Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Je li moguce da dete dobije temperaturu zbog zubica i do 39 stepeni?Pitam zato sto vec dva dana imamo do 39.1.Danas bili kod dr,sve je u redu,nikakva prehlada,infekcija,kaze da je od zubica i da su trojke malo nezgodne(mada nista mi nije rekao za virus).A citala sam da od zubica max. temp. ide do 38.5. Da li je to tacno?

Iako mu temperaturu skidam kad dodje negde do 38.9 opet se malo uspanicim jer do sad je nije imao kad su mu zubici izbijali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna ali mislim da je YelenaC pisala da je njen Petar imao visoku T zbog zubića.

Nama nije bila tako visoka ali je bila oko 37.5 do 38 u trajanju do 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku...nadam se da nece trajati 7 dana.I ova dva su mi dovoljna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia je potpuno zdrava devojcica, ali nije imala ni jedan zubic do godinu dana. Dan posle rodjendana je dobila temp 39.2!! I svi lekaru kazu ne znaju sta je, ja pogledam bebi u usta, kad ono desni i citava usna supljina upaljeni maximalno! Pila je sinacilin zbog upale i posle prvog zubica, ostali nicali bez vecih problema.

U roku od mesec dana je dobila 6 zubica.

Prvi gore kec, pa dole kec, pa gore levi kec i dvojke, i tek onda dole druga jedinica. Bez veze ali sada imamo bisere male :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mojoj bebi krecu zubice...nervozna je strasno..zato sam joj kupila tommee tippee glodalicu i obozava je...

img.png

Nadjosmo ove glodalice, super su, hvala onom ko ih izmisli i tebi smokvice sto si ih postovala, ja se ne bih setila da trazim tako nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je počelo da balavi sa puna 2 meseca, gledala sam ga i gledala svako malo, a prvi zubići su mu izašli sa punih devet meseci i jedan dan :)!

Onda su mu posle jedinica i dvojke izašle, tako da za nešto više mesec dana njemu izašlo 8 zubića...

I tad smo bili slinavi svaki čas...

Temp. nije imao.

I to su mu uvek izlazila po dva :). I sad isto... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadjosmo ove glodalice, super su, hvala onom ko ih izmisli i tebi smokvice sto si ih postovala, ja se ne bih setila da trazim tako nesto :)

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su izbila jos dva zubica, donje dvojke sad imamo 6 komada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su izbila jos dva zubica, donje dvojke sad imamo 6 komada :D

Cestitamo!Nama krecu preostale tri trojke i to sve odjednom,da poludis! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama, mi sa 11 mjeseci jos uvijek krezavi :unsure: , nigdje ni jednog zuba. Desni joj se bijele, kao da su joj krpelji isisali krv, ali zuba nigdje ni na pomolu. I tako nam je od 5 mjeseca. :( Dosadilo mi je vise da joj svako jutro guram prst u usta u nadi da ce da me ujede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama, mi sa 11 mjeseci jos uvijek krezavi :unsure: , nigdje ni jednog zuba. Desni joj se bijele, kao da su joj krpelji isisali krv, ali zuba nigdje ni na pomolu. I tako nam je od 5 mjeseca. :( Dosadilo mi je vise da joj svako jutro guram prst u usta u nadi da ce da me ujede.

Joj i mi smo u istoj situaciji , samo mi cekamo jos od treceg meseca , pobelele desni, balavi , ujeda sve oko sebe , trpa sve zivo u usta , budi se sa vriskom i trljanjem usta a zubica ni od korova :P Jos su mi neki rekli da ce da mu izadju onda kad su izlazili meni ili mm , mi smo dobili zubice sa 5 meseci oboje , a on jadnicak evo udje u 7 i nista ... Cekamo ih i guramo prste svako jutro , nista nam drugo ne preostaje :P

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,i mi smo cekali od treceg meseca,kada je pocelo balavljenje i nervoza,glodanje sveg i svaceg...tek u 9-om izbile donje jedinice,zajedno,pa u 10-om odmah gornje jedinice,zajedno,i evo vec rastu i gornje dvojke.Ujeda me,inace,non stop,i sve je pojeo zivo po kuci,cak i kauc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,i mi smo cekali od treceg meseca,kada je pocelo balavljenje i nervoza,glodanje sveg i svaceg...tek u 9-om izbile donje jedinice,zajedno,pa u 10-om odmah gornje jedinice,zajedno,i evo vec rastu i gornje dvojke.Ujeda me,inace,non stop,i sve je pojeo zivo po kuci,cak i kauc!

:lol: :lol: :lol: Dusica malena :lol:

Ma nek jede sta hoce samo da mu prodju vise te muke , dusa mi se cepa kad ga vidim onako malog kako se bacaka od zubica :(

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbili su nam prva dva zubića, sada čekamo još dva da niknu. Al napitišmo se baš poslednjih mjesec dana, nadam se da kada izbiju još ta dva da ću mirno spavati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbili su nam prva dva zubića, sada čekamo još dva da niknu. Al napitišmo se baš poslednjih mjesec dana, nadam se da kada izbiju još ta dva da ću mirno spavati....

Bravo za vas! :)

Neka zubići budu beli, zdravi i jaki! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama, mi sa 11 mjeseci jos uvijek krezavi :unsure: , nigdje ni jednog zuba. Desni joj se bijele, kao da su joj krpelji isisali krv, ali zuba nigdje ni na pomolu. I tako nam je od 5 mjeseca. :( Dosadilo mi je vise da joj svako jutro guram prst u usta u nadi da ce da me ujede.

Joj i mi smo u istoj situaciji , samo mi cekamo jos od treceg meseca , pobelele desni, balavi , ujeda sve oko sebe , trpa sve zivo u usta , budi se sa vriskom i trljanjem usta a zubica ni od korova :P Jos su mi neki rekli da ce da mu izadju onda kad su izlazili meni ili mm , mi smo dobili zubice sa 5 meseci oboje , a on jadnicak evo udje u 7 i nista ... Cekamo ih i guramo prste svako jutro , nista nam drugo ne preostaje :P

Tako smo i mi bili, cekali ih svaki dan, tokom 12 meseci, i posle rodjendana Mia dobila ogromnu temperaturu, izbio joj gornji kec, pa donji, i tako redom 7 zubica za tri nedelje. Pre par dana je dobila osmi zubic, sad se smeje sa biserima u ustima, a uskoro ce i ostali kako mi se cini.

Tako da, bez brige, kad zubica nema dugo, onda krenu odjednom, pa se makar dete ne muci sto puta.

_________________________

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za vas! :)

Neka zubići budu beli, zdravi i jaki! :)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imao 8 zubica, jedinice i dvojke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imao 8 zubica, jedinice i dvojke :D

Bravo , blago vama , meni se cini da ce moj imati osam kad podje u prvi razred <_<

muce ga mesecima vec a nikako da krenu :unsure:

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj moje dete nista ne jede ovih 3 dana, samo glodje sta stigne, bradavice su mi skoro plave, flasicu samo glodje, balavi nenormalno ni portikle ne vrede, glodalice hladim u friz pa je to okupira citavih 2 minuta... uzela sam i neki gel za desni nista ne vredi... ni ne spava dobro, do skoro je spavala po celu noc a sad cim slabije jede budi se nocu kmezi uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj moje dete nista ne jede ovih 3 dana, samo glodje sta stigne, bradavice su mi skoro plave, flasicu samo glodje, balavi nenormalno ni portikle ne vrede, glodalice hladim u friz pa je to okupira citavih 2 minuta... uzela sam i neki gel za desni nista ne vredi... ni ne spava dobro, do skoro je spavala po celu noc a sad cim slabije jede budi se nocu kmezi uzas...

Mrvica mala, znam kako ti je moja je spavala sa mojim prstom u ustima :( procice, cim izbiju smirice se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja isto mislim da su nam krenuli zubi. ne znam, sve kao sto Jacka kaze s tim da lepo jede i spava. ali ruke non stop u ustima i sve sto dohvati pa imam utisak kao da ga nesto uvredi i samo vrisne u momentu.

juce pricala sa prijateljicom, bile u porodilistu zajedno, komsinica njena ima sina stariji od nase dece mesec dana i ima vec 2 zuba :o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su takođe mučili zubići jedno vreme da je to bilo strašno, nervozna je bila, balavila, ruke i sve ostalo u usta... Dobijemo na poklon onu ćilibarsku ogrlicu, nosili je par dana i onda je sve to prestalo :blink::) Više ne balavi, ne gura toliko ruke u usta...e sada da li to ima neke veze ili je samo takav period naišao ne znam, ogrlicu sam joj odmah tada skinula čim sam to primetila i neću joj stavljati dok ponovo ne naleti ta muka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su takođe mučili zubići jedno vreme da je to bilo strašno, nervozna je bila, balavila, ruke i sve ostalo u usta... Dobijemo na poklon onu ćilibarsku ogrlicu, nosili je par dana i onda je sve to prestalo :blink::) Više ne balavi, ne gura toliko ruke u usta...e sada da li to ima neke veze ili je samo takav period naišao ne znam, ogrlicu sam joj odmah tada skinula čim sam to primetila i neću joj stavljati dok ponovo ne naleti ta muka :rolleyes:

nemoj je skidati, neka je nosi sem za spavanje. ja izbegavam jos da mu stavljam jer je buca malo tj nema bas vrat pa mu se nazulja.. ali juce smo krenuli u akciju sa ogrlicom opet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

sorry, ali ovo mi je tako slatko :wub: jednostavno sam morala..:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.