Dijagnoza

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima.

Ja sam nova buduca mama,u Julu bi ako Bogda trebalo da se porodim.

Medjutim imam jedan veliki problem,kad su mi radili ultrazvuk srca bebe pre par dana (u 24oj sam nedelja trudnoce) rekli su mi da beba ima neku malu rupicu izmedju komora srca,tacnije dijagnoza je ,,Коморски дефект септума,, Nesto o tome sam nasla na internetu ali ne mogu da se smirim pa sam htjela da vas pitam da li znate nesto vise o tome,da li ste culi nesto o tome,ili se mozda neko od vas susreo sa tome. Pomagajte jer vec danima ne spavam,i bojim se za mog bebana :(

Sto je sad najgore traze mi da radim jos nekih sto nalaza. Napominjem da ni jedno od nas dvoje niti od nasih porodica nema srcanih problema. Radila sam i za sindrome nalaze i sve je ok. E sad mi kazu da radim jos nekih sto nalaza koje imaju veze sa nekim poremecajima,sindromima..

Unaprijed hvala na odgovoru.

OljaAlek voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.ultramedika.rs/srce3.htm

http://www.lekarinfo.com/bolesti-srca/defe...ularnog-septuma

http://medicinabih.info/medicina/interna/u...ne-srcane-mane/

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php?topic=1291.0

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D0%BE%D0...%83%D0%BC%D0%B0

verujem da si i sama ovo nasla na netu.. ne znam nista o tome pa sam malo i sama potrazila. ono sto znam da je moja komsinica rodila dete sa srcanom manom-ne znam kojom, ali i to pre nekih ne znam 17-18 god, kada nije bilo takvih pregleda kao danas, izmedju ostalog ni fetalne ehokardiografije i nije nista ni znala dok se nije porodila. decak je imao nekoliko operacija odma po rodjenju ali je posle sve bilo ok..

ne znam jesam li ti ista pomogla, ne gubi nadu sve ce biti ok. to se danas otkrije i leci bez problema, mada kao sto sam procitala na wikipedii moze da bude da cak ni nema nikakvih nuspojava i problema ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Ivana

Bas ti hvala,i za pomoc i za podrsku.

Posto nisam mogla docekati datum zakazanog sastanka kod mog ginekologa,odem jutros na razgovor i da mu pokazem te nalaze. Njegove rijecu su bile sledece. Doktorica kardiolog nije normalna(sa svim sto mi je napricala,i sa svim nalazima sto mi trazi),ovo uopste nije strasno,to je jedna rupica izmedju komora srca koja ce se mozda cak i zatvoriti pre rodjenja,a mozda i posle.Dosta djece se radjaju sa ovim slucajem.Nije nista strasno,cak mi je rekao da ne moram raditi jos tih sto nekih nalaza da se vidi da li djete ima jos neku manu.Tako draga moja Ivana lakse disem,i pokusavam da VJERUJEM u rijeci mog ginekologa. Mada je tesko!

Tebi jos jednom hvala od srca na svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pace ja nisam cula za ovo, ali verujem da neki dr znaju da preplase kao ludi za nesto sto nije toliko strasno. Nadam se da tvoj ginekolog zna sta govori i da mozes da se smiris.

POzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala seceru:) i ja se nadam jer jedan kaze ovako a drugi onako.

Neznam vise kome da vjerujem.

Dace Bog i bice sve dobro u to vjerujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala seceru:) i ja se nadam jer jedan kaze ovako a drugi onako.

Neznam vise kome da vjerujem.

Dace Bog i bice sve dobro u to vjerujem.

i mom luki je nadjem urin u bubrezima, pa sam isla na amniocintezu zbog toga, ali do kraja trudnoce se to regulisalo. sve je bilo ok sa bubrezima do kraja. Tako da mozda je i kod vas neka takva prica. dok je beba u stomaku organi se do kraja trudnoce formiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su seceru predlozili (tj.taj kardiolog)da uradim ,,amniocintezu,, ali ni ja ni moj muz se ne slazemo sa tim,niti vidimo razlog,a sa tim se slaze i ginekolog (jer zna kako razmisljam) tako da je necu raditi. Nadam se samo da se se do kraja trudnoce sve srediti. Neka ti je ziv i zdrav tvoj Luka (tvoja djeca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Milice.

Jesam isla sam na tu fetalnu ehokardiografiju,i taj me specijalni kardiolog skroz sludio,i trazio da trazim cak i amniocentezu:(. Sta reci. Nikad im dosta pregleda,cjelu trudnocu radi ovo radi ono,nisam se jos ko covjek naspavala i uzivala u mojoj prvoj trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Milice.

Jesam isla sam na tu fetalnu ehokardiografiju,i taj me specijalni kardiolog skroz sludio,i trazio da trazim cak i amniocentezu:(. Sta reci. Nikad im dosta pregleda,cjelu trudnocu radi ovo radi ono,nisam se jos ko covjek naspavala i uzivala u mojoj prvoj trudnoci.

Pace tako je i mene dr koji mi je rado B epipedou (tj kao double test u srbiji) sludeo sa hidronefrozom, odnosno tim urinom u bubrezima sto sam ti navela. da bi me moj dr totalno smirio. ali hidronefroza moze biti marker za daunov sindrom zato sam i isla na amniocintezu, da bih se ja sama smirila. ali moj dr je bio totalno cool sto se tice toga, kao sto se na kraju i uspostavilo kao tacno. Gde ti je tvoj dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.