Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Nama je izasla leva dvojka gore... t4516.gift4516.gift4516.gif

Desna nece jos.... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izasla leva dvojka gore... t4516.gift4516.gift4516.gif

Desna nece jos.... :wacko:

eto... sad se kokaju ko ko kokice što se kaže :)t4516.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je ovo, epidemija zubica? Neka, neka. Cestitam svima njihove zubice i da se pohvalim da je i nama izasao zubic, drugi po redu. Sad imamo citava dva.

Jutros kad sam ga skontala, kad sam pocela da je maltretiram, da se uvjerim. Toliko dugo sam ga cekala da ne mogu da vjerujem. Sve zive zovem da javim da imamo jos jedan zub! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je ovo, epidemija zubica? Neka, neka. Cestitam svima njihove zubice i da se pohvalim da je i nama izasao zubic, drugi po redu. Sad imamo citava dva.

Jutros kad sam ga skontala, kad sam pocela da je maltretiram, da se uvjerim. Toliko dugo sam ga cekala da ne mogu da vjerujem. Sve zive zovem da javim da imamo jos jedan zub! :lol: :lol: :lol:

Cestitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je ovo, epidemija zubica? Neka, neka. Cestitam svima njihove zubice i da se pohvalim da je i nama izasao zubic, drugi po redu. Sad imamo citava dva.

Jutros kad sam ga skontala, kad sam pocela da je maltretiram, da se uvjerim. Toliko dugo sam ga cekala da ne mogu da vjerujem. Sve zive zovem da javim da imamo jos jedan zub! :lol::lol::lol:

jupiiiiiii...cestitamo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia vec ima 12 zubica, ali su 4 tek napola izvirili, i to cini mi se, cetvorke sve. Danas je kao prala zubice, pa trlja cetkicom, sisa je i kako to vec kod njih ide, kad izvadi dete cetkicu a ona sva krvava. Nadam se da je to zbog izbijanja ovih zubica. Jel imao neko iskustva sa krvarenjem desni pri nicanju zuba?

MM sestra je imala slucaj da su desni krvarile kod nicanja zubica drugog njenog sincica , kod prvog su prosli bez ikakvih tegoba , samo su se kokali , al se drugi malac napatio jadan i za brata :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili smo ovaj gel

gpv-000000.jpg

wcw-000001.jpg

i mogu da kazem da nije los... Videcu dalje.... Uni se nije svideo :lol: namrstila se odmah.. Nesto kao mentol je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili smo ovaj gel

gpv-000000.jpg

wcw-000001.jpg

i mogu da kazem da nije los... Videcu dalje.... Uni se nije svideo :lol: namrstila se odmah.. Nesto kao mentol je...

Jel si ga kupila preventivno ili ti je dr preporučila? To je baš gel za desni, nije kao ovaj calgel, gengigel i sl.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si ga kupila preventivno ili ti je dr preporučila? To je baš gel za desni, nije kao ovaj calgel, gengigel i sl.?
doktorka m je rekla za njega....

My baby gel za desni sadrži kombinaciju biljnih

sastojaka zahvaljujući kojima se nakon utrljavanja gela upaljeni desni smiruju,

otok se smanjuje pa je i izbijanje prvih zubića olakšano. Ulje karanfilića

ublažava svrab i bol koji prate nicanje prvih zuba dok ekstrakt kamilice smiruje

desni. Gel ima bioadhezivna svojstva čime se postiže produženo delovanje na

mestu primene (i do nekoliko časova).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Calgel sam joj samo dva puta stavljala i posle njega odmah bljucne, verovatno joj ne prija ukus, tako da ga maltene nisam ni koristila, a i ovaj Gengigel sam joj samo par puta namazala, mada joj on ne smeta, miriše na cheescake :lol: ali to deluje par minuta, i posle sve ponovo...tako da se ne uzdam mnogo u gelove.

Ma ništa joj i ne mažem, nisam čak ni belo vino probala...jer ne muče je nešto preterano, bude malo nervozna i posle nekog vremena ništa. A sada se jedan zubić već lepo vidi :wub: mnogo mi je medena sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM sestra je imala slucaj da su desni krvarile kod nicanja zubica drugog njenog sincica , kod prvog su prosli bez ikakvih tegoba , samo su se kokali , al se drugi malac napatio jadan i za brata :(

Znaci, desava se.... Eh ti zubi, namucis se dok izadju, pa ih brzo i izgubis :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Calgel sam joj samo dva puta stavljala i posle njega odmah bljucne, verovatno joj ne prija ukus, tako da ga maltene nisam ni koristila, a i ovaj Gengigel sam joj samo par puta namazala, mada joj on ne smeta, miriše na cheescake :lol: ali to deluje par minuta, i posle sve ponovo...tako da se ne uzdam mnogo u gelove.

Ma ništa joj i ne mažem, nisam čak ni belo vino probala...jer ne muče je nešto preterano, bude malo nervozna i posle nekog vremena ništa. A sada se jedan zubić već lepo vidi :wub: mnogo mi je medena sa njim :)

Unicu baaas muce. Mnogo je nervozna. Ne drzi je mesto... Zub za zubom... Da li ce pauzu nekad da naprave? Non stop ponesto... Volela bih da bar par dana bude ok, da je ne muci nista... Da je vidim jednom i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice draga :** mozda je i bolje sad malo stisnete i pregurate to bice pauza do trojkica onda...dusa draga, ja necu ni da mislim kad nama bas krenu sad je muce zulja se vidi se kako nervozno trlja i sve, ali meni je najvise nervozna kad je pospana ili ja sve povezujem sa tim sto jednom spava samo pa popodne da poludis...
Najgore je bas kad probijaju... Tad je haos... Jel si gledala mozda jel se vide? Jel osecas pod prstima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izbio treci kec a izgleda da je i cetvrti na putu .Izbijanje prva dva nam je bilo bajka naspram ovog sad :( Temperatura 39.7 :( uspesno je spustamo do 38.5 ispod nece nema sanse , veceras cu ako se opet bude mucio dati mu 5ml brufena , vise ce mu skoditi dva dana nespavanja nego to malo brufena , jer febricet cepici , paracetamol i obloge slabo spustaju , za pola stepena i to je to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izasla i druga dvojka gore... Sad su jedinice pocele da je muce, katastrofa koliko je nervozna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izasla i druga dvojka gore... Sad su jedinice pocele da je muce, katastrofa koliko je nervozna...

Bravo ! vama malo preko reda izlaze ? A o nervozi mi nista ne pricaj , mene boli zglob na ruci ne mogu kasiku da drzim od nosenja bucka na rukama :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo ! vama malo preko reda izlaze ? A o nervozi mi nista ne pricaj , mene boli zglob na ruci ne mogu kasiku da drzim od nosenja bucka na rukama :P

:D

Markic je presladak, sad sam videla slicicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 13 meseci i 4 zubica,dve donje jedinice i dve gornje dvojke.sad cekamo gornje jedinice vec 2 meseca se bele a nikako da izbiju:(jako lose spava nocu sa drugim zubicima to nije bio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo ! vama malo preko reda izlaze ? A o nervozi mi nista ne pricaj , mene boli zglob na ruci ne mogu kasiku da drzim od nosenja bucka na rukama :P

Smršaćeš ;):P Donesi ga meni, ja ću da ga nosam... :)

moj sin ima 13 meseci i 4 zubica,dve donje jedinice i dve gornje dvojke.sad cekamo gornje jedinice vec 2 meseca se bele a nikako da izbiju:(jako lose spava nocu sa drugim zubicima to nije bio problem.

Nekoj bebi zubi duže probijaju nego što je to obično. Gornji zubići su širi (jedinice) pa sporije guraju napolje... Ako je samo loše spavanje u pitanju, to i nije loše, važno je da nema T, ne slinavi i dr... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bebane slabije ruckaju usled izbijanja zubica jel se to odnosi na svu hranu ili samo na cvrstu, a da flasicu hoce? Mimo toga sto tako stisne usta da ne mogu ni da joj vidim desni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bebane slabije ruckaju usled izbijanja zubica jel se to odnosi na svu hranu ili samo na cvrstu, a da flasicu hoce? Mimo toga sto tako stisne usta da ne mogu ni da joj vidim desni...

Svako dijete je individualno, takođe to se tiče i zubića. Promjene koje si primjetila su slične promjenama koje je moj F. imao, odnosno, flašicom(cuclom) je glodao desne...tako da mu je to jako pasalo...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda moja Una odbija cvrstu hranu zbog jedinica... :unsure: Bas se vide... Jel se desavalo vama tako? :unsure: Mi od nedelje ne ruckamo kasice uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: moja beba ima tri mjeseca,pocinje ruke da stavlja u usta i sve,pravi baloncice,vjerovatno su joj zubici a mirna je meda mala za sad,ako neko moze da pomogne sta je dobro,novi sam clan pa mi je sve malo nepoznato,al super je bebac sve ima pozdrav svima uzivajmo u nasim malim andjelima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda moja Una odbija cvrstu hranu zbog jedinica... :unsure: Bas se vide... Jel se desavalo vama tako? :unsure: Mi od nedelje ne ruckamo kasice uopste...

Tacno tako. Neke bebe odbijaju mleko na flasicu jer ih zulja cucla dok vuku,a neke bebe odbijaju cvrsti hranu jer ih zulja kasika. Ja sam Petru davala malo hladniju hranu sa metalnom kasicicom jer je ona hladnija i tako je jeo neko vreme.

:lol: moja beba ima tri mjeseca,pocinje ruke da stavlja u usta i sve,pravi baloncice,vjerovatno su joj zubici a mirna je meda mala za sad,ako neko moze da pomogne sta je dobro,novi sam clan pa mi je sve malo nepoznato,al super je bebac sve ima pozdrav svima uzivajmo u nasim malim andjelima :D

Draga medozeko, prebacila sam tvoj post na temu o prvim zubicima. Procitaj 'kuknjavu' :lol: svih nas koji smo prosli ili prolazimo kroz isto.

Prvi znaci da ce zubici da krenu su bas u vasem uzrastu, ali do izbijanja moze da dodje u 5. ili 6., pa cak i u 7. mesecu. Zato, naoruzaj se strpljenjem. Ovde mozes da kukas i ti slobodno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.