Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Jeste li se spremile za dolazaka vaseg bebaca?

Kad ste poceli da kupujete stvarcice, i da li cete spremno docekati bebe ili cete shoping za kasnije da ostavite?

Sta ste vec kupili i uopste kako se spremate za dolazaka novog clana?

Evo mi smo uzeli i kolica i krevetic jos u 7 mesecu (dusek i posteljinu neki dan) , bodice, dugih i kratkih rukava,portiklice,benkice,peskirice,cucle,podmetace za krevetac,vlazne maramice,kremicu,... ostalo je jos par stvarcica pelene tetra,svedske,pampers, i ostale sitnice(gazice, toplomer,jod i slicno) i naravno i naravno mene malo da dopremimo za porodiliste !

Razmisljam da operem i postavim posteljinu ali mislim da je jos rano u 33 nedelji sam... a jedva cekam da sve lepo sredim! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Njanjice,ja sam sad 29-ta nedelja,sutra ulazim u 30-tu ali jos nista nisam krenula da kupujem!

A jedva cekam!!!!!!!

Nego od tog silnog uzbudjenja meni zbrka u glavi,ne znam ni sta mi treba....

Onda sednem da kao pravim spisak pa se iznerviram sto ne znam sta cu pre....

Mada,krevetac imam nov od zaove,od njenog sina.

Garderobu necu kupovati,uzecu uglavnom od kume,od njene male.Osim naravno pelenice,portiklice...te sitnice(vidis da nemam pojma sta :D )."Krupne" stavke cu od nje uzeti.

Moram da kupim neki ormaric-komodu,planiram da kupim onu ljuljasku za bebu,pa necu je valjda ceo dan drzati u rukama :unsure: ,kozmetika,koritance.... Da,peskirici....

A za sebe ne znam ni sta mi treba.

Ma ja sam ti sva u panici!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda nista lepse od kupovine za bebca i opremanje njegove sobice! :rolleyes:

Mi smo sve kupili pred sam kraj,negde u 35-36 nedelji...Krevetac,komodicu,kolica i garderobicu,ma sve u valjda dva-tri dana..Uzivancija!

Samo savetujem mamama da umesto benkica uzmu bodice jer su daleko prakticniji i pokrivaju osetljiv stomacic bebe,a benkice se zarozaju.Njih eventualno samo za porodiliste (jer to tamo traze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ni ja nista nisam znala pa sam pokupila spiskove sa foruma i neke prodavnice decije garderobe ih daju...pa sam razvrstala sta treba sta ne!

Uzela sam i par benkica i bodice...otkud znam... jos neznam sta ce mi vise trebati :blink:

a iskerno nemam pojma ni kojim redom se bebi sta oblaci... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo cu da skrenem sa teme, ali i sitnice su oprema koje ce vam biti bitne vrlo brzo kad dodjete kuci iz bolnice:

1. Paket pampersa

2. Pavloviceva mast ( mada je precenjena. Ima odlicna "baby skin" krema koja kosta 180din.300gr. )

3. Tetra pelene 30-40 kom. ( i ja sam se cudila sta ce mi toliko, ali kad pocne sisanje, brisanje posle kupanja, bljuckanje, dobro dodje. I siroki povoj- ja ga nisam stavljala)

4. 10 svedskih pelena ( to se ni ne menja svaki dan)

5. Povidon jod

6. sterilne gazice, 5x5cm, komadno pakovanje najamnje 30komada

7. fizioloski rastvor baby pakovanje od 5ml 10ak bocica sa pocetak

8. BORNA KISELINA 3% sterilna (obavezno da imate u kuci)******

(bitna za ciscenje bebinih okica i lica, kao oblog za grudi, moguce je lako i za bebine_moze da se desi da i njoj oteknu sike i kao oblog posle vakcine)

9. pumpica za nos

10. sapun za kupanje (ne sampon jer se teze ispira)

11. Losion posle kupanja

12. cetka za kosu od prirodne dlake

13. kapica za posle kupanja

14. toplomer elektronski po mogucstvu

15. termometar za vodu za kupanje

16. makazice za nokte

U nekim bolnicama dobijete na poklon par sitnica, od kojih je najbolje mini pakovenje nekog adaptiranog mleka. Kad pocnete da dojite, nije na odmet imati za svaki slucaj neko malo pakovanje vestaka.

Bar je meni sve ovo bilo znacajno, a vi same odlucite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sve kupili pre dve nedelje. Krevetac smo narucili da nam stigne 1. aprila, bezveze mi da stoji prazan mnogo pre. Kolica smo kupili, auto sediste, kadicu sa stalkom, komodu za prepovijanje, lezaljku-ljuljasku kad nije u krevecu da ne moram ja da ga drzim. Od garderobe smo uzeli minimum od svega, za prve dane u porodilistu, pa cu onda videti sta i kako mi treba i kolika je beba i kako napreduje. Naravno uzeli smo kozmetiku, za previjanje pupka, pelene jedne, druge, svedske gace itd. I uvek uzmite broj veci nego sto pise da treba, beba to brzo preraste... A da ne pricam koliko stvari cemo dobiti kad se beba rodi. Sad sam bas peglala stvari, predivan osecaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jako rano počela da kupujem i sad mi fale jos samo sitnice. Sretna sam da sam rano pocela, jer nisam opterecena sada sa tim. Sad se i tako bojim hocu li sve stici8 oprati ispeglati!

Panicar sam po prirodi pa ja radije sve ranije spremim nego da okasnim :-)))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

muž i ja smo danas hodali malo po trgovinama, gledali kolica i kinderbete i iskreno, meni sva kolica ružna, a ako su mi lijepa onda su i skupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ulasku u treci mesec kupila par carapica netralnih boja, jednu kapicu, i knjigu Moja radosnica - dnevnik za bebe kada se rode. To je bilo onako simbolicno, da sebi dam inspitaciju i snagu da ovu trudnocu izguram do kraja. A ostalo jos nismo kupili. Sad sam u 28-oj nedelji. Imacemo par krpica od rodbine, kao i kolica i krevetac. Deciju sobu bi spremili ali nemamo para, tako da cemo polako sve "sakupljati". Jako su skupe stvarcice za bebe, a mislim da nije potrebno dati bogatstvo na neke sitnice koje cete koristiti vrlo malo - sigurno znate nekoga ko je imao bebu pa moze da vam da ili pozajmi. A ostalo ...pa zapravo jedva cekam da kupujemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sigurno znate nekoga ko je imao bebu pa moze da vam da ili pozajmi.

To je tacno,uvek se nakupi,i to obicno dobijes od onih od kojih se najmanje nadas...A o babinama,krstenju itd i da ne govorim,bude na kraju i stvari koje ne stignu da obuku... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako, pola stvari se i ne iskoristi, zato nemojte prenagliti sa kupovinom, uvekmoze neko skoknuti i kupiti nesto ako je bas hitno a niste mislili na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми овога пута треба да купимо само једно паковање Памперс за болницу и мрежасте улошке за маму. Све остало имамо од старије секе која ће кад се бата у јуну роди, напунити годину дана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam to spremanje za odlazak u porodiliste....da lepo docekamo nasu srecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste cule za robnu kucu AKSA? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kad se setim. Baš sam bila nestrpljiva ali uz veliko suzdržavanje, uspela sam da ne kupujem ništa pre osmog meseca, a onda sam krenula u pohode :) Krevetić, kolica, pelene, garderobica itd.. Baš je bilo divno. :)

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je obicaj da za prvo dete majka porodilje donese sve sto treba: krevetac, pelene, odecu...bas sve, tako da sam ja sinu kupila nesto malo stvarcica, ostalo je moja mama donela.

A za devojcicu sam iskupovala gotovo sve cim sam saznala da je zensko...bio mi je veliki merak da kupujem roze i crvenu boju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene koci i to sto jos uvek ne znamo pol, pa nikako da mogu poceti kupovati.

Bebo, javi se mami, hocu da znam ko si, andjele moj....posle 6 i po meseci je vreme da mi se pokazes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mamama, nova sam na forumu... u 8.mesecu sam, polako se pripremamo za dolazak bebca... jel zna neko gde je u novom sadu najpovoljnije kupovati stvarcice za bebu-skoro sve mi treba od pelena, cucle do kolica, komode za povijanje... hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste cule za robnu kucu AKSA? :rolleyes:

U Aksi možeš da kupiš bukvalno sve što ti treba i to po povoljnim cenama. Odećaza bebe nije najjeftinija, a nije ni kvalitetna, sve ostalo je tu, valjda, najpovoljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste cule za robnu kucu AKSA? :rolleyes:

U Aksi možeš da kupiš bukvalno sve što ti treba i to po povoljnim cenama. Odećaza bebe nije najjeftinija, a nije ni kvalitetna, sve ostalo je tu, valjda, najpovoljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste cule za robnu kucu AKSA? :rolleyes:

Aksa je super sto se tice cena. Osoblje im je jako ljubazno i na ulasku u radnu dobijes spisak i cd sta ti je sve potrebno pri prvoj kupovini. Spisak je naravno, opsiran ali mozes probrati sta ti je od toga zaista potrebno. Ima momenata 20 svedskih pelena... Sto nije potrebno. Ja sam mislila da cu sve uzeti kod njih, ali onda sam pocela da gledam i po drugim radnjama i nalazila mnogo lepse i kvalitetnije stvari. Od svih tih velikih robnih kuca za bebe jesu najpovoljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene koci i to sto jos uvek ne znamo pol, pa nikako da mogu poceti kupovati.

Sta to ima veze nismo ni mi znali kad smo poceli da kupujemo...evo sad znamo da je devojcica a nema svega dve stvari roze...mene to malo nervira sto mora biti rozo ili plavo...skroz Glupavo!!!

Aksa nije losa po izbori, po cenama tu i tamo!

Ja sam nesto kupovala u aksi nesto po gradu jel se mogu neke stvarcice naci povoljnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taca83 ne znam da li si cula za prodavnicu decije odece zove se Turbo limac i nalazi se u TC Bazar u Ns.Jako je povoljno veruj mi neces se pokajati ako odes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je jedino dobro u Somboru sto se tice dece, ima mali milion sakrivenih malih radnjica sa super stvarcicama a cene jako niske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Aksi možeš da kupiš bukvalno sve što ti treba i to po povoljnim cenama. Odećaza bebe nije najjeftinija, a nije ni kvalitetna, sve ostalo je tu, valjda, najpovoljnije.

Mi smo u Aksi kupili krupne stvari - krevetac, komodu, podlogu za presvlačenje, pelene i tako to. Slažem se da im garderoba nije nešto, a skupa je. Nađe se po koja stvarčica, ali retko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.