Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Hvalaaa :wub:

I Nadji ce uskoro zubiciiiii :))))))))

Maso cestitam za zubic! :)))

Secerlemo, sta li nas sve ceka pitam se :) Sa svim stvarima upoznavanje je zvackanjem... :)

Upravo tako! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od danas zvanicno imamo zeku peku ,posle 3 meseca mucenja i zvakanje svega i svacega najvise nam je pomoglo to sto smo zvakali mladi lukac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od danas zvanicno imamo zeku peku ,posle 3 meseca mucenja i zvakanje svega i svacega najvise nam je pomoglo to sto smo zvakali mladi lukac :)

cestitamoooooo

nego, je li vasoj deci izlazio osim po obrazima i bradi pred izbijanje zuba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitamoooooo

nego, je li vasoj deci izlazio osim po obrazima i bradi pred izbijanje zuba?

Misliš na osip?

Koliko sam čitala ovde iskustva - dešavalo se da se neka deca i ospu oko usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mi da se upisemo ovde i mi smo postali zeka,imamo jedan zubic.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitamoooooo

nego, je li vasoj deci izlazio osim po obrazima i bradi pred izbijanje zuba?

nismo imali osip :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mi da se upisemo ovde i mi smo postali zeka,imamo jedan zubic.. :rolleyes:

Cestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam!

hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitamoooooo

nego, je li vasoj deci izlazio osim po obrazima i bradi pred izbijanje zuba?

Mozda ti pomogne moj odg.Mi smo imali juce osip koji se povukao,cela glava joj je bila u tackicama,ali pojavio se opet jutros i po glavi i po stomaku,i ja se uplasila da nije alergija i odmah je odvedem kod pedijatra,ali za nista sam panicila jer je to bilo od temperature,imala je do 39°subotu nedelju i ponedeljak zbog zubica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nam izbio 4.zub-gornja leva jedinica-sad je smešna,dole dve 1.Gore desna 2. levi kec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od danas zvanicno imamo zeku peku ,posle 3 meseca mucenja i zvakanje svega i svacega najvise nam je pomoglo to sto smo zvakali mladi lukac :)

evo i mi da se upisemo ovde i mi smo postali zeka,imamo jedan zubic.. :rolleyes:

Danas nam izbio 4.zub-gornja leva jedinica-sad je smešna,dole dve 1.Gore desna 2. levi kec.

Čestitam! :wub:

Nego, kako spavate? ;)

Da se preselimo na temu "Buđenje noću!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo Maso!

Mi za sada imamo 5, cini mi se da nece skoro biti novih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas ni Z od zubica :blink: ....a volimo onu pesmu zeko zekane... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad imamo 5.zub.Juče izbila jedinica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se pojavio zarezak na donjoj jedinici...koliko je to do prvog zuba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se pojavio zarezak na donjoj jedinici...koliko je to do prvog zuba?

cirka nedelju dana po mojoj slobodnoj proceni i iskustvu...mi od prekjuce imamo i drugi zub...sad je kao cipiripi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cirka nedelju dana po mojoj slobodnoj proceni i iskustvu...mi od prekjuce imamo i drugi zub...sad je kao cipiripi

daj da prebubamo i taj zub da vidim kako to izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daj da prebubamo i taj zub da vidim kako to izgleda

jel ti nju bese dojis?ako je dojis nemoj da se radujes znas kako grizu jer im je zanimljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ti nju bese dojis?ako je dojis nemoj da se radujes znas kako grizu jer im je zanimljivo

hahha, dojim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete ce za par dana da napuni jednu godinu i nema nijedan zub...od 3. meseca balavi,bilo je i vristanja nocu,nabrekli,ocrtali se pod desnim jos pre 3 meseca...da li treba da brinem..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahha, dojim :)

onda sestro uzivaj jos koji dan :))) malo boli dok ne oguglas :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete ce za par dana da napuni jednu godinu i nema nijedan zub...od 3. meseca balavi,bilo je i vristanja nocu,nabrekli,ocrtali se pod desnim jos pre 3 meseca...da li treba da brinem..?

I ja sve kao cekam taj zubic, svi mladji od nas vec im izbili a kod nas nista. Secam se da nam je na kontroli sa 6 m. dr rekla da bi do godinu dana trebali da izbiju tj. da ne brinem, e sad posle godinu ne znam kako to objasnjavaju...mozda jos neko nesto zna od iskisnih mama. Da li vam je dr nesto rekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se pojavio zarezak na donjoj jedinici...koliko je to do prvog zuba?

Pa malo je to teško oceniti, dok se ne vidi. Zavisi, nama je bilo baš mučno to izbijanje zubića sa nespavanjem, jecanjem i sl. mukama, nervozom, grickanjem svega živog i neživog, tako smo tempirali izlazak, a znalo je da potraje oko nedelju i po dana, za jedan zub. Nevolja je ta što su njemu izbijali jedan za drugim. Ali kad je baš ono bela linijica i sluzokoža iznad nje onako kao zategnuta-nama je to značilo odmah sutradan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa malo je to teško oceniti, dok se ne vidi. Zavisi, nama je bilo baš mučno to izbijanje zubića sa nespavanjem, jecanjem i sl. mukama, nervozom, grickanjem svega živog i neživog, tako smo tempirali izlazak, a znalo je da potraje oko nedelju i po dana, za jedan zub. Nevolja je ta što su njemu izbijali jedan za drugim. Ali kad je baš ono bela linijica i sluzokoža iznad nje onako kao zategnuta-nama je to značilo odmah sutradan!

nije bela linija jos, ali je rascep, moja svekrva uzela kasciciu da vidi je l zub tu, malo kucnula i cuje se (ne znam da l joj je to bas bilo pametno al nisam uspela da reagujem...)..e sad, meni je zub krenuo u 6 meseci a iznikao u 9...ipak ova moja se muci od treceg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogresila sam, promolila se bela glavica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.