Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

zenske,ja neznam kada izbijaju petice,ali ovaj moj mladji blizanac ima i gornje i donje,a ovom starijem nisu ni pocele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je prvi zubic izbio sa pet meseci, a dan posle i drugi ... donje jedinice, i sada je pravi mali glodac :) :) :)

A pripreme oko zubica su pocele sa tri meseca i traju jos uvek..Neki simptomi, sem nervoze i kidanja , nisu bili toliko izrazeni... Nije bilo temperature ,,,,

Cekamo gornje jedinice svaki dan!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citala sam o toj ogrlici, razmisljala sam i da je kupim, reci mi tvoje misljenje o njoj :rolleyes:

Ми смо задовољни, никла су јој 4 зуба у року од пар дана без проблема. Препоручујем! А скида се само кад се купа.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Иначе имамо ћилибарску огрлицу и користимо хомеопатски лек, па нема много муке, Богу хвала.

Hej Jana koji homeopatski preparat koristite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske,ja neznam kada izbijaju petice,ali ovaj moj mladji blizanac ima i gornje i donje,a ovom starijem nisu ni pocele

Donje obicno posle 20 meseci, gornje posle 24 al nema pravila jer smo ih mi sve 4 dobili do 22 a znam i za curicu koja je sa 11 meseci imala svih 20 mlecnih zuba :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Jana koji homeopatski preparat koristite?

Неки за бебе, Камилица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, izbila nam je i gornja 3 levo! Druga 3 nece skoro, nema je ni u najavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako imam bebu nema jos punih 7 meseci i nosi ogrlicu od cilibara,i pomaze mu dosta,a moja poznanica jedna je kupila ogrlicu preko interneta ovde i mogu da vam kazem da to nije pravi cilibar i da su bacene pare,jer ogrlice od pravog cilibara se krecu od 60-100 eur i priznate su samo iz austrije,rusije,nemacke....ja ih prodajem i znam kod mene su u originalnom pakovanju u kutiji i sve pise na nemackom,i ja ih prodajem za 40 eur,i narucuju se po porudzbini....Evo moj br mob pa ako ste zainteresovani...0641724434.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se NAPOKON bele donji kecevi!Jos nisu "nikli"potpuno,ali se vec vide malo!HB,a krenuli su da nas muce sa 3 meseca pa nikako da izbiju i evo sad sa 7meseci su krenuli da izbijaju! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je prvi donji zubic dobila par dana pred 1. rodjendan, drugi donji nesto ubrzo posle toga i od tada jos uvek nista... Bila je periodicno nervozna i tacno se provaljivalo da je zbog zubica, znala je i da se trzne u snu. Evo vec par dana joj opet krece nervoza pa se sve nadam da ce se pojaviti jos koji... Jedan stomatolog je rekao da kada bi odrasli samo znali koje su to muke i bolovi ne bi se niti jednom nasmejali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani je prvi zubic izasao u 10-tom mesecu. Od treceg meseca nosi cilibarsku ogrlicu - jer je tada pocela da bali - do danas ima sedam zubica i veruj te ni jedan nismo osetili ni mi ni ona.Samo vidimo beli se zubic,izasao. Nikada nije bila nervozna,niti je imala temperaturu ili proliv niti bilo kakav problem koji prati nicanje zubica. Desilo se pre dva meseca da je otkinula ogrlicu. Proslo je par dana dok ju je mm ponovo nanizao i za tih par dana Jana je pocela da bali,neverovatno. Kako smo vratili ogrlicu,balavljenje je prestalo. Nikada je ne skidamo,ni kada se kupa,ni kada spava. Toplo je preporucujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani je prvi zubic izasao u 10-tom mesecu. Od treceg meseca nosi cilibarsku ogrlicu - jer je tada pocela da bali - do danas ima sedam zubica i veruj te ni jedan nismo osetili ni mi ni ona.Samo vidimo beli se zubic,izasao. Nikada nije bila nervozna,niti je imala temperaturu ili proliv niti bilo kakav problem koji prati nicanje zubica. Desilo se pre dva meseca da je otkinula ogrlicu. Proslo je par dana dok ju je mm ponovo nanizao i za tih par dana Jana je pocela da bali,neverovatno. Kako smo vratili ogrlicu,balavljenje je prestalo. Nikada je ne skidamo,ni kada se kupa,ni kada spava. Toplo je preporucujem

Mojoj Nini je prvi zubic izasao u 4-tom mesecu,bez velike muke,s tim da je ogrlicu od cilibara dobila kad je imala 3 meseca i hteli smo je upravo zbog toga sto sam po raznim forumima citala da su svi prezadovoljni,da bebe vise ne bale,nisu nervozne,lepo spavaju i ne guraju razne predmete u usta sto je Nina radila i jos uvek radi.Nosila ju je nekih mesec dana bila je isto nervozna jos vise balila i nije nista bolje spavala,pri tom sam se pridrzavala svih uputstava za odrzavanje.Ogrlicu ne nosi vec par meseci cim sam je skinula prestala je da bali i bolje spava,pa se pitam da li smo mi jedeni slucaj i da li samo na moje dete ogrlica ima suprotan efekat. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Nini je prvi zubic izasao u 4-tom mesecu,bez velike muke,s tim da je ogrlicu od cilibara dobila kad je imala 3 meseca i hteli smo je upravo zbog toga sto sam po raznim forumima citala da su svi prezadovoljni,da bebe vise ne bale,nisu nervozne,lepo spavaju i ne guraju razne predmete u usta sto je Nina radila i jos uvek radi.Nosila ju je nekih mesec dana bila je isto nervozna jos vise balila i nije nista bolje spavala,pri tom sam se pridrzavala svih uputstava za odrzavanje.Ogrlicu ne nosi vec par meseci cim sam je skinula prestala je da bali i bolje spava,pa se pitam da li smo mi jedeni slucaj i da li samo na moje dete ogrlica ima suprotan efekat. :blink:

Ma ne verujem da ste jedinstven slucaj,predpostavljam da je dete takvo i da joj ne prija. Nisu sva deca ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani je prvi zubic izasao u 10-tom mesecu. Od treceg meseca nosi cilibarsku ogrlicu - jer je tada pocela da bali - do danas ima sedam zubica i veruj te ni jedan nismo osetili ni mi ni ona.Samo vidimo beli se zubic,izasao. Nikada nije bila nervozna,niti je imala temperaturu ili proliv niti bilo kakav problem koji prati nicanje zubica. Desilo se pre dva meseca da je otkinula ogrlicu. Proslo je par dana dok ju je mm ponovo nanizao i za tih par dana Jana je pocela da bali,neverovatno. Kako smo vratili ogrlicu,balavljenje je prestalo. Nikada je ne skidamo,ni kada se kupa,ni kada spava. Toplo je preporucujem

Vec sedam zubica! Blago vama, mi nesto kocimo :rolleyes: A za cilibar sam i ja cula bas dosta raznih misljenja. Ja Mini nisam ni probala, vidim da i ovako gura, nije nista strasno a i strah me da ne otkine pa da jos stavi u usta! A inace, sa cenama ovde preteruju, meni je drugarica htela da uzme u Londonu, kaze da su bar tri puta jeftiniji! Stvarno nas deru za sta god stignu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet pisala o cilibarima na nekoj drugoj temi,nema veze. Mi smo nasu dobili. Znam da su cene razlicite jer valda postoji od pravih i sintetickih cilibara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 6 meseci su nam izbila prva 2 zubica,nista strasno malo se cesce budio nocu i to je to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa sedam meseci su nam izbili prvi zubi. Nije bilo nekih problema, ni tad, a ni kasnije kada su nicali ostali zubi, samo je češala vilice čime je stigla i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 5 punih meseci nam je izbio prvi zub,vec sutradan drugi,sada imamo 8 zubica,i njih sve imamo vec od 6,5meseci.od tada cekamo trojke ili cetvorke,ali nikako da izbiju.Nikakve probleme nismo imali,svrbe je i to se jasno vidi,ali glodalice tu vrse svoju finkciju.Inace nikakve gelove,belo vino i druga pomagala nismo koristili.A koliko sam cula temperatura nema veze sa zubicama,ustvari bebi malo opadne imunitet tada pa je podloznija virusima.Moja je imala recimo cesce stolice tih dana kada izbijaju,i drzi se za uvce,cupka kosicu,ali to je sve! f025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su upale desni krenule sa 2-2.5 meseca, bile su jezive blago rečeno :wacko:

Desni pocrvene, nateknu, bali, nervozan, neće da jede, neće da spava, glodalicu nije znao da drži kako treba a i kad jeste nisu mu ni pomagale nešto posebno. Te upale su trajale oko nedelju dana i javljale se jednom-dvaput mesečno do sedmog meseca. Kada mu je izbio prvi zubić nije bilo nikakvih simptoma, tek sad kad je drugi kec počeo da izbija on malo bali, ali to je sve. Bila sam protiv belog vina, a kada sam završila kod zubara zbog osmice koja nikako da mi izbije, posavetovao mi je belo vino. Tada sam ga pitala da li je ok i bebama da se maže, on je rekao naravno, ne može da ih opije, ali za razliku od gelova on ima duže i bolje dejstvo i omekšava desni tako da zubić bezbolnije izbija, dok gelovi stvrdnu meso. od tad nam smederevka (belo vino) stoji u sobi :D tako da, sve preporuke za njega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cera ima 4,5 meseca i dva donja zubica izbila su joj sa nepuna 4 meseca !!! Bez ikakve muke, bez temperaturica, sa malo vise balavljenja i guranja rucica u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Филипу излази јединица и видим да га пати, мажем му CALGEL али имам осјећај да сав утрне и да нема осјећај кад једе, као да се дави...

Да ли сте и ви имали таква искуства?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao izludiše nas zubi, bar miskim da je to. Stalno se budi po noći i smiri se tek kad ga uzmem.

Prije je normalno spavao, ali sad je ludilo. Bojim se samo šta ako nisu zubi. Oni rastu definitivno, vidim ih, nema temp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tek kod nas...Ima punih deset meseci a samo dva zuba...Ostali nikako da izbiju, a muce ga. Doktorka mi je rekla da je moguce da sad izbiju vise odjednom. Strasno je nervozan, kad ne zna vise sta ce od muke, pocne sebe da udara po glavi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: nama se pojavio prvi zub i dobili smo temperaturu koja ide i do 39.5

:lol: a kod Vas?

p.s. kazu nije temperatura zbog zuba nego "virus"

moja beba ima jedanaest ipo meseci Ii jos uvek nema nijedan zubic da li je to normalno ili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima jedanaest ipo meseci Ii jos uvek nema nijedan zubic da li je to normalno ili

Normalno je, ne brini :rolleyes: Moja MIna je prvi dobila dan pred prvi rodjendan. A dete mog druga je prvi dobio sa 13 meseci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.