Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Mojoj Milani su bele vec neko vreme :huh::blink::unsure:

Pa nama nije nesto belo bledje jesu ali bele nisu... Ma ja cu doktorku da pitam posto nista ne znam... Sto pre izadju to bolje... Samo da ih ne muci mesecima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije stalno, bude nervozna par dana, onda jedno vreme sve bude ok pa opet nervoza, al prvi kad je izbio ova druga tri (za sad)nismo osetili ;)

Moja Milana se tako ponasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nama nije nesto belo bledje jesu ali bele nisu... Ma ja cu doktorku da pitam posto nista ne znam... Sto pre izadju to bolje... Samo da ih ne muci mesecima...

I to sto kazes... Samo da ih ne muci... Ja cu u sredu da pitam pedijatra, meni sve to lici na zubice... Tacnije, sad kad citam sve ovo, sigurna sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Milana se tako ponasa...

Onda ce njoj izbiti zubic, prva dva su izbila sa 4 meseca, onda smo imali pauzu 2 meseca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to sto kazes... Samo da ih ne muci... Ja cu u sredu da pitam pedijatra, meni sve to lici na zubice... Tacnije, sad kad citam sve ovo, sigurna sam...
Zamisli ih sa dva zubica k07062.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamisli ih sa dva zubica k07062.gif

LEPOTICE... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod neke dece vilice na mestu gde izlaze zubi budu belje nego inače, dok kod neke dece buddet totalno suprotno - vilica dobije crvenu boju. :)

Sve zavisi od deteta, moj mali je sa puna dva meseca balavio - curila mu voda na usta - a prvi zubi mu izašli sa devet meseci... A mi se svaki dan nadali od toliko balavljenja... :lol:

Posle kad su krenuli za mesec i po dana 8 komada, pa 5 meseci pauza...

Sve je individualno. :)

A i ja sam dete vodila kod pedijatra jer nam uvek kaže - izlaze, ne izlaze... :lol:

Za četvorke kad smo ga odveli - bio je promukao pa slinav, pa je trajalo 15 dana - odma nam je rekla - izlaze mu četvorke i to sve odjednom.

Za dvojke nam je, sećam se rekla ako mu ne izađe večeras - eto vam sutra zubića - i tako i bilo - sutra... I baš joj puno verujemo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa 8 mjeseci dobili prve zubice a za 15 dana je niklo 6 komada. Kako je samo bio nervozan, jaooo... ali kada smo tih 6 zubica za kratko vreme prebrodili ostali ce nam biti "pesma" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče presvlačim berkana, i igramo se na jastuku - kad vidim izašle mu obe trojke dole :lol: .. I to su izašle ohoooo, nismo ih ni osetili... :)

Za gornje nisam sigurna, ne da dete da ga diram, al uskoro moramo kod stomatologa... pa ćemo videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče presvlačim berkana, i igramo se na jastuku - kad vidim izašle mu obe trojke dole :lol: .. I to su izašle ohoooo, nismo ih ni osetili... :)

Za gornje nisam sigurna, ne da dete da ga diram, al uskoro moramo kod stomatologa... pa ćemo videti...

Bas super... Nadfam se da ce i ostali tako da izbijaju... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče presvlačim berkana, i igramo se na jastuku - kad vidim izašle mu obe trojke dole :lol: .. I to su izašle ohoooo, nismo ih ni osetili... :)

Za gornje nisam sigurna, ne da dete da ga diram, al uskoro moramo kod stomatologa... pa ćemo videti...

Bravo, blago vama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi zubici su izbili sa 9.5 meseci.Nisu bili toliko strasni,malo balavljenja,malo grickanja stvari i vrlo malo nervoze.

Narednih mesec i po dana je bilo malo gore sto se nervoze tice i izbila su mu 4 zubica na gornjoj vilici.

E od tad se 2 puta desilo(a 2.put je sad) da je neverovatno nervozan po 4-5 dana,kenjkav je i samo ide uz mene,sta god da radim uhvati me za noge i place,ne balavi vec mu pljuvacka lije iz usta,curi mu nos,kija...a zubica nigde.Opipavala sam ali ne mogu da procenim koji zubici izlaze i koliko njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobili smo i drugi zubic dole,nismo ga osetili na svu srecu bas je lepo raspolozena redovno spava,ne place,daj boze da tako bude i sa ostalima al nesto mi ovo brzo krenulo nedelju dana i odma drugi.Jel i kod vas tako brzo islo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bacila pogled i bele su joj desni sa strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mojoj bebi krecu zubice...nervozna je strasno..zato sam joj kupila tommee tippee glodalicu i obozava je...

TOMMEE%20TIPPEE%20TEXTURAS%20MORDEDOR%20

img.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smokvice gde si ih kupila? I znas li ima li mozda neki sajt da se online poruci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kupila u apoteci..imaju i u liliju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledacu, hvala puno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mojoj bebi krecu zubice...nervozna je strasno..zato sam joj kupila tommee tippee glodalicu i obozava je...

img.png

ove deluju super, nisam ih videla kod nas.. moram da ih potrazim posto ovu sto imamo nece, teska je za nju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama super dodje glodalica, bas je umiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se te cine super..jesu i to tommie tippe ? za nas su one prve pregrube bas preostre nekako one bodljice..ovako bi ja nesto njoj uzela..

da tommie tippe su...ja sam kupila u apoteci kostaju 560 din. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas super... Nadfam se da ce i ostali tako da izbijaju... :)

Nadamo se i mi... Jer smo svaki put bili slinavi od zuba... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, blago vama ;)

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.