Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Balavljenje ne mora uvek da znaci da su krenuli zubici,vec u tom periodu se razvijaju te zlezde (ili sta vec) sto luce pljuvacku....

Slažem se, meni je mali sa 2 meseca očeo da balavi, a zub izašao sa 9 punih meseci... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se, meni je mali sa 2 meseca očeo da balavi, a zub izašao sa 9 punih meseci... :)

Ivancice nista ja ne bih znala da mi nije dr Spoka i vas na forumu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitacu ovde nadam se da ce mi neko odgovoriti, nas muce krvnicki grnji kecevi, sve moguce simptome imamo desni je krenuo da probija i prokrvario joj desni, tj ona sama od bola nije znala sta vise da radi, jakoje stiskala donjim kecevima gornju natecenu vilicu..i krv joj curka kad god ona to zvace jako place, ja vise ne znam sta da radim ima neko neki savet ??

:( :( Duša naša mala...

Mico, probaj da joj daš malu metalnu kašicicu ako hoće da vrti po ustima i da malo trlja desni.

Nemoj se plašiti neće se povrediti, a i rashladiće je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, nju bas muce ti zubici, cim tako stiska da je maltene napravila ranicu u desnima.

Jel si probala sa hladnim zveckama, nekom gumom za zvakanje, ali da bude hladno?

Ima i ona fora da joj natopis kraj pamucne pelene sa vodom i da joj das to da sisa i glodje, mozda ce joj biti interesantno i mozda joj umanji bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam cula zanimljivu teoriju od doktorke... Snimali smo kukove i kostana zrna jos nisu formirana. Doktorka kaze da ce njoj brzo zubici, jer kada rano krenu zubi sporije ide sa kukovima i obrnuto. Sta vi kazete o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam cula zanimljivu teoriju od doktorke... Snimali smo kukove i kostana zrna jos nisu formirana. Doktorka kaze da ce njoj brzo zubici, jer kada rano krenu zubi sporije ide sa kukovima i obrnuto. Sta vi kazete o ovome?

Beba je mala da bi imala formirana koštana zdrna. ona mogu da se naziru, ali tek posle 6 meseci se jasno vide, a razvijaju se verovali ili ne do 12 meseci, kod neke dece i do 18. :) To što se tiče zuba i kukova i povezanosti, prvi put čujem... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, sad će da grize mamu :):wub:

Jao ne pitaj, kako zna da me ugrize kad sisa tj povuce bradavicu ...uf, izbicu je ! :rolleyes: Koji zubici sad slijede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ne pitaj, kako zna da me ugrize kad sisa tj povuce bradavicu ...uf, izbicu je ! :rolleyes: Koji zubici sad slijede?

Posle donjih jedinica idu gornje jedinice, pa dvojke dole/gore... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam deca škrguću zubićima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI VAM DECA ŠKRGUĆU ZUBIĆIMA?

Ne, ali sam čula za takve slučajeve.

Kažu da je nasledno, al baš malo znam o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NASLEDNO? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NASLEDNO? :blink:

Pa kao, ako ti tata škrguće zubima ili mama, vrlo moguće da ćeš i ti, tako nekako... Nisam sigurna.

Molim samo da isključiš CL :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI VAM DECA ŠKRGUĆU ZUBIĆIMA?

Da moja to radi iz zabave a ja se jezim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, mislim da nema nikakve veze sa nasleđem...

Meni je moja baba rekla da to rade zlobni ljudi....!!!! :lol::lol::lol:

Mada mi je isto neko rekao da to ima veze sa želudačnom kiselinom, tj.njenim viškom...., pa kao to uzrokuje škrgutanje zubima...Ali to verovatno kod odraslih, ne verujem da to može kod beba.

Mada, Jakovu niču zubići, pa verovatno ne zna šta će od muke!

Ali sam primetila isto što i ti! Da!To radi nekad iz zabave! I još više kada shvati da to ne sme?

Mogu li ovako male bebe da teraju inat? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, mislim da nema nikakve veze sa nasleđem...

Meni je moja baba rekla da to rade zlobni ljudi....!!!! :lol::lol::lol:

Mada mi je isto neko rekao da to ima veze sa želudačnom kiselinom, tj.njenim viškom...., pa kao to uzrokuje škrgutanje zubima...Ali to verovatno kod odraslih, ne verujem da to može kod beba.

Mada, Jakovu niču zubići, pa verovatno ne zna šta će od muke!

Ali sam primetila isto što i ti! Da!To radi nekad iz zabave! I još više kada shvati da to ne sme?

Mogu li ovako male bebe da teraju inat? :huh:

Aha :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, onda ima i toga! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, moram da dodam anedotu. Nisam stigla da pročitam temu u kojoj se govori o "diranju" piše, ali smo sad u fazi istraživanja svog tela! Skoro svaki put kad menjamo pelenicu, on tamo nešto "čačka" :lol: , ali kad ga ja pređem, i na brzinu mu stavim pelenicu, nakon toga sledi škrgutanje zubima!!!! :lol::lol:

Ponekad me plaši! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, moram da dodam anedotu. Nisam stigla da pročitam temu u kojoj se govori o "diranju" piše, ali smo sad u fazi istraživanja svog tela! Skoro svaki put kad menjamo pelenicu, on tamo nešto "čačka" :lol: , ali kad ga ja pređem, i na brzinu mu stavim pelenicu, nakon toga sledi škrgutanje zubima!!!! :lol::lol:

Ponekad me plaši! :lol:

Haha, zna već sad da "pokaže zube" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, zna već sad da "pokaže zube" ;)

I te kako!

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro 5 mjeseci i mislim da će joj ubrzo izbiti zubići, jer su mu desni crvene, natečene i stalno bali. Stalno je nervozan i skoro nikako ne spava. Danju ospava par puta po pola sata anNoću zaspi posle kupanja 1 sat i onda nikako, samo se smiri kada ga držim. Da li je neko imao slično iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro 5 mjeseci i mislim da će joj ubrzo izbiti zubići, jer su mu desni crvene, natečene i stalno bali. Stalno je nervozan i skoro nikako ne spava. Danju ospava par puta po pola sata anNoću zaspi posle kupanja 1 sat i onda nikako, samo se smiri kada ga držim. Da li je neko imao slično iskustvo?

Vrlo je moguće da su zubi, vrat ise par strana u nazad - videćeš iskustva mama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam cula zanimljivu teoriju od doktorke... Snimali smo kukove i kostana zrna jos nisu formirana. Doktorka kaze da ce njoj brzo zubici, jer kada rano krenu zubi sporije ide sa kukovima i obrnuto. Sta vi kazete o ovome?

Ja pocinjem da veruje mu to... na nasem prvom uz doktorka je rekla da su mu kukovi vec srasli i moze da sedi sto se kukova tice, znaci cim napuni 6meseci slobodno moze da sedi, ali zato zuba nema...

A nocas smo imali prvu igranku bez prestanka, onu PRAVU, nosanje od 1sat nocas do sada, spava po max 15min, i to samo u rukama. Hvala Bogu imam obzirnog muza i devera pa smo se svi ukljucili u ovu igranku...

Ne pomaze Gel za desni, ne pomaze ni Calgel (isao dever nocas u dezurnu apoteku da kupi), jedino nosanje, a u poslednjih 12sati jedva je progutao 100ml mleka.

Sad nastupa kasica, nadam se da ce nesto pojesti i da ce se malo smiriti.

Da, ne pomaze ni paracetamol, za 12sati vec 2 puta sam mu dala, nikakvog efekta nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našla sam rešenje za škrgutanje zubima-ignorisanje!

I prestalo je! ;)

Jer što više podgrevah inat (ljutnjim, NE! fazama i td....), on je bio sve veći!

Tako da sam uhvatila fazon "no sikiriki! Samo opušteno" i sve prođe! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našla sam rešenje za škrgutanje zubima-ignorisanje!

I prestalo je! ;)

Jer što više podgrevah inat (ljutnjim, NE! fazama i td....), on je bio sve veći!

Tako da sam uhvatila fazon "no sikiriki! Samo opušteno" i sve prođe! ;)

Draga imas i temu o tome bas na ovom podforumu bruxsizam se to zove , i Marko je to radio pa ga je prosla ta faza konacno ...

Nego htedoh se pohvaliti , od novembra imamo 4 zuba a od jutros 6 :D Izbile nam dvojcice gornje obe , konacno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.