Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

prvih osam zubica je izbilo lako uz velike\kolicine slinavljenja i trpanja kojecega u usta ,ali evo cetvorke nas i dan danas muce....toliko ga muce jadnicka da se ta salivacija popela u nos....radili sve moguce analize misleci da ima neki virus ili bakterijcu i kod orl ma svasta nesto da bi na kraju pedijatar rekao da je to smao zbog rasta cetvorki....i gle cuda cim su gornje izbile tako se nos zaustavio...ali vec polako izbijaju i donje tako da ocekujemo opet poplavu :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigosmo i mi na ovu temu. Daki juce dobio prvi zubic sa 8meseci i 10dana gornji kec, sad cekamo drugi. Nije imao temperaturu samo je bio nervozan slabije je jeo i spavao. :rolleyes:;)

super ste prošli, nek tako izlaze i svi naredni zubići :)

prvih osam zubica je izbilo lako uz velike\kolicine slinavljenja i trpanja kojecega u usta ,ali evo cetvorke nas i dan danas muce....toliko ga muce jadnicka da se ta salivacija popela u nos....radili sve moguce analize misleci da ima neki virus ili bakterijcu i kod orl ma svasta nesto da bi na kraju pedijatar rekao da je to smao zbog rasta cetvorki....i gle cuda cim su gornje izbile tako se nos zaustavio...ali vec polako izbijaju i donje tako da ocekujemo opet poplavu :lol::lol:

Ovo ko kod nas. Ništa strašno, pratiš da nema T, malo pojačaš voće i tečnosti i biće ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo dobili prvi zubic, levu donju jedinicu, sa 6 meseci u 28 dana :)

nikakva promena raspolozenja u zadnjih par dana niti danas... jedino smo pre mesec dana imali temperaturu jedan dan samo i kao napete desni...

sreca, sreca, radost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo dobili prvi zubic, levu donju jedinicu, sa 6 meseci u 28 dana :)

nikakva promena raspolozenja u zadnjih par dana niti danas... jedino smo pre mesec dana imali temperaturu jedan dan samo i kao napete desni...

sreca, sreca, radost :)

Bravo! Neka i ostali izađu tako lako! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala... jA sam bas uzbudjena zbog ovog malog zubica ceo dan ga pipam da se slucajno ne izgubi.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitke za sve nove bele koke koje smo propustili !!!

Mi smo se toliko radovali zubicima i odma ih prali i cuvali dok ovaj mali ludak nije zagrizao sto i nabio gornja oba keca :( Sad ce garant da pocrne i nece liciti ni na sta i bas sam ocajna zbog toga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitke za sve nove bele koke koje smo propustili !!!

Mi smo se toliko radovali zubicima i odma ih prali i cuvali dok ovaj mali ludak nije zagrizao sto i nabio gornja oba keca :( Sad ce garant da pocrne i nece liciti ni na sta i bas sam ocajna zbog toga :(

Ajoj pa kako to? :( Pa kako sad izgleda? Mozda se nece nista ni desiti... Luna je milion puta padala direkt na zube, uvek sam bila sigurna da ih je izbila, i krv joj je curila, ali evo ih jos uvek zdravi i pravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj pa kako to? :( Pa kako sad izgleda? Mozda se nece nista ni desiti... Luna je milion puta padala direkt na zube, uvek sam bila sigurna da ih je izbila, i krv joj je curila, ali evo ih jos uvek zdravi i pravi...

Joj daj boze da i Markic tako prodje ali sumnjam , on ih je vratio odakle su dosli :P Skroz ih je nabio :( Danas mi se cini kao da su malo izasli nazad ... OT sam , otvorila sam temu bas za ovo "Kad dete udari zubice " ( jbg ne znam da dodam temu kao link :D ) pa procitaj MN ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebici izbio PRVI ZUBIC pre tri dana - levi sekutic!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebici izbio PRVI ZUBIC pre tri dana - levi sekutic!!!

bravo! cestitamo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebici izbio PRVI ZUBIC pre tri dana - levi sekutic!!!

cestitamo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini je prvi zub izbio sa 8 meseci,a posle par dana i drugi (jedinice dole). sa 9,5 meseci su joj izbili donji zubici oba istovremeno. Nismo imale problema,bukvalno su se pojavili preko noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini je prvi zub izbio sa 8 meseci,a posle par dana i drugi (jedinice dole). sa 9,5 meseci su joj izbili donji zubici oba istovremeno. Nismo imale problema,bukvalno su se pojavili preko noci.

Superiska... :wub: Mojoj curi samo sto nije i druga jedinica, ali je nesto nervozna juce i danas. Sta da se radi? Procice... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mame, mom sincicu je pre 3 dana krenula donja jedinica (leva) medjutim, nikako da izadje, oseca se pod prstima. Interesuje me koliko je vremena potrebno da izadje ceo zubic? Pretpostavljam da je sve to individualno ali sam mnogo nestrpljiva :rolleyes: ... Inace on je danas napunio 8 meseci. CESTITAM svim vasim malisanima na novim zubicima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet mi sad imamo 4 zubica prvi kao sto sam vec rekla izasao 24 a 4 7januara gornji drugi kec napravio haos temperatura 39.5 sreca trajala dan ipo , proliv guza i obrazi crveni ko zumbul. Kad sam ga odvela kod dr jer nisam mogla da spustim temperaturu potvrdio mi je da je od zubica jer je sve ostalo bilo u redu. Sad smo superiska dok ostali zubici nekrenu u napad. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je mozda rano ali prosto nisam mogla da verujem!Vku pocinje da izbija zub onako malo belo viri i tvrdo je i on je jako nervozan.Sem sto gura rukice u usta i balavi toliko trlja oci,valjda ga to svrbi zbog zuba i sav se jadnicak izgrebao a mali je za glodalicu.Mislim da ne bi znao ni da je koristi?Ja mu stavim dudu a on pljune i strpa rukicu :unsure: Ne znam kako da mu pomognem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je mozda rano ali prosto nisam mogla da verujem!Vku pocinje da izbija zub onako malo belo viri i tvrdo je i on je jako nervozan.Sem sto gura rukice u usta i balavi toliko trlja oci,valjda ga to svrbi zbog zuba i sav se jadnicak izgrebao a mali je za glodalicu.Mislim da ne bi znao ni da je koristi?Ja mu stavim dudu a on pljune i strpa rukicu :unsure: Ne znam kako da mu pomognem?

Probaj da mu malo staviš Clagel-a na vilicu, to je za zubiće.

Mazite se što više, pevaj mu i ako se već nazire, brzo će da prođe nervoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Berini izasla 2 donja zajedno kada je imala 4mje.i 1 sedmicu, nije bilo nikakvih predznaka da ce izaci, bas me iznenadilo, tek je nakon sedam dana postala razdraziva, mislila sam da ce i gornji odmah, al evo nema ih jos, sad ima skoro 6 mjeseci i mislim da bi trebali gornji ubrzo, jer nabubrilo je gdje ce izaci :lol:

velika radost prvim zubicima, milo mamino :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mi se nismo ovde pohvalili, da smo i mi konacno docekali prvi zubic 14.01. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mi se nismo ovde pohvalili, da smo i mi konacno docekali prvi zubic 14.01. :)

Cestiitttaaammooooooo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,nova sam na forumu a i pre 2 meseca sam se po prvi put ostvarila kao mama :lol: i ako je Emilija mala,vec su joj krenuli zubici,upaljeni su joj desni i to dosta,pa me zanima da li mozda neko moze da mi pomogne kako da joj ublazim bolove i svrab koji ima?pedijatar nam je dao neki gel po nazivu calgel i nista nam ne pomaze postoji li jos nesto sto moze da pomogne mojoj bebi da spava(s' obzirom da ne spavamo vec nedelju dana) ?! Hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,nova sam na forumu a i pre 2 meseca sam se po prvi put ostvarila kao mama :lol: i ako je Emilija mala,vec su joj krenuli zubici,upaljeni su joj desni i to dosta,pa me zanima da li mozda neko moze da mi pomogne kako da joj ublazim bolove i svrab koji ima?pedijatar nam je dao neki gel po nazivu calgel i nista nam ne pomaze postoji li jos nesto sto moze da pomogne mojoj bebi da spava(s' obzirom da ne spavamo vec nedelju dana) ?! Hvala unapred :rolleyes:

http://www.magicalkingdoms.com/timers/tick...9xzdbcijamx.png

Joj znam kako je. Mi smo probali sve, ni nama calgel nije pomagao ni malo. Jedino nam je pomagao tantum verde sprej, ali ni to kad se naprska ne traje nesto dugo. Dok nismo kupili ogrlicu od cilibara, tek tad smo se odmorili. I dalje on ima neke od simptoma, ali su dosta blazi nego ranije. Npr ranije je jako lose jeo lose spavao, a sad jede, malo slabije nego inace, ali jede, a nocu probudi se ali odmah nastavi da spava i nema one nervoze velike. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.