Šta ste dobili od muža za rođenje bebe

odgovora

Objavljeno

Dobila sam u porodilistu prelep buket...za nakitom i nisam luda a najveci i najlepsi poklon mi je bio sto mi je 20 dana bio sluzavka :rolleyes: Jadnicak uzeo godisnji a naradio se kao magare i kuvao spremao dok sam ja lezala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prvi porodjaj nisam nista dobila,ali nisam nista ni ocekivala,narocito ne nakit,dobila sam od svekrve predivnu ogrlicu od cilibara koju mnogo volim,za drugi mi je poklonio srebrni prsten i to jako ruzan ali ga nosim zato sto moje prstenje ne mogu vise da nosim,sve mi je malo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Ukrajini postoji jedan jako lep običaj da se muž zahvali ženi za to što mu je podarila dete tako što će da joj kupi neki nakit. Naravno prema finansijskom stanju u porodici se određuje i cena tog nakita, ako je porodica iole dobrostojeće, to budu brilijanti...a zlato se podrazumeva. Mene zanima di li ste i vi nešto dobile od svojih muževa kad ste im rodile decu i šta je to bilo? Ja mm-a barim na dijamantske minđuše, ili lančić sa nekim priveskom obogaćenim istim kamenčićima...još se ne da jer je Slovenac :D ali ja se nadam da će ipak da ispoštuje tradiciju moje zemlje porekla... :D

Hej slučajno sam naletila na ovu poruku i vidjela da si ukrainka, i ja sam, moje prababe i pradjedovi su se doselili u ove krajeve prije 150 godina i potomci nisu uz mješanih brakova, tako da sam i ja čista ukrainka. Eto, puno pozdrava za tebe i tvoju porodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej slučajno sam naletila na ovu poruku i vidjela da si ukrainka, i ja sam, moje prababe i pradjedovi su se doselili u ove krajeve prije 150 godina i potomci nisu uz mješanih brakova, tako da sam i ja čista ukrainka. Eto, puno pozdrava za tebe i tvoju porodicu.

Heh pa ima nas po Vojvodini i po Bosni :) ali kod mene je mešanija teška :) Pozdravljam i ja tebe i tvoje puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam prsten od belog zlata sa dijamantom i cvece,posto mi je rodjendan bio dva meseca pre rodjenja bebe suprug mi je poklonio ogrlicu i privezak pa je ovo samo spario,a kad se ova druga zvrca rodi uzecemoe takve mindjuse pa da sve bude u kompletu,Naravno ako ih nadjemo,a ako ne onda sam rekla da mi nista ne kupuje.Ni ovome se nisam nadala,bas me je iznenadio.Meni je draze kad me iznenadi sa doruckom u krevetu i jos stavi pupoljakk crvene ruze na posluzavnik,pa nema tog poklona koji moze tako nesto da zameni. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam dobila prsten (znao je kakav sam zelela) i buket cveca, a drugi put potkrovlje :lol: (taman smo zavrsili nase gnezdasce, ispratili majstore i Andjela resila da se rodi, dok smo bile u porodilistu mm je jurio da sve namesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buket cveća je doneo u porodilište. Stajao je u hodniku i posle dva dana ga je neko odneo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam dobila prsten (znao je kakav sam zelela) i buket cveca, a drugi put potkrovlje :lol: (taman smo zavrsili nase gnezdasce, ispratili majstore i Andjela resila da se rodi, dok smo bile u porodilistu mm je jurio da sve namesti

Wow svaka mu čast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila sat i odusevio me je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put patike, a drugi put mobilni telefon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj tako bih opsovala :) mislim da cu dobiti k***c na biciklu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj tako bih opsovala :) mislim da cu dobiti k***c na biciklu :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj tako bih opsovala :) mislim da cu dobiti k***c na biciklu :lol:

:lol:

Pa, cuj, to uopste nije los poklon. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Pa, cuj, to uopste nije los poklon. :lol: :lol:

Ahahahah naročito ako je bicikla nova :) a ono drugo oprano i u radnom izdanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahah naročito ako je bicikla nova :) a ono drugo oprano i u radnom izdanju :D

1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam buket cveca i zlatnu narukvicu.Naravno ja sam mu pre porodjaja objasnila otprilike kakvu zelim. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Pa, cuj, to uopste nije los poklon. :lol: :lol:

xaaxaxa nije,nije,a pogotvo tada...bice to najbolji poklon u pravom trenutku :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj tako bih opsovala :) mislim da cu dobiti k***c na biciklu :lol:

Ha, ha, ha

ja nisam dobila ništa pa ni ovo gore navedeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila samo jednu ruzu. :( Ocekivala sam ceo buket. :lol: Ali zato sam kasnije samu sebe pocastila jednom markiranom torbom i kaisom. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se ovih dana ubih objasnjavajuci mm sta bih htela. za prvo dete sam dobila cvece, prelep buket i pare da sama biram sebi prsten. sada sam htela da mi ipak on kupi a on hoce ali da je to nesto sto bih ja zelela.. videla sam lepo prstenje belo zlato sa brilijantom-nemam takav ni jedan, nemam uopste brilijante, pa sam mu rekla ili tako nesto ili narukvicu belo zlato..

pa sad videcu hoce li se snaci sam ili ce ipak biti da idem sama da biram..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto je Kikiriki otvorila ovu temu, čekamo da nam napiše da li je njen suprug ispoštovao običaj o kome je pisala... :D A i neko joj je već postavio to pitanje u Specijalnim pitanjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto je Kikiriki otvorila ovu temu, čekamo da nam napiše da li je njen suprug ispoštovao običaj o kome je pisala... :D A i neko joj je već postavio to pitanje u Specijalnim pitanjima...

Za sad samo ogroman buket orhideja...jer smo dekinte...a postoji mogućnost i da ćemo morati da kupimo kolica...ali ako ne... onda čim stanem na noge a bebca smestimo u kolica...eto nas do zlatare :D neću da on sam bira... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam dobila ništa b0416.gif Mada nisam ni očekivala da nešto dobijem. On kaže da je dovoljno to što mi je napravio tako ljepo dijete, a ja njemu da meni bude zahvalan što sam ga rodila, i tako. Oboje smo na dobitku hehehehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad samo ogroman buket orhideja...jer smo dekinte...a postoji mogućnost i da ćemo morati da kupimo kolica...ali ako ne... onda čim stanem na noge a bebca smestimo u kolica...eto nas do zlatare :D neću da on sam bira... :D

Pametno, nema šta!t2009.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam dobila ništa b0416.gif Mada nisam ni očekivala da nešto dobijem. On kaže da je dovoljno to što mi je napravio tako ljepo dijete, a ja njemu da meni bude zahvalan što sam ga rodila, i tako. Oboje smo na dobitku hehehehe.

Nnnndaaaa ali praviti je lakše nego rađati i nositi...a pravila si i ti...tako da kaži mu da se ne folira nego da te izvede bre negde na večeru...pa u trešnjik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.