Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Da li je neko cuo da se nepci mogu mazati belim vinom?Meni je to rekla jedna sestra ali ja nisam sigurna koliko je to dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko cuo da se nepci mogu mazati belim vinom?Meni je to rekla jedna sestra ali ja nisam sigurna koliko je to dobro...

Ja sam cula za to i moram da priznam da sam dva puta namazala Emiliji desne ali sam skontala da ce joj vise znaciti hladna glodalica iz frizidera ili kalgon. Ipak je alkohol-alkohol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh,koliko traje izbijanje prvih zubica? :)

Moj bebac ima punih 6 meseci i od nedelje je nervozan katastrofa.Samo kenjka,nece nista da pije(osim mleka zato sto je gladan),nece ni cuclu bez koje nikako nije mogo da zaspi tako da se ovih par dana uspavljujemo na rukama...Samo je gricka i steze vilice.Obrazi su mu crveni ali jos nista ne primecujem na mestima gde bi trebalo da izadju kecevi,bilo donji,bilo gornji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh,koliko traje izbijanje prvih zubica? :)

Moj bebac ima punih 6 meseci i od nedelje je nervozan katastrofa.Samo kenjka,nece nista da pije(osim mleka zato sto je gladan),nece ni cuclu bez koje nikako nije mogo da zaspi tako da se ovih par dana uspavljujemo na rukama...Samo je gricka i steze vilice.Obrazi su mu crveni ali jos nista ne primecujem na mestima gde bi trebalo da izadju kecevi,bilo donji,bilo gornji...

To se sada formiraju zubici u desnima. Mi smo taj period samo virkali u njena usta i pitali se gde je... Na kraju na je stomatolog rekao objasnjenje da se kod beba javlja reakcija na formiranje zubica jos u vilici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se sada formiraju zubici u desnima. Mi smo taj period samo virkali u njena usta i pitali se gde je... Na kraju na je stomatolog rekao objasnjenje da se kod beba javlja reakcija na formiranje zubica jos u vilici.

Hehehe isti slucaj...samo cekam kad ce da zine ne bih li nesto videla.I kad mogu da ih ocekujem tj.kolko obicno traje to formiranje i izbijanje?Utesi me malo i reci da moze i mesec dana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe isti slucaj...samo cekam kad ce da zine ne bih li nesto videla.I kad mogu da ih ocekujem tj.kolko obicno traje to formiranje i izbijanje?Utesi me malo i reci da moze i mesec dana. :D

kahm... kahm... onda ti necu dati odgovor :rolleyes: ta trenutna nervoza ce da traje pa nekih 7 dana pa ce da prestane ali ce zato da bali kao da si odvrnuo cesmu pa ce i to da prestane i doci ce momenat da nema nikakvih simtoma. Jednostavno ce se smiriti, ali na neko vreme. Pa ce opet da krene balavljene i neki drugi simtomi pa tek onda izbijanje. Sve u svemu nama je to "izbijalo" nekih 1.5 do 2 meseca. E sad, nemoj da se uzbudjujes, moguce je da se kod vas zavrsi sa ovim "krugom" tegoba. Veruj mi. A na tebi je da samo prihvatis da je to faza i da udaras glavom o zid ;) jer si bespomocna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kahm... kahm... onda ti necu dati odgovor :rolleyes: ta trenutna nervoza ce da traje pa nekih 7 dana pa ce da prestane ali ce zato da bali kao da si odvrnuo cesmu pa ce i to da prestane i doci ce momenat da nema nikakvih simtoma. Jednostavno ce se smiriti, ali na neko vreme. Pa ce opet da krene balavljene i neki drugi simtomi pa tek onda izbijanje. Sve u svemu nama je to "izbijalo" nekih 1.5 do 2 meseca. E sad, nemoj da se uzbudjujes, moguce je da se kod vas zavrsi sa ovim "krugom" tegoba. Veruj mi. A na tebi je da samo prihvatis da je to faza i da udaras glavom o zid ;) jer si bespomocna.

:lol::lol::wacko::wacko: Hvala ti puno,videcemo kako ce biti.Javljam cim izbije prvi zubic. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba nosi cilibarsku ogrlicu od treceg meseca a sad ima punih 7. Ja sam za sad zadovoljna sa njom, ne balavi , trenutno je muce zubi ali osim guranja svega u usta nemamo drugih muka.

DA LI CE MI NEKO OBJASNITI STA JE CILIBARSKA OGRLICA? NIKAD CULA A ZANIMA ME JER NEM POCINJE VESELJE SA ZUBICIMA. HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćilibar-jantar je prirodni analgetik i kada se nosi blizu kože ćilibar oslobađa ljekovita ulja koja pomažu bebama da ostanu spokojna i opuštenija tokom izrastanja zubića.

Čula sam razna iskustva oko ogrlice, ali vrijedi pokušati, a takođe paziti pri kupovini(čuvaj se kopija)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćilibar-jantar je prirodni analgetik i kada se nosi blizu kože ćilibar oslobađa ljekovita ulja koja pomažu bebama da ostanu spokojna i opuštenija tokom izrastanja zubića.

Čula sam razna iskustva oko ogrlice, ali vrijedi pokušati, a takođe paziti pri kupovini(čuvaj se kopija)...

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahhhh....ti mali zubici...prvi su nam izasli sa 3 meseca....a evo sada muku mucimo sa trojkama i cetvorkama....samo sto su sa 12 i po krenule da izbijaju cetvorke evo odma za njima i trojke...a doktorka samo sto mi je rekla da se ne brinem da ce trojke mnogoooo kasnije da krenu...kad evo i njih.... :( :( :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,bogatiji smo za jos jedan zubic,probila nam gornja jedinica(lijeva)t2031.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamicama.Evo da se i mi pohvalimo.Za koji dan ćemo 9 meseci.U petak nam se pojavio prvi zubić. :P 3-4 noći nismo spavali i bili smo pomalo nepodnošljivo nervozni.Imamo i ćilibarsku ogrlicu i,hvala Bogu,prošlo je bez temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I evo poste nedelja nervoze da sumiramo da su nam izbili dva gornja keca i jedna dvojka a druga gornja dvojka je u najavi u narednih 2/3 dana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitke za emiliju....mala vrednusica....:)

evo mi da se prikljucimo ...trojke su nam gornje obe izbile....ali nas muce donje trojke strasno... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I evo poste nedelja nervoze da sumiramo da su nam izbili dva gornja keca i jedna dvojka a druga gornja dvojka je u najavi u narednih 2/3 dana. :D

Bravooo Emi!t2022.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh moram da priznam da sam ponosna :D

I hvala vam od srca devojke, i u svoje i u Emicino ime... Ali, idemo dalje u tu avanturu zvanu "zubici" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Akica je počeo da balavi još kad je napunio 2 meseca. Onda je počeo da gura ruku s vremena na vreme u usta, a sada je ne vadi iz usta. Čim mu izvadim ruku, on počinje da se nervira. Glodalicu gricne dva tri puta i opet nastavi da glođe ruku i kažiprst. Balavi kao da je odvrnuta česma. Večeras je jedva zaspao. Dam mu cuku, a on je uopšte ne cuki, nego je grize, pa je izvadi i okrene onaj plastični deo pa glođe. Mnogo je nervozan bio. Kad će više taj zubić?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nama u roku od 10 dana izbio i drugi zubić.Sad imamo dva donja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nama u roku od 10 dana izbio i drugi zubić.Sad imamo dva donja.

Cestitamoooooooooooooooot2019.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nama u roku od 10 dana izbio i drugi zubić.Sad imamo dva donja.

o stiže nam još jedan "zeka" :wub: bravo i020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo novu trojku i četvorku sa lijeve strane...i to obe istovremeno...ajoooj kako to boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuu Filipa, pa tvoj maza baš krenuo da niže zubiće :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo novu trojku i četvorku sa lijeve strane...i to obe istovremeno...ajoooj kako to boli...

Bravo za Filipa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.