Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Uglavnom jeste zbog zubica,a ponekad je i faza.Stagnacija u razvoju. Svaka beba individualno ima period brzeg i sporijeg rasta. Kad spjis zube sa ovom tezom, nadjes razlog zasto ne jede.

Jel ona, bese pocela vec da zvace ili joj jos pasiras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom jeste zbog zubica,a ponekad je i faza.Stagnacija u razvoju. Svaka beba individualno ima period brzeg i sporijeg rasta. Kad spjis zube sa ovom tezom, nadjes razlog zasto ne jede.

Jel ona, bese pocela vec da zvace ili joj jos pasiras?

zvacu uveliko,samo joj seckam hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda joj ponudi nesto kasasto, ako vec nisi. Nekad ih toliko bole desni da nece da zvacu. Ja sam pre neki dan blendala Petru jer mu rastu trojke, pa mu je bilo mucno da zvace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda joj ponudi nesto kasasto, ako vec nisi. Nekad ih toliko bole desni da nece da zvacu. Ja sam pre neki dan blendala Petru jer mu rastu trojke, pa mu je bilo mucno da zvace.

E to si mozda u pravu jer za dorucak jede vockice koje kad se ugnjece dodju kao kasica i super pojede,a za rucak seckano povrce i meso,do sada je jela,a danas ga placuci odbijala iako znam da to voli.e kevo obozavam te,mislila sam da sve znam dok nisam cula neke tvoje savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to si mozda u pravu jer za dorucak jede vockice koje kad se ugnjece dodju kao kasica i super pojede,a za rucak seckano povrce i meso,do sada je jela,a danas ga placuci odbijala iako znam da to voli.e kevo obozavam te,mislila sam da sve znam dok nisam cula neke tvoje savete.

e, luda si nacisto ;) Ja se samo dovijam kako stignem :P Kiss&hug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2003.gif Izbila nam je gornja dvojka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda joj ponudi nesto kasasto, ako vec nisi. Nekad ih toliko bole desni da nece da zvacu. Ja sam pre neki dan blendala Petru jer mu rastu trojke, pa mu je bilo mucno da zvace.

ovo treba proglasiti za post godine.mnogo mi je pomoglo,moja beba rucka.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo treba proglasiti za post godine.mnogo mi je pomoglo,moja beba rucka.Hvala

Bas mi je drago, Danka!!! Samo sto smo vise puta postovale uparvo tu ideju na svim temama o ishrani :P . Ne moze da bude post godine. U ta ta!!!! Cuti, super da princeza jede ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izbili su nam donji kecevi

mnoooogo smo nervozni i placemo u snu :(

osim nervoze i tog nocnog plakanja,nista ....

ali ta dva su i vise nego dovoljna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izbili su nam donji kecevi

mnoooogo smo nervozni i placemo u snu :(

osim nervoze i tog nocnog plakanja,nista ....

ali ta dva su i vise nego dovoljna :P

potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh stvarno nisam pametna. Nama je ta T bila 37,5 i to konstantno 7 dana ali je baš bila ok raspoloženja. E sad iskreno ako vam se T ne povećava i ne kašlje i slini ne bih je vodila doktoru, što neko reče od devojaka i ako nije bolesna ima veliku verovatnoću da pokupi neki virus kod doktora, pa da stvarno bude bolesna. Inače i pedijatri kažu ako beba ima tri dana visoku T onda treba otići doktoru. Ajde ti samo kontroliši T i naravno njeno ponašanje ako krene da raste i ako krene i nosić i kašalj mislim da bi trebala otići kod doktora.

Iskreno se nadam da su po sredi samo zubići ;)

evo mi usli i u sesti mesec i nista jos uvek od zubica,a meni sve cudno,posto mi je sin sa 5 meseci imao 2 zuba,ali Boze moj nisu sva deca ista.

kao sto neko rece,kada prestanemo da pipkamo i gledamo da li je izasao,oni ce se pojaviti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oliveri je prvi zub izbio sa 6 meseci, a za Kristinu ne znam. Ne izgleda da ce skoro. Ako bude kao Oli, a ona nije imala otok niti temperaturu dok su nicali zubi, bice divno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovo sad nervira vec balavi nervozna, gura ruke a kad ce ne zna se :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbila nam je donja desna dvojka!

c99f108c25544d88baf98485ec5837f5.gif

Nadam se da cemo nocas mirno spavati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle ima 9 meseci i jos uvek nema ni naznaka da ce mu neki zubic niknuti... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle ima 9 meseci i jos uvek nema ni naznaka da ce mu neki zubic niknuti... :blink:

hehehe... ali zato kad samo iznenada budeš videla da se nešto zabelelo, ima da "iskoče" prko noći kao pečurkice posle kiše ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama krenule petice :angry: Filipa, jesu li krenule kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,ali sto se tice zubica nije tako,uvek prvo izbijaju jedinice i to donje pa gornje itd.Zato mi je cudno kad neko kaze npr izbile donje jedinice pa gornja dvojka :lol: :lol: :lol:

NEMA PRAVILA ZA NICANJE ZUBICA, TO SU STEREOTIPI..

mi smo prvo dobili donju levu jedinicu pa gornju desnu dvojku.. pa je to islo ovako i onako.. na kraju nam je falila donja dvojka i trojka i gornja cetvorka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEMA PRAVILA ZA NICANJE ZUBICA, TO SU STEREOTIPI..

mi smo prvo dobili donju levu jedinicu pa gornju desnu dvojku.. pa je to islo ovako i onako.. na kraju nam je falila donja dvojka i trojka i gornja cetvorka...

Kod nas izgleda po redu,sad sam videla da su joj izbile gornje jedinice.Samo male tackice.

Valjda cu se bar koji dan naspavati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas izgleda po redu,sad sam videla da su joj izbile gornje jedinice.Samo male tackice.

Valjda cu se bar koji dan naspavati..

jel koristite nesto? nama je tek ogrlica pomogla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel koristite nesto? nama je tek ogrlica pomogla..

Samo ogrlicu,pisala sam u "cilibarske ogrlice"al stvarno ne znam dal uopste pomaze.

Ali cim ne balavi nesto mnogo,nikad se nije prehladila pa mozda ima i do ogrlice ko zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama krenule petice :angry: Filipa, jesu li krenule kod vas?

pa mi jos nemamo petice.. kao malo se desni bele mada..

ajde sad me posavetujte ne znam da ne ispadnem glupa:

malo se kao desni zadebljale ali dosta dalje od cetvorki, kontala sam petice da idu odma uz cetvorku pa mi sad ovo cudno.. mozda tek krece pa se malo dalje poznaje na desnima.. nemam pojma stvarno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama krenule petice :angry: Filipa, jesu li krenule kod vas?

Joj nisu još...samo da se malo naspavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drage mame, moj bebac ima skoro dva meseca, poslednja 2-3 dana jako balavi, i prilicno je nervozan, malo mi je neverovatno, ali sve izgleda kao da su krenuli da mu izbjaju zubici, previse je rano za to :unsure: , zar ne? da li neka od vas ima iskustva sa tim, sve ostalo je ok, jede, spava normalno...

hvala unapred, pozdrav

p.s. ah da srecan vam 8. mart :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Stefi je tako poceo u tom periodu al su mu zubici tek izasli oko 5m, dugo oni budu nervozni i balave dok ne krene prvi zubic. Mada nista nije ne moguce cula sam da moze da se desi da se rodi beba sa zubicem :) a neko doceka prvi rodjendan bez zubica, svakom je to razlicito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.