Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Moj bebac je danas dobio 1 zubic!!! :D Inace ima 6 meseci i 5 dana! Umesto Cilibarske ogrlice,davala sam mu oljustenu sargarepu da gricka,da vidite kako dobro funkcionise!! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je danas dobio 1 zubic!!! :D Inace ima 6 meseci i 5 dana! Umesto Cilibarske ogrlice,davala sam mu oljustenu sargarepu da gricka,da vidite kako dobro funkcionise!! :))

Ovo cu i ja da probam, jer ne znam vise sta cu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo cu i ja da probam, jer ne znam vise sta cu :)

Probaj :rolleyes: Ima trodupli efekat,prvo ceska desni a drugo sveze je i trece pun je vitamina :)

PozzzzZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9.5 meseci, imamo 4 buba, donje i gornje jedinicice. gornji desni kec je izbio pre 2-3 dana. i peremo ih nalavno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame ja sam mislila da smo mi izuzetak,toliko nas muce zubici a imamo tek dva dole!Bila je tako dobra beba ali se sve poremetilo,i spavanje i ruckanje ma cini mi se sve,a od ostalih zubica ni traga!Evo i dva meseca je proslo od kako smo dobili ta dva zubica!Imamo 8 meseci za nedelju dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas isto, dva zubića stoje...ali uništavaju nas(kao i grčići). Gornja desna mu je jaaako natekla, upalila se od crvenila, a ručicu ne vadi iz usta. Mislim da je to strašan bol!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje pile su zubici poceli da muce sa 2 meseca, da bi joj obe jedinice izrasle u 4 mesecu uz visoku temp, zapusen nosic, proliv i osip po obrascicima. I tako je bilo sa svakim narednim zubom. Sada ima 4.5 godine. A mali mi ima 5 meseci i za sada se po tom pitanju jos nista ne desava sem sto balavi. Sve je individualno, cerkici je samo belo vino i setnja na svezem vazduhu ublazavala nervozu. Iskreno se nadam da sa sinom necemo prolaziti kroz pakao izrastanja zubica. Ali se sve prezivi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo cilibarsku ogrlicu i pomagala mu je sve dok je nismo izgubili i sada imamo muku sa zubima,inace ima 7 zubica i 13 meseci. mazemo i dentonix kapi,calgel.....ali ogrlica je bila zakon!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pravilo da se kod bebe kad im rastu zubi crvene obrazi? Filipu trenutno raste gornja jedinica, a obrazi su se baš upalili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde neka mi neko odgovori, zanima me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde neka mi neko odgovori, zanima me...

JA SAM CULA DA SE DECA ZARUMENE,CUPKAJU USICE,KOSICU,NATEKNU I POBELE DESNI......NAMA JE IZASLA PRVA CETVORKA 16.6NA MORU,SPREMA SE DONJA DRUGA CETVORKA,KAKO JE SIROKA,NISAM MOGLA DA VERUJEM,BOLELO JE KADA JE IZLAZILA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pravilo da se kod bebe kad im rastu zubi crvene obrazi? Filipu trenutno raste gornja jedinica, a obrazi su se baš upalili.

Nije pravilo, mojoj bebi se nisu crveneli obrazi. Ustvari, pošto joj se povremeno pojavljivao ekcem, možda ga je i tada imala, ali to nije povezano.

Da tvoj Filip nema slučajno ekcem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi sa ponosom da predjemo u grupu beba od 6-12 meseci :rolleyes:

Mi smo od juce u fazi plvih zubica :lol: Mukica mala... Nervozna je za medalju a natekle desni u obe donje jedinice da i mene boli kad ih vidim :( .

Jellenna, neznam da li je pravilo ili ne ali se nama to crvenilo pojavilo juce i uplasila sam se da nije alergijica ali se ispotavilo da je od zubica. I danas ima ali znatno manje.

A da li neko zna male "carolije" da pomognem Emiliji da je manje to boli? Probala sam: belo vino, stavljanje glodalice u frizider, hladne kasice i nista... Cini mi se da jos vise place i da je ja samo dodatno povredjuje. Jedino ponekad zna da upali fora sa mojim prstom kada joj dam da glodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerovatno je od zubića...jer su izbili gornji kečevi. Čak mu je juče prokrvarila desna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je juce bilo 5.5 meseci i bas juce nam izasao prvi zubic, tj. zubici obe donje jedinice! Da me kuma kad smo dosle kod nje na kaficu nije docekala recima "jooooooj pa vi imate zubic", a ja na to "molim???" ne bih ni primetila da je mom detetu izasao zub :D Ni nervoze, ni balavljenja, spavala je normalno,...nista, nista....da Bog da tako svi izbili i nama i svima Vama :) Inace, odavno sve gura u usta i jako voli glodalice ali nista nervozno, nego bas uziva i guce kada je glodje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Mina, blago vama. Kod nas jos nista. A otekli su joj desni "za medalju" :( Juce je bila toliko nervozna da i kada smo izasli u setnju je kenkala :( Ali eto tesim se da je sve to normalno i da se sve da pregurati i nadam se da ce vec jednom na se pojave :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8 zubica i 14 meseci. Uzeli smo jos jednu ogrlicu od cilibara(prethodnu smo izgubili)i cini mi se da mu sad ne deluje. Sinoc smo mu primetili kao mali mehur,ali je sivkaste boje,a mali je nervozan da usta ne zatvara kolko vristi,slabije spavka. Dali je jos neko imao taj mehur? u pitanju su cetvorke ili petice,neznam vise!!!!! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za utehu mi imamo deset punih meseci i nijedan zub .Malo jeste nervozan ali prolazi i stariji sin (5god.)je sa deset dobio prvi .Sto kasnije niknu kasnije ce da se menjaju sto je dobro za stalne .Tako moj stariji sin na svu srecu nema nikakav kvar .zubici su mu super !! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2 meseca i 10 dana i toliko je pocela da gura ruke usta i da balavi, malo mu curi nosic, kao da ce mu zubici. Interesuje me da li je to normalno tako rano. Cerkici je tek u 6. mesecu izasao prvi zubic, pa sam malo zbunjena, malo vise! Inace normalno jede, spava, veseo je, ...

[/

mi imamo 6m.i sada sam vidjela prvi zubic...

a isto je sa vec dva mjeseca pocela da balavi i da gura rucicu u usta..

nije imala temperaturu ni tada a ni sada.

mislim da je to pocelo odmah nakon grceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja devojcica je pocela da balavi sa 2.5 meseca i da gura rukice u usta i evo juce nam je izbio prvi zubic :) sa punih 7 meseci... Inace poslednjih 4-5 dana je zaista bila jakoooo nervozna i balavila je u nenormalnim kolicinama :mellow: ali eto ga pojavio se vrh himalaja hehehehehe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cerka je do godinu dana imala sve zubice anismo ih ni osetili..tu i tamo malo balavljenja glodanja svega sto je stigla i gotovo.imali smo srece :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja devojcica je pocela da balavi sa 2.5 meseca i da gura rukice u usta i evo juce nam je izbio prvi zubic :) sa punih 7 meseci... Inace poslednjih 4-5 dana je zaista bila jakoooo nervozna i balavila je u nenormalnim kolicinama :mellow: ali eto ga pojavio se vrh himalaja hehehehehe :)

Jao Marijeta predivno... c011.gif blago vama... Kod nas bre jos nista... A svi simtomi si tu... nervoza... natekli desni... balavljenje (da u roku od 15min moram da menjam portiklicu) i nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću da pošizim sa zubićima! Mi nemamo još osam meseci a evo Uni se sprema osmi a Vanji i sedmi i osmi! Očekujem ih za dan-dva!Grizu sve po kući a nameštaj su skroz oglodale kao veverice da imam! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću da pošizim sa zubićima! Mi nemamo još osam meseci a evo Uni se sprema osmi a Vanji i sedmi i osmi! Očekujem ih za dan-dva!Grizu sve po kući a nameštaj su skroz oglodale kao veverice da imam! :blink:

Jao tek sada vidim da imas bliznakinje!!!! DIIIIVNOOO!!!!

Hahaha, dobro je dok ne krenu tebe da ujedaju! Slatkice male :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ujedaju i mene između ostalog! <_< Prvi su im izbili sa nepuna 4 meseca! A od tad po 2 mesečno! Jesu slatkice ali opako grizu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.