Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

O medici slatki... g010.gif Ma sve su to slatke muke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Marijeta predivno... c011.gif blago vama... Kod nas bre jos nista... A svi simtomi si tu... nervoza... natekli desni... balavljenje (da u roku od 15min moram da menjam portiklicu) i nista...

Bice uskoro videces :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 3meseca, malo jace....sve je u ustim, nocas od 4h nismo spavali ni ja ni muz, citam sanji izasli devojcicama sa nepuna 4, sve ni se cini da smo i mi u tom klubu. kad nema sta da gura u usta, onda donju usnu prevrce i gloda....

sve mislim da sam preterala sa pomisli da bi to bilo to ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maslinice i kod nas ista prica...

ja joj mazem calgel i smiri se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oti, jel to cudo u opste pomaze? Ja sam cula da dejstvo traje samo 10ak minuta i da posle jovo nanovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili temeraturicu :( ja mislim da je od zubica izasle obe donje jedinice, nije velika negde do 37.2 ne znam da li da je vodim kod lekara? Normalno krka, samo je nervozna ubija :( Zanima me sta mislite? Da li postoji nesto da joj mazem osim onog calgela i dentinox kapi? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili temeraturicu :( ja mislim da je od zubica izasle obe donje jedinice, nije velika negde do 37.2 ne znam da li da je vodim kod lekara? Normalno krka, samo je nervozna ubija :( Zanima me sta mislite? Da li postoji nesto da joj mazem osim onog calgela i dentinox kapi? Hvala

Mi imamo 9 meseci i sedam zubića, sprema nam se osmi, imali smo temperaturu prošle nedelje, mislili smo da je od zubića, ali smo, za svaki slučaj, otišli do doktora. On kaže, neki virus, prošla je za dva-tri dana, bez lekova. Mažemo još i gengigel baby, on nam se pokazao kao najbolji, calgel nam nije pomagao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam panicar kakvog nema, sad bi je odvela kod lekara. Sad spava i cini mi se da nema temperaturu samo sam prislonila usne na celo, morma da probam taj gel, i meni calgel nista nije pomogao ove dentinox kapi nesto malo u pocetku. Uf ti zubi, a bas sam se obradovala kad sam videla prvi pre 5 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili temeraturicu :( ja mislim da je od zubica izasle obe donje jedinice, nije velika negde do 37.2 ne znam da li da je vodim kod lekara? Normalno krka, samo je nervozna ubija :( Zanima me sta mislite? Da li postoji nesto da joj mazem osim onog calgela i dentinox kapi? Hvala

Marijeta ne sikiraj se... To je od zubica sigurna sam. Ako ti je za utehu mi smo imali 3 dana konstantno tu temperaturu i na kraju zubic nam nije ni nikao.. Siznula sam... E sad sto se tice mazanja mozda da probas da joj das glodalicu koja je prethodno bila u fizideru (nekima je to pomoglo)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta ne sikiraj se... To je od zubica sigurna sam. Ako ti je za utehu mi smo imali 3 dana konstantno tu temperaturu i na kraju zubic nam nije ni nikao.. Siznula sam... E sad sto se tice mazanja mozda da probas da joj das glodalicu koja je prethodno bila u fizideru (nekima je to pomoglo)...

Hvala ...ali ja hocu da puknem ona spava a ja kao ludak je oblecem i pipkam.. Strpala glodalicu u frizider :) I nema jos zubica kod Emilije,pih bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao nema... Ma i ja sam tako obletala na pet minuta i sve pipkala... Nije bas prijatno... Znam ali super sto se kod vas vec pojavio... Bice sad mnogo lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao nema... Ma i ja sam tako obletala na pet minuta i sve pipkala... Nije bas prijatno... Znam ali super sto se kod vas vec pojavio... Bice sad mnogo lakse

Ma uzas ... kao pomahnitali ludak samo je pipkam, joj i ja se nadam da ce joj sad biti lakse ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, konacno da se i mi pridruzimo vestima DOBILI SMO ZUBICEEEEEE!!!!!! a122.gif

Konacno....

Stvarno je secerko zasluzila zubice jer se bas namucila oko njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, konacno da se i mi pridruzimo vestima DOBILI SMO ZUBICEEEEEE!!!!!! a122.gif

Konacno....

Stvarno je secerko zasluzila zubice jer se bas namucila oko njih

c011.gif

Braaavooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juhuuuuuu

koji su izasli mi imamo samo donje jedinice

koje su jedva izasle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Donji kecevi (obe) a bogami bas su joj i gornji kecevi otekli mada to kod nje ne znaci nista... I sa ovima se mucila mesec dana min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta mesec moja mala se od III mes muci a sa VIII su tek izasle istovremeno donje jedinice

ako ovako budu svi zubi ona nece stici ni da ih izmenja do polaska u skolu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha blesava si i potpuno te razumem... Cini mi se da bih pre istrpela da su meni povadili sve moje nego dok su njoj izbila ova dva "cvonjka" od zubica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuku valjda nedostaju još samo petice! :rolleyes:

Trojke su mu skoro izašle.

Imali smo razne faze, uglavnom, najgore mi je spavanje, tj ne spavanje noću, buđenje... Mi smo davno izbacili noćni obrok, ali kada su krenuli zubi (ili snovi, ili to što ih već muči noću) vrlo često mu dam noću mleko, to ga j edino umiri da nastavi dalje. Kako je veći, sve je gore, zna razliku, ranije je bar voda mogla da pomogne.

Muka živa, da poludiš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je danas neutesno plakala pola sata mozda i vise, ali sa vristanjem, siri ruke i gleda me jadnicko kao da mi kaze - Pomozi mi! a ja nemam pojma sta je...mislila sam da je prerano da je toliko boli nisu desni naduvene..kako da znam da je zubic? Do sad je balavila i sve, ali nije nervozna sve je ok ..ovo danas jos nisam dozivela! ne znam ni sta da kazem kod lekara ako se odlucim da je odvedem. Ne grci stomace-nije to, Ne gura ruke u usta-pa zato mislim da nije ni zubic. samo siri ruke , gleda me i place tj. vristi... Kad je uzmem stipa me i vuce za kosu ali i dalje place...sta moze da bude? uh udavila sam ovim, ali samo jos jedna molba-ako bi neka mama bila tako dobra da napise SVE sto se do sada zna da moze da pomogne bebi kod zubica. (procitala sam belo vino, pa neki gelovi a jos?)ja nista ne znam, niti sam koga pitala :) nesto sam cituckala ranije ali zaboravljeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, ja sam Filipu dala sirup PARACETAMOL protiv bolova...to mu je jedino olakšalo. ali nemoj pretjerivati, kada vidiš da mu je teško. Koristii smo gel CALGEL, ali jako kratko djeluje. Međutim pomaže koliko/toliko. Ja mu namažem gel, a on duša moja samo promrlja nešto, uvije se u naručje i malo se smiri. Kao da kaže: hvala ti... Vino nisam davala...

Pokušaj sa PARACETAMOLOM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj aleksandar ima 10 meseci i nema ni jedan zub i to pocinje da me brine!!

Da li je to normalno?da li neko ima slican problem? :huh: :huh: :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno Acko... Mislim da ces se zaprepastiti kada jednog dana primetis da su se pojavili njih nekoliko :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno Acko... Mislim da ces se zaprepastiti kada jednog dana primetis da su se pojavili njih nekoliko :rolleyes

Bas bih volela da se to dogodi skoro bice i njemu lakse da zvace a i svaki njegov obrok nece trajati sat vremena! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,Bebac mi konstantno grize donju usnu,odnosno uvlaci,ocigledno ga svrbe desni,pretpostavljam da su zubici u pitanju!Problem je sto mu je brada toliko iziritirana i crvena da nijedna krema ne pomaze,ne znam cime vise da mu mazem!Pomozite! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.