Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Moja beba ima 2 meseca i 10 dana i toliko je pocela da gura ruke usta i da balavi, malo mu curi nosic, kao da ce mu zubici. Interesuje me da li je to normalno tako rano. Cerkici je tek u 6. mesecu izasao prvi zubic, pa sam malo zbunjena, malo vise! Inace normalno jede, spava, veseo je, ...

moj sin sad ima 6 meseci,a sa3 ipo su poceli da ga muce zubici.jos mu ni jedan nije izbio,ali on od onda gura ruke u usta i mnogo balavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro je nismo mi jedini sa 8 meseci i 2 nedelje bez zubica,vec sam pocela da se brinem,takodje mi je dr pre dva meseca rekao da ce skoro,i eto jos ni jedan...ali dosta se promenila zadnjih desetak dana,nervoznija je cak ima i proliv,svi kazu "zub ce" a on nikako :(

ma da naravno da niste moja Milica ima 7 meseci i 3nedelje i ni jednog ni na vidiku a kažu zubi rastu naslednim karakterom tj obično kada su roditeljima iznikli tako i deci meni napr. su izbili sa 10 meseci tako da čekam i dotle ako bude :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su simptomi zuba poceli da muce jos od treceg meseca,a dobili smo dva donja tek u sedmom.A sto se tice temperature nama je doktorka rekla da do 38 moze zbog zube sve posle toga je neka virusna infekcije.Skoro nam je tako bilo,neka stomacna virusna infekcija i temperatura i proliv i povracanje :( .Hvala Bogu trajala je dva dana . :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto,nikako ne mazati bebama desni belim vinom!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2 meseca i 10 dana i toliko je pocela da gura ruke usta i da balavi, malo mu curi nosic, kao da ce mu zubici. Interesuje me da li je to normalno tako rano. Cerkici je tek u 6. mesecu izasao prvi zubic, pa sam malo zbunjena, malo vise! Inace normalno jede, spava, veseo je, ...

eh, i mi smo tako mislili , sad ce zub... al smo nacekali jos 6 meseci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto,nikako ne mazati bebama desni belim vinom!!!

Ja ne mazem mojoj bebi ali me zanima zbog ceka da se ne mazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica ima 6 punih meseci i juce smo mm i ja osetili donje jedinice obe da grebuckaju.. Inace zadnjih 7 dana joj je nosis procureo bas i ima proliv kad eto zubica...

Mame sada me zanima iz vaseg iskustva koliko im treba da skroz lepo izbiju, obzirom da grebuckaju i malo se vide vrlo malo, posto je jako nervozna, nece da jede, uh...a mene jos uhvatila temperatura, a ona trazi ceo dan da se nosa...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica ima 6 punih meseci i juce smo mm i ja osetili donje jedinice obe da grebuckaju.. Inace zadnjih 7 dana joj je nosis procureo bas i ima proliv kad eto zubica...

Mame sada me zanima iz vaseg iskustva koliko im treba da skroz lepo izbiju, obzirom da grebuckaju i malo se vide vrlo malo, posto je jako nervozna, nece da jede, uh...a mene jos uhvatila temperatura, a ona trazi ceo dan da se nosa...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: nama se pojavio prvi zub i dobili smo temperaturu koja ide i do 39.5

:lol: a kod Vas?

p.s. kazu nije temperatura zbog zuba nego "virus"

Pozdrav od mene,

mom sinu su izašle donje jedinice u 9-tom mesecu u razmaku od 4 dana. Pre toga je dugo balavio i gurao rukice u usta. Kako se približavao taj dan sve više i češće je grizao šta mu dođe pod ruku, a poslednjih nekoliko dana je imao povišenu temperaturu do 37,4 i bio je nervozniji pred spavanje. Sada je u 11-tom mesecu i očekujemo gornje jedinice za nekoliko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8 meseci i četri zubića. Prvi zub je dobio sa 4 i po meseca bez ikakvih problema. Da mu nisam napipala zub ne bih ni znala da ga je dobio. Isto je bilo i sa ostalima. Sad ima 2 dole i 2 gore. Pre nego što je dobio zubiće bila sam isprepadana pričama o problemima sa nicanjem zuba, ali srećom to kod nas nije bio slučaj.

Nadam se da će tako biti i dalje :)

Pozdrav svim mamama!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto,nikako ne mazati bebama desni belim vinom!!!

A zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: nama se pojavio prvi zub i dobili smo temperaturu koja ide i do 39.5

:lol: a kod Vas?

p.s. kazu nije temperatura zbog zuba nego "virus"

Ipak je to visoka temperatura, zubi mogu da izazovu temperaturu ali ne toliko visoku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su svi zubiči do sad izlazili mučno, SVAKI put uz visoku temperaturu do 39.

Teorija kaže da ne može tako visoka temperatura da se javi zbog zuba, ali praksa je nešto sasvim drugo.

Nama je i pedijatar potvrdio da je od zubića.

Kažu da su trojke najgore kad izlaze, a nama su trojke jedine izašle bez temperature!! Sa svim ostalim zubićima smo se namučili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su svi zubiči do sad izlazili mučno, SVAKI put uz visoku temperaturu do 39.

Teorija kaže da ne može tako visoka temperatura da se javi zbog zuba, ali praksa je nešto sasvim drugo.

Nama je i pedijatar potvrdio da je od zubića.

Kažu da su trojke najgore kad izlaze, a nama su trojke jedine izašle bez temperature!! Sa svim ostalim zubićima smo se namučili.

A nama je bas rekao obrnuto :) vidis kako se razlikuju misljenja, zato ne volim puno lekare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sa 6 meseci imali 8 zubica i dr.je rekla vec tada da su joj svi krenuli,sada imamo 8 meseci i dalje stojimo na tih 8 zubica,ali po njoj bih rekla samo sto nije neki novi izbio.inace probleme nismo imali,samo malo cesce je kakila.cupa se za kosu i usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sa 6 meseci imali 8 zubica i dr.je rekla vec tada da su joj svi krenuli,sada imamo 8 meseci i dalje stojimo na tih 8 zubica,ali po njoj bih rekla samo sto nije neki novi izbio.inace probleme nismo imali,samo malo cesce je kakila.cupa se za kosu i usi.

mukica mala, tako isto i moj Veljko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja mislim da ne bi trebalo da beba unosi alkohol,bez obzira sto je ta kolicina mala.To je stetno za njh!Jer oni to sto im namazete progutaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji nisu imali nekih velikih problema sa nicanjem zuba...sinu je prvi nikao na dan kad je napunio 6 meseci, a devojcici je prvi zubic izbio sa 3,5 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvi dobili sa 6 meseci (donju jedinicu) a onda su kretali kako im padne na pamet (jedinice i dvojke, pa cetvorke, trojke pa petice). Jednom su joj cak 4 u nedelju dana probila :blink: . Za prvi rodjus 12, sa 22 meseca je svih 20 bilo tu.

Simptomi- samo crvena guza. Svaki put kad krene zub urin joj postane jaci i guza izmedju dva presvlacenja se ucrveni. Imali smo ok kremicu koja je bila kao neka suva barijera i jedno mazanje bi sve resavalo. Temperaturu ne bi imala, ponekad bi gubila apetit na jedan dan, sve zavisno od situacije...

Imali smo i jedan od onih gelova za mazenje, stavljali ga par puta, al dok ja primetim da joj treba zub vec izbije. One gumene zvakalice za hladjenje je nisu interesovale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јупиии!

Данас, кад је моја девојчица напунила 9 месеци, никао је и први бели зубиииић!!!

Иначе имамо ћилибарску огрлицу и користимо хомеопатски лек, па нема много муке, Богу хвала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja mislim da ne bi trebalo da beba unosi alkohol,bez obzira sto je ta kolicina mala.To je stetno za njh!Jer oni to sto im namazete progutaju.

Ja sam mojoj devojcici stavljala. Nista joj ne fali, a pomagalo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi za par dana punimo 9 meseci i JOS NIJEDAN ZUB!!!

nervozan je od 4-tog mececa, jede sad sve, i komadice hrane, retko kad pasirano, ali nikako da izadju zubi. Jel ima neko neki savet za nervozu, sve smo probali, ne pomaze!!!

:( :( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas dobili peti zubić :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2 meseca i 10 dana i toliko je pocela da gura ruke usta i da balavi, malo mu curi nosic, kao da ce mu zubici. Interesuje me da li je to normalno tako rano. Cerkici je tek u 6. mesecu izasao prvi zubic, pa sam malo zbunjena, malo vise! Inace normalno jede, spava, veseo je, ...

mom sinu je isto tako sa 3meseca sve to pocelo,ali evo dogurasmo do 6ipo i tek sad mu izbijaju prvi zubici,ne vide se jos,ali se osecaju pod prstom,vise balavi ,cikne ponekad i VRLO je nervozan! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo imali nesto puno problema dok su nam izbijale 1 i 2 a onda su nam udarile 4 koje su nas musile vise od mesec dana. Donje 3 su nas urnisale!!!!! Dva meseca su nas ubijale. Sada izbijaju gornje 3 :wacko: :wacko: :wacko:

Pored toga sto je bila nervozna, imala je malo redju stolicu i znala je nocu da zajeci, onako bolno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.