Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Mi smo dobili prvi zubic pre 2 nedelje,sad se sve beli.I dalje je nervozan,budi se cesti i manje jede.I,sto me jako brine vec nekoliko dana kaki zelenu kaku,jako cesto koja smrdi.Ima po 6-7 stolica.Da li je to zbog tog,da li je neko imao sl iskustvo.I da li da zovem dr zbog toga?

Moje dete je dosta kakilo kad su joj krenuli zubici.ali nije bilo bas toliko zeleno. Mozda je najbolje da pozoves lekara. Verovatno je sve to od zubica,ali ipak proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vas pitam, mojoj prci su izbili kecevi i gornje dvojke, poslije toga sam ocekivala donje dvojke, ali je nikla gornja petica (sigurno) i cini mi se donja cetvorka, nece da drzi dovoljno otvorena usta da vidim. Je li se to jos ikome desavalo ili da je vodim kod dr da vidim zasto izlaze preko reda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vas pitam, mojoj prci su izbili kecevi i gornje dvojke, poslije toga sam ocekivala donje dvojke, ali je nikla gornja petica (sigurno) i cini mi se donja cetvorka, nece da drzi dovoljno otvorena usta da vidim. Je li se to jos ikome desavalo ili da je vodim kod dr da vidim zasto izlaze preko reda?

Ma opušteno...sve je to ok i normalno. A evo i teme...KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 5 zubica, gornje i donje jedinice i jedna gornja dvojka. Nervoza i lose spavanje su nam prateci simptomi, e da, i slab apetit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas zubi razbijaju, sad vise nisam sigurna jesu li gornji kecevi ili donje dvojke ili sve to odjednom :rolleyes:

ali kad zagrize gornji i donji kecevi ostavljaju otisak, ali kao da se naziru i donje dvojke

ako je sve to i gornji kecevi i donje dvojke u isto vreme, jadna ona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas zubi razbijaju, sad vise nisam sigurna jesu li gornji kecevi ili donje dvojke ili sve to odjednom :rolleyes:

ali kad zagrize gornji i donji kecevi ostavljaju otisak, ali kao da se naziru i donje dvojke

ako je sve to i gornji kecevi i donje dvojke u isto vreme, jadna ona!

Mica mala! Da pregura to sto pre!

Meni je misic celu noc stenjao i jecao... drlja po ustima sta stigne, ja ne znam sta da mu radim. Ne pomazu nikakvi gelovi i nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mica mala! Da pregura to sto pre!

Meni je misic celu noc stenjao i jecao... drlja po ustima sta stigne, ja ne znam sta da mu radim. Ne pomazu nikakvi gelovi i nista...

meni je pedijatar rekla da ne koristimo te gelove jer ih stomatolozi nepreporucuju, kaze da uticu dosta posle na zdravlje zuba...

mada i ja sam malo hard core struja, volim da sve ide nekim svojim tokom..

i ova moja po danu bukvalno spava od 20 do 30min plafon i to po dva tri puta, a budi se uz vrisak :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Beban ima tek 5 meseci, 2 dana i 1 zubic!!! Izbio mu je pre nedelju dana, kad jos nije imao punih 5 meseci. Problem nam je jedino sto on jos uvek ne zna najbolje da drzi stvari, ispadaju mu a ovako nervozan to jos teze ide. Do sada mu nista nisam davala osim Febriceta jedne veceri kad je imao malo vecu temperaturu. Ali dosli smo u fazu kad zub unajvece izbija pa nam je sad pakao. Ne spava vise niko u kuci. A ako ne spava Beban je jos nervozniji pa to zajedno sa zubom = pravi pakao! Pa sam htela samo da pitam za vasa iskustva sa gelovima. Koliko su korisna i koliko su pomagali vasoj deci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Beban ima tek 5 meseci, 2 dana i 1 zubic!!! Izbio mu je pre nedelju dana, kad jos nije imao punih 5 meseci. Problem nam je jedino sto on jos uvek ne zna najbolje da drzi stvari, ispadaju mu a ovako nervozan to jos teze ide. Do sada mu nista nisam davala osim Febriceta jedne veceri kad je imao malo vecu temperaturu. Ali dosli smo u fazu kad zub unajvece izbija pa nam je sad pakao. Ne spava vise niko u kuci. A ako ne spava Beban je jos nervozniji pa to zajedno sa zubom = pravi pakao! Pa sam htela samo da pitam za vasa iskustva sa gelovima. Koliko su korisna i koliko su pomagali vasoj deci?

Ja sam probala Calgel i neke dentinox kapi tako nesto, i nista ja ne primetim da joj pomoglo. Odustala sam, kad je tako nervozna skrecem joj paznju gledamo slikovnice, idemo napolje, igramo se, tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gel samo trenutno umiri. To je sve. Kad je frka sirup, nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ali sam čula za takve slučajeve.

Kažu da je nasledno, al baš malo znam o tome.

Moja sestricina je to radila u tolikoj meri da je pokrnjila gornje jedinice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAMA JE DANAS IZBIO PRVI ZUBIC, BELEO SE NEKO VREME I PONEKAD BAS MUCIO, BIO JE NERVOZAN, JEDNOM I POVISENA T... ALI ETO NJEGA, GORNJA DESNA JEDINICA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAMA JE DANAS IZBIO PRVI ZUBIC, BELEO SE NEKO VREME I PONEKAD BAS MUCIO, BIO JE NERVOZAN, JEDNOM I POVISENA T... ALI ETO NJEGA, GORNJA DESNA JEDINICA :D

Oooo pa cestitamo!!! Vi to preko reda, mangupi jedni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAMA JE DANAS IZBIO PRVI ZUBIC, BELEO SE NEKO VREME I PONEKAD BAS MUCIO, BIO JE NERVOZAN, JEDNOM I POVISENA T... ALI ETO NJEGA, GORNJA DESNA JEDINICA :D

I mi se prikljucujemo cestitkama :lol:

Hvala svima na odgovorima.

Ja sam probala Calgel i neke dentinox kapi tako nesto, i nista ja ne primetim da joj pomoglo. Odustala sam, kad je tako nervozna skrecem joj paznju gledamo slikovnice, idemo napolje, igramo se, tako to.

Mi smo jos mali za slikovnice. Vise gleda u mene i pita se sta mu ja to pokazujem kad tu mena nicega sto bi moglo da se uhvati. A kad mu dam igracku on ionako jos uvek pomalo nespretan i dosta nervozan ne moze da pogodi usta pa se jos vise iznervira i krene da "mlati" onom igrackom a tad vec iz prve pogodi glavu i na kraju se rasplace :(

Moracemo da krenemo u salne setnje. A pokusacemo i sa gelom pa koliko pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi se prikljucujemo cestitkama :lol:

Hvala svima na odgovorima.

Mi smo jos mali za slikovnice. Vise gleda u mene i pita se sta mu ja to pokazujem kad tu mena nicega sto bi moglo da se uhvati. A kad mu dam igracku on ionako jos uvek pomalo nespretan i dosta nervozan ne moze da pogodi usta pa se jos vise iznervira i krene da "mlati" onom igrackom a tad vec iz prve pogodi glavu i na kraju se rasplace :(

Moracemo da krenemo u salne setnje. A pokusacemo i sa gelom pa koliko pomogne.

Probaj da pričaš kad drži igračku, pravi medene face i zabavljaj dete kad krene nervoza... (u uzrastu od pet meseci sve lupkaju u glavicu :))... Možeš uvek da kupiš plastičnu čašu (one malo čvršće) i da daš bebi da se igra. biće zanimljivo da prevrće po rukama a sme i u usta da stavi. I kašičicu sa kojom jede - slobodno daj da se igra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da pričaš kad drži igračku, pravi medene face i zabavljaj dete kad krene nervoza... (u uzrastu od pet meseci sve lupkaju u glavicu :))... Možeš uvek da kupiš plastičnu čašu (one malo čvršće) i da daš bebi da se igra. biće zanimljivo da prevrće po rukama a sme i u usta da stavi. I kašičicu sa kojom jede - slobodno daj da se igra. :)

Pokusala sam savetima i upalilo je :rolleyes: Dobio je i kasicice, dodese "onu vecu!!!" iz kompleta i shvatila da me zadnjih mesec dana Beban folira kako mu je ta kasicica MNOOOGOO velika i ne moze da jede sa njom!!! Juce je celu kasicice, do drske, smestio u usta i nije bio problem da zine!!! :huh:

A setnja po gradu je stvarno bio pun pogodak. Zaboravio je na sve. Zato cemo za koji trenutak da ponovimo setnju. Jedino nam ostaje jos noc da resimo ali je i to sad lakse kad preko dana lepo spava i jede.

Zato se i ja i Beban zahvaljujemo na savetu. Pomoglo je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAMA JE DANAS IZBIO PRVI ZUBIC, BELEO SE NEKO VREME I PONEKAD BAS MUCIO, BIO JE NERVOZAN, JEDNOM I POVISENA T... ALI ETO NJEGA, GORNJA DESNA JEDINICA :D

Nabavila sam kavez!I to sa nacrtanim majmuncicima!Od sutra stavljamo ogradicu u pogon pa neka divlja u njoj :)

bravo bravo bravo!

Preko reda zubici, vaaau! Prva beba zakoji znam da je krenuo sa gornjim, srculence malo! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo svima zubice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

moja bebana za 10 dana puni 4 meseca. Vec mesec dana intenzivno balavi i gura rucice u usta. Znam da je rano za zubice ali ipak...Poslednjih dana je nekako nervozna a desava joj se i da iz cista mira zavristi i onda prestane, nekada cak i u snu, spava onda iznenada pocne da place pa nastavi da spava. Iskusne mame, da li ovo ima veze sa zubicima? Za balavljenje znam ali me zanima da li ovo iznenadno plakanje moze da bude zbog zubica? Ili je nesto drugo u pitanju? Ako jesu zubi, koliko dugo taj period traje? da li se pre izbijanja samog zubica nesto promeni na desnima u smislu pojave otoka ili crvenila ili...sta god? Za sada, koliko mogu da vidim, desni izgledaju potpuno normalno...

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

moja bebana za 10 dana puni 4 meseca. Vec mesec dana intenzivno balavi i gura rucice u usta. Znam da je rano za zubice ali ipak...Poslednjih dana je nekako nervozna a desava joj se i da iz cista mira zavristi i onda prestane, nekada cak i u snu, spava onda iznenada pocne da place pa nastavi da spava. Iskusne mame, da li ovo ima veze sa zubicima? Za balavljenje znam ali me zanima da li ovo iznenadno plakanje moze da bude zbog zubica? Ili je nesto drugo u pitanju? Ako jesu zubi, koliko dugo taj period traje? da li se pre izbijanja samog zubica nesto promeni na desnima u smislu pojave otoka ili crvenila ili...sta god? Za sada, koliko mogu da vidim, desni izgledaju potpuno normalno...

Pozdrav!

Da. Vrlo verovatno da je ponasanje uslovljeno zubicima. E sad, kod nas je tako po 2,3 meseca pa tek onda izbije. Individualna je stvar. Desni se pripremaju, kasnije zacrvene, pa onda vidno zadebljaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru Me me. Vazno mi je da znam da to iznenadno plakanje ipak ima veze sa zubima jer onda znam da nije nista drugo ozbiljnije u pitanju. Nismo ni blizu izbijanja koliko vidim na osnuvu desni ali dobro...idemo polako. Mozda je ipak bila nervozna zbog ove promene vremena, danas je vec bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj decak ima 9,5 meseci i pre par dana nam je izasao prvi zub a za njim posle dva dana i drugi ,gornje desni su mu jako otekle . Osim nervoze i nespavanja i plakanja imamo i problem sto nece nista da jede evo vec deset dana .Jede mleko i obicno jedan obrok ujutro i posle nista vise kasikom .Kako mu stavim portiklu pocinje da place i da odbija .Ja ludim ne znam vise sta nisam pokusala ziivi samo na adaptiranom mleku.Jel neko imao taj problem da li je to zbog zubica ili mu je takav period naisao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj decak ima 9,5 meseci i pre par dana nam je izasao prvi zub a za njim posle dva dana i drugi ,gornje desni su mu jako otekle . Osim nervoze i nespavanja i plakanja imamo i problem sto nece nista da jede evo vec deset dana .Jede mleko i obicno jedan obrok ujutro i posle nista vise kasikom .Kako mu stavim portiklu pocinje da place i da odbija .Ja ludim ne znam vise sta nisam pokusala ziivi samo na adaptiranom mleku.Jel neko imao taj problem da li je to zbog zubica ili mu je takav period naisao?

Od zuba je, i pusti ga malo duže da ne gricka i ne jede. Tj. napravi veći razmak u obrocima, pomeri sledeći obrok za sat vremena, i bez brige - proći će, samo strpljenja.

Znam kako ti je, ali od zuba deca najčešće tako ne jedu ili mrljave i po nekoliko nedelja. Pogotovo kad krenu jedan za drugim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam to sa pomeranjem obrroka ali ne vredi, mislila sam da nece da jede slano da hoce samo slatko ali nije ni to,cak sam ga vodila da proverim da nije malokrvan nije ni to, valjda ce proci uskoro,hvala na odgovoru mallo ste me utesili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam to sa pomeranjem obrroka ali ne vredi, mislila sam da nece da jede slano da hoce samo slatko ali nije ni to,cak sam ga vodila da proverim da nije malokrvan nije ni to, valjda ce proci uskoro,hvala na odgovoru mallo ste me utesili ;)

Malo nije dovoljno. ;)

U svakom slučaju, mora da prođe (meni je dete tad izbacivalo mlečne obroke) ja sam se jela ko mesec što se kaže, ali dok ne prođe, nije bilo mnogo tehnike.

Palilo je pomeranje obroka, nejedenje između obroka, a nekad sam znala da mu dam igračku da se zanima a ja uguram kašikicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.