Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Moj bebac ima 5 meseci i danas sam osetila da grebucka donja jedinica,koliko dana treba da izbije skroz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema pravila, npr do sledeceg zuba, ili ce cetiri da izrastu potpuno pre izbijanja petog... Nekome posle nedelju dve u celosti izraste zub...

Ja danas napipala dva prva kutnjaka. Nemam pojma kad su mu izbili. Grize me jos uvek. Baba kaze da nije vise tako nervozan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izasao nam je jos jedan zubic :). Gornja dvojka levo. A od donjih jedinica ni traga, ni glasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos jedan :). Gornja desna dvojka. 

Dva zubica u istom danu :)

medenjaci... voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce i mi dobismo nas prvi zubic... 7m i 3n... donja leva jedinica :wub:

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon je izasla i jedna donja jedinica :):wub: leva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su izašle donje jedinice,u razmaku od dva dana.Inače imamo 7 m,3 dana.Temperatura 38,i potoci iz nosa su nas pratili ta dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvirila jedinica :wub: 

Sada smo komplet sa jedinicama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S pre par dana izbise odjednom četiri zuba, gornji kecevi i dvojke. Donji kecevi su izašli pre dva meseca. 

Postaje veselo dok sisa, kad me pogleda pravo u oči i stisne zube :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan zubic :wub:

Provirila jedna cetvorka :)

 

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li je moguce da je muce zubici toliko da je razdrazljiva i place zbog toga..nos slini ali sve je vodica. Malo i kaslje dok lezi. Ne bih da pripisem sve zubicima, mada smo je vodili kod dr i rece da nije nista. Ima i crvenilo oko usta a uvidim joj ch pa se bojim da nije mozda i reakcija na nesto posto su slicni simptomi.

Sa prvom cerkom nisam imala takvo iskustvo pa mi je sad cudno da zubici mogu toliko da ih namuce. I dokle ce trajati, ne znam, jos uvek se ne nazire zubic nijedan.

Calgel nije pomagao nista, uzela sam sad gengigel pa cemo videti jel pomaze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen, a da nije neki viruscic? Mislim da je bas taj vodeni sekret iz nosa karakterističan za virus. Neka me Kejt ispravi ako gresim, ja sam tako razumela.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos jedna cetvorkica :wub:

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo 3 meseca i 3 nedelje konačno je izbio prvi zubić. Kažem konačno jer već 3 nedelje kako sam ih ugledala kako su napupeli (dva donja keca), a nikako da probiju desni, a naravno usput 'Laki je malo nervozan'. I drugi samo što nije, a nadam se da će što pre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto nama i gornjih keceva,imamo 8meseci i 8 dana.Ovog puta smo prošli bez temperature,samo nam je nosic curio 10 ak dana.Sad imamo 4 zuba i ozbiljnoo grickamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moj bebac ima 10 meseci, izbila mu je leva donja jedinica i pre par dana i sad su ostale tri krenule u isto vreme. Da li imate neki savet kako ublaziti bolove kod bebe? 

Nema temp kao ni ostale simptome nicanja zuba, sem velike nervoze i nespavanja . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moj bebac ima 10 meseci, izbila mu je leva donja jedinica i pre par dana i sad su ostale tri krenule u isto vreme. Da li imate neki savet kako ublaziti bolove kod bebe? 

Nema temp kao ni ostale simptome nicanja zuba, sem velike nervoze i nespavanja . 

mi kkoristimo gengi gel zabebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.