Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Draga moja zemljakinjo...ne znam kako da nama pomognem sa zubima, tako da ti ne mogu dati koristan savjet osim da te razumijem.

Mi uglavnom...glodamo zaleđenu glodalicu, koristimo CALGEL...kada nemožemo da spavamo pijemo PARACETAMOL(Filip i ja)...bradu mažemo pantenol mašću...ali pošto stalno slini, koža se iritira...

Joj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja zemljakinjo...ne znam kako da nama pomognem sa zubima, tako da ti ne mogu dati koristan savjet osim da te razumijem.

Mi uglavnom...glodamo zaleđenu glodalicu, koristimo CALGEL...kada nemožemo da spavamo pijemo PARACETAMOL(Filip i ja)...bradu mažemo pantenol mašću...ali pošto stalno slini, koža se iritira...

Joj....

:(:rolleyes: Nismo jos stigli do Paracetamola i nadam se da necemo,ali ovo me izludi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, apsolutno razumem i Jellennu i tebe. Kod nas je bilo sve to plus temperatura... Juce sam siznula i kupila Calgel, i da li sam ja smotano nanela ali ona je sve to lepo izlizala. Tako da nije bilo nikakvog efekta. :(

Jellenna, jel ima pravila kako da nanosim taj gel? (npr.pre jela, posle jela ili dok spava) jer ona stvarno cini mi se da sve izjede kada ga natrljam na desne.

I jos jedno pitanje jel trljas OKO mesta gde treba da izadje zubic ili bas NA tzv rupu gde ce se pojaviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi mažemo poslije jela...i ništa mu ne dajem piti pola sata poslije mazanja. Mažem gdje stignem, i on uglavnom pojede, ali desne utrnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nista stali na one dve donje jedinice i ni makac dalje

al ce da bude krezuba za rodjos, nit zna da hoda ..shou :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nista stali na one dve donje jedinice i ni makac dalje

al ce da bude krezuba za rodjos, nit zna da hoda ..shou :wacko:

E stvarno si blesava. Pa bice originalna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i napokon sa 10 meseci i 4 dana izasao mu je prvi zubic donja jedinica i mama i tata jako srecniiiii!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2019.gif

cestitamooo!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala hvala.............. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah,zubi,zubi...Ludimo od njih.Danas nas je smorila temperatura.Pijemo Paracetamol,ali ruke ne vadimo iz usta!Pa,kada ce vise ti mali beli zubi da se pojave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,kada ce vise ti mali beli zubi da se pojave?

Cim budes prestala da razmisljas da ce skoro ;) Bar je tako kod nas bilo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legenda, svaka cast na izboru

t2022.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, pomagajte beba mi je jako nervozna posto joj krecu zubici( bali, sve gura u usta)....

Probala sam sa Gingival gelom i sa belim vinom ali "slaba vajda" !!!! Ima li neko neki oproban metod koji je bar malo ublazio bolove vasoj bebi? :huh:

Pisite....

CAO MOJA BEBA IMA SKORO 7 MESECA I JOS NEMA NI JEDAN ZUBIC ALI SVE JE DO SAD U REDU MI KORISTIMO DENTINOX GEO ZA ZUBE I MISLIM DA POMAZE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je prvi zubic izasao sa 6 meseci,posle pola meseca izwirio je i drugi zubic.Sad Vuk ima 8.5 meseci i jako ga svrbe zubici.. Samo ujeda i trlja desni na igracke... :)

post-25155-1283336339_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

78f327ebdcc5575d2ee9dd981eec9f73.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Jelena, gde sve ovo nalazis???? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoc mame! Moja devojcica ima 5 nedelja i 3 dana! Da, znam, rano, prerano za bilo kakav simptom na ovu temu, ili mozda ne? Nocas je cirkus napravila, probudila se u redovno vreme za jelo, popila onoliko koliko inace popije, medjutim, nastavljala je da place, otvara usta, izbacuje jezik i trudi se da sisa sve oko sebe (moje rame, ruku itd) dala sam joj jos da jede, jela je! Onda jos jednom, pa jos jednom i sve to u roku od nepuna dva sata. Cim popije, nastavlja da place i opet isto... Na kraju sam posumnjala na desni, tj vilicu... Jel moguce da toliko rano postoje simptomi??? Zaspala je nekako posle 2,5 sata, sa cuclom, do sad ni jednom nije htela cuclu tj cucla minut-dva i pljune, sad je ne pusta! Nije gladna 100%, nije zedna (pila je i vodu) grcevi nisu, temperatru nema, nije crvena... Mislim da sam sve eliminisala, bar se nadam! Ako neko ima ideju, pomagajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sumnjam da su zubići...prije bih to pripisala grčićima. Takođe sam imala nedoumice kao ti...ali prvi zubiće je izašao tek sa 8 mjeseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sumnjam da su zubići...prije bih to pripisala grčićima. Takođe sam imala nedoumice kao ti...ali prvi zubiće je izašao tek sa 8 mjeseci...

Cula sam se danas i sa babicom ona kaze na osnovu svega sto sam joj rekla da je ona jednostavno zamenila dan za noc, i da hoce nocu vise da jede da bi nadoknadila? E ako je tako, onda sad pocinje budjenje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se i mi pohvalimo,izasao nam je zubić sa tacno 9 meseci,bilo je nervoze nekoliko dana pre malo nam cureo nosic,kazu da hoce od toga i eto ga pojavio se napokon :rolleyes: al mislim da i drugi ubrzo krece,sad kad krenu svi eto ih :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se i mi pohvalimo,izasao nam je zubić sa tacno 9 meseci,bilo je nervoze nekoliko dana pre malo nam cureo nosic,kazu da hoce od toga i eto ga pojavio se napokon :rolleyes: al mislim da i drugi ubrzo krece,sad kad krenu svi eto ih :P

Minja, cestitamo c011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malisa ima 7 meseci, nema jos uvek zubice, medjutim vec 7 dana je nervozan, ima temperaturicu koja nestane odjenom, ne spava mi nocu a inace je spavao, slabije mi i jede. Da li je moguce da je to zbog zubica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malisa ima 7 meseci, nema jos uvek zubice, medjutim vec 7 dana je nervozan, ima temperaturicu koja nestane odjenom, ne spava mi nocu a inace je spavao, slabije mi i jede. Da li je moguce da je to zbog zubica?

Moguce je, ali trebala si procitati sve odgovore na temu Zubici, dupliras nam teme.

Inace, svako dete drugacije se ponasa, ali uglavnom ovo sto si navela su simptomi za zubice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.