Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Ja sam dobila iz patronaže neke uzorke Nivea proizvoda.Nisam više znala šta ću sa tim "osipom" i probala kremu.Nama je super.Sada je mažem kad god vidim i jednu crvenu tačkicu na bebcu.Posle kupanja je celu namackam da se sija :D

Nadjoh samo onu Nivea baby soothing... koja je bas za osip guze...Mislim da to nije ista kremica? Moram danas traziti bas tu SOS. I ja mog decaka mazem celog posle kupanja, da se sija :) Tako sam i starijeg do skoro (a ima 9 godina) i bas ima divnu kozu. To mi je pokazala patronazna, mada su se mnogi cudili i govorili kako koza treba da diše... A zubica još nema :( Kako su nas prvi iznenadili, (malo nervoze, dva dana i sa nepunih 5 meseci 2 zubica), sad ovi zezaju, uf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadjoh samo onu Nivea baby soothing... koja je bas za osip guze...Mislim da to nije ista kremica? Moram danas traziti bas tu SOS. I ja mog decaka mazem celog posle kupanja, da se sija :) Tako sam i starijeg do skoro (a ima 9 godina) i bas ima divnu kozu. To mi je pokazala patronazna, mada su se mnogi cudili i govorili kako koza treba da diše... A zubica još nema :( Kako su nas prvi iznenadili, (malo nervoze, dva dana i sa nepunih 5 meseci 2 zubica), sad ovi zezaju, uf...

Ja kupila u DM-u a ima i po apotekama(bar kod nas u ovim privatnim).U metalnoj je kutijici.

http://www.bebac.com/tekst/nivea-baby-nutri-sensitive-linija

evo imaš ovde kako izgleda

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupila u DM-u a ima i po apotekama(bar kod nas u ovim privatnim).U metalnoj je kutijici.

http://www.bebac.com...ensitive-linija

evo imaš ovde kako izgleda

Nemamo dm, al ima jedna dobra privatna apoteka, tu ću potražiti danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam cerkicu koja ima 4 meseca. Vec par dana je bas nervozna, jaaaako puno balavi, sve trpa u usta i glodje, jednom je mene bas snazno ugrizla, iznenadila sam se otkud joj tolika snaga.

Dva dana smo imali temperaturu, nista preko 38.

Pa me zanima, koliko traje sve to sa temperaturom pre izbijanja zubica? Da li temperatura znaci da ce zubici uskoro ili moze da se ponavlja narednih par meseci sve dok ne izbiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izasao nam i petnaesti zubic, trojka dole levo! m0867.gif

:wub: Kazem ja,rekorderi :rolleyes::wub: :wub: :wub:
Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam cerkicu koja ima 4 meseca. Vec par dana je bas nervozna, jaaaako puno balavi, sve trpa u usta i glodje, jednom je mene bas snazno ugrizla, iznenadila sam se otkud joj tolika snaga.

Dva dana smo imali temperaturu, nista preko 38.

Pa me zanima, koliko traje sve to sa temperaturom pre izbijanja zubica? Da li temperatura znaci da ce zubici uskoro ili moze da se ponavlja narednih par meseci sve dok ne izbiju?

Nema pravila. Nama je ludilo pred prvi zubic trajalo vise od mesec i po. S tim sto je prvo dve nedelje bilo da iskocimo iz koze, onda da li smo se navikli ili sta vec ne znam, ali trajala je nervoza jos nekih mesec dana dok nije kasikica zvecnula. Isto pocelo malo posle puna cetiri meseca i tri dana pre punih 6 meseci izao je prvi zubic. Samo strpljenje! ;)

Deneris voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbio zvanicno prvi zubic :wub: danas sam ga ugledala prvi put lepo..mada ovih dana sam osecala nesto pod prstima kad pipnem, ali mi nije dala da ga vidim..donji levi kec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hellen koristi metalnu kasicicu kao detektor i cim zveci zubic je tu ;):rolleyes:

Kristina86 i CIRO volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hellen koristi metalnu kasicicu kao detektor i cim zveci zubic je tu ;):rolleyes:

Cula sam za to, ali ona nesto ne voli da joj se stavlja kasika u usta, ukoliko je prazna :D

Salim se, pa nisam uspela da joj kucnem po zubicu..okrece glavu, buni se, pa pocinje da zvace kasiku i td..pa nisam htela da je mucim, al eto, ugledao je svetlost dana :)

Mozda za sledeci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hellen, cestitamo! :) zubici mom miji bas brzo rastu. ne muci se previse, ali nije ni bez simptoma. svoj deci zubici izrastu pre ili kasnije, ali, videces, iz nekog azloga se uvek obradujes tome, kao da je bogznasta. :D

Mejja i Hellen volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo strpljenje! ;)

Samo toliko.. nervoza se periodicno pojavljuje, mada cim stavim onaj gel ona se malo smiri pa posle jedno pola h opet sve ispocetka.... zao mi je nje sto je boli, pa sam vise zbog toga cini mi se nestrpljiva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupila u DM-u a ima i po apotekama(bar kod nas u ovim privatnim).U metalnoj je kutijici.

http://www.bebac.com...ensitive-linija

evo imaš ovde kako izgleda

Kremica pomaže, našla sam je, ali samo trenutno, osip se stalno vraca :(A dok mom bebanu niknu gornje jednice, meni će porasti rogovi. Bele se evidentno već neko vreme, ali nikako da probiju. I to tako traje već više od mesec dana. U ponedeljak je imao temperaturu, čak smo i zvali lekara da ga pogleda, ali sve j bilo u redu. Ima li neko recept kako da brže izađu? Jadničak, baš ga muči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko taj recept smisli, dobice Nobelovu nagradu :D Koliko ja znam, nema ga. Nekoj deci to prodje bezbolno, neka se mnogo namuce a nije ni kod istog deteta isto sa svakim zubom. Strpljenje, strpljenje i samo strpljenje, malo li je :wacko:

andisam i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za tu Nobelovu si u pravu, ja ću mu je lično uručiti!!! Donje jedinice su nas bas iznenadile, dva dana malo nervozniji, kad ono zubici, sa nepunih 5 meseci. Bas nismo ni ocekivali, jer su starijem sinu nikli prvi zubici sa 8. Ali sad ovi gornji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da cemo uskoro dobiti prvi zubic, malopre sam pod prstom osetila da je probio, jako je ostro, ali mi N. ne da da pogledam, stalno izbacuje jezik :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, treba mi vase iskustvo...Imamo sve keceve i prilikom izbijanja je bilo balica, maaalo zapusenog nosa i nervoze. Sad mi se cini kao da su malo nabubrele dvojke gornje, jedva primetno. E, sad, da li je moguce da jezivo suvo kaslje od izbijanja zubica (ako su zubi), posto takve simptome nismo imali sa ostalima ?:'( Kasalj je obavezan u prvoj fazi sna, toliko da se zaceni, pa kasnije prestane. Ne balavi, da pomislim da od viska sluzi kaslje :-\ Vodila sam je kod lekara, grlo ok, pluca takodje! Ovo vec traje skoro dve nedelje! Ne znam sta joj je :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I izbio je prvi zubic :), naravno ne skroz i krenuo drugi, tj. donje jedinice, nervozna je, place, nosic zapusen, malopre nije ni popila svo mleko, namazala sam joj gel i zaspala je, ali bice ovo duuuga noc :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo ovde!Donje dve jedinice!

Izasli su neprimetno,nikakva neuobicajena nervoza,temperatura...nista! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo ovde!Donje dve jedinice!

Izasli su neprimetno,nikakva neuobicajena nervoza,temperatura...nista! :D

bravo za Stefanu! I nama su konačno, ponavljam konačno, nikle gornje jedinice, naravno ne skroz, ali se nadam da nam vise neće praviti probleme.

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

by the way, danas mi je moja zubarka, koja je inace specijalista decije stomatologije, rekla da zubici koji nicu ne mogu da izazovu temperaturu i da se tako uči na fakultetu. Kakva su vaša iskustva? Moj dečak je imao temperaturu jedno veče, 38, bez ikakvih drugih simptoma, pedijatar je takođe rekao da nije od zuba, čak smo i urin radili, bilo je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama su izasla jos dva,za 15 dana,sad imamo tri zubica :D :D :rolleyes:

mala007 i takica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izasao je i sesnaesti zubic! Trojka dole desno! s0515.gif

Vama skidam kapu :rolleyes::wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.