Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Evo ga! Malopre sam joj davala Vigantol i nesto zveciiiii! Jupiiiiii!

:wub: Cestitamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala skrguce zubima, a vasa deca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da prijavimo: danas su nam (posle mesec dana intenzivnog mucenja) izbile obe gornje dvojke, preko reda! Desni su mu se rascvetale bas bas, i krvare :(

pre oko sat odjednom mu je skocila temperatura na 40, posle febriceta odmah spala na 39,5, a sad vec osetim da je jos spala.

Inace je dosta raspolozen, samo je tada klonuo... :(

iscekujemo i gornje jedinice, desni su mu naduvane bas puno, i jako pocrvenele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocu se ne budi, budio se jednom na pocetku, ali je brzo prestao, tako da Bogu hvala zasad ne znam sta je nespavanje, razmazio nas je :D Inace, malisa ima 4 meseca i 7 dana, hvala na pitanju :rolleyes: Kupila sam ja njemu davnih dana neki gel da mu mazem desni, ali mu ne bih mazala dok bas ne zagusti, hemija je hemija, a jos uvek nije frka jer ne place.

Inace sam cula da deca kojoj kasnije niknu mlecni zubici, kasnije im nicu i stalni i budu bolji i cvrsci. Tako je bar mojoj mami rekla dr kad je isla da pita gde su moji zubi :lol: Ne znam da li je to tacno, ili je samo slucajnost, no u mom slucaju je bilo tako :rolleyes:

Pa ako ne place onda ni ja ne bih nista mazala. A ako i ima malo nervoze, sta sad, proci ce i to ;)

Ja se nadam da se necete jos dugo muciti :)

Da prijavimo: danas su nam (posle mesec dana intenzivnog mucenja) izbile obe gornje dvojke, preko reda! Desni su mu se rascvetale bas bas, i krvare :(

pre oko sat odjednom mu je skocila temperatura na 40, posle febriceta odmah spala na 39,5, a sad vec osetim da je jos spala.

Inace je dosta raspolozen, samo je tada klonuo... :(

iscekujemo i gornje jedinice, desni su mu naduvane bas puno, i jako pocrvenele...

Sunce moje malo :(

Nek izadju sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uskoro ce i jedinice... kako je to uzasno, gornja vilica mu je skroz otecena i maltene skroz prokrvarena... :( jadnicak :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je donja buknula, izasla donja trojka i spremaju se dve gornje dvojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uskoro ce i jedinice... kako je to uzasno, gornja vilica mu je skroz otecena i maltene skroz prokrvarena... :( jadnicak :(

Gadno je kad im se priprema pa izbija vise odjednom. Tako je kod A i sada. Izbila 4 za ovih mesec dana i evo ih jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gadno je kad im se priprema pa izbija vise odjednom. Tako je kod A i sada. Izbila 4 za ovih mesec dana i evo ih jos.

do sad su mu izbila 4 zuba, sve u paru...

Cestitam za 4 nova zuba, ja se nadam da ce nama izaci i da ce biti bar kratka pauza do sledecih, ovo je mucenje...

Imao je t danima iznad 37,3-4, napokon je spala. Sve analize super, a t nije spadala, htela sam da skrenem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do sad su mu izbila 4 zuba, sve u paru...

Cestitam za 4 nova zuba, ja se nadam da ce nama izaci i da ce biti bar kratka pauza do sledecih, ovo je mucenje...

Imao je t danima iznad 37,3-4, napokon je spala. Sve analize super, a t nije spadala, htela sam da skrenem...

Andjelce jel izbise vise ti zubi? jadnicko se namucio :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do sad su mu izbila 4 zuba, sve u paru...

Cestitam za 4 nova zuba, ja se nadam da ce nama izaci i da ce biti bar kratka pauza do sledecih, ovo je mucenje...

Imao je t danima iznad 37,3-4, napokon je spala. Sve analize super, a t nije spadala, htela sam da skrenem...

Srculence se namucilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srculence se namucilo.

i jos uvek se muci :(

hvala Bogu bar da nema vise T...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas bese nasa prva neprespavana noc zbog zubica.Budio se svakih 10-20min i trljao desni sakicama...Dple mu se beli jedinica. Prethodnih noci nismo spavali zbog nosica..Nikad kraja...Preko dana nam je u ustima sve sto nadje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas bese nasa prva neprespavana noc zbog zubica.Budio se svakih 10-20min i trljao desni sakicama...Dple mu se beli jedinica. Prethodnih noci nismo spavali zbog nosica..Nikad kraja...Preko dana nam je u ustima sve sto nadje ;)

mukica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj kad li ce nama zubic,on trenutno samo glodje sta god stavi usta,bali al samo kad mu je glodalica usta,nije puno nervozan,mislim da nema nijedan siptom sto bi nagovijestilo da ce iszbit a u sedmom mjesecu smo....koji su kod vas bili siptomi za zubice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da prijavimo juče gornja dvojka i cetvorka.Znaci dole samo jedinice,a gore jedinice,dvojke i cetvorke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cica ima svega 2 i po meseca. poslednjih par dana jako place i balavi, sve mislim nije valjda da ce zubici vec krenuti?

Place, nisu grcevi inikako je ne mogu smiriti, sama se smiri kad je bol prestane.

Bratova mala je sa 2 meseca vec imala 2 zubica, nesto mi to ilo jako rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cica ima svega 2 i po meseca. poslednjih par dana jako place i balavi, sve mislim nije valjda da ce zubici vec krenuti?

Place, nisu grcevi inikako je ne mogu smiriti, sama se smiri kad je bol prestane.

Bratova mala je sa 2 meseca vec imala 2 zubica, nesto mi to ilo jako rano.

:blink: Ovo 1. put čujem...a balavljenje i počinje oko 3. meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da balavimo isto sa oko 2-3 mes jako bas i plac i sve uzas ja sam mislila da ce joj zub izaci, a prvi sa 8 izbio to se desni pripremaju i pojacano rade pljuvacne zlezde pa luce, cula sam ja i da se radjaju deca sa zubom i da rano oko 2-3 mes izbijaju nekima.

Mama SWAT ima jednog malog koji se rodio sa zubicem... :lol:

A sestrinom sinu je izašao prvi zub na dan kad je punio 2 meseca... :lol:

A eto Milan mi nije tako neobičan, njemu je počelo izlaženje zuba sa 6meseci, ali eto u paru, i svi mu zubi izlaze u paru...

Sad čekamo da nam izađu gornje jedinice (dvojke su već izašle preko reda...) ili donje dvojke.. i gore i dole mu je nabubrilo neverovatno, samo što ne izbiju... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi konacno da se upisemo sa prvim zubicem.Donja desna jedInica,u cetvrtak.Koliko vidim izbice joj i leva uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi konacno da se upisemo sa prvim zubicem.Donja desna jedInica,u cetvrtak.Koliko vidim izbice joj i leva uskoro.

docekasmo :)

kod nas izbijanje druge dvojke, mada i dole mi trojka sumnjiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskusne mame ( a i tate, sto da ne ), treba mi vase misljenje.

Mojoj bebi (6mes.) je pre 2 dana poceo da curi nosic, onako prozirno, tecno. Zvala sam halo bebu, rekose mi ili je virus ili su zubici. E sad, nosic je prestao da curi, nije zapusen ali kada sisa "cuje se", verovatno je to zaostali sekret iz nosa. Uzasno je nervozna, kao nikad do sad a inace je vesela beba. Stvarno ne znam sta da mislim, volela bih da su zubi ali sve mi se nesto cini da nisu. Desni joj nisu otekle i nema T. Sta vi mislite? Nekako vise verujem iskusnim roditeljima nego halo bebi.

Hvala i pozdrav od nervozne Lane i njene mame :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskusne mame ( a i tate, sto da ne ), treba mi vase misljenje.

Mojoj bebi (6mes.) je pre 2 dana poceo da curi nosic, onako prozirno, tecno. Zvala sam halo bebu, rekose mi ili je virus ili su zubici. E sad, nosic je prestao da curi, nije zapusen ali kada sisa "cuje se", verovatno je to zaostali sekret iz nosa. Uzasno je nervozna, kao nikad do sad a inace je vesela beba. Stvarno ne znam sta da mislim, volela bih da su zubi ali sve mi se nesto cini da nisu. Desni joj nisu otekle i nema T. Sta vi mislite? Nekako vise verujem iskusnim roditeljima nego halo bebi.

Hvala i pozdrav od nervozne Lane i njene mame :)

Sačekaj da prođe 3-4 dana, pa ćeš videti. Redovno čisti nos sa fiziološkim (marisol i te sprejeve max 4 dana smeš da prskaš zbog sluznice nosa).

Ako slabije jede, vrlo je moguće da su zubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi konacno da se upisemo sa prvim zubicem.Donja desna jedInica,u cetvrtak.Koliko vidim izbice joj i leva uskoro.

cestitamo. :rolleyes:

Imam jedno pitanje,kada izbijaju cetvorke?Vec dva dana je puno nervozna mislim da su zubici u pitanju.Inace gore imamo cetiri zubica i dole dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da balavimo isto sa oko 2-3 mes jako bas i plac i sve uzas ja sam mislila da ce joj zub izaci, a prvi sa 8 izbio to se desni pripremaju i pojacano rade pljuvacne zlezde pa luce, cula sam ja i da se radjaju deca sa zubom i da rano oko 2-3 mes izbijaju nekima.

Pozdrav svim mama.Moja beba ima 6m i 3 n.,balavi baas odavno.Sve sam se nadala da je to zbog zubica ali nista...Inace,jedva cekam zubice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.