Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Joj znam kako je. Mi smo probali sve, ni nama calgel nije pomagao ni malo. Jedino nam je pomagao tantum verde sprej, ali ni to kad se naprska ne traje nesto dugo. Dok nismo kupili ogrlicu od cilibara, tek tad smo se odmorili. I dalje on ima neke od simptoma, ali su dosta blazi nego ranije. Npr ranije je jako lose jeo lose spavao, a sad jede, malo slabije nego inace, ali jede, a nocu probudi se ali odmah nastavi da spava i nema one nervoze velike. :)

Ja sam cula za tu ogrlicu od cilibara,ali sam malo skepticna sto se toga tice <_< neki kazu da je dobra neki kazu da je to cista prevara...a i gde to ima da se kupi?!probala sam cak i neke nemacke kapi dentinox i nista ne pomaze.... :unsure:

i jos jedno pitanje da li mozda znas kako da ubacim ovaj ticker ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula za tu ogrlicu od cilibara,ali sam malo skepticna sto se toga tice <_< neki kazu da je dobra neki kazu da je to cista prevara...a i gde to ima da se kupi?!probala sam cak i neke nemacke kapi dentinox i nista ne pomaze.... :unsure:

i jos jedno pitanje da li mozda znas kako da ubacim ovaj ticker ?

Evo teme o tickerima Klik

Što se tiče ogrlice, ne znam - mi je nismo koristili (nije bilo toliko kritično), uvek možeš da probaš kao krajnju varijantu ako baš ništa ne uspe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo teme o tickerima Klik

Što se tiče ogrlice, ne znam - mi je nismo koristili (nije bilo toliko kritično), uvek možeš da probaš kao krajnju varijantu ako baš ništa ne uspe.

pa nista mi drugo ne preostaje vec da probam ogrlicu,jer sve sto postoji sam vec isprobala!hvala ti punooo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo ni mi koristili ogrlicu,bas ne znam vredi li to nesto....cula sam da neki hvale... <_<

Nama su od dva meseca krenule muke....ono curenje vodice iz usta,pa crvenilo pa trpanje rukica.. i tako do negde 6 meseca(nismo nista koristili-nije bilo strasno) kad smo kupili Calgel i to nam je pomagalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo ni mi koristili ogrlicu,bas ne znam vredi li to nesto....cula sam da neki hvale... <_<

Nama su od dva meseca krenule muke....ono curenje vodice iz usta,pa crvenilo pa trpanje rukica.. i tako do negde 6 meseca(nismo nista koristili-nije bilo strasno) kad smo kupili Calgel i to nam je pomagalo....

Petra sada ima tacno 4 meseca i od simptoma za koje znam da se javljaju pri izbijanju zuba ona ima sve: balavljenje, guranje ruku u usta, kao i svega ostalog sto dohvati, poremeceno i dnevno i nocno spavanje (koje je inace bilo po celu noc bez budjenja), smanjeno jelo... Probacemo i mi onda taj Calgel. Pa da vidimo... Sto se tice ogrlica od cilibara malo sam skepticna povodom toga. Da li je to obican cilibar ili sta vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam..i ja sam skepticna :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petra sada ima tacno 4 meseca i od simptoma za koje znam da se javljaju pri izbijanju zuba ona ima sve: balavljenje, guranje ruku u usta, kao i svega ostalog sto dohvati, poremeceno i dnevno i nocno spavanje (koje je inace bilo po celu noc bez budjenja), smanjeno jelo... Probacemo i mi onda taj Calgel. Pa da vidimo... Sto se tice ogrlica od cilibara malo sam skepticna povodom toga. Da li je to obican cilibar ili sta vec?

treba kupiti pravi, ko veruje. ;)

Evo teme, pa čitajste iskustva Ćilibarske ogrlice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi da se pridruzimo ovoj temi... iscekujemo prvi zubic, a najzalije mi je sto to moze i da potraje. Lena bas burno reaguje, kao i na sve promene :( Grcici su bili blagi uzas, vakcina je prelezana u bolnici, evo pocinju zubici... kenjkanje u nedogled, prolivi svaki drugi dan, mene ce strpati u usta, bale se razvlace po podu... Doktorka kaze da su bas upaljeni desni, da moze sutra, ali i za 3 meseca da izbije :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa je sa 3,5 meseca počeo da balavi, a prvi zubić dobio sa 7 meseci...sreća pa ostalih simptoma nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa je sa 3,5 meseca počeo da balavi, a prvi zubić dobio sa 7 meseci...sreća pa ostalih simptoma nije bilo...

Ti to pokusavas da me utesis... samo 3.5 meseca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti to pokusavas da me utesis... samo 3.5 meseca :P

:D Strpljen - spašen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame treba mi jedan savet,mojoj Emici su desni jako upaljeni,sve to ok mazemo calgelom i pomaze nam ali ne bas kako bi trebalo..U poslednjih dva dana je bas,bas nervozna,mislila sam da je zbog zubica i znam da je to normalno medjutim,kada sam htela da joj namazem desni primetila sam da su joj nepca puna malih plihova,i skapirala da nju zapravo to jako svrbi..E sad zanima me da li je to normalno i cime bi mogla da joj mazem ili ipak da je vodim lekaru?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mislim da bi se trebala obratiti doktoru ipak...nisam cula za to.Mozda nije nista strasno al proveri ....ja nisam imala iskustva sa tim! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mislim da bi se trebala obratiti doktoru ipak...nisam cula za to.Mozda nije nista strasno al proveri ....ja nisam imala iskustva sa tim! <_<

pa nista drugo mi ne preostaje nego da se obratim lekaru,ali njena dr radi tek u cetvrtak,pa sam mislila da mozda neko nesto zna...obustavicu mazanje calgelom,pa do cetvrtka ce nekako izdrzati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au,ne znam jel ti dugo do cetvrtka <_<

mozes li da se posavetujes sa nekim drugim doktorom..bar savet da ti da pa ti nju posle odvedi kod vase..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au,ne znam jel ti dugo do cetvrtka <_<

mozes li da se posavetujes sa nekim drugim doktorom..bar savet da ti da pa ti nju posle odvedi kod vase..

Pa da vodicu je privatno,to mi je jedina opcija,samo da se mala probudi pa cemo ici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da nije nista strasno al opet bolje da ste mirne i da znate o cemu je rec... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi da se pridruzimo ovoj temi... iscekujemo prvi zubic, a najzalije mi je sto to moze i da potraje. Lena bas burno reaguje, kao i na sve promene :( Grcici su bili blagi uzas, vakcina je prelezana u bolnici, evo pocinju zubici... kenjkanje u nedogled, prolivi svaki drugi dan, mene ce strpati u usta, bale se razvlace po podu... Doktorka kaze da su bas upaljeni desni, da moze sutra, ali i za 3 meseca da izbije :(

Moja je od tri, cetiri mjeseca trpala ruke, balila...ali zubica jos uvjek nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla na ovu temu da se utesim,a sad mi jos gore kad procitam koliko ce se muciti :( .Vuku su tek krenuli simptomi,ko zna koliko ce trajati!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla na ovu temu da se utesim,a sad mi jos gore kad procitam koliko ce se muciti :( .Vuku su tek krenuli simptomi,ko zna koliko ce trajati!?

Ne mora da znači, sve je individualno... Nama su krenuli simptomi i za manje od dva meseca i jedinice i dvojke i gornje i donje...

Ti se naoružaj strpljenjem, pa polako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari samo da vam javim da su nam nikle obje donje jedinice :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari samo da vam javim da su nam nikle obje donje jedinice :rolleyes::lol:

Bravo, sad će da grize mamu :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad kad citam komentare odma mi je lakse....moja tatjana je sa 3-4 meseca pocela da bali,trpa ruke i sve zivo u usta,da bi joj prvi zubic izasao tek sa punih 11 meseci,drugi sa 12,a evo docekali smo i treci pre 4 dana....a evo u ponedeljak punimo 14 meseci....jedini simptom koji smo imali je par nocnih budjenja u placu i cviljenja u snu-tako 3-4 veceri i eto ga zubic....ako ovim tempom nastave da izbijaju nadamo se da cemo do drugog redjendana da ih skupimo dovoljno za neko konkretno zvakanje.... :D:D:D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica ima tacno 8 meseci, balavljenje je pocelo sa 3 meseca, mislili smo da ce odmah nici zub ali nije... poslednjih 4-5 noci 2-3 puta samo zaplace na kratko i nastavi da spava i danas sam videla da je jedan zubic probio a drugi je blizu... Kada bi svaki zub bio propracen ovim simptomima bila bih na konju. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je rekao doktor, kakvi su to plikovi u pitanju ?

Mi imamo donje jedinice, a upravo nam izbijaju i gornje. Nema nekih propratnih simptoma. :)

Ceo dan sam joj ispirala kamilicom,tako da kada smo otisli kod doktora nije bilo nicega,sve se povuklo...tako zaista ne znam od cega je bilo ;) ali vazno da je proslo i juce nam je izbio zubic,a i drugi je blizu da izbije ;)

Moja devojcica ima tacno 8 meseci, balavljenje je pocelo sa 3 meseca, mislili smo da ce odmah nici zub ali nije... poslednjih 4-5 noci 2-3 puta samo zaplace na kratko i nastavi da spava i danas sam videla da je jedan zubic probio a drugi je blizu... Kada bi svaki zub bio propracen ovim simptomima bila bih na konju. :P

Balavljenje ne mora uvek da znaci da su krenuli zubici,vec u tom periodu se razvijaju te zlezde (ili sta vec) sto luce pljuvacku....a bravo za zubic i nadam se da ce svaki tako lako da izbije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.