Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Koliko dete od dve godine treba da ima zubica?Znam da je individualno i da zavisi od deteta do deteta,ali negde po knjigama pise da treba da ima 20.jel to moguce?

Da, trebalo bi svih 20 da izbije... nama trenutno izbija zadnja petica, pa ćemo uskoro imati svih 20 na broju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, trebalo bi svih 20 da izbije... nama trenutno izbija zadnja petica, pa ćemo uskoro imati svih 20 na broju.

Ovo sam pitala iz kog razloga:moj sin je imao svih 20 zubica sa 25 meseci,ubedjuje me komsinica da to nije moguce,jer njeno dete sa 24 meseca ima samo 8.Svu sam literaturu prelistala i svuda pise 20zubica!Imam bebu od 4 meseca,pa zato pitam,jer nas ocekuju zubici:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo dobili jutros pri zubic...sem uzasnog balavljenja poslednjih mesec dana nista nije nagovestavalo ovu radnju pa cak ni nateceni desni... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i_got_my_first_tooth_card-p1377360348366

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo dobili jutros pri zubic...sem uzasnog balavljenja poslednjih mesec dana nista nije nagovestavalo ovu radnju pa cak ni nateceni desni... :rolleyes:

Cestitamo!Bas rano vam je izbio zubic.Moja beba ima 4 meseca i 7 dana,balavi strasno i kida sebi desni,ali ne vidim da su oteceni.Jel i to znak za zubice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo dobili jutros pri zubic...sem uzasnog balavljenja poslednjih mesec dana nista nije nagovestavalo ovu radnju pa cak ni nateceni desni... :rolleyes:

Cestitam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo!Bas rano vam je izbio zubic.Moja beba ima 4 meseca i 7 dana,balavi strasno i kida sebi desni,ali ne vidim da su oteceni.Jel i to znak za zubice?

Mislim da jeste i mojoj je tako krenulo, sad ce zubic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da jeste i mojoj je tako krenulo, sad ce zubic ;)

Ne znam.....sinu su krenuli od 6-og meseca,balavio je i on,ali nije ovoliko cesao kao ona,znas kako su joj desni crveni..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam.....sinu su krenuli od 6-og meseca,balavio je i on,ali nije ovoliko cesao kao ona,znas kako su joj desni crveni..........

Tako je i kod moje bilo i evo 5 mesec a ona vec ima dva zubica a i gornji se spremaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i kod moje bilo i evo 5 mesec a ona vec ima dva zubica a i gornji se spremaju

Jel ovo moze dugo da je muci :( ?Spava i u snu drzi pesnicu u ustima i samo stenje :( Kako da joj pomognem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ovo moze dugo da je muci :( ?Spava i u snu drzi pesnicu u ustima i samo stenje :( Kako da joj pomognem?

Moju nije dugo mucili al bas kad je jako plakala ja sam joj davala malo paracetamola, al su brzo izbili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo!Bas rano vam je izbio zubic.Moja beba ima 4 meseca i 7 dana,balavi strasno i kida sebi desni,ali ne vidim da su oteceni.Jel i to znak za zubice?

naravno da jeste..e sad mogu izbiti sutra amogu tek za mesec dva sve zavisi od bebe do bebe..mojoj cerki su izbili sa 3 meseca i 10 dana znaci jos ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ovo moze dugo da je muci :( ?Spava i u snu drzi pesnicu u ustima i samo stenje :( Kako da joj pomognem?

moji su klinci tako lose spavali 10-15 dana pre nogo sto su izbili zubici!!! ja sam davala paracetamol posle kupanja tj pre poslednjg podoja,pa bolje zaspu,a kad se nocu probude i placu imala sam sterilnu gazu u frizideru pa sam im njome trljala malo desni,to hladno im prija smanjuje bol,a trljanje smanjuje svrab tako da se brzo smire i posle opet zaspu!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce nam je izbio prvi zub a imamo 14.5 meseci. :rolleyes: Nije bilo strasno, osim sto je preksinoc od 1 do 2,30h neutesno plakao, nije dao da mu se pipnu niti namazu zubici. Bice dobro ako i ostali budu na isti nacin izbijali. Inace balavimo od treceg meseca, sa malim pauzama. Ovo kasno izbijanje zuba je malo nasledno, jer u familiji niko nije pre prve godine dobio zub a rekord je nasa sestrica koja je prvi dobila sa 16 meseci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce nam je izbio prvi zub a imamo 14.5 meseci. :rolleyes: Nije bilo strasno, osim sto je preksinoc od 1 do 2,30h neutesno plakao, nije dao da mu se pipnu niti namazu zubici. Bice dobro ako i ostali budu na isti nacin izbijali. Inace balavimo od treceg meseca, sa malim pauzama. Ovo kasno izbijanje zuba je malo nasledno, jer u familiji niko nije pre prve godine dobio zub a rekord je nasa sestrica koja je prvi dobila sa 16 meseci :rolleyes:

Cestitam :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce nam je izbio prvi zub a imamo 14.5 meseci. :rolleyes: Nije bilo strasno, osim sto je preksinoc od 1 do 2,30h neutesno plakao, nije dao da mu se pipnu niti namazu zubici. Bice dobro ako i ostali budu na isti nacin izbijali. Inace balavimo od treceg meseca, sa malim pauzama. Ovo kasno izbijanje zuba je malo nasledno, jer u familiji niko nije pre prve godine dobio zub a rekord je nasa sestrica koja je prvi dobila sa 16 meseci :rolleyes:

Cestitamo!! :lol::):lol::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama izbijaju zubici, mislim da su gornji jojjjjjjjjjjj odlepicu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama izbijaju zubici, mislim da su gornji jojjjjjjjjjjj odlepicu :(

Joj,strasno,ali stalno ih nesto muci,duse male,a opet sve u roku sluzbe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo stigli do sedam zubica, cetir gore i tri dole. Problema, tj. neprestanog plakanja, je bilo za prve dve jedinice, nakon toga nista posebno. Sada ocekujemo poslednju dvojku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebi od 4.5 meseca menjam portikle na pola sata,to je strasno koliko mu curi vodica iz usta...gura obe sakice,i sve sto dohvati. Desni su mu jako upaljeni,nosic malo zacepljen,ali se ne vidi zubic. Kada bih mogla da ocekujem prvi zubic,posto to njegovo stanje traje vec mesec dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebi od 4.5 meseca menjam portikle na pola sata,to je strasno koliko mu curi vodica iz usta...gura obe sakice,i sve sto dohvati. Desni su mu jako upaljeni,nosic malo zacepljen,ali se ne vidi zubic. Kada bih mogla da ocekujem prvi zubic,posto to njegovo stanje traje vec mesec dana?

Draga, od tri meseca smo balavili nenormalno, a zubic je stigao u desetom. Daj bebi hladnu godalicu, i cekaj, nema pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebi od 4.5 meseca menjam portikle na pola sata,to je strasno koliko mu curi vodica iz usta...gura obe sakice,i sve sto dohvati. Desni su mu jako upaljeni,nosic malo zacepljen,ali se ne vidi zubic. Kada bih mogla da ocekujem prvi zubic,posto to njegovo stanje traje vec mesec dana?

Svako dete je razlicito neko balavi od 3 meseca pa mu izacu sa 10 meseci, a moja je balavila od 3 a izasao zubic sa 4,5, namazi mu sa nekim gelom, i daj hladnu glodalicu, mislim da ce za mesec dana izbiti, ali kazem ti sve zavisi od deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, od tri meseca smo balavili nenormalno, a zubic je stigao u desetom. Daj bebi hladnu godalicu, i cekaj, nema pravila.

Njemu se vide dve bele tackice ali se ne osete pod prstom... ne znam videcemo,vazno mi je samo da nije nervozan i da ga ne boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako dete je razlicito neko balavi od 3 meseca pa mu izacu sa 10 meseci, a moja je balavila od 3 a izasao zubic sa 4,5, namazi mu sa nekim gelom, i daj hladnu glodalicu, mislim da ce za mesec dana izbiti, ali kazem ti sve zavisi od deteta.

stalno mu stavljam gel i Dentinox,a glodalicu hoce samo kad je ja drzim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njemu se vide dve bele tackice ali se ne osete pod prstom... ne znam videcemo,vazno mi je samo da nije nervozan i da ga ne boli...

Sad ce to jos malo i izbiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.