Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

ovo je isto i kod mene ja jedem kao mecava!! i bojim se dane doguram do stotke dok sve to ne prodje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je isto i kod mene ja jedem kao mecava!! i bojim se dane doguram do stotke dok sve to ne prodje :(

Nećeš, nećeš - proći će :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas bas muce zubici ovih dana, a nista se ne bijeli. Glava joj je vrela, ali kad izmjerim temperaturu, sve je normalno. Balavi bas dosta, sporije jede (hranjenje nam traje i po sat, a prije je za 10-ak minuta bilo sve smazano).

Juce popodne sam primijetila kao da hrce dok dise, kao da su joj puni sinusi (nije prehladjena, mislim nema T, ne suzi, ne kaslje). Sinoc se tokom noci budila svakih sat bas zbog toga. Cistili smo joj nosic, stavljali fizioloski rastvor, ali nista. Kao da je neki slajm izmedju nosica i grla. Je li ko imao takav slucaj? Vodila bih je kod dr, ali je vikend, pa ne radi. Naravno, vodicu je negdje privatno ako bude opet kao sinoc (evo danas se to skoro i ne cuje).

Mozda je i od balica, ne znam.

Umivam je cesto, da se rashladi. Ne znam smijem li joj dati po kap-dvije febriceta ako nema T?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas joj izbila gornja leva četvorka.Nema veze sa redom izbijanja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izbio prvi zubic - donja jedinica. Jupiiiiiiii! Mislila sam da nece jos koju godinu kako smo krenule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izbio prvi zubic - donja jedinica. Jupiiiiiiii! Mislila sam da nece jos koju godinu kako smo krenule.

Cestitamo!Po simptonima koje si napisala na predhodnoj strani i mi cemo vam se uskoro pridruziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali idjos cestotaaam! :D

cekamo nadjin prvi zub! :D

nama sad rastu gornje jedinice, izgleda u paru kao i donje, samo se pitam koliko ovo moze da traje?! Dajem mu paraetamol jednom ili dva puta dnevno, a uglavnom samo uvece pred spavanje da bi mogao da zaspi. Tako vec nekoliko dana. E sad, sigurno ste vec pisale, ali sa moba mi je sve nepregledno pa ne mogu da nadjem, koliko dugo smemo tako paracetamol? Imamo gel za desni i kalgel, nema od toga vajde, samo se zgadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :rolleyes:

Na Internetu sam negdje procitala da se bebama moze olaksati izbijanje zubica ako se sto cesce daje po kasicica-dvije vode. Tako rashlade desni. Ja sam to radila poslednjih dana i, cini mi se, odmah joj se rashladi glavica.

Zubic je nikao, a tu noc je, hvala Bogu, super spavala, fino jela. Pa eto, probajte i vi.

Ja sam joj davala vode otprilike svakih pola sata.

Vidjecemo kako ce ici sa ostalim zubicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :rolleyes:

Na Internetu sam negdje procitala da se bebama moze olaksati izbijanje zubica ako se sto cesce daje po kasicica-dvije vode. Tako rashlade desni. Ja sam to radila poslednjih dana i, cini mi se, odmah joj se rashladi glavica.

Zubic je nikao, a tu noc je, hvala Bogu, super spavala, fino jela. Pa eto, probajte i vi.

Ja sam joj davala vode otprilike svakih pola sata.

Vidjecemo kako ce ici sa ostalim zubicima.

hvala na savetuu! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izasao nam 3 zub, gornja leva jedinica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izasao nam 3 zub, gornja leva jedinica :)

Cestitamo..

I mi cekamo gornje evo vec mesec dana nista ali zato muke koliko hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izbio prvi zubic - donja jedinica. Jupiiiiiiii! Mislila sam da nece jos koju godinu kako smo krenule.

Cestitamo i mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mali idjos,vaskrsija cestitamo zubice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija cestitamo zubic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da prijavimo donju desnu dvojku :), u iscekivanju smo gornje jedinice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok ne stigne gornja jedinica stigla je druga donja dvojka, sad brojimo 4 zuba dole i 1 usamljeni zubic gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi osam komada imamo :) Jedna cetvorka nam je izbila pre 20ak dana a evo juce i druga ... I da kazem da eto T od 39.9 moze da bude i od zubica posto smo taj dan kad smo imali T vadili krv i sve je bilo sjajno(sem HGB koji mu nikad i nije bio veci od rodjenja pa to ne racunamo, 106) tako da je virus iskljucen i definitivno nam je tako visoku T izazvalo izbijanje cetvorke , sta nas ceka sa trojkama i peticama , ne smem ni da pomislim ... Kad je dobio T odvela sam ga kod dr koja je odmah htela da mu da AB i hvala Bogu pa sam poslusala svoj zivotinjski insekat sto bi reko Zika i odbila AB sumnjajuci na zube ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 7 i po meseci. Mislim da je zubici muce negde od drugog meseca, kada je pocela da balavi i da gura sve u usta. Mada, poslednjih 10 dana bas ima sve simptome. Ima ucestale retke stolice, jedan dan je imala temperaturu 37.5, desni su joj jako bolne i bas bas naduvene. Ali zubica jos nema. Koliko dugo traju ovi simpromi, pre nego sto izbije prvi zubic? Sve se nadam kad vidim kakve su joj desni da ce uskoro. Inace, nocu se budi, ne bas svaku noc, ali uglavnom vristeci. ponekad joj dam pola kasicice efferalgana i onda super spava. Molim iskusne mame za odgovor, kad ce zubiiiiic!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 7 i po meseci. Mislim da je zubici muce negde od drugog meseca, kada je pocela da balavi i da gura sve u usta. Mada, poslednjih 10 dana bas ima sve simptome. Ima ucestale retke stolice, jedan dan je imala temperaturu 37.5, desni su joj jako bolne i bas bas naduvene. Ali zubica jos nema. Koliko dugo traju ovi simpromi, pre nego sto izbije prvi zubic? Sve se nadam kad vidim kakve su joj desni da ce uskoro. Inace, nocu se budi, ne bas svaku noc, ali uglavnom vristeci. ponekad joj dam pola kasicice efferalgana i onda super spava. Molim iskusne mame za odgovor, kad ce zubiiiiic!?

Nema pravila! Moze se desiti da izbije za par dana a mozda i mesec citav prodje. Moguce je da joj izbija i vise odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema pravila! Moze se desiti da izbije za par dana a mozda i mesec citav prodje. Moguce je da joj izbija i vise odjednom.

Sve bih potpisala ali ovo boldovano pogotovo :)

Nama su UVEK izbijala po dva. Izadje jedan i odmah sutradan ili za dva dana drugi. Ali mi nismo imali ni jedan jedini simptom. Samo su odjednom provirili :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi i kod mog Ace zubici mogli skoro, primetila sam na gornjoj strani iznad jedinica dva belicasta brezuljka. Takodje vec nekih mesec i po gura u usta sve do cega dodje a najvise ruke i balavi strahovito, zasad drugih simptoma nema. Medjutim, kad pokusam da mu dodirnem desni, cim priblizim ruku zatvara ustasca i sanse nema da mu ih otvorim, tako da pretpostavljam da ga boli. Nadam se da ce sto pre, jer ako bude na mene mucice se jos dugo, ja sam s 9 meseci dobila prvi zub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi i kod mog Ace zubici mogli skoro, primetila sam na gornjoj strani iznad jedinica dva belicasta brezuljka. Takodje vec nekih mesec i po gura u usta sve do cega dodje a najvise ruke i balavi strahovito, zasad drugih simptoma nema. Medjutim, kad pokusam da mu dodirnem desni, cim priblizim ruku zatvara ustasca i sanse nema da mu ih otvorim, tako da pretpostavljam da ga boli. Nadam se da ce sto pre, jer ako bude na mene mucice se jos dugo, ja sam s 9 meseci dobila prvi zub.

Vrlo moguce :rolleyes:

Pa nek vam je sa srecom i nek nije na tebe :P;)

A koliko ima malisa? Jel mu mazes desni necim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jel se budi nocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jel se budi nocu?

Nocu se ne budi, budio se jednom na pocetku, ali je brzo prestao, tako da Bogu hvala zasad ne znam sta je nespavanje, razmazio nas je :D Inace, malisa ima 4 meseca i 7 dana, hvala na pitanju :rolleyes: Kupila sam ja njemu davnih dana neki gel da mu mazem desni, ali mu ne bih mazala dok bas ne zagusti, hemija je hemija, a jos uvek nije frka jer ne place.

Inace sam cula da deca kojoj kasnije niknu mlecni zubici, kasnije im nicu i stalni i budu bolji i cvrsci. Tako je bar mojoj mami rekla dr kad je isla da pita gde su moji zubi :lol: Ne znam da li je to tacno, ili je samo slucajnost, no u mom slucaju je bilo tako :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga! Malopre sam joj davala Vigantol i nesto zveciiiii! Jupiiiiii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.