Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

pogresila sam, promolila se bela glavica :)

Draga,nama su provirile tri glavice :lol: jos pre dva meseca,sada na jednoj sto kazes ima rascep,a zuba nikako.Muci se muci,slabije jede,gura jezikom to mesto,uvlaci dodju usnu,balavi mnoooogo i nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga,nama su provirile tri glavice :lol: jos pre dva meseca,sada na jednoj sto kazes ima rascep,a zuba nikako.Muci se muci,slabije jede,gura jezikom to mesto,uvlaci dodju usnu,balavi mnoooogo i nista.

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mi da se pohvalimo da imamo i drugi zub..Kada pocinju gornji zubici?Da li ima mala pauza i koliko ili ce odmah da pocnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj mi muku mucimo sa zubicima.Balavi kao puz,ceo dan ispusta neke zvuke,kao da cokce pa smo skontali da cese desni.Krajem marta smo imali dve neprespavane noci,pracene temperaturom,obrazi gore i cim sam namazala desne kremom bilo mu lakse.A zubica jos nema

soleil cestitamo na zubicima,pa vi ste pravi zeka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon,izasao Vuku prvi zubic,a u najavi je jos jedan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon,izasao Vuku prvi zubic,a u najavi je jos jedan :D

Cestitamo Vuce prvi zubic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sad imamo i treci zubic, desna gornja jedinica. ;) Nikla prije nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon,izasao Vuku prvi zubic,a u najavi je jos jedan :D

cestitkeeee

nama krenuo i drugi, a prvi je iz dana u dan sve primetniji i veci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onda sestro uzivaj jos koji dan :))) malo boli dok ne oguglas :P

danas me je ujela sa takooo ostrim zubicem koji jos nije ni do kraja izasaoooo

majko moja, sta ce biti kad skroz izadje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon,izasao Vuku prvi zubic,a u najavi je jos jedan :D

cestitamo zubic,sada ste i vi zeka. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba mi se danas dva puta zakasljala kao da se zagrcnula, da li je moguce da joj je to od balica? Poslednje vrijeme puuuno balavi.

Mozda glupo pitanje, ali malo me uplasila.

I vec nekoliko noci se budi u ovo vrijeme i budna je do ponoci, otprilike. Moze li i to da bude od zubica? Sita je, to je sigurno. Ne natrpavam je robicom, tako da ne vjerujem da joj je vruce, a nije ni hladno, topao nam je stan. Preko dana spava po oko sat iz dva puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je izgleda krenula gornja jedinica i to je bas bas boli...srecom nema temperaturu, proliv, ali je sva nikakva, ne moze da spava ko covek, cvilne u snu, ljuljuskanje koje dugo traje i budjenje od po sto puta :)...koliko traje izbijanje te jedinice, ocu reci idu li ta prva cetiri zuba jedan za drugim ili to nema pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama samo sto ne izvire gornji zubici... grebuckaju... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama samo sto ne izvire gornji zubici... grebuckaju... :D

koliko ti je proslo izmedju donjih i gornjih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko ti je proslo izmedju donjih i gornjih?

Može da prođe mesec dana, a može i dve nedelje. Sve zavisi od deteta do deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se nesto beli :) Ova moja dobrica nista ne kaze, malo se ceska, ali nije nervozica, pa mama sve slucajno mora da otkrije :) Nije jos izasao zubic, ali ocekujemo ga svaki cas... Inace pre jedno 10ak dana je imala T preko 39, stavila sam joj cepic i zaspala je. U toku noci je odjednom ispustila takav krik, da sam ja pretrnula. Nastavila je da spava, a ja sam posle bila ubedjena da joj je izasao zub, medjutim kad sam proverila iduceg jutra, niceg nije bilo. T joj se vise nije vracala... Sad kontam da je mozda tad krenuo, a sad polako izbija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko ti je proslo izmedju donjih i gornjih?

Jos uvek izbijaju donji... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je pre neki dan i imao nekoliko obilnih stolica i ceeela kuca je smrdela! Ja sam se uplasila, jer obicno kada se ukaki ne smrdi. (sama sam sebi smesna sto ovo ovako pisem-da mi je nekoorek pre dve godine da cu pricati o tome sta koliko smrdi, ne bih mu verovala :D ) Elem... Stolica nije bila zelena, vec zlatno zuta-narandzasta kakva je i uvek. To je trajalo jedana dan i zanima me da li je moguce da je zbog zubica, tj. da li pocinju da ga muce zubi? Balavi dosta i gura rukicee usta. Jedan dan je nervozan, a drugi sasvim normalan. Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može da prođe mesec dana, a može i dve nedelje. Sve zavisi od deteta do deteta.

Nama su donje jedinice sa 7 meseci izbile, pa sa 11 nepunih u mesec dana 4 gornja. I to prvo dvojke. :D Nema pravila.

Vuk je pre neki dan i imao nekoliko obilnih stolica i ceeela kuca je smrdela! Ja sam se uplasila, jer obicno kada se ukaki ne smrdi. (sama sam sebi smesna sto ovo ovako pisem-da mi je nekoorek pre dve godine da cu pricati o tome sta koliko smrdi, ne bih mu verovala :D ) Elem... Stolica nije bila zelena, vec zlatno zuta-narandzasta kakva je i uvek. To je trajalo jedana dan i zanima me da li je moguce da je zbog zubica, tj. da li pocinju da ga muce zubi? Balavi dosta i gura rukicee usta. Jedan dan je nervozan, a drugi sasvim normalan. Sta mislite?

Moguce vrlo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje dobro dete je danas napokon bilo nervozno :lol: Imamo jedan providni vrhic, oseti se grbica pod prstom, znaci da samo sto nije, verovatno ce jos koliko nocas da izbije. Preskocila je veceru, samo par kasicica je pojela, i sve vreme je trazila siku, pa ju je i dobila, dusica moja lepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje dobro dete je danas napokon bilo nervozno :lol: Imamo jedan providni vrhic, oseti se grbica pod prstom, znaci da samo sto nije, verovatno ce jos koliko nocas da izbije. Preskocila je veceru, samo par kasicica je pojela, i sve vreme je trazila siku, pa ju je i dobila, dusica moja lepa.

I stvarno je probio :rolleyes: Danas joj se vratio apetit, a i siku trazi staaalno. Neka joj, da se utesi srecica mamina :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I stvarno je probio :rolleyes: Danas joj se vratio apetit, a i siku trazi staaalno. Neka joj, da se utesi srecica mamina :wub:

Cestitam za zubic :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I stvarno je probio :rolleyes: Danas joj se vratio apetit, a i siku trazi staaalno. Neka joj, da se utesi srecica mamina :wub:

Cestitamo i dobrodosli u klub zeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je pre neki dan i imao nekoliko obilnih stolica i ceeela kuca je smrdela! Ja sam se uplasila, jer obicno kada se ukaki ne smrdi. (sama sam sebi smesna sto ovo ovako pisem-da mi je nekoorek pre dve godine da cu pricati o tome sta koliko smrdi, ne bih mu verovala :D ) Elem... Stolica nije bila zelena, vec zlatno zuta-narandzasta kakva je i uvek. To je trajalo jedana dan i zanima me da li je moguce da je zbog zubica, tj. da li pocinju da ga muce zubi? Balavi dosta i gura rukicee usta. Jedan dan je nervozan, a drugi sasvim normalan. Sta mislite?

Ja mislim da su zubici! :lol:

I Mika se osetio u celoj kuci, bas mi se cini da je to bilo pred zibuce... ali ja sam to povezala sa hranom, jer je jeo svasta nesto :D

Mada je njemu uzasno smrdcukala kaka i kad je pocinjao da jede kukuruz :unsure:

I stvarno je probio :rolleyes: Danas joj se vratio apetit, a i siku trazi staaalno. Neka joj, da se utesi srecica mamina :wub:

Cestitam za zubic! Dobro dosla u klub zekana :)))

Mi izbijanje prva dva zuba nismo ni osetili... donji su nam se maltene samo pojavili, ali zato gornji muku muce i za ova dva donja... :lol:

NEMOGUC JE! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili prvi zubic pre 2 nedelje,sad se sve beli.I dalje je nervozan,budi se cesti i manje jede.I,sto me jako brine vec nekoliko dana kaki zelenu kaku,jako cesto koja smrdi.Ima po 6-7 stolica.Da li je to zbog tog,da li je neko imao sl iskustvo.I da li da zovem dr zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.