Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

by the way, danas mi je moja zubarka, koja je inace specijalista decije stomatologije, rekla da zubici koji nicu ne mogu da izazovu temperaturu i da se tako uči na fakultetu. Kakva su vaša iskustva? Moj dečak je imao temperaturu jedno veče, 38, bez ikakvih drugih simptoma, pedijatar je takođe rekao da nije od zuba, čak smo i urin radili, bilo je sve ok...

Ja mogu iz svog iskustva reci- mi nismo imali nijednom temp,kad god su nicali zubi.

broccoli, Cipelic i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas dobili još dva zubića-gornje dvojke.Sada imamo šest i svi su izbili u paru.

:wub: :wub: :wub:

Cipelic i CIRO volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi zub izbio nam je sa punih deset meseci, za njim i drugi, a onda i treci, cetvrti na vidiku. Jedna donja jedinica, tacnije leva izrasla je krivo, kako bih rekla maltene dijagonalno. :( Je l imao neku slicnu situaciju? Ne znam kad se i zasto to desava.

dra3p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izasao je i sesnaesti zubic! Trojka dole desno! s0515.gif

svaka cast...mi imamo 2.5 godine i fale nam jos dva.... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi zub izbio nam je sa punih deset meseci, za njim i drugi, a onda i treci, cetvrti na vidiku. Jedna donja jedinica, tacnije leva izrasla je krivo, kako bih rekla maltene dijagonalno. :( Je l imao neku slicnu situaciju? Ne znam kad se i zasto to desava.

dra3p2.png

Kod mog deteta obe donje jedinice idu malko ka unutra, nisu ravne. Pitala sam naseg pedijatra, on kaze da se desava, i da nije problem jer ionako nisu stalni zubi, ali ako i ostali nastave tako da nicu (ima samo ta dva) da se konsultujem sa stomatologom. U svakom slucaju ti tu ne mozes nista osim da se konsultujes sa strucnjakom tako da ti od sekiracije nema koristi ;)
Andrea2012 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi zub izbio nam je sa punih deset meseci, za njim i drugi, a onda i treci, cetvrti na vidiku. Jedna donja jedinica, tacnije leva izrasla je krivo, kako bih rekla maltene dijagonalno. :( Je l imao neku slicnu situaciju? Ne znam kad se i zasto to desava.

dra3p2.png

Kod mog deteta obe donje jedinice idu malko ka unutra, nisu ravne. Pitala sam naseg pedijatra, on kaze da se desava, i da nije problem jer ionako nisu stalni zubi, ali ako i ostali nastave tako da nicu (ima samo ta dva) da se konsultujem sa stomatologom. U svakom slucaju ti tu ne mozes nista osim da se konsultujes sa strucnjakom tako da ti od sekiracije nema koristi ;)

E i kod nas je isto tako,donje jedinice idu malo ka unutra...nisu ravni ,kao i ostali..I ja sam se isto plasila na pocetku zbog toga..Ali njemu ti zubi nisu stalni..Ja mislim da ne moras da brines..

I od muzeve sestre sincic i on je imao krive donje jedinice i sad je sve ok..Desava se to.. ;)

Andrea2012 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od juce bogatiji jos za jedan zubic,desna gornja dvojka! Ukupno 7! Nikad gore i duze izbijanje praceno prolivom,prehladom,slabijim apetitom,nemogucom nervozom a za budjenje nocu da ne pricam.

Cipelic, CIRO i Nice volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od juce bogatiji jos za jedan zubic,desna gornja dvojka! Ukupno 7! Nikad gore i duze izbijanje praceno prolivom,prehladom,slabijim apetitom,nemogucom nervozom a za budjenje nocu da ne pricam.

Cestitamo zubic!

Ne znam, sa trojkama su nas svi zaplasili, ali nisu bile ni malo strasne. Nas su dvojke zato razbile. I to bas gornje. I prehlada i smanjen apetit...ma bas su bile opake!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć je T imala temperaturu,bila je jako nervozna.Donje dvojke u najavi.Kad sam joj pipnula prstom vrištala je pola sata.Ne pomažu ni gelovi,morala sam da joj dam paracetamol i tek se onda malo smirila.Svi zubi joj izbijaju u paru.Mukica moja kako se muči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice i Kristina, hvala puno na odgovoru. Malo mi je lakse kad cujem iskustva iz prve ruke. Mislim verujem ja strucnjacima, ali kod njih svako prica svoje. A kad smo vec kod pomenutih, da li neko moze da mi preporuci dobrog pedijatra na Kanarevom brdu? Hvala!

dra3p2.png

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja zaboravila da se pohvalim da je nama nikla PRVA TROJKA :D I to proslog petka.

Nacekali smo se.

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo i 7. zub! mislim da je donja cetvorka u pitanju ;) malo je pozurio koji god da je :lol:

milena026 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stigao nama i treci zubig, jedinica gore levo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama danas izbila i druga trojka dolje! :D

Uf, a sad slijede ove gore. Bice muke...

milena026 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

calgel, tantum verde, dentokid, panadol - to sve sam probala za zubice, nista ne pomaze. ima li jos nekih medicinskih pomagala, ili da se bacim na ove amajlije poput ogrlice od cilibara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi zubic izasaooooooo....sto je za moju decu cudo, posto prvom zub izasao tek sa 12, a drugom tek sa 14 meseci....inace donja desna jedinica...

mala007 i CIRO volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su tri izasla prije mjesec dana. Vec sedam osam dana je nervozan,nece da jede nista osim da sisa.Sisa po citav dan i noc . Ima i cestu stolicu,malo redju.I tako,vidjecemo hoce li skoro jos koji.

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

22.06. donja desna jedinica

danas leva.

bez temperature. bilo je nervoze i proliva i to je sve. jedino nam je pomogao kamistad baby. iste sekunde prestali i bolovi i stolica se regulisala.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i evo 4-tog zubica, gornja dvojka levo :)

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo i drugu donju cetvorku vec 4 dana :) sad brojimo 8!

Tanja MT voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7.7. nikla donja leva 4ka, sad ima 9 zubica!

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.