Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Nama su krenuli zubici... Gornji... Rekli su na u subotu kad smo bile do usnog lekara... Nismo imali pojma. Kazu nabubreli... Koliko obicno treba zubima da izadju? Dajte neki savet ... Kad ih najviase boli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su krenuli zubici... Gornji... Rekli su na u subotu kad smo bile do usnog lekara... Nismo imali pojma. Kazu nabubreli... Koliko obicno treba zubima da izadju? Dajte neki savet ... Kad ih najviase boli?

Ovo sam se i ja pitala... Nama je to islo sporo sa donjim kecevima, cini mi se mjesecima... :unsure: A sada je poceo da struze zubima, jer su nam krenuli i gornji kecevi... Jao, koji je to zvuk! <_<

Inace, posljednjih 3 dana ima mekanu stolicu, zelenu, pa sam se uplasila. Doktori kazu da proliv ne moze biti zbog izbijanja zubica, ali on je onaj dan kada su mu se gore otvorile rupice izbacivao samo zelenu vodu. :unsure: Juce sam mu dala Linex, i danas je malo bolje... Mislim da je prehladio stomacic, pa ako danas bude kakio zeleno i rijetko, moramo do dr-a... On je ovako super- rucka, spavka (sada se ponovo poceo buditi jednom nocu, sto pripisujem bolu zbog izbijanja zubica), dobro je raspolozen..

Da li je neko od vas imao iskustva sa prolivom pred izbijanje zubica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice...kakav je to USNI lekar?

Mi smo imali problema sa zubićima, uz T i proljev, sve je to normalno...samo kažem, rast zubića je individualan kod svako djeteta...može izbiti za 2 dana, a može mučiti 15...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice...kakav je to USNI lekar?

ORL :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice...kakav je to USNI lekar?

Mislim da je Milenica mislila na ušnog lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali problema sa zubićima, uz T i proljev, sve je to normalno...samo kažem, rast zubića je individualan kod svako djeteta...može izbiti za 2 dana, a može mučiti 15...

Dosta zena sa kojima sam pricala, kazu da su im bebe imale proliv prije izbijanja zubica, a na internetu nadjem da strucnjaci misle kako to nije povezano... Ne znam sta da mislim.

Sacekacu jos danas, vec me brine. Znam da ne bi smjeo imati proliv duze od 3 dana, pa me zato hvata frka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki..čaj od šipka(rinfuzni) sa par kapi limuna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki..čaj od šipka(rinfuzni) sa par kapi limuna...

Super, taman sam htjela da pitam da li neka ima savjet, jer nemam pojma sta da mu dam da se to zaustavi. Ja sam oduvijek trazila nacin kako da mu pomognem jer je imao tvrdu stolicu... A sada odjednom ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom dečkiću ni jedan zub nije izašao a da nije bio slinav. Sreća pa temperaturu nije imao, i izlazilo mo je po dva zuba odjednom... Sa devet meseci jedinice, pa pa ubrzo posle i dvojke. Posle pet meseci su mu izašle sve četiri četvorke za nedelju dana. Prbijala su skori istovremeni i bio je slinav punih petnes dana. Vodili smo ga kod doktorke, ali smo ostali pri tome da mu ne dajemo sirupe, jer nema temperaturu.

Kako smo mu videli da su izašli, tako je za dan, dva "ozdravio" i ko da mu ništa nije bilo..

Znam da se kod dece različito manisfestuje, imam drugaricu čuje je dete imalo i proliv i temperaturu, ali su svaki put bili kod doktorke da im potvrdi da joj izlaze zubi, kako bi bili sigurni da nije nešto drugo u pitanju...

Sad vlada i nova matematika pa kažu da su te prateće "bolesti" uzrokovane time što dete svašta gura u usta a ne zbog zuba - meni dete kad mu izlaze zubi, osim curenja nosa nikakve druge stvari ne radi drugačije - sad mislim ni tad ne gura ništa u usta, pa ni ruke svoje.

Sve zavisi od deteta.

A za proliv je dobar i čaj od divlje kupine, ili od lista dunje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle uglavnom slinavi i balavi kad mu izlaze zubići. Kad su jedinice izlazile imao je i T. Trenutno ga muče 4-ke :(

I juri da me grize!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, hvala na savjetu.

Da, i ja sam cula to za proliv povezan sa time sto beba svasta gura u usta. On to vec odavno radi, a sada mu dam jednu veliku kasiku, pa njome hladi desni, bas voli tako da se igra. Inace, poceo je da me ujeda- za bradu, za ruku, za sta stigne... Do sada je bilo lako, a kako cemo kada niknu i gornji... :o:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, hvala na savjetu.

Da, i ja sam cula to za proliv povezan sa time sto beba svasta gura u usta. On to vec odavno radi, a sada mu dam jednu veliku kasiku, pa njome hladi desni, bas voli tako da se igra. Inace, poceo je da me ujeda- za bradu, za ruku, za sta stigne... Do sada je bilo lako, a kako cemo kada niknu i gornji... :o:P

Mi smo za gornje zubiće bili najšmrcaviji. Gledaj i da temperatura u sobi gde dete provodi vreme ne bude pretopla, poželjno je i da mu bude malo hladnije zbog temperature tela deteta.

To sa kašikom je odlično - ja sam eto zaboravila da pomenem.

Probaj i da detetu malo staviš belog vina na desni - utrljaj na vilice, brže će mu izaći - i to pomaže. I pomaže bolje od gelova i mazalica koje se prodaju u apoteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobili smo i mi prvi zubic-napokon,bilo je veoma bolno i uz to smo zaradili enterovirus pa primamo boce,temperatura je isla do 39,9 C al sad smo ok,mama je plakala od srece!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao lebe sta je ovo ?!

Od divnog deteta za pozeleti sinak mi se pretvorio u azdajicu :)

Do pre nedelju dana , sam se uspavljivao ,spavao celu noc, nikada se nije nunuskao na rukama , ako je budan lezi u svojoj lezaljci i igra se sa igrackicama po sat vremena , gleda tv,sve sam mogla pored njega , ovo sad je uzasno :(

Stalno mi je na rukama , sav je jadan izgreban po licu , vristi kao da ga deru , jadan srce moje milo drago, rukice ne izbijaju iz usta ,kakenise cesce , smrdi kaka ne daj boze , ujeda me i grebe :(((( Place on placem ja :( Imamo ogrlicu i neki gelic sto trnu desni od njega , ne znam kako se zove , ne znam kako bi izgledalo da nemamo sve to ...

Pa koliko to moze da traje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja neznam sta bih ti rekla,to je od deteta do deteta,meni joca balavi od treceg meseca inace je jako ziva i voli paznju a voli i da se nunuska al samo kod mene jako je vezana nemogu da mrdnem al kad su krenuli zubici-haos!Prvo 5 dana temperatura,pa injekcije,prolivi,povracanje,nisam znala sta me snaslo a uz sve to po ceo dan je vristala iz mozga al ispostavilo se da je zakacila neki enterovirus tako da nisam znala sta je od zuba a sta od virusa.A u svemu tome poslusala sam nase stare bake pa sam joj trljala hladno belo vino,nisam pristalica toga al svi rastvori i gelovi koje sam u apoteci kupovala nisu bili delotvorni a vino mi je dosta pomoglo tako da-probaj a mozes i glodalicu staviti u frizider pa dati da grize ako bude hteo,meni joca nije htela bacala je,pa sam joj dala da glodje mekanu silikonsku kasikicu za hranjenje,to je htela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je izasao i drugi gornji kec :D sad imamo 4 zubica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je Milenica mislila na ušnog lekara.

:lol: Da na ušnog tj. ORL kod mene nisu podesene te kukice na slovima :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zubi mogu da izađu za nekoliko dana, a nekad može da potraje i do 15 dana.

Moj mali je za četvroke bio slinav više od dve nedelje, ali ništa dalje od toga nije bilo - da kucnem u drvo. I isve čeitiri su mu izašle "odjedared"...

Strpljenje i dve tri puta dnevno belo vino utrljajte bebi na vilicu - ako vam dozvoli da joj gurate svoje prste u usta - moj nije dao :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored svih njegovih muka sad je i mene usinulo u gornjem delu ledja i vrat , ne mogu da ni kosu da vezem od bolova , eto jos jedne posledice izbijanja zubica , stalno mi je bio na rukama , jedino to ga je tesilo sad ne mogu ni to :( a sama sam sa njim ceo dan do 19-20h :( Jao samo da preguramo ovo nekako :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao razumem te NSanja... Nadam se da nece dugo da potrajei da ce brzo da prosju bolovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zubi mogu da izađu za nekoliko dana, a nekad može da potraje i do 15 dana.

Moj mali je za četvroke bio slinav više od dve nedelje, ali ništa dalje od toga nije bilo - da kucnem u drvo. I isve čeitiri su mu izašle "odjedared"...

Strpljenje i dve tri puta dnevno belo vino utrljajte bebi na vilicu - ako vam dozvoli da joj gurate svoje prste u usta - moj nije dao :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ni Una ne da uopste nista... Ponekad tatin prst je bas smiri... Ja ne znam kako da prepoznam jel su krenuli bas da izbijaju... Ja gledam i nista ne vidim... Cak mi ne deluju ni podulo ali doktori kazu da jesu... Ne slinavi puno gura sve u usta i balavi... A zanima me jel ih dok probija najvise boli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni Una ne da uopste nista... Ponekad tatin prst je bas smiri... Ja ne znam kako da prepoznam jel su krenuli bas da izbijaju... Ja gledam i nista ne vidim... Cak mi ne deluju ni podulo ali doktori kazu da jesu... Ne slinavi puno gura sve u usta i balavi... A zanima me jel ih dok probija najvise boli?

Da i kad probije onda je sve ok, dok ne krene drugi, Stasi izlaze u paru, al kad probije prvi ovaj drugi ne osetim ;) Sad su izasli kecevi gornji sad ocekujem nalet dvojki :(A prst joj nemogu ni prineti ustima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored svih njegovih muka sad je i mene usinulo u gornjem delu ledja i vrat , ne mogu da ni kosu da vezem od bolova , eto jos jedne posledice izbijanja zubica , stalno mi je bio na rukama , jedino to ga je tesilo sad ne mogu ni to :( a sama sam sa njim ceo dan do 19-20h :( Jao samo da preguramo ovo nekako :(

Proći će, i ako se sad čini da traje večnooost. :blink:

Probajte belo vino, bolje je od calgela i sl. :rolleyes: Se ponavljam ko baba o čvarcima... :rolleyes:

A za vrat i "ne mogu da vežem ni kosu"uzmi ovo:

http://www.oceni.rs/lepota_i_velnes/zdravl...-balzam-zeleni/

ovaj konjski balzam je super. Hladi i deluje... Ja kad sam imala situaciju da nisam mogla da podignem ruke - ovo mi muž uveče namaže, ujutro 80 prošlo. Za dva dana ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu i to , isla sam juce kod mog skolskog koji je diplomirani kineziterapeut i veoma vest sa rukama , slucajeve koji su bili za operaciju on je resavao , pomoglo mi je juce , ali jutros opet isto , idem veceras opet , pa cemo videti ... Inace stalno mi je na rukama i nece ni glodalicu ni zvecke ni bilo kakve igracke , samo moj prst glodje :) a mazemo gelic i imamo i ogrlicu , nesto se ja tog belog vina bojim ... odace mi se dete alkoholu pa sta cu onda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu i to , isla sam juce kod mog skolskog koji je diplomirani kineziterapeut i veoma vest sa rukama , slucajeve koji su bili za operaciju on je resavao , pomoglo mi je juce , ali jutros opet isto , idem veceras opet , pa cemo videti ... Inace stalno mi je na rukama i nece ni glodalicu ni zvecke ni bilo kakve igracke , samo moj prst glodje :) a mazemo gelic i imamo i ogrlicu , nesto se ja tog belog vina bojim ... odace mi se dete alkoholu pa sta cu onda :D

Hehehe, neće ništa da mu fali - sad ni ne zna šta je. :lol:

A vince je blago, ako oće da glođe prst samo malo u vino i nek trlja vilice...

Mi posle jedinica više ništa nismo davali sinu, jer nije hteo da zine... Kažu da slabo jedu kad izlaze zubi, nama je sad za četvorke dete samo tražilo - njam, njam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.