za male bebe je još jeftinije. Tako da - pogledaj još i tamo, mislim da je MC baš blizu BC u BTC. Ima još jedna radnja, nije baš mnogo jeftina (ne mogu da upoređujem cene) ali su im stvari kvalitetne. Radnja je Seevil. Pamuk im je odličan, a i brojevi su ok. Ana nosi njihove bodiće još od nekog 6 meseca i još ih nije prerasla. A ni tad joj nisu bili da pliva u njima. Zaostale radnje u Lj nisam upćena. To je ono gde sam ja išla da kupujem. Znam samo da BC dere koliko su skupi, osim ako ne naletiš na neku akciju.

Huu... jel ima ovde neka tema o tome gde šta kupiti? Mada Milica i ja smo ja mislim jedine iz Slo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve narucila, ostala je samo neka kozmetika da mm kupi kad se ja porodim, a tad ce i da ode po sve te stvari... Ali strasno, za najosnovnije stvari 1400 evra.... Strasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve narucila, ostala je samo neka kozmetika da mm kupi kad se ja porodim, a tad ce i da ode po sve te stvari... Ali strasno, za najosnovnije stvari 1400 evra.... Strasno....

E heheh, a ja sam nekako uspela da se snađem za sad tako da smo dobili puno stvari, tako da je jedan odeljak pun stvari za mališu koje ga čekaju :D prema mom planu za prve dane nam je ostalo da kupimo stvari za negde 200-250 eur što mi već deluje pristupačnije...A to ćemo u martu da odemo do radnje i da rezervišemo.Do tad će već stići sve što nam je još obećano da ćemo dobiti na pozajmicu pa ćemo tačno znati šta nam još treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve narucila, ostala je samo neka kozmetika da mm kupi kad se ja porodim, a tad ce i da ode po sve te stvari... Ali strasno, za najosnovnije stvari 1400 evra.... Strasno....

U Bebo.... pa jel vi ne možete nešto da uzmete od nekog, već sve kupujete... Mi smo kupili krevetić i par bodića i džačića, a sve ostalo smo ili dobili ili pozajmili.... ( ne računam kozmetiku za bebe u to) i ja sam pumpicu kupila sebi....

Ja sam bila "bezobrazna" i svima sam rekla šta nam treba i to smo dobili na babinama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bebo.... pa jel vi ne možete nešto da uzmete od nekog, već sve kupujete... Mi smo kupili krevetić i par bodića i džačića, a sve ostalo smo ili dobili ili pozajmili.... ( ne računam kozmetiku za bebe u to) i ja sam pumpicu kupila sebi....

Ja sam bila "bezobrazna" i svima sam rekla šta nam treba i to smo dobili na babinama :)

Pa nisi uopšte bezobrazna! Tako i treba, svi bliski prijatelji će razumeti. A šta, bolje je da dobiješ gomilu igračkica ili garderobe, a nešto što ti treba da lipsaš dok sve pokpuješ, a uz to treba i non stop da imaš nešto da poslužiš goste jer će non stop sad da ti dolaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.