Depilacija u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ja sam se isključivo brijala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na pocetku trudnoce isla na brazilsku, od 6-og meseca sam sama kod kuce depilatorom. Prepone sam otad trimerom na najkrace- skoro pa ko depilirano, al nije bockavo.

Planirala sam trajno uklanjanje ove godine, ali su mi rekli da se moze desiti da se kod hormonalnog disbalansa (znaci nove trudnoce) neke i vrate. Zato sam odlucila cekati i sve odjednom srediti.

IvanaK jesu tebi to pominjali? Moja je prijateljica sad pocela tretmane nakon druge bebe jer joj je i poslednja. Nju su bas u salonu pitali u formularu na temu zdravlja koji svako mora popuniti...

Nisu mi to pominjali. Ako se budu pojavile ja cu otici da mi urade i to jer sam zaista zadovoljna i voljna sam da ponovo uradim koji tretman ukoliko bude potrebe. Nadam se da nece, jer kao sta sam navela negde gore jako boli.

Meni su cak rekli da tretmani mogu da se rade i u toku trudnoce jer zraci lasera ne dopiru u dubinu koze vec samo par milimetara. Ja se ne bih salila da to radim za vreme trudnoce. A kad ti je veci disbalans hormona nego tada?

U svakom slucaju, postoje zene kojima se za vreme trudnoce inace pojave dlacice kojih ranije nije bilo. I navodno, otpadnu par meseci nakon trudnoce. Ne znam da li su na to mislili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao majka a i kao kozmeticar tvrdim da je depilacija najbolja stvar ukoliko nemate sredstava za trajnu epilaciju.

Drage moje, sledeceg utorka mi je zakazan "carski" pa bih da vas pitam, ako neko zna,

sta je sa depilacijom u tom slucaju? Mislim, ja sam se do sada depilirala onim depil trakama ( intimni deo ) a noge "silkepilom", ali sad razmisljam da odem na "brazilku"... U stvari koliko je bitno to u mom slucaju. Negde sam cula da se za "carski" stomak brije a ovo ostalo ne znam?!

rasta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu mi to pominjali. Ako se budu pojavile ja cu otici da mi urade i to jer sam zaista zadovoljna i voljna sam da ponovo uradim koji tretman ukoliko bude potrebe. Nadam se da nece, jer kao sta sam navela negde gore jako boli.

Meni su cak rekli da tretmani mogu da se rade i u toku trudnoce jer zraci lasera ne dopiru u dubinu koze vec samo par milimetara. Ja se ne bih salila da to radim za vreme trudnoce. A kad ti je veci disbalans hormona nego tada?

U svakom slucaju, postoje zene kojima se za vreme trudnoce inace pojave dlacice kojih ranije nije bilo. I navodno, otpadnu par meseci nakon trudnoce. Ne znam da li su na to mislili?

Pojave se u trudnoci i nove, i stare umeju da ojacaju- tako je bilo meni... Na stomaku su mi nakon porodjajaj ojacale one koje su pre bile jedva vidljive i nije ih trebalo depilirati, a na licu mi se sad pojavljuju nekih nenormalnih 2-3kom koje rastu ko iz vode... Zato cekam da izguram sve trudnoce pa cu onda da se cela sredim (mislim koliko finansije dozvoljavaju, natenane)... Do tad sam mislila manje zone poput nausnica isl, al mi je bed to brijanje da ne zavrsim ko Musa Kesedzija! :lol:

Al ti sto kazes tebi su svetle... Moje su jace i tamne. Imace tu posla! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se samo brijala kao i pre trudnoce. Ruke nikad nisam depilirala - nema potrebe. I nije mi bio problem da se brijem (mislim zbog stomaka), cak sam bila obrijana kada sam otisla na porodjaj (na veliko odusevljenje one sestre ili babice sto priprema za porodjaj :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojave se u trudnoci i nove, i stare umeju da ojacaju- tako je bilo meni... Na stomaku su mi nakon porodjajaj ojacale, u trudnoci ih nije ni bilo, a na licu mi se sad pojavljuju neke nenormalne koje rastu ko iz vode... Zato ja cekam da izguram sve trudnoce pa cu onda da se cela sredim (mislim koliko finansije dozvoljavaju, natenane)... Do tad sam mislila manje zone poput nausnica isl, al mi je bed to brijanje da ne zavrsim ko Musa Kesedzija! :lol:

Al ti sto kazes tebi su svetle... Moje su bas jake i dosta ih ima. Imace tu posla! :P

Joj i ja imam problema s tim dlakama na stomaku. Ne volim ni u ogledalo da se pogledam. Sama sebi izgledam ko musko. Jel to normalno ili sam ja jedina na svijetu? Pocela sam se stiditi cak i svog muza. Sve me sramota. Imam stomak skoro ko njegov :(

Katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla najnormalnije na depilaciju kao i kad nisam bila trudna. Dole me je sredio moj licni frizer tj mm,nismo znali da ce biti carski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se redovno depilirala svojim epilatorom i nije me bolelo vise nego obicno (cak sam i ogugala na to <_< ), a nisam primetila da su rasle vise ili brze nego pre trudnoce. Na te dlacice na stomaku zale se mnoge zene, i meni su se malo tu pojacale, ali su prestale nakon porodjaja (imam par i njih iscupam pincetom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok nisam ostala trudna, epilator je bio moj osnovni "alat" za depilaciju... Sada se samo obrijem kada idem kod dr na pregled, tj. svake 3-4 sedmice (suknje ne nosim, pa sam se navikla na pustanje dlacica na nogama :) ). Ne vjerujem da cu do kraja trudnoce ponovo koristiti epilator, jer sam postala pretjerano osjetljiva na bol bilo koje vrste, ali cim se bebac rodi, vracam se na staro, puno je bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek idem na depilaciju u kozmeticki salon,tako da sam to bez problema resavala tada a i sada :rolleyes: Par puta im se Mina i javljala u procesu depilacije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja redovno idem na depilaciju, pa sam tako i samo par dana pred porodjaj otisla, i samim tim nije bilo potrebe da me kasape na suvo onim prastarim brijacima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A bitno ti je da ti rade light sear laserom a ne nekim diodnim. Jer s ovim drugim nikada ne dobijes rezultat kakav je sa ovim prvim.

Ja sam radila epilaciju u ordinaciji dr Jegde Novkovic, a cula sam i da je epilion super.

Na njenom sajtu stoji da ih radi sa oba lasera, i još kaže da je diodni najsavremeniji i najefikasniji način uklanjanja? Da li se nešto u međuvremenu promenilo, i da li znaš koja je razlika između njih? Takođe me zanima kolika je prosečna cena tretmana (znam da zavisi od regije i količine dlaka koje se uklanjaju) koju si plaćala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo listovi na nogama,pre trudnoce sam radila i brazilku,ali sad-nema sansone! :lol: jos uvek vidim svoju ,pa se nekako snalzaim...citam onaj ninuskin mejl,umroh smejuci se...moracu i ja muza uskoro da ,,uvodim u praksu`` :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na njenom sajtu stoji da ih radi sa oba lasera, i još kaže da je diodni najsavremeniji i najefikasniji način uklanjanja? Da li se nešto u međuvremenu promenilo, i da li znaš koja je razlika između njih? Takođe me zanima kolika je prosečna cena tretmana (znam da zavisi od regije i količine dlaka koje se uklanjaju) koju si plaćala.

Pa to su neki noviteti. Nemam pojma. Ona je pominjala jos kad sam ja radila da ce nabaviti neki jos noviji laser. I da su u tom trenutku trajale obuke za isti u Engleskoj. Pretpostavljam da je to taj laser.

A ovaj diodni koji ja pominjem, sa njim uglavnom rade po salonima a ne ordinacijama. Sad si me zbunila. Mislim da se o diodnom radi. Pogledacu malo.

A sto se cene tice, ja sam radila maximalno skidanje ( ali ja nemam dlacice po unutrasnjosti butina ) prva tri tretmana oko 120 eura, pa onda svaki sledeci nesto manje ( tipa 80 - 90 eur ).

Ali ti odes na pregled, pa ti ona odokativnom metodom odredi cenu koja se krece od do. Pitaj telefonom. Reci ce ti. I neka ti ona kaze kojim laserom je bolje da ti radi. Tako je najbolje. Ako te jos nesto zanima pitaj. Pozdrav.

P.S. Mozda tim novijim laserom manje boli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, devojke, imam nove vesti. Prošli put su mi na pripremama rekli da se ne sme depilirati u trudnoći, a danas da ipak sme, samo mora voskom i to ako ste se i do sad edpilirale a ne da vam bude šok. I naravno ili same ili tamo gde je sigurno jaaaako čisto možete :D

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u petom mesecu izdepilirala voskom poslednji put, i od tada nema ni jedne jedine dlacice, kako je bilo po zavrsetku tretmana tako je i sada. Mada mi je sada "ocupaveo" stomak, ali ga ne diram. Doktorka mi je rekla da ce dlacice sa stomaka nestati nakon porodjaja, a ostale ce se vratiti u jos jacem izdanju nego sto su bile ranije :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u petom mesecu izdepilirala voskom poslednji put, i od tada nema ni jedne jedine dlacice, kako je bilo po zavrsetku tretmana tako je i sada. Mada mi je sada "ocupaveo" stomak, ali ga ne diram. Doktorka mi je rekla da ce dlacice sa stomaka nestati nakon porodjaja, a ostale ce se vratiti u jos jacem izdanju nego sto su bile ranije :angry:

Sve to bude i prodje,samo osmjeh na lice! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno da smes!!!!!!!!! ja sam se celu trudnocu i pred sam porodjaj depilirala toplim voskom!!! sve normalno kao i da nisi trudana-meni su cak i manje rasle dlake,tj sporije!!!!slobodno na depilaciju,znam gomilu trudnica koj se depilirala i depilira se i ni meni ni njima nista nije bilo pa nece ni tebi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drage mamice ja sam 4.mesec i takodje idem na depilaciju doktorka mi je dozvolila iako sam imala rizicnu trudnocu samo sam lezala prva 3 meseca.Sad je sve ok tako da se sme depilirati.Pozzziiiicccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao majka a i kao kozmeticar tvrdim da je depilacija najbolja stvar ukoliko nemate sredstava za trajnu epilaciju.

U trudnoci ne bi preporucila depilaciju depil kremom jer je to cista hemija, koja rastapa dlake, i to opet one po povrsini, a koren ostaje - sto znaci bolje je obrijati se. Druga losa stvar kod depil kreme je sto ne znamo koliko se ta hemija resorbuje kroz kozu!!!

Depilacija toplim voskom je odlicna stvar, ko je navikao na to, jer ste mirni 3-4 nedelje, a noge glatke, nema onog odvratnog bockanja.Cak su nam, secam se u skoli za trudnice rekli da, ko se navikao na depilaciju, pogotovo prepona, njemu ce porodjaj biti smesan...malo su ga i oni preterali, ali u mom slucaju je pomalo istina, bolelo je samo malo vise od depilacije.

Naravno, prag bola je kod svakog drugaciji!!!

Ja vec nekih 10 godina ne brijem noge, vec idem na depilaciju, a poslednje 3-4 godine depiliram i intimnu regiju. Devojka koja mi radi depilaciju je stvarno odlicna i kod nje idem vec nekih 7 godina, ali obzirom da sam sad u osmom mesecu, ona se ne usudjuje da me depilira tamo dole, vec mi samo duboko skine prepone. Da li je bezbedno da depilacijom skinem sve tamo dole pred porodjaj? Logicno mi je da je bolje da izdepiliram nego da brijem zbog rane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre trudnoce noge depilirala sa aparaticem a prepone tj sve tamo dole :D toplim voskom, tj isla na depilaciju...

Sad nemam zivaca da noge sredjujem aparaticem osetljivija sam na to peckanje izgleda, pa brijem, ali prepone mislim da nastavim toplim voskom.

Jedino mi malo frka ne mogu da znam koliko je taj vosak sterilan po salonima, pa razmisljam da ne radim brazilsku nego samo prepone ipak tokom trudnoce..a mozda tek pred porodjaj jednom brazilsku..

Do sad nisam nista zakacila uvek idem u isti salon, ali sta ja znam, ipak oni taj isti vosak vise puta kuvaju pa koriste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vosak se topi na dosta visokoj T...tako da valjda ubije sve žive mikroorganizme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Intimnu regiju već godinama depiliram. Otkada sam saznala da sam u drugom stanju, nisam išla, brijala sam se, kako bih izbegla bilo kakvu vrstu bola u prvim mesecima trudnoće.

Međutim, sada kada sam već 5.mesec i planiram letovanje, rado bih otišla. Nadam se da je sada bezbedno, a i kozmetičarka je jako pedantna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se cini da mi sporije rastu i da ih manje ima ili se tripujem mozda, a sto se tice depilacije ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni definitivno dlake sporije rastu.Ja sam se za 8 meseci depilirala svega 3 puta a leti inace stalno skidam dlacice posto sam non stom u sorcu,suknjicama...ovog leta nisam skidala haljinice a depilirala sam se bas retko i dlake mi mnogo sporo rastu i proredile su se.Planirala sam danas da se sredim epilatorom al mi nesto ceo dan hladno,pa sutra muz ne radi,da mi nalozi neku vatricu,pa cemo zajedno to da odradimo,ja ono napred,on pozadi,prepone ne vidim od stomaka,tako da ce mi i tu pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.