Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Tigrice...očekuje te 10 dana mirnog sna :D

Ne mora da znaci. Mozda ce i proci mesec dana, kao nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O VELIKA dobrodoslica novim zubicima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama je nikao danas zubic prvi...kasikoicom sam kucnula culo se da je tu a jedva se vidi :lol::lol::lol: moram mu kupiti nesto bijelo da mu budu bijeli zubi tako kazu :lol::lol:;)

Izasla nam je donja dvojka!e9c1d4ad36cacea370a67b8f89146731.gif

cestitam i ja! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je malo smesno,jer postoji redosled izbijanja zubica kod svih ljudi uvek su to donje jedinice,verovatno si to negde procitala :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e izvinjavam se,jer nisam bila u toku ako je ovo kod vas peti zubic,u svakom slucaju cestitam i mi imamo dva imamo 7 meseci.pozdrav i od jane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e izvinjavam se,jer nisam bila u toku ako je ovo kod vas peti zubic,u svakom slucaju cestitam i mi imamo dva imamo 7 meseci.pozdrav i od jane :D

uuuuu svaka cast Jani, nadam se da niste imali nikakvih propretnih "problema" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o propratnim problemima me nista ne pitaj,jer ne spavam vec mesecima ona po celu noc prespava na meni tako da mazenje pred spavanje sa suprugom sam zaboravila i kako to izgleda,a bas sam mislila da je kasno za 3 dana puni 7 meseci a samo dva zuba cini mi se da su druge bebe po tom pitanju naprednije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o propratnim problemima me nista ne pitaj,jer ne spavam vec mesecima ona po celu noc prespava na meni tako da mazenje pred spavanje sa suprugom sam zaboravila i kako to izgleda,a bas sam mislila da je kasno za 3 dana puni 7 meseci a samo dva zuba cini mi se da su druge bebe po tom pitanju naprednije

Jana nazadna?! hihihi onda je moja Emilija dva put nazadnija :lol: A dobro dosli u klup napacenih rodilja pod nazivom "kad ce vise ti zubici prestati da ih muce" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa 10 meseci imali 8 zubica,svi su isli po redu sa 6 meseci izasle su prvo jedinice dole pa gore,sa 8 meseci dvojke gore pa dole,pa smo napravili pauzu do 14 meseca i onda su nam sve cetri cetvorke izbile od jednom,i nikad nismo imali nikakvih problema sa nicanjem zubica,sem sto je gurao non-stop ruke u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas još ništa od zubića. <_<

Imali smo nekoliko dana zatišje, a od jutros opet užasno balavi, sve gura u usta i kenjkav je. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam citala,i to bas mislim na bebcu da prvo idu kutnjaci-cetvorke pa onda trojke.Bas sam bila iznenadjena ali nama su bas tako izbili kao sto vec napisah,jedinice pa dvojke pa cetvorke-kutnjaci i sad imamo velikiiiiiii razmak tu gde nam hvali zubic trojka,valjda ce i ona uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas još ništa od zubića. <_<

Imali smo nekoliko dana zatišje, a od jutros opet užasno balavi, sve gura u usta i kenjkav je. :(

takav je slucaj i kod nas bio,sve sam cekala da izbije ali nista,kad odjednom..........tup,tup,tup zubic:)

brzo ce ne brini.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom dečaku su prvo izbile donje jedinice( sa skoro 10 meseci), pa gornje jedinice i dvojke, pa sve četvorke u par dana, pa onda donje dvojke, sa skoro dve godine su nam izbile sve trojke odjednom, a pre neki dan sam videla da ima tri petice, a nemam pojma kad su mu izbile :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje tri noci smo bili pod temperaturom 39.4,mislila sam da ludim.Izgleda da su mu krenule gornje dvojke,ali ne mogu da vidim od otoka.Gornja usna mu je otekla toliko da ne moze ni da jede.Toliko sam naucila o zubu da mogu doktorirati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje tri noci smo bili pod temperaturom 39.4,mislila sam da ludim.Izgleda da su mu krenule gornje dvojke,ali ne mogu da vidim od otoka.Gornja usna mu je otekla toliko da ne moze ni da jede.Toliko sam naucila o zubu da mogu doktorirati!

Tigi, stvarno ste se napatili... jaooo ja ne mogu da verujem...39T :blink: silazim sa prestola mama koje su imale najviše muke sa zubićima i predajem ti tron :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa tačno 6 meseci istovremeno izašle donje jedinice. To smo sasvim slučajno skopčali, nikakvi "uobičajeni simptomi".

Onda je izbila donja desna dvojka, pa gore jedinica desno, a pre par dana i donja levo dvojka. Ova tri su pratila stalna nespavanja - danju skoro ni pola sata spavanja ukupno, a noću se budila na 45 minuta do sat i po. Strašno! I čim izbiju tu noć je mirna, a onda jovo nanovo. Sad nam je u najavi gornja levo jedinica, samo što nije probila kožu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa tačno 6 meseci istovremeno izašle donje jedinice. To smo sasvim slučajno skopčali, nikakvi "uobičajeni simptomi".

Onda je izbila donja desna dvojka, pa gore jedinica desno, a pre par dana i donja levo dvojka. Ova tri su pratila stalna nespavanja - danju skoro ni pola sata spavanja ukupno, a noću se budila na 45 minuta do sat i po. Strašno! I čim izbiju tu noć je mirna, a onda jovo nanovo. Sad nam je u najavi gornja levo jedinica, samo što nije probila kožu.

Na Bebac portalu tekst sve o izbijanju zuba kao i redosled izbijanja,ovaj tvoj redosled se ne slaze bas sa pravilom o redosledu izbijanja zuba,al ok mozda ima izuzetaka jedan u 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima bebu koja sa godinu dana nije imala nijedan zub?moj sin sada ima 13 meseci i jos uvek nema nijedan zub!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom dečaku su prvo izbile donje jedinice( sa skoro 10 meseci), pa gornje jedinice i dvojke, pa sve četvorke u par dana, pa onda donje dvojke, sa skoro dve godine su nam izbile sve trojke odjednom, a pre neki dan sam videla da ima tri petice, a nemam pojma kad su mu izbile :blink: :blink: :blink:

Sa tačno 6 meseci istovremeno izašle donje jedinice. To smo sasvim slučajno skopčali, nikakvi "uobičajeni simptomi".

Onda je izbila donja desna dvojka, pa gore jedinica desno, a pre par dana i donja levo dvojka. Ova tri su pratila stalna nespavanja - danju skoro ni pola sata spavanja ukupno, a noću se budila na 45 minuta do sat i po. Strašno! I čim izbiju tu noć je mirna, a onda jovo nanovo. Sad nam je u najavi gornja levo jedinica, samo što nije probila kožu.

Na Bebac portalu tekst sve o izbijanju zuba kao i redosled izbijanja,ovaj tvoj redosled se ne slaze bas sa pravilom o redosledu izbijanja zuba,al ok mozda ima izuzetaka jedan u 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 :D

Hehehe onda i mi spadamo u te izuzetke.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno mi je to jako cudno kada roditelji kazu neki totalno drugaciji redosled izbijanj zubica,kada svi dobro znamo po kom redu su nikli zubi svakom coveku ovoga sveta,mada dobro mozda stvarno ima izuzetaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo druga koji sad ima 21 mesec. Upravo su mu krenule petice. Ko zna kako ce kod nas ici, ali ove trojke tako sporo rastu i maltretiraju...uzas jedan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno mi je to jako cudno kada roditelji kazu neki totalno drugaciji redosled izbijanj zubica,kada svi dobro znamo po kom redu su nikli zubi svakom coveku ovoga sveta,mada dobro mozda stvarno ima izuzetaka

Šta je tu čudno.... svako dete je priča za sebe....

Evo našoj Dunjici je sad izašla donja i gornja jedinica... opet prekoreda... :lol: :lol: :lol:

Mojoj bratanici su sa 4 godine počeli mlečni zubi ispadati i izrasli su redovni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je tu čudno.... svako dete je priča za sebe....

Evo našoj Dunjici je sad izašla donja i gornja jedinica... opet prekoreda... :lol: :lol: :lol:

Mojoj bratanici su sa 4 godine počeli mlečni zubi ispadati i izrasli su redovni...

Naravno,ali sto se tice zubica nije tako,uvek prvo izbijaju jedinice i to donje pa gornje itd.Zato mi je cudno kad neko kaze npr izbile donje jedinice pa gornja dvojka :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,ali sto se tice zubica nije tako,uvek prvo izbijaju jedinice i to donje pa gornje itd.Zato mi je cudno kad neko kaze npr izbile donje jedinice pa gornja dvojka :lol: :lol: :lol:

Ja imam dosta primera gde nisu izbijali zubi po redu, pa čak i kod mog deteta. Opet ponavljam da je to individualno za svako dete. On je dole imao jedinice, pa četvorke, a tek onda dvojke.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ne spava nocu ne spava danju,slabo jede.Da li je moguce da je to zbog zubica?Za sada imamo donje jedinice.Ostalo je uredu srecna je i raspolozena,a ja sam tuzna jer odbija hranu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.